Hipologia

Pełna wersja: Stowarzyszenie!!!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam!
Jestem z Zielonej Góry i z pewną grupą osób jesteśmy zdecydowani zawiązać stowarzyszenie. Mamy wieeeellkie plany, ale .... nie bardzo wiemy jak się do tego zabrać.
Proszę o pomoc.

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby. W grupie siła!!!

Mamy urocze miejsce, w którym moglibyśmy się spotykać, organizować szkolenia itp.
Podaję link
http://www.stary-folwark.pl/pl_oferta_galeria.php

Pozdrawiam.
Ja, ja jestem zainteresowana - bardzo, ale też nie wiem jak się za to zabrać....
Z tego co slyszalam kazde stowarzyszenie moze starac sie o dotacje unijne i w ramach tych dotacji robi darmowe szkolenia np inwestycja w kadry. Fajna sprawa ostatnio PZJ organizowal darmowy kurs jezyka angielskiego dla koniarzy dla wojewodztwa mazowieckiego wolnych miejsc bylo 200. niestety nie zalapalam sie bo kurs ruszyl a ja dopiero w tamtym tygodniu zobaczylam ogloszenie ;/
ale jak sie do organizacji zabrac nie mam zielonego pojecia .
Musi Was być 15 osób. Układacie statut stowarzyszenia, robicie zebranie, na którym te 15 osób podejmuje uchwałę o zawiązaniu stowarzyszenia, drugą o przyjęciu statutu i trzecią o wyborze władz. Następnie protokół i statut składacie w KRS (Krajowy Rejestr Sądowy - jest w Zielonej Górze w Sądzie Rejonowym) i czekacie na rejestrację.

Tak w uproszczeniu to wygląda.
Poza tym, ze rejestr, założenia, 15 osób i wszystko co można wyczytać w necie na temat stow., to ciekawi mnie jak realnie funkcjonują stow. utrzymujące stajnie, hotele dla koni, dające płatne lekcje jazdy, hipoterapię. Stow. raczej "nie prowadzi" (?) i nie może działalności przynoszącej dochód. Może ktoś wyjaśni jak to jest? Z fundacją ma się inaczej: 3 osoby+ krs+ własny wkład (chyba 3 tys).
Z tego co już wiem, to stowarzyszenie może zarabiać i zdobywać pieniądze. Ich właścicielem jest stowarzyszenie, a nie jego członkowie. Mogą je wydać na realizację swoich założeń.
Czyli członkami stowarzyszenia mogą być wszyscy obywatele Polski i wszyscy mogą korzystać z jego profitów.
Niebawem ogłoszę termin pierwszego spotkania.
M.W
Moi Drodzy !

Wygląda na to że pomysł , który zrodził się równolegle z pomysłem utworzenia portalu edukacyjnego , a zszedł trochę na plan drugi pozostając w "zamrożeniu" , z wiosną sam się "rozmraża" i wraca do życia .

Mając więc świadomość oczekiwań wszystkich tych , którym zależy na tym by koniom i ludziom żyło się wspólnie w coraz lepszych wzajemnych relacjach , oficjalnie występuję z propozycją utworzenia stowarzyszenia .

Aby przybliżyć założenia i cel tej inicjatywy zacytuję pierwszy paragraf założeń ogólnych do statutu stowarzyszenia , przygotowanego przez te samą grupę inicjatywną , której działanie zaowocowało uruchomieniem portalu http://www.hipologia.pl

Stowarzyszenie o nazwie Pro Hippico Bono , zwane dalej "Stowarzyszeniem" jest dobrowolnym , samorządnym, trwałym zrzeszeniem , mającym na celu rozwijanie i propagowanie sztuki jeździeckiej w Polsce. Pragniemy , pamiętając o milionach koni , które swe życie oddały w służbie człowiekowi i pomni sławy i niezwykłości znanych z imienia koni takich jak: Tarant - Hetmana Stefana Czarnieckiego, Pałasz - Króla Jana III Sobieskiego , Kasztanka - Marszałka Józefa Piłsudskiego, Warszawianka - gen. Michała Gutowskiego , czy Artemor - Jana Kowalczyka , szerzyć i propagować rzetelną , szeroko pojętą wiedzę hipologiczną i udostępniać ją wszystkim którzy takiej wiedzy potrzebują. Głęboko wierzymy , że tą drogą przyczynimy się do tego , by całkowicie zależne od ludzi konie , traktowane były z należnym im zrozumieniem i przyjaźnią , i aby nigdy z powodu ludzkiej niewiedzy , bądź innych pobudek, nie były narażana na cierpienie , a życie wśród ludzi było dla nich możliwie szczęśliwe. W celu realizacji tych zamierzeń powołujemy Stowarzyszenie Pro Hippico Bono w którego szeregi zapraszamy wszystkich , którym dobro koni nie jest obojętne.

Poczynając od dnia dzisiejszego proszę o zgłaszanie swojego poparcia i chęci zostania członkiem Stowarzyszenia Pro Hippico Bono przez zamieszczenie postu poniżej .
Proszę również tych , którzy chcieliby nie tylko zostać członkami Stowarzyszenia , ale chcieliby także zadeklarować chęć czynnego uczestniczenia w tworzeniu stowarzyszenia w jego poczynaniach o osobną deklarację z podaniem pełnych danych zawierających : Imię Nazwisko , data ur. adres zamieszkania , pesel , tel. adres mailowy . pod mailowy adres:wojciechmickunas@hipologia.pl
Zgłoszenia proszę przesyłać do dnia . 30.04.2010.
Pozdrawiam wszystkich hipologiczów wiosennie i Świątecznie :!:
W.M.
Ponieważ dobro koni jest dla mnie sprawą priorytetową, pragnę wstąpić w szeregi Stowarzyszenia Pro Hipico Bono.
druga! Smile
z Trenerem Mickunasem - wchodzę, działam w paru stowarzyszeniach i wiem, że najważniejsza jest dla skuteczności działania osoba Lidera i jej postawa.
Z całym przekonaniem i ze swoimi możliwościami - oddaję się do dyspozycji, Panie Wojciechu.
Proszę przyjąć mój skromny udział.
oczywscie wstepuje Big Grin
ja też Smile
i ja! Tongue
Ja już parę razy należałem ( teraz tylko PZHK).

Będę kibicował i efekty chętnie zasygnalizuję w eterze (jako aktywny słuchacz nie pracownik mediów).

Powodzenia Smile
Stron: 1 2 3