Hipologia

Pełna wersja: Koń poznaje drągi...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
No to tak wygląda jak wygląda ale bardzo dziekuje za cenne rady napewno będę się starał zmienić to wszystko .Groun line no własnie zapomniałem niestety o tym ,cenna uwaga . Niestety nikt nie jest perfect chociaż bardzo bym chciał . a propo Jana K wiem wiem że to był talent na miarę mistrza i nieważne jak to robił ale robił że docierał do celu . Dziękuje wam wszytskim za wasze uwagi i rady mam nadzieję że będzie dobrze .
hm... jak wielu różnych ludzi można spotkać na forum, a nigdy nie kusiło Cię aby poznać czyjeś metody bliżej ("nieważne jak o robił...") i je zrozumieć ? przynajmniej próbować..
WHEN YOU UNDERSTAND WHY A BEHAVIOR OR SITUATION IS HAPPENING, YOU HAVE THE POWER TO DO SOMETHING ABOUT IT.
pozdrawiam
Właśnie dlatego tu jestem . Słucham wymieniam doświadczenia ,poglądy , denerwuje się heheh to wszytsko uczy . I jestem co do siebie mega krytyczny, mam takie wrazenie że czasem jak wychodzi wsyztsko to aż duch się raduje tylko potem na drugi dzień jest troszke gorzej nie moge totalnie się jakoś odnaleśc w porównaniu do dnia poprzedniego . Wtedy jest mi po prostu smutno koń nie zdaje sobie sprawy że łamie mi serce Smile ale ja sobie zdaję że jeszcze tyle trzeba się uczyć i czasem zamknąć BUZIE .
Dodałem jeszcze jedno z dzisiejszego dnia chciałbym tylko podkreślić że wszystko wykonywało się na drągach z którymi koń ten miał wcześniej problem . Co myslicie ????????
Cytat:Napisze to jeszcze raz to nie jest moja wina w 100 % na bank !!!

tylko przypomnę, masz huśtawkę emocji jeżeli chodzi o tego konia
Konsekwencja, dobry trening (background hm...właściwie to co Pan Wojciech miał na myśli...?) i praca nad sobą - co chyba może czasami być najcięższe. Ja przyznaje czasami powinnam ugryźć się w język - taka natura nie wiem czy chcę to do końca zmieniać :mrgreen: politykiem nie jestem ...
pozdrawiam
a moim zdaniem jedno zdjęcie, i zero komentarza z Twojej strony nic nie mówią...
Poprzestanę na jednej uwadze : skaczesz przeszkodę "pod włos" .( Niestety reszta też nie jest dobrze Sad )
ok teraz to już w ogóle nie rozumiem "pod włos" , jeszcze z backgroudem były jakieś skojarzenia - wracam do nauki
pozdrawiam
ps co to za ślady na zadzie?? ile koń ma lat?
na zadzie ma zmarszki Tongue
czy trener może jaśniej trochę?

a wogole mam taką propozycje, czy trener by się zgodzil ,aby powstał takie temat gdzie każdy może wrzucić jakieś fotki z treningu, a Pn by trochę pooceniał, podpowiedzial co i jak zmienic? Smile
Pod włos , tzn. w drugą stronę, w przeciwnym kierunku. Tutaj ,Panu trenerowi chodziło o to ,że wskazówka (drąg wiszący ukośnie), jest z drugiej strony. Można ,czasami , sprawdzić czujność i dokładność konia, skacząc,, pod włos", ale jest to zarezerwowane tylko dla profesjonalistów.
A co to znaczy pod włos ??????? Może mi pan jeszcze opisać tak krótko z tą resztą jestem bardzo ciekaw . Z góry dziękuje .
A co to za różnica z której strony jest TEN DRĄG ?????????
Idea
Różnica z której strony leży drąg jest podstawowa ! Gdybyś tak skakał na rozprężalni przed konkursem to steward miał by obowiązek pokazać Ci żółtą kartkę . "Dyskretny" sposób barowania to właśnie stawianie przeszkody z tzw. "fałszywą" wskazówką . To ma związek z tym jak koń widzi przeszkodę . Wszystko co jest wysunięte w przód w stosunku do płaszczyzny przeszkody ułatwia koniowi skok , wszystko co jest cofnięte w stosunku do rzutu pionowego najwyższego drąga - utrudnia . Łatwy profil przeszkody to dubelbar ( okser z drugim drągiem wyżej umieszczonym niż pierwszy ) Okser tzw. kare , czyli oba drągi na tej samej wysokości - trudny . Okser z pierwszym drągiem wyżej niż drugim - pułapka , czyli barowanie .
Artemorze ! a może Twój koń strąca bo każesz mu skakać źle ustawione przeszkody , a w dodatku swoim zachowaniem nie ułatwiasz mu zadania .
Wojciech Mickunas napisał(a):Artemorze ! a może Twój koń strąca bo każesz mu skakać źle ustawione przeszkody , a w dodatku swoim zachowaniem nie ułatwiasz mu zadania .
Cóż człowiek uczy się całe życie . Może mi pan jeszcze tylko wyjaśnić jakim zachowaniem nie ułatwiam mu zadania ???!! Bo nie rozumiem wypowiedzi z moim zachowaniem o co chodzi zabardzo ??????
PS.
Jestem niesamowicie zdziwiony że poprzez,takie ustawienie przeszkód można konia barować jakkolwiek.... nie wiedziałem
Przecież drąg pod przeszkodą jest 10 cm wsunięty do tyłu przeszkody ???!!! Byłem wiele razy na zawodach w Irlandii grand prix i obserwowałem wielu na rozpężalni na parkurze i widziałem różne dziwne ustawienia i nikt nie dostawał żadnych kartek upomnień .
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10