Hipologia Kategoria Pleplanie, integrowanie się i inne pogwarki Warsztaty

Warsztaty

Warsztaty

Strony (9): Wstecz 1 5 6 7 8 9 Dalej  
Nygus

Member

67
02-09-2010, 12:15 PM #91
Witam,
Czy posiadacie może informację na temat warsztatów srtugania kopyt w podpoznańskim Kiekrzu?
Chodzi mi o planowany termin dla 1 stopnia??

<r>Katarzyna <E>:-)</E><br/>
<URL url="http://www.wharmoniizkoniem.ning.com">http://www.wharmoniizkoniem.ning.com</URL><br/>
<br/>
"Nie sztuką jest kochać konie, sztuką jest sprawić by konie pokochały Ciebie"<br/>
<br/>
"W drodze do sukcesu zawsze mija się porażkę"<br/>
Mickey Rooney</r>
Nygus
02-09-2010, 12:15 PM #91

Witam,
Czy posiadacie może informację na temat warsztatów srtugania kopyt w podpoznańskim Kiekrzu?
Chodzi mi o planowany termin dla 1 stopnia??


<r>Katarzyna <E>:-)</E><br/>
<URL url="http://www.wharmoniizkoniem.ning.com">http://www.wharmoniizkoniem.ning.com</URL><br/>
<br/>
"Nie sztuką jest kochać konie, sztuką jest sprawić by konie pokochały Ciebie"<br/>
<br/>
"W drodze do sukcesu zawsze mija się porażkę"<br/>
Mickey Rooney</r>

branka

Posting Freak

2,096
02-09-2010, 12:50 PM #92
Chodzi o kurs Larsa? - zdaje się, że terminów póki co nie ma. Na ten kurs bardzo ciężko się dostać, na ostatni miejsca rozeszły się dosłownie w godzinę...

<t></t>
branka
02-09-2010, 12:50 PM #92

Chodzi o kurs Larsa? - zdaje się, że terminów póki co nie ma. Na ten kurs bardzo ciężko się dostać, na ostatni miejsca rozeszły się dosłownie w godzinę...


<t></t>

Magdalena

Member

56
02-10-2010, 09:36 PM #93
Witam. Chciałam zaprosić na dwudniowe spotkanie z P. Wojtkiem do Drzonkowa, 5 km od Zielonej Góry. Spotykamy się 20.02.2010, o godzinie 11:30(osoby jeżdżące) w stajni numer 2, słuchaczy zapraszamy na halę przy stajni numer 1 o godzinie 12:45. Zachęcamy do wzięcia ze sobą koca i termosu z ciepłą herbatą, kawą. Około 15 będzie przerwa obiadowa, w ośrodkowym hotelu jest restauracja, można zamówić posiłek.
Około godziny 17 przeniesiemy się do salki konferencyjnej, do hotelu na wykład, pogadankę. Zaplanowaliśmy na to 3 godziny (ale sami sobie jesteśmy panami :wink: )
Ze względu na dużą ilość chętnych jeżdżących, proszę o szybką decyzję i wiadomość osoby zainteresowane jazdą. Wynajęcie konia z ośrodka kosztuje 40 zł. za dzień. Boks dla konia około 20 zł. za dzień,jazda trwa od 45-90 min i kosztuje 50 zł. Ilość miejsc dla słuchaczy jest nieograniczona i kosztuje 15 zł za dzień. Do tych kosztów dochodzą koszty rezerwacji hali i salki -30 zł. za godzinę, które dzielimy na wszystkich uczestników. Płatne w sobotę, w trakcie spotkania na salce.
Czyli: 1. W sobotę zajęcia na hali odbywać będą się w godzinach od 13:00 do 17:00 (w tym przerwa na obiad)
2. W sobotę spotkanie w salce konferencyjnej planujemy od 17:00 do 20:00 ( w tym pogaduchy)
W niedzielę osoby jeżdżące są mile widziane w stajni o 8:30, słuchacze o 9:15 na hali. O 11:00 przerwa na małe co nieco, a od 13:00 znów na hali , do 14:30.
Plan może nieznacznie ulec zmianie. Na pytania chętnie odpowiem.

