Hipologia Kategoria Konie chcą nas rozumieć Co czytamy

Co czytamy

Co czytamy

Strony (5): Wstecz 1 2 3 4 5 Dalej
Gaga

Posting Freak

1,127
12-10-2007, 01:40 PM #46
Właśnie z upodobaniem pochłaniam "Równowagę w ruchu" - polecam tę książkę również tym , którzy uczą jeździc - pozwala uświadomić sobie ograniczenia naszych uczniów, a właściwie znaleźć drogę do pozbycia się tych ograniczeń :-)

Niektóre rzeczy podczas nauki jazdy konnej - szczególnie na poziomie L-P są dla nas jasne , przez co nie zauważamy błędów widząc niejednokrotnie ich skutki... ja dzięki tej książce odkryłam dlaczego jeden z koni, którego "przyuczam" do niskiego sportu - pode mną chodzi rewelacyjnie, a pod właścicielką ma wieczne problemy na łukach :-) sprawa tak prosta, jak usztywnienie zewnętrznego stawu skokowego przez podniesienie pęty (przesunięcie zewnętrznej łydki do tyłu z kopalna, nie z biodra)... niby błache a jaki powoduje skutek ;-)

Przy okazji 101 ćwiczeń z dersażu i skoków mam już za sobą - dziękuje Panie Trenerze - rzeczywiście ciekawe :-) i pozwala urozmaicać treningi (brak pomysłów prowadzi do nudy i dla konia i dla jeźdźca, i dla tego, który stoi na ziemi i "się czepia" ;-))

<t>Niebo nie może być niebem, jeśli nie ma tam konia, który by mnie przywitał</t>
Gaga
12-10-2007, 01:40 PM #46

Właśnie z upodobaniem pochłaniam "Równowagę w ruchu" - polecam tę książkę również tym , którzy uczą jeździc - pozwala uświadomić sobie ograniczenia naszych uczniów, a właściwie znaleźć drogę do pozbycia się tych ograniczeń :-)

Niektóre rzeczy podczas nauki jazdy konnej - szczególnie na poziomie L-P są dla nas jasne , przez co nie zauważamy błędów widząc niejednokrotnie ich skutki... ja dzięki tej książce odkryłam dlaczego jeden z koni, którego "przyuczam" do niskiego sportu - pode mną chodzi rewelacyjnie, a pod właścicielką ma wieczne problemy na łukach :-) sprawa tak prosta, jak usztywnienie zewnętrznego stawu skokowego przez podniesienie pęty (przesunięcie zewnętrznej łydki do tyłu z kopalna, nie z biodra)... niby błache a jaki powoduje skutek ;-)

Przy okazji 101 ćwiczeń z dersażu i skoków mam już za sobą - dziękuje Panie Trenerze - rzeczywiście ciekawe :-) i pozwala urozmaicać treningi (brak pomysłów prowadzi do nudy i dla konia i dla jeźdźca, i dla tego, który stoi na ziemi i "się czepia" ;-))


<t>Niebo nie może być niebem, jeśli nie ma tam konia, który by mnie przywitał</t>

ecossaise

Member

69
12-10-2007, 04:05 PM #47
Mi się osobiście strasznie podobają się:
1. obie pozycje Jane Savoy: Wszechstronne Szkolenie Koni i Od pół parady do zebrania
2. Monty Robertsa Shy boy i Człowiek, który słucha koni.
3. Sally Swift jest całkiem ok ale nie dawała mi dokladnie tego czego oczekiwałam

<t>aleksandra i kucyk jumping teamSmile</t>
ecossaise
12-10-2007, 04:05 PM #47

Mi się osobiście strasznie podobają się:
1. obie pozycje Jane Savoy: Wszechstronne Szkolenie Koni i Od pół parady do zebrania
2. Monty Robertsa Shy boy i Człowiek, który słucha koni.
3. Sally Swift jest całkiem ok ale nie dawała mi dokladnie tego czego oczekiwałam


<t>aleksandra i kucyk jumping teamSmile</t>

Ailusia

Posting Freak

809
12-10-2007, 07:27 PM #48
A może da się tak zrobić, żeby przetłumaczyć na polski "The Art of Horsemanship" Ksenofonta? 8)

[Obrazek: 28199.jpg]

<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#000080"><s></s>"After all is said and done, more is said than done." <e></e></COLOR><COLOR color="#00BF00"><s></s>Posadź drzewo!<e></e></COLOR><e></e></I><e></e></SIZE></r>
Ailusia
12-10-2007, 07:27 PM #48

A może da się tak zrobić, żeby przetłumaczyć na polski "The Art of Horsemanship" Ksenofonta? 8)

[Obrazek: 28199.jpg]


<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#000080"><s></s>"After all is said and done, more is said than done." <e></e></COLOR><COLOR color="#00BF00"><s></s>Posadź drzewo!<e></e></COLOR><e></e></I><e></e></SIZE></r>

Shadowy.Horse

Member

89
12-23-2007, 11:59 AM #49
Ojejciu! Ailusia, tłumacz! :lol:
A przy okazji: można tę książkę gdzieś dostać? Kupić, albo wypożyczyć z biblioteki?

<t>I'm trying to be cougar-eater.</t>
Shadowy.Horse
12-23-2007, 11:59 AM #49

Ojejciu! Ailusia, tłumacz! :lol:
A przy okazji: można tę książkę gdzieś dostać? Kupić, albo wypożyczyć z biblioteki?


