Hipologia
Warsztaty - Wersja do druku

+- Hipologia (https://forum.hipologia.pl)
+-- Dział: Kategoria (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pleplanie, integrowanie się i inne pogwarki (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Warsztaty (/showthread.php?tid=368)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Warsztaty - Ailusia - 01-28-2009

Nie ma chyba jeszcze takiego tematu, a w sumie niegłupio byłoby mieć wszystkie warsztaty razem pozbierane, niejako kalendarzowo Smile na przykład terminy warsztatów kopytowych gdzieś tam się poniewierają w gęstwinie wątku o werkowaczach, więc postanowiłam zacząć tutaj porządki.

To warsztaty, które ja polecam:
3-5 kwietnia, 8-10 maj "Koń naturalny, naturalny jeździec"

Dla mnie były przede wszystkim bardzo rzetelnie przygotowane od strony merytorycznej. Prowadzone z pasją i przekonaniem, przez ludzi którzy naprawdę żyją tym co mówią, a ich konie są najlepszym przykładem tego, że to co mówią jest prawdziwe i działa Smile
Oczywiście jeszcze ciekawsze, niż same warsztaty, były późniejsze "rozmowy przy ognisku", gdzie drążyliśmy tematy, nie zawsze zgadzając się ze sobą - ale że Rancho Stokrotka przyciąga naprawdę ciekawe osobowości, to i dyskusje były bardzo bogate i inspirujące do dalszych poszukiwań.
Omawialiśmy właściwie wszystko: strukturę stada, żywienie, szkolenie... także trudne tematy, jak kwestie metod szkolenia, samej idei naturalnego jeździectwa, itd. Podobało mi się, że program był naprawdę upakowany i każda kwestia była głęboko przemyślana przed "podaniem" - nie było nigdy wrażenia, że ktoś nam tylko "sprzedaje" swój pogląd, z którym wygodnie mu żyć, a którego nie potrafi do końca uzasadnić. Zwłaszcza, że nie zawsze były to "wygodne" tematy. Myślę że warto tam pojechać chociażby po to, żeby zobaczyć, jak ktoś coś robi ko(ń)sekwentnie i z pasją - bo to zaraźliwe! Smile

23-26.04, 28-31.05 "Najpierw wytresuj kurczaka"

Druga propozycja z Rancho Stokrotka - póki co, chyba tylko u nich. Na tych warsztatach nie byłam, ale idea jest moim zdaniem bardzo słuszna, więc na pewno się kiedyś wybiorę :lol: zwłaszcza że ci, co byli, mówili że warto:
Najpierw wytresuję kurę...

(no i teraz możemy sobie tu zbierać terminy następnych warsztatów jak również relacje z nich... no nie?)


Re: Warsztaty - Ailusia - 01-29-2009

(Jedna Ola przypomniała mi o innych warsztatach, więc mogę strategię samoutrudniania kontynuować... Tongue )

soboty o 19.00, "The Path of the Horse Teleseminar Series"

To dla tych, którzy rozumieją angielski ze słuchu, ale za to nie trzeba nigdzie jechać ani za nic płacić - jeśli się zapamięta, że to w sobotę o 19.00. Stormy May, autorka filmu dokumentalnego o największych naturalnych guru, dzwoni do nich i przeprowadza wywiady na żywo. Była już Carolyn Resnick (mówiła, że nigdy nie dąży do tego, żeby obniżyć pozycję konia, tylko wręcz przeciwnie, wszystkimi działaniami chce podnosić jego "samoocenę", że do tego de facto powinna prowadzić dobra praca z koniem, o dopasowaniu człowieka do konia, o tym że koń powinien być na całe życie, o tym jak trudno robić mniej niż więcej i jak bardzo można potem żałować, że się zrobiło za dużo...), był Hempfling (opowiadał o tym, jak koń potrafi uświadomić człowiekowi, kim jest naprawdę, o odwadze która pozwala mu stawać oko w oko z przeróżnymi, bardzo niebezpiecznymi końmi, o tym jak niewiedza ludzi sprawia że te konie stają się niebezpieczne... o tym żeby nauczyć się przewidywać co koń zrobi, zamiast planować co każemy mu zrobić, o tym jak bardzo trudno o takie nastawienie i jak wiele się zmienia w naszym postrzeganiu, kiedy już zdobędziemy tą umiejętność...) i była trzecia osoba, której nie pamiętam bo przegapiłam.
Towarzystwo zebrane przez Stormy May reprezentuje to duchowe, enigmatyczne, energetyczne podejście, co to trudno wytłumaczyć i brzmi mgliście... 8)


Re: Warsztaty - branka - 01-29-2009

O, nie ma to jak reklama :lol: ale dobrze, troche u nas się organizuje ostatnio warsztatów czy kursów na które warto pojechać. No i właśnie - kursy też można wklejać? W sensie daty kursów? Np jak jest z werkowania czy z masażu koni.