<r><I><s></s>"Wsiadaj na konia w taki sposób, w jaki chciałbyś , by ktoś zakładał Ci na głowę kapelusz" <e></e></I> Ray Hunt</r>
Magdalena
02-10-2010, 09:36 PM #93

Witam. Chciałam zaprosić na dwudniowe spotkanie z P. Wojtkiem do Drzonkowa, 5 km od Zielonej Góry. Spotykamy się 20.02.2010, o godzinie 11:30(osoby jeżdżące) w stajni numer 2, słuchaczy zapraszamy na halę przy stajni numer 1 o godzinie 12:45. Zachęcamy do wzięcia ze sobą koca i termosu z ciepłą herbatą, kawą. Około 15 będzie przerwa obiadowa, w ośrodkowym hotelu jest restauracja, można zamówić posiłek.
Około godziny 17 przeniesiemy się do salki konferencyjnej, do hotelu na wykład, pogadankę. Zaplanowaliśmy na to 3 godziny (ale sami sobie jesteśmy panami :wink: )
Ze względu na dużą ilość chętnych jeżdżących, proszę o szybką decyzję i wiadomość osoby zainteresowane jazdą. Wynajęcie konia z ośrodka kosztuje 40 zł. za dzień. Boks dla konia około 20 zł. za dzień,jazda trwa od 45-90 min i kosztuje 50 zł. Ilość miejsc dla słuchaczy jest nieograniczona i kosztuje 15 zł za dzień. Do tych kosztów dochodzą koszty rezerwacji hali i salki -30 zł. za godzinę, które dzielimy na wszystkich uczestników. Płatne w sobotę, w trakcie spotkania na salce.
Czyli: 1. W sobotę zajęcia na hali odbywać będą się w godzinach od 13:00 do 17:00 (w tym przerwa na obiad)
2. W sobotę spotkanie w salce konferencyjnej planujemy od 17:00 do 20:00 ( w tym pogaduchy)
W niedzielę osoby jeżdżące są mile widziane w stajni o 8:30, słuchacze o 9:15 na hali. O 11:00 przerwa na małe co nieco, a od 13:00 znów na hali , do 14:30.
Plan może nieznacznie ulec zmianie. Na pytania chętnie odpowiem.


<r><I><s></s>"Wsiadaj na konia w taki sposób, w jaki chciałbyś , by ktoś zakładał Ci na głowę kapelusz" <e></e></I> Ray Hunt</r>

Cejloniara

Posting Freak

1,108
02-10-2010, 09:45 PM #94
Magda, nie napiałaś daty SmileSmile

<t>Mówimy o sobie „miłośnicy koni”. Warto postarać się o to, by choć trochę Twój koń był Twoim miłośnikiem. To jest fair.</t>
Cejloniara
02-10-2010, 09:45 PM #94

Magda, nie napiałaś daty SmileSmile


<t>Mówimy o sobie „miłośnicy koni”. Warto postarać się o to, by choć trochę Twój koń był Twoim miłośnikiem. To jest fair.</t>

Magdalena

Member

56
02-10-2010, 09:47 PM #95
Właśnie poprawiłam. Dzięki za czujność.

<r><I><s></s>"Wsiadaj na konia w taki sposób, w jaki chciałbyś , by ktoś zakładał Ci na głowę kapelusz" <e></e></I> Ray Hunt</r>
Magdalena
02-10-2010, 09:47 PM #95

Właśnie poprawiłam. Dzięki za czujność.


<r><I><s></s>"Wsiadaj na konia w taki sposób, w jaki chciałbyś , by ktoś zakładał Ci na głowę kapelusz" <e></e></I> Ray Hunt</r>

Magdalena

Member

56
03-23-2010, 05:31 PM #96
W imieniu Moniki zamieszczam informację o kolejnym kursie.
M.W

"Witam serdecznie,

Zapraszam na kolejny kurs Podstawowy (Foundation II) Silversand
Horsemanship, który odbędzie się w WOSiR w Drzonkowie /www.drzonkow.pl/,
5km od Zielonej Góry, w dniach 9,10,11 kwiecień.