<t>I'm trying to be cougar-eater.</t>

Wojciech Mickunas

Posting Freak

1,126
12-23-2007, 07:41 PM #50
Ksenofonta przetłumaczyć i wydać po polsku - jak najbardziej.

Dawno temu już to zrobiono . W Ostrowie nakładem J.Priebatscha w 1860 roku ukazała się: "XENOFONTA HIPPIKA i HIPPARCH czyli JAZDA KONNA i NACZELNIK JAZDY" przekładu z greckiego dokonał Antoni Bronikowski.
Wojciech Mickunas
12-23-2007, 07:41 PM #50

Ksenofonta przetłumaczyć i wydać po polsku - jak najbardziej.

Dawno temu już to zrobiono . W Ostrowie nakładem J.Priebatscha w 1860 roku ukazała się: "XENOFONTA HIPPIKA i HIPPARCH czyli JAZDA KONNA i NACZELNIK JAZDY" przekładu z greckiego dokonał Antoni Bronikowski.

T.B.

Member

147
12-23-2007, 09:17 PM #51
Myślę, że reprint miałby wielkie wzięcie wśród koniarzy.
Jeśli Trener ma wpływ na jakieś wydawnictwo - żeby mu się chciało chcieć - to na odpowiednio oszacowanym nakładzie (co do wielkości i ceny) na pewno takie wydawnictwo by nie straciło.
T.B.
12-23-2007, 09:17 PM #51

Myślę, że reprint miałby wielkie wzięcie wśród koniarzy.
Jeśli Trener ma wpływ na jakieś wydawnictwo - żeby mu się chciało chcieć - to na odpowiednio oszacowanym nakładzie (co do wielkości i ceny) na pewno takie wydawnictwo by nie straciło.

Ailusia

Posting Freak

809
12-23-2007, 10:39 PM #52
O kurczaki!!! Confusedhock:
Nie wiem czemu mi się wydawało, że grecki oryginał w ogóle zaginął i tłumaczenia są możliwe tylko z angielskiego!
A tymczasem, nie dość że coś takiego powstało, to jeszcze jest w mojej własnej bibliotece!!!

http://graf.oss.wroc.pl/karty/0124/0124-03690.jpg

No to do widzenia na jakiś czas, idę czytać Big GrinBig GrinBig Grin


Hm... no dobra, dzisiaj nie pójdę, a potem w ogóle święta... no ale takiego prezentu świątecznego to się nie spodziewałam!

<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#000080"><s></s>"After all is said and done, more is said than done." <e></e></COLOR><COLOR color="#00BF00"><s></s>Posadź drzewo!<e></e></COLOR><e></e></I><e></e></SIZE></r>
Ailusia
12-23-2007, 10:39 PM #52

O kurczaki!!! Confusedhock:
Nie wiem czemu mi się wydawało, że grecki oryginał w ogóle zaginął i tłumaczenia są możliwe tylko z angielskiego!
A tymczasem, nie dość że coś takiego powstało, to jeszcze jest w mojej własnej bibliotece!!!

http://graf.oss.wroc.pl/karty/0124/0124-03690.jpg

No to do widzenia na jakiś czas, idę czytać Big GrinBig GrinBig Grin


Hm... no dobra, dzisiaj nie pójdę, a potem w ogóle święta... no ale takiego prezentu świątecznego to się nie spodziewałam!


<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#000080"><s></s>"After all is said and done, more is said than done." <e></e></COLOR><COLOR color="#00BF00"><s></s>Posadź drzewo!<e></e></COLOR><e></e></I><e></e></SIZE></r>

Gaga

Posting Freak

1,127
01-03-2008, 08:35 AM #53
Mnie mile zaskoczył Mikołaj w tym roku
dorzucił zamówione nowe wydanie "Hodolwi koni" I t Pruskiego
i przyniósł "Lekcje, których udzielił mi koń" , której autorem jest Mark Rashid
przyznaję się - nie znałam wczesniej autora tej książki, samą książkę przeczytałam od deski do deski za jednym zamachem :-)
i - oczywiście - już szukam w księgarniach "Z myślą o koniu" tegoż autora... wiecie moze, czy coś jeszcze napisał??

Na marginesie...
101 ćwiczeń mam i skokowych i dresażowych, przeczytałam fakt - na prawdę warto było :-)

<t>Niebo nie może być niebem, jeśli nie ma tam konia, który by mnie przywitał</t>
Gaga
01-03-2008, 08:35 AM #53

Mnie mile zaskoczył Mikołaj w tym roku
dorzucił zamówione nowe wydanie "Hodolwi koni" I t Pruskiego
i przyniósł "Lekcje, których udzielił mi koń" , której autorem jest Mark Rashid
przyznaję się - nie znałam wczesniej autora tej książki, samą książkę przeczytałam od deski do deski za jednym zamachem :-)
i - oczywiście - już szukam w księgarniach "Z myślą o koniu" tegoż autora... wiecie moze, czy coś jeszcze napisał??

Na marginesie...
101 ćwiczeń mam i skokowych i dresażowych, przeczytałam fakt - na prawdę warto było :-)


<t>Niebo nie może być niebem, jeśli nie ma tam konia, który