Hipologia

Pełna wersja: Konie - zabawa edukacyjna :)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
Proszę podać sekwencję stawiania nóg przy cofaniu.
Cofanie to chód 2 taktowy - jak kłus: czyli prawy przód + lewy tył i lewy przód + prawy tył
Brawo!
Prosimy następne Big Grin
Od 1 lipca beżącego roku zmienia się sposób opisu/znakowania koni w Polsce. Co nowego wprowadza prawo dla nowo - opisywanych koni? (prosze wymienić 2 rzeczy)
1) Od 1 lipca każdy nowo zarejestrowany koń będzie musiał mieć wszczepiony elektroniczny chip

2) wszystkie informacje o oznakowanym zwierzęciu trafią do Centralnej Bazy Danych Polskiego Związku Hodowców Koni

3) Właściciel konia musi wypełnić i podpisać "Zgłoszenie konia do rejestru"

to o to? jak o to to:

>> czym sie różni koń wierzchowy od siodłowego?
chodziło mi o chipa i nowy wzór paszportu hodowlanno - sportowego
punkt 2 i 3 to nie nowość, od lat to funkcjonuje (lepiej, lub gorzej ale jednak ;-))

Koń siodłowy to osiodłany koń zaprzęgowy z napiersiem siodłowym (innym, niż napiersie konie podręcznego). Inaczej koń lewy a parze, lub konie w parze używane w zaprzęgach powożonych z siodła. Koń wierzchowy to po prostu koń wierzchowy ;-)

Dal uzupełnienia koń podręczny jest "sterowany" przy pomocy lejc i bata, koń siodłowy przy użyciu pomocy jeździeckich. Konie podręczne w altylerii kiełznane były tylko i wyłącznie wedzidłem, konie siodłowe wedzidłem i munsztukiem.
czyli druga połowa Twojego pytania nadal otwartaSmile


Off top chipowy wydzieliłam do osobnego wątku: TU. Teolinek
Mazazel, Gosia odpowiedziała dobrze czy źle na twoje pytanie? I na przyszłość - hold your horses! Pytanie zadajemy jak ktoś nam powie, że odpowiedzieliśmy dobrze Wink
dobrze odpowiedziała, a dyć.
Znów ja
I znów ze sportu: jaki nowy przepis wprowadzony od tego sezonu w konkursie skokowym z trafieniem w normę czasu? (notabene mi osobiście nie podoba się nowelizacja, ale nie mnie oceniać...)

aa ja sama odpowiedziełam na 2 część pytania, zatem nie ma sensu chyba tego powielać ;-)
Gosia znów 'zastrzeliła' wątek Big Grin To może go reaktywuję pytaniem:

- co określa się nazwą "fałszywa potylica" ?
Najwyższy punkt głowy konia nie stanowi potylica, ale załamanie szyi na poziomie 3,4 kręgu szyjnego.
Smile
Brawo :) Zadajesz pytanie :)
będzie prosteWink co to takiego kurbeta?Smile
dressagenaturally napisał(a):będzie prosteWink co to takiego kurbeta?Smile

Jedna z tzw. figur nad ziemią, gdzie koń wykonuje skok na tylnych nogach, "startując" z lewady Smile
Na poniższym filmie koń podejmuje próbę, chociaż nie widać wyraźnego odbicia z tylnych nóg, ponieważ wymaga ono gigantycznej siły zadu:
http://www.youtube.com/watch?v=ls7QonHKkrk
a tu w wersji doskonałej - mój awersyjny idol, Bent Branderup Wink i koń Tyson:
http://www.youtube.com/watch?v=V6xx4v3yRGY
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23