Hipologia

Pełna wersja: Kowale
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Ania mówi, że w naszej okolicy brak porządnych kowali, a ja wraz poszukuję podkuwacza dojeżdżającego w okolice Wrocławia. Macie kogoś godnego zaufania, kogo z czystym sumieniem moglibyście polecić? Smile
Może mogłabym ci kogoś polecić, ale dowiem się czy on przyjmuje nowe konie. Robi naprawdę fajnie, jak mi wysiądzie kręgosłup to będe się do niego uśmiechać.
Jest jeszcze jeden taki w miare - nie dałabym mu robić swojego konia, ale robi mimo wszystko przyzwoicie, przede wszystkim nie prostuje na siłe i nie mierzy kątomierzem kopyt, patrzy na to jak jest zbudowany koń, zostawia trochę za wysokie piętki i za dużo wybiera podeszwy, ale jak mu się powie by tego drugiego nie robił, to sie hamuje. Konie robione przez niego mają tylko trochę zawężone kopyta. Dowiem się o numery i nazwiska(kojarze po tym komu który robi konie, ale jak sie nazywaja nie wiemTongue) i tu wrzucę.
Byłabym bardzo wdzięcznaSmile
to i ja dorzucę pytanie o dobrego kowala (czy też osobę "strugającą") z opolskiego, śląskiego lub dolnośląskiego. stajnia jest konkretnie w okolicach Olesna (woj. opolskie, na północ od Opola)
przywożę klaczkę ze zniszczonymi kopytami i chciałabym od razu trafić do kogoś dobrego.

z góry dziękuję za odpowiedzi.
Na temat kowali z wlkp to mogę polecić tylko Pana Antoniego Chłapowskiego poniewaz jako jedyny nie używa bezpodstawnie i bezmyślnie przemocy wobec koni. Testowałam kilku znanych kowali i niestety nie dali rady wywerkowac mojej grubej Smile

no i z czystym sumieniem mogę polecić mojego narzeczonego do werkowania.
Uczył się u Pana Antoniego Chłapowskiego . Robi konie wszystkie i to bez żadnego stresu czy bicia koni jak to się zdarza. Polecam nie tylko dlatego , że mój narzeczony . Polecam dlatego że jest dobrym fachowcem . Wyprowadza właśnie moja kobyłę z wad kopyt i jestem bardzo zadowolona . Narazie tylko werkuje poniewaz cały czas uczy sie kuć u Pana Antoniego.
Dojeżdża na terenie wlkp . Mieszka w okolicy Czarnkowa .
724 328 697
Adam Zaborski
Pan Antoni jeszcze struga? Confusedhock: zawsze wydaje mi sie taki zajęty, tu konia pojeździ, tu potrenuje kogoś, tu na zawody pojedzie... Tongue
Pmiętajmy o tym ze Pan Antonii jest niezniszczalny ...Jest zabiegany ale swoje konie do dzisiaj robi samSmileno i znajduje czas zeby uczyćSmile
A w okolicy Warszawy jest ktoś godny polecenia jeżeli chodzi o naturalne rozczyszczanie kopyt lub metodą Dr. Strasser ? ( prócz Ciołka oczywiście, bo już się doczytałam,że był na kursie strasserowym)
A ja proszę o radę, bo ja zmieniając stajnie zmieniłam również kowala, nowy kowal (wg zawodów jeden z lepszych w Polsce), przez wszystkich chwalony i polecany również tutaj, tylko na dwa werkowania, dwa razy mi się konie podbiły Sad a wcześniej nigdy się to nie zdarzyło

no i się waham wracać do starego kowala, czy dać temu jeszcze jedna szansę, ale się boję bo nasz najmłodszy po ostaniem razie kulał przez dwa tygodnie Sad
A wybierał podeszwę? Jak mocno przyciął ściany? Po czym koń chodził jak się podbił?

Miałam w ogóle polecić kogos z Wrocławia, ale chyba nie umiem Wink
Ale jak się uprzeć żebym cokolwiek napisałam to najsensowniejsze kopyta jakie robię lub oglądam są po młodym Mamajku. Ale też różne opinię krążą o nim. Jak zresztą o każdym, łącznie ze mną.
branka napisał(a):A wybierał podeszwę? Jak mocno przyciął ściany? Po czym koń chodził jak się podbił?

w porównaniu do wcześniejszej roboty podeszwa jest mocniej wybrana, za to wyższe piętki, koń chodził tylko po piaszczystym padoku
To ja bym z niego zrezygnowała...

(natomiast to też trudno orzec sobie tak o nie widząc kopyta przed i po Wink )
Opole, Wrocław i okolice- mogę polecić Zbyszka Sidorowicza; mieszka gdzieś w okolicach Brzegu. Robi mi Szelkę i nie mam powodów do narzekań. W razie wu- służę telefonem.
Dziś był u nas kowal .
Porównuję jego fachowość do tego, co prezentują kowale opiekujący się nami wcześniej (mazowieckie): Z. Ufnal, D. Liszka i M. Koza. Opiekuje się nami 2 lata.
Spokojnie polecam: dobre podejście, spokój, wiedza.



Michał Kołaczek
tel 604 888 444


łódzkie i mazowieckie
Ja w woj.śląskim polecam Rafała Hałę. Kowal z państwowymi uprawnieniami, z genialnym podejściem do koni i ludzi Big Grin Big Grin Big Grin wszystko wytłumaczy, zawsze poradzi, dokładny i szczegółowy, przed i po robocie sprawdza konia w ruchu, jest punktualny i terminowy. Zajmuje się nami od dwóch lat i jestem bardzo zadowolona.
Stron: 1 2 3 4 5