Re: Warsztaty - Julia z Orla - 02-01-2009

Do kopytkowców - znalazłam przypadkiem takie coś http://www.palohb.com/kopyta/index.html


Rozmowa o Lidii Kochanov, energii, świadomym i nieświadomym oddziaływaniu dostała nowy wątek: KLIK. Teolinek


Re: Warsztaty - Ela Rapta - 02-02-2009

Super ten kurs ale z tego co wiem juz nie ma miejsc. Ja i tak zapisałam się do Stokrotki na majowy termin. Zobaczymy jak będzie Smile Po powrocie zdamy razem z Anią G. relację Smile


Re: Warsztaty - Klara Naszarkowska - 02-06-2009

Odgapione innego forum:

Stajnia GOSTAR zaprasza na pierwsze konsultacje w Polsce z wybitnym specjalistą
od pracy w ręku Demitrim Crnjackiem. Demitri Crnjac kariere swoją rozpoczął w stadninie
koni w Lipicy, był trenerem kadry narodowej Grecji, ostatnie kilkanaście lat był trenerem w
USA. Współpracował z wieloma wybitnymi jeźdźcami min. z Martiną Hannover. Jest on
także autorem książki Piaffe und Passage, oraz wielu artykułów o tematyce ujeżdżeniowej do
Raiter Revue.

[Obrazek: gostar.jpg]

Konsultacje odbędą się w terminie 7-9 marzec 2009 w Jeleniej Górze na terenie Stajni
GOSTAR. Koszt uczestnictwa wraz z koniem wynosi 600 pln (z boksem).
Dla słuchaczy wstęp wolny.
Informacje pod numerem tel. 605 096 238 lub mail szafir@gostar.pl

Strona trenera jest tutaj: http://www.demitrij.com/


Re: Warsztaty - Ailusia - 02-06-2009

Dobry pomysł Wink
Taki trochę OT - zauważyłam, że czego by człowiek nie używał, ostatecznie w piafie ląduje w podobnej pozycji - tutaj zestaw cordeo + gałązka:
http://www.youtube.com/watch?v=WZqu4lFV_tU
u nas też to działa w podobny sposób, tylko Nancy Nicholson przekonała mnie, że lepiej ze stępa Smile
Ciekawe, co Demitri na ten temat uważa Wink


Re: Warsztaty - branka - 02-06-2009

Pojadę może jako słuchać - lubię takie różne rzeczy z ziemii Smile


Re: Warsztaty - Lutejaxx - 04-07-2009

http://www.rancho-stokrotka.com/pl_konnaturalny.html

byłam więc króciutko o wrażeniach:

1) czas max wykorzystany, wykłady składnie przygotowane
2) ćwiczeń praktycznych może mniej niż myślałam, ale były: przeciąganie liny, praca z koniem z liną z ziemii, ćwiczenia dosiadu na piłkach, ćwiczenia dosiadu podczas 10-minutowej jazdy na oklep, masaż i streching koni.
2) część o jeździectwie i szkoleniu: dobrze opisane i zaprezentowane prawidłowe siodłanie i jego wpływ na ruch i komfort konia, omówione różnice między siodłami (McClellan rulez, Kuba tak ajk ja uznaje je za najlepsze siodełkoWink), część o kiełznach troche pomieszana (najpierw o tym jak wędzidło dusi konia, poźniej klasyfikacja kiełzn wg PP z której wynika że jednak wędzidło zwykłe jest okej, później zachwyt nad kiełznem spade). Bardzo fajnie opisane z animacjami zachowanie grzbietu konia podczas ruchu i wytłumaczone jak siedzieć na tym grzbiecie i dlaczegoSmile Fajnie bo były najważneijsze rzeczy wyłapane i konsekwentnie wytłumaczone.
3) częśc o masazu wraz z zajęciami praktycznymi- dla mnie najciekawsza, prowadząca bardzo zaangazowana w to co robi, chętna do tłumaczenai i pomagania, koniki akurat odpowiednie wielkością i spokojem do takich ćwiczeń; a tego nijak ze zdjęć nie idzie sie nauczyć i trzeba w praktyce zobaczyć. Omówiona została budowa konia, gdzie leżą poszczególne ważne mięsnie, jak konkretne ruchy na nie działają etc. Także ajk działa na nie zła jazda/ niektóre patenty.
4) częśc o kopytach. szczegółowo opisana budowa i mechanika kopyta, bardzo ciekawe filmy pokazujące jego pracę (ale tutaj- praca pokazywana z konieczności na płaskim_i_twardym czyli niekoniecznie tak jak jeździmy, w każdym razie ja po asfalcie nie ganiam). pokaz strugania znów z tłumaczeniem co jak dlaczego robię- bardzo fajnie (ja w ogóle lubie kowali przy pracy oglądać i jak mi jeszcze tłumaczą ładnie co robia to bombaWink). Natomiast jak pisałam wcześniej, koniki w tej stajni mają z racji rasy kopyta przystosowane do tego żeby chodzić boso także do rozkucia wszystkich koni jak leci bynajmniej nie zostałam przekonana, bo to jakby uznać że skoro sokólczyk ładnie robi w polu to arab też może- tez końWink

Ogólnie- polecam, warte ceny, okolica tez b. ładna. No i zawsze okazja do poznania innych ludzi o podobnych zainteresowaniachSmile


Re: Warsztaty - Ela Rapta - 04-07-2009

Dzięki Mazazel za relację z warsztatów. Ja nie mogę się już doczekać majowych na które razem z Anią jedziemy. Cieszę się że się podobało i że jesteś zadowolona.


Re: Warsztaty - branka - 04-07-2009

Ramey zajmuje się gorącokrwistymi i nie kuje i żywi podobnie. Szkoda, że on nie mieszka w Polsce Smile


Re: Warsztaty - Berk - 04-07-2009

Cieszę się ze jest specjalny wątek o warsztatach. U mnie w Oklinach odbędą się wkrótce całkiem niekonwencjonalne warsztaty pt. "Eksperymentalne warsztaty pracy z ciałem (i duchem) w ruchu i tańcu dla jeźdźców i instruktorów". Mówiąc w skrócie chodzi o poprawę komunikacji w języku ciała, którym gadamy z końmi. Więcej szczegółów na http://www.okliny.info .
Zapraszam zarówno na warsztat jak i do podyskutowania o programie - to eksperyment i ciekawa jestem zdania koniarzy o takim sformułowaniu kwestii komunikacji z koniem.
Smile


Re: Warsztaty - branka - 04-07-2009

Trochę jak Hempfilng brzmi Wink Szkoda, że wtedy mam zajęty tydzień, ale może jeszcze cos mi sie pozmienia Smile


Re: Warsztaty - Berk - 04-07-2009

Dzięki za skojarzenie - nigdy o Hempflingu nie słyszałam, ale już szybko przejrzałam - i bardzo ciekawe. Muszę w to wgłębić się pokonując bariery językowe bo po polsku to chyba nic nie ma.
U mnie ta praca na razie bardziej na człowieku skupiona ma być, bo myślę, że od tego trzeba zacząć. Wczoraj wzmocniło mnie w tym napotkanie tego stwierdzenia Raya Hunta, które umieściłam w swoim podpisie.
Ja w każdym razie wiem, że jeszcze dużo muszę ze sobą popracować, żeby skutecznie uczyć czegoś konie. Na razie one uczą mnie.
W sumie to całkiem przyjemne (czasami, na warsztatach np) ale straasznie powoli idzie... Sad Big Grin
Chciałabym spotkać jakichś koniarzy - eksperymentatorów, ale chyba niewielu ich, bo odzew malutki bardzo..
Ale zapraszam, zapraszam!


Re: Warsztaty - branka - 04-08-2009

Ania Juhnowicz, to coś dla ciebie Wink Może ja sie wybiorę zobaczymy.
Z Hempflingim mi się skojarzyło, bo on podkreśla rolę ciała w komunikacji z końmi, mówi o wydobyciu jakieś energii z niego. W sumie to jest dość mętny, chyba że na jego dVD jest klarowniej, ale to co robi z końmi jest super.