W kursie można uczestniczyć:
- jako uczestnik z koniem
- jako obserwator

Planowane godziny kursu:

piątek 12.00 - 18.00/19.00
sobota 9.00 - 18.00
niedziela 9.00 - 15.00

Termin zgłoszeń upływa 31 marca.

Informacje i rezerwacje:
Monika Damec
Instruktor Silversand Horsemanship
monikadamec@wp.pl
tel.: 0601963146

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam,
Monika Damec "

<r><I><s></s>"Wsiadaj na konia w taki sposób, w jaki chciałbyś , by ktoś zakładał Ci na głowę kapelusz" <e></e></I> Ray Hunt</r>
Magdalena
03-23-2010, 05:31 PM #96

W imieniu Moniki zamieszczam informację o kolejnym kursie.
M.W

"Witam serdecznie,

Zapraszam na kolejny kurs Podstawowy (Foundation II) Silversand
Horsemanship, który odbędzie się w WOSiR w Drzonkowie /www.drzonkow.pl/,
5km od Zielonej Góry, w dniach 9,10,11 kwiecień.

W kursie można uczestniczyć:
- jako uczestnik z koniem
- jako obserwator

Planowane godziny kursu:

piątek 12.00 - 18.00/19.00
sobota 9.00 - 18.00
niedziela 9.00 - 15.00

Termin zgłoszeń upływa 31 marca.

Informacje i rezerwacje:
Monika Damec
Instruktor Silversand Horsemanship
monikadamec@wp.pl
tel.: 0601963146

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam,
Monika Damec "


<r><I><s></s>"Wsiadaj na konia w taki sposób, w jaki chciałbyś , by ktoś zakładał Ci na głowę kapelusz" <e></e></I> Ray Hunt</r>

Maria Masaz

Senior Member

465
04-22-2010, 08:20 PM #97
Zapraszam na warsztaty terapii manualnej - tym razem będzie głownie o masażu i termowizji, ale także dyskusje na temat dopasowywania siodła - rodzaj ćwiczeń, teorie w internecie można znaleźć Wink, rozciąganie - działa czy nie? jak poprawnie powinno się ją stosować, aby nie uszkodzić konia. Stowarzyszenie zaprasza do Wrocławia tym razem.
pozdrawiam
ps dyskusje na temat siodła będzie poruszana głównie dlatego, że złe jego dopasowanie jest za bardzo popularne w Polsce i konie mają duże problemy przez to.

<r><COLOR color="#400000"><s></s><I><s></s>Maria<e></e></I><e></e></COLOR></r>
Maria Masaz
04-22-2010, 08:20 PM #97

Zapraszam na warsztaty terapii manualnej - tym razem będzie głownie o masażu i termowizji, ale także dyskusje na temat dopasowywania siodła - rodzaj ćwiczeń, teorie w internecie można znaleźć Wink, rozciąganie - działa czy nie? jak poprawnie powinno się ją stosować, aby nie uszkodzić konia. Stowarzyszenie zaprasza do Wrocławia tym razem.
pozdrawiam
ps dyskusje na temat siodła będzie poruszana głównie dlatego, że złe jego dopasowanie jest za bardzo popularne w Polsce i konie mają duże problemy przez to.


<r><COLOR color="#400000"><s></s><I><s></s>Maria<e></e></I><e></e></COLOR></r>

branka

Posting Freak

2,096
04-22-2010, 08:22 PM #98
A daj jakieś dokładne szczegóły tych warsztatów. Chętnie wezmę w nich udział Smile

<t></t>
branka
04-22-2010, 08:22 PM #98

A daj jakieś dokładne szczegóły tych warsztatów. Chętnie wezmę w nich udział Smile


