Hipologia

Pełna wersja: Koń poznaje drągi...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Julio ja mam pewną hipotezę tj rozpoznaje poprzez dźwięk i drgania, gdy zbliża się do przeszkody (konie może nie mają tak rozwiniętego zmysłu jak węże, ale chyba działa to na podobnej zasadzie)
pozdrawiam
coś znalazłam:
Słuch

Jest to najsłabiej rozwinięty zmysł. Węże nie posiadają ucha zewnętrznego, środkowego i bębenka. Pozostałością ucha środkowego jest mała kość zwana strzemiączkiem. Gdy dolna szczęka ma kontakt z podłożem (lub wodą) impulsy (wibracje) przenoszone są przez nią do kości kwadratowej, strzemiączka a dalej do mózgu. Najprawdopodobniej węże rejestrują także dźwięki o niskiej częstotliwości.
a jak wiadomo konie mają bardzo duże receptury skórne, może także przesuwają się one od nóg (względnie kopyt) dalej do ośrodka centralnego gdzie przechodzą procesy rozpoznawcze np. terenu - bo wzrok konie mają zupełnie niemożliwy do skoncentrowania się na przeszkodzie (chyba, że znowu jestem zacofana i badania wykazują coś innego)
Pani Mario to był źrebaczek pół roczny chyba wtedySmile nikt na nim nie jeździł ni nic. Tak jak pani wspomniała - tylko przymierzanie. W pewien sposób też przygotowywanie, ze coś tam leżySmile Ja w wakacje wpadnę w ręce tych osób ze zdjęciaSmile To są dwie szkoły jazdy co prawda, ale jak się do mnie dorwą to są ze mnie ludzieBig Grin
Wtedy to ja metrówki będę śmigać a nie skakaćBig Grin
można przenieśc wasze rozmowy do jakiegoś innego temtu? Smile było by bardziej przejrzyście.
Dzięki julio napewno spróbuje tego sposobu muszę przyznać że ciekawie to wygląda . Mam nadzieję że zadziała bo troszkę straciłem motywację i wiarę w to wszystko Sad
nie poddawaj się zbyt łatwo Smile powodzenia
No postaram się nie ..... Tak to wygląda na tych ciężkich dragach .
CDN
Przepraszam - co to są ciężkie drągi wg Ciebie? - może już pisałeś, ale nadal nie wiem....
Ok już piszę . Ciężkie drągi to takie które mają większą wagę niż te lżejsze Smile heheh Na zdjęciu ze stacjonatą (z tym żółtym czymś) widać dokladną różnicę gruby drąg jest na samej górze ,ten z którymi mam problem jest na samym dole podtrzymuje tę żółtą plandekę pod przeszkodą Smile . Na tym polega różnica pani Marjo Smile . Pozdrawiam .
Oba wykonane z plastiku ?? Czymś są wypełnione ? Smile
pozdrawiam
W środku są puste jak i grube tak i ciękie drągi ale żeby troszke ważyły więcej robiłem takie tricki jak np:nasypałem piasku troszke do srodka żeby zwiększyc ich wagę mógłbym tak zrobic z tymi lekkimi ciękimi drągami , ale czy to warto tak kombinowac .........???? Co wy na to ??? Jak grube się nauczył że trzeba respect bo cięzie to może lekkie też zacznie jak zrobię że będą wyglądać jak zawsze ale cięzkie się nagle zrobią . Ehhhhhh 101 pomysłów jak być cwańszym od konia hehe . Pozdrawiam .
Smile
A co to za wodza dziwna? To munsztuk i podwójna wodza schodząca się w pojedynczą?
pozwole sobie odpowiedziec
wodza jest zwykla tylko dopieta do czegos co sie nazywa D Rings
w irlandii bardzo zreszta popularne przy wedzidlach np typu wielkokrazek czy pelham
Zreszta na zawodach nie dozwolone jest jezdzenie na wodzy podpetej bezposrednio np do 3 kolka wielokrazka
I wszystko na temat Smile Julio Wszytsko co zrobiłem z tym koniem a uwierz mi że wiele zrobiłem,zrobiłem na normalnym wędzidełku, to jest jak napisała magda kiełzno typu pelham wodza jest jedna połączona konektorami do kiełzna . Żaden wstyd używać mocniejszych kiełzen jesli się wie jak i ma się troszku doświadczenia no i oczywiście jezeli koń wymaga . Akurat na niego niedawno zaczołem uzywać pelham bo po prostu mu to pomaga Smile Piszcie co myślicie o tych dragach ?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10