Hipologia

Pełna wersja: Własna stajnia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
A może tańszym rozwiązaniem niż podnoszenie stropu będzie obniżenie posadzki?
Tyle, że trzeba będzie. jakoś zabezpieczyć budynek przed zalaniem np. wodą deszczową
O pół metra to chyba się nie da Smile Dzisiaj wieczorem jest spotkanie z pierwszym konsultantem, zobaczymy co mądrego nam powie.
Hej! Ci, ktorzy mają stajnię "przy domu" Smile, jak duże macie padoki?? . Z góry dzięki za odpowiedzi.
Katoda a ile masz koni?
Klara Naszarkowska napisał(a):Linkowałam do tego sklepu: http://sklep.horses.pl/product-pol-1091-...boksu.html - piszą, że wysyłka w ciągu 21 dni.

Na produkty z tego sklepu czekam od kilku miesięcy. Początki były obiecujące. JEDYNIE początki. Dewizą sklepu jest chyba "bedom jak pszyjdom, a jak przyjdom to siem odezwem i głowy mnie tu nie zawracać" Big Grin :wink:
Więc cierpliwie ( w miarę nerw ) czekam. :wink:
Jeszcze nie mam, planuję jednego Smile
Katoda Mam 2 klacze. W ogrodzie (prawie bez drzew) mają padok o powierzchni około 15 arów i własne pastwisko o powierzchni około 0.5 ha zrobione z pola uprawnego pięć lat temu (jeszcze niewiele ziół na nim się zasiało). Do tego mam do wypasania w pobliżu 30-40 arów zdziczałego ogrodu, gdzie maja wszystkie potrzebne ziółka oraz krzewy i drzewka do podgryzania. Niestety brakuje nam takiego pastwiska w jednym długim kawałku, przynajmniej 1 ha. Młody jestem Smile , to jeszcze coś takiego znajdę Smile .
Katoda, wybij sobie z głowy jednego konia. Albo dwa, albo żaden, chyba,że postawisz w pensjonacie z innymi końmi.
albo kupisz kucyka na towarzyszaBig Grin choc to tez kon tylko troche tanszy w utrzymaniuBig Grin
Jak będziesz miała 2 konie to też będziesz miała problem, bo może dojść do tego, że jeden bez drugiego nie pójdzie. Znam to z autopsji. Na pastwisku się nieraz postraszą kopytami i zębami, ale jedna za drugą szaleje. Uważam, że jeśli się wystarczająco dużo czasu poświęci jednemu koniowi i da mu możliwość całodniowego przebywania na wolności to nic się nie stanie. Przecież inne domowe zwierzęta są nie mniej stadne od koni i bywa, że mamy np. jednego psa, który nie koniecznie mieszka na co dzień z ludźmi, czy innymi psami. Dwa konie to jeszcze nie stado. Ze stada kilku koni łatwiej jest wziąć do zabawy jednego, a reszta się zajmuje sobą. Z dwoma bywają problemy. Fakt, że nic nie robię w tym kierunku, ale przy 2 koniach to dodatkowe zajęcie- rozdzielanie. Smile
Ale czy ja napisałam, że mam zamiar trzymać konia u siebie? Smile Odpowiedz brzmi : nie.
Jednego tylko wtedy gdy wstawię go do pensjonatu. Jeszcze nie wiem czy będę miała możliwość trzymania konia "u siebie", jeżeli taka opcja nastąpi to oczywiście pomyślę najpierw o kupnie drugiego kopytnego. Spokojnie, bez obaw Smile.
Tak się nieśmiało wcisnę między słowa.
Julio, jak wizyta specjalisty konsultanta?
Ja się pochwalę moim małym rajemBig Grin
Domek już w remoncie.Stajnia, hm...czeka na pomysł :?:
Wizyta dużo bardziej optymistyczna Smile Następny krok to znalezienie architekta, który wykona projekt przebudowy - będziemy wzmacniać dach i ściany - albo przez wyżej umiejscowione od stropu "wieszaki" albo przez wylanie "wieńca" dookoła obórki od wewnątrz. Dachu ściągać nie trzeba (uf, uf, uf). Zresztą więźba w obórce jest solidniejsza niż na strychu domu, szkoda by było to ruszać. Nie jest źle! Smile
Pawle Leśkiewiczu, miałeś rację Smile Będziemy okopywać obórkę (+ drenaż) i zbijać posadzkę.

Podobno od kwietnia mają się zmienić na bardziej ludzkie przepisy odnośnie pozwoleń na budowę - czy ktoś może wie coś więcej na ten temat?
Temat pozwoleń będę drążyć, bo sama jestem zainteresowana. Słyszałam nieco, ale muszę się upewnić, by nie palnąć czegoś.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28