<t></t>

Maria Masaz

Senior Member

465
04-22-2010, 08:26 PM #99
Nie ma problemu Smile

Rozpoczęcie i powitanie godzina 8.00
• 1. Podstawy i założenia masażu
• 2. Podstawy anatomii
• 3. Funkcje masażu spotowego
Przerwa na kawę 10.30
• 4. Bezpieczeństwo i higiena pracy z koniem podczas zabiegów masaży
• 5. Karta zdrowia konia
• 6. Podstawowe chwyty w masażach – pokazy i ćwiczenia
Przerwa na ciepły posiłek 13.00-13.30
• 7. Zajęcia praktyczne z masażu koni
Przerwa na kawę 14.45
• 8. Podstawy termowizji
- koń w podczerwieni – rozkład temperatura na koniu
- przykłady zastosowania metody termograficznej
- przykłady termogramów przedstawiające kulawiznę, przeciążenia
Przerwa na kawę 15.45
• 9. Zajęcia praktyczne z masażu koni część 2
• 10. Dyskusja na temat rozciągania (pokaz), siodeł – ich niedopasowanie, konsekwencje – podczas ćwiczeń praktycznych

<r><COLOR color="#400000"><s></s><I><s></s>Maria<e></e></I><e></e></COLOR></r>
Maria Masaz
04-22-2010, 08:26 PM #99

Nie ma problemu Smile

Rozpoczęcie i powitanie godzina 8.00
• 1. Podstawy i założenia masażu
• 2. Podstawy anatomii
• 3. Funkcje masażu spotowego
Przerwa na kawę 10.30
• 4. Bezpieczeństwo i higiena pracy z koniem podczas zabiegów masaży
• 5. Karta zdrowia konia
• 6. Podstawowe chwyty w masażach – pokazy i ćwiczenia
Przerwa na ciepły posiłek 13.00-13.30
• 7. Zajęcia praktyczne z masażu koni
Przerwa na kawę 14.45
• 8. Podstawy termowizji
- koń w podczerwieni – rozkład temperatura na koniu
- przykłady zastosowania metody termograficznej
- przykłady termogramów przedstawiające kulawiznę, przeciążenia
Przerwa na kawę 15.45
• 9. Zajęcia praktyczne z masażu koni część 2
• 10. Dyskusja na temat rozciągania (pokaz), siodeł – ich niedopasowanie, konsekwencje – podczas ćwiczeń praktycznych


<r><COLOR color="#400000"><s></s><I><s></s>Maria<e></e></I><e></e></COLOR></r>

Jacob Spahis

Posting Freak

2,301
04-23-2010, 08:19 AM #100
Bardzo mi się podoba i dużo szczegółów. Pytanie tylko - kiedy i za ile. Smile

<r>"Naprzód z długą swobodnie opuszczoną szyją o rozluźnionych, lecz elastycznych mięśniach, z lekkim przodem, czułym pyskiem i sprężystym zadem!" (<I><s></s>A. Królikiewicz<e></e></I>)<br/>
<br/>
<URL url="http://www.bazakoni.pl/horse_86431.html">http://www.bazakoni.pl/horse_86431.html</URL></r>
Jacob Spahis
04-23-2010, 08:19 AM #100

Bardzo mi się podoba i dużo szczegółów. Pytanie tylko - kiedy i za ile. Smile


<r>"Naprzód z długą swobodnie opuszczoną szyją o rozluźnionych, lecz elastycznych mięśniach, z lekkim przodem, czułym pyskiem i sprężystym zadem!" (<I><s></s>A. Królikiewicz<e></e></I>)<br/>
<br/>
<URL url="http://www.bazakoni.pl/horse_86431.html">http://www.bazakoni.pl/horse_86431.html</URL></r>

branka

Posting Freak

2,096
04-23-2010, 09:15 AM #101
http://www.cieplej.pl/index_stowarzyszenie.php5
Tu są informację.

Ja się chyba pojawię, ale musze zobaczyć czy będę mieć kasę, bo kupuję nowe siodło Smile

<t></t>
branka
04-23-2010, 09:15 AM #101

http://www.cieplej.pl/index_stowarzyszenie.php5
Tu są informację.

