Hipologia

Pełna wersja: Konie - zabawa edukacyjna :)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
Bardzo dobrzeSmile
Julia zadaje pytanie :!:
Jakie ćwiczenie jako pierwszy opisał i nazwał 'alfą i omegą wszystkich ćwiczeń' François Robichon de La Guérinière?
Zgaduję,że ta "alfa" to prostowanie konia. Big Grin
Pierwsza rzecz jaka przychodzi mi do głowy, zgadłam? :?:
Prawie! Tak, jest to ćwiczenie prostujące - proszę o pełną nazwę (podpowiedź - składa się ona z trzech elementów, rzeczownika określającego część układu kostnego, przyimka i rzeczownika określającego kierunek Wink )
" jedź konia prosto " to podstawa świadomego jeździectwa, domyślam się,że może chodzić o kręgosłup... :?:
Żeby jechać naprawdę prosto trzeba się naprzód powyginać Wink Podpowiedź: ta część układu kostnego z w/w podpowiedzi jest odrębna od reszty tego układu - przyczepiona jest do konia za pomocą mięśni (zębatych, serrati - gwoli ścisłości).
Łopatka do wewnątrz.
Brawo - zadajesz pytanie 8)
Który z dawnych mistrzów i o jakich koniach powiedział, że pracuje tylko nimi bo wystarczy do nich mówić szeptem a on nie lubi krzyczeć?
Znaczy się że:
1. wszyscy są na wakacjach?
2. Zbyt trudne sobie wymyśliłem?
To może coś podpowiem. Autor ten był często omawiany na forum i ten cytat też zdaje się był podawany. Spodobał mi się bo pokazuje inne – bardziej może konstruktywne podejście do koni które często określane bywają jako nadpobudliwe.
Ja wiem Smile ale poczekam :wink: może ktoś inny odpowie :wink:
James Fillis
Zgadza się.
Brakuje tylko odpowiedzi na drugą część pytania.
Uzupełniam - James Fillis o koniach pełnej krwi angielskiej.
Wszystko się zgadza.
Twoja kolej.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23