Ja się chyba pojawię, ale musze zobaczyć czy będę mieć kasę, bo kupuję nowe siodło Smile


<t></t>

Maria Masaz

Senior Member

465
04-26-2010, 06:30 PM #102
Smile siodło rzecz nie tania - jakbyś miała jakieś wątpliwości dot. siodła - jeździj bez, aż dostaniesz te, które chcesz Smile
pozdrawiam
oczywiście wszelkie inf. na str. Stowarzyszenia

<r><COLOR color="#400000"><s></s><I><s></s>Maria<e></e></I><e></e></COLOR></r>
Maria Masaz
04-26-2010, 06:30 PM #102

Smile siodło rzecz nie tania - jakbyś miała jakieś wątpliwości dot. siodła - jeździj bez, aż dostaniesz te, które chcesz Smile
pozdrawiam
oczywiście wszelkie inf. na str. Stowarzyszenia


<r><COLOR color="#400000"><s></s><I><s></s>Maria<e></e></I><e></e></COLOR></r>

Monika Damec

Junior Member

10
04-30-2010, 03:38 AM #103
Serdecznie zapraszam na DNI OTWARTE oraz KURSY SILVERSAND HORSEMANSHIP
prowadzone przeze mnie wiosną i latem 2010r.

KURSY TO LEPSZE ZROZUMIENIE KOŃSKIEGO PUNKTU WIDZENIA, WIĘKSZA RADOŚĆ Z JAZDY, BEZPIECZEŃSTWO I KONTROLA

Adresowane są do wszystkich osób mających do czynienia z końmi niezależnie od uprawianej dyscypliny i poziomu zaawansowania.

Jak konie myślą i uczą się? Jak postrzegają nas ludzi i nasz ludzki świat? Jak się w nim odnajdują? Dlaczego czasem odmawiają wykonania tego, o co je prosimy? Dlaczego nieraz tak ciężko jest nam zmienić ich zachowanie? Czy kiedy ciągną na przeszkodę, na pewno oznacza, że lubią skakać? Jak przekonać je do udziału w naszych pomysłach, tak by czuły się przy tym możliwie jak najlepiej? Jak rozpoznać, kiedy mój koń się boi, a kiedy mnie lekceważy? Jak sprawić, by chciał ze mną być, by był przy mnie obecny nie tylko fizycznie, ale i mentalnie? Co zrobić, by nie uciekał na padoku? Jak przekonać go do wsiadania do przyczepy? Czy zawsze już będzie się kręcił przy siodłaniu i wsiadaniu, czy mogę to zamienić? Jak pracować, by lżej i chętniej reagował na moje sygnały? Jak urozmaicić naszą codzienną pracę, by nie zniechęcić go rutyną?

A ja? Jakie umiejętności powinienem posiąść jako jeździec ale i nauczyciel mojego konia? Jak powinienem się zachowywać, by koń dobrze się ze mną czuł? Jak się poruszać i jak komunikować, by moje sygnały były czytelne?


W kursie można uczestniczyć jako osoba pracująca z koniem lub jako obserwator.

TERMINY:
7-9 maj Porosły k. Białegostoku woj. podlaskie
21-23 maj Żabieniec k. Piaseczna woj. mazowieckie
28-30 maj Okliny, woj. podlaskie
5 czerwca DZIEŃ OTWARTY, WSTĘP WOLNY Baraniec (między Płońskiem a Ciechanowem) woj. mazowieckie
11-13 czerwca Baraniec(między Płońskiem a Ciechanowem) woj. mazowieckie
25 czerwca DZIEŃ OTWARTY, WSTĘP WOLNY Tarnowo k. Piły, woj. wielkopolskie
26-28 czerwca Tarnowo k. Piły woj. wielkopolskie
2-4 lipca Sulmin k. Trójmiasta woj. pomorskie
16 – 18 lipca Strzelin k. Wrocławia, woj. dolnośląskie
13 – 15 sierpień Strzelin k. Wrocławia, woj. dolnośląskie
27 - 29 sierpień Poznań, woj. wielkopolskie

Szczegółowy program, informacje i rezerwacje:
Monika Damec
Instruktor Silversand Horsemanship
email: monikadamec@wp.pl
tel. 0 601 96 31 46
Monika Damec
04-30-2010, 03:38 AM #103

Serdecznie zapraszam na DNI OTWARTE oraz KURSY SILVERSAND HORSEMANSHIP
prowadzone przeze mnie wiosną i latem 2010r.

KURSY TO LEPSZE ZROZUMIENIE KOŃSKIEGO PUNKTU WIDZENIA, WIĘKSZA RADOŚĆ Z JAZDY, BEZPIECZEŃSTWO I KONTROLA

Adresowane są do wszystkich osób mających do czynienia z końmi niezależnie od uprawianej dyscypliny i poziomu zaawansowania.

Jak konie myślą i uczą się? Jak postrzegają nas ludzi i nasz ludzki świat? Jak się w nim odnajdują? Dlaczego czasem odmawiają wykonania tego, o co je prosimy? Dlaczego nieraz tak ciężko jest nam zmienić ich zachowanie? Czy kiedy ciągną na przeszkodę, na pewno oznacza, że lubią skakać? Jak przekonać je do udziału w naszych pomysłach, tak by czuły się przy tym możliwie jak najlepiej? Jak rozpoznać, kiedy mój koń się boi, a kiedy mnie lekceważy? Jak sprawić, by chciał ze mną być, by był przy mnie obecny nie tylko fizycznie, ale i mentalnie? Co zrobić, by nie uciekał na padoku? Jak przekonać go do wsiadania do przyczepy? Czy zawsze już będzie się kręcił przy siodłaniu i wsiadaniu, czy mogę to zamienić? Jak pracować, by lżej i chętniej reagował na moje sygnały? Jak urozmaicić naszą codzienną pracę, by nie zniechęcić go rutyną?

A ja? Jakie umiejętności powinienem posiąść jako jeździec ale i nauczyciel mojego konia? Jak powinienem się zachowywać, by koń dobrze się ze mną czuł? Jak się poruszać i jak komunikować, by moje sygnały były czytelne?


W kursie można uczestniczyć jako osoba pracująca z koniem lub jako obserwator.

TERMINY:
7-9 maj Porosły k. Białegostoku woj. podlaskie
21-23 maj Żabieniec k. Piaseczna woj. mazowieckie
28-30 maj Okliny, woj. podlaskie
5 czerwca DZIEŃ OTWARTY, WSTĘP WOLNY Baraniec (między Płońskiem a Ciechanowem) woj. mazowieckie
11-13 czerwca Baraniec(między Płońskiem a Ciechanowem) woj. mazowieckie
25 czerwca DZIEŃ OTWARTY, WSTĘP WOLNY Tarnowo k. Piły, woj. wielkopolskie
26-28 czerwca Tarnowo k. Piły woj. wielkopolskie
2-4 lipca Sulmin k. Trójmiasta woj. pomorskie
16 – 18 lipca Strzelin k. Wrocławia, woj. dolnośląskie
13 – 15 sierpień Strzelin k. Wrocławia, woj. dolnośląskie
27 - 29 sierpień Poznań, woj. wielkopolskie

Szczegółowy program, informacje i rezerwacje:
Monika Damec
Instruktor Silversand Horsemanship
email: monikadamec@wp.pl
tel. 0 601 96 31 46

Maria Masaz

Senior Member

465
04-30-2010, 08:58 AM #104
Fajne Smile pozdrawiam
PS co to znaczy dni otwarte? Czy masz jakąś swoją stronę Moniko?

<r><COLOR color="#400000"><s></s><I><s></s>Maria<e></e></I><e></e></COLOR></r>
Maria Masaz
04-30-2010, 08:58 AM #104

Fajne Smile pozdrawiam
PS co to znaczy dni otwarte? Czy masz jakąś swoją stronę Moniko?


<r><COLOR color="#400000"><s></s><I><s></s>Maria<e></e></I><e></e></COLOR></r>

Karolina Jaskulska

Posting Freak

803
04-30-2010, 09:51 AM #105
jestem zainteresowana kursami koło Piły... jaka jest ich cena? i czy jest jakiś nocleg, wyżywienie? Smile i co z konmi, trezba przyjechac ze swoim ?

<t>nie ma trudnych koni, są tylko trudni ludzie...</t>
Karolina Jaskulska
04-30-2010, 09:51 AM #105

jestem zainteresowana kursami koło Piły... jaka jest ich cena? i czy jest jakiś nocleg, wyżywienie? Smile i co z konmi, trezba przyjechac ze swoim ?


<t>nie ma trudnych koni, są tylko trudni ludzie...</t>

Strony (9): Wstecz 1 5 6 7 8 9 Dalej  
 
  • 0 głosów - średnia: 0
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 2 gości
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 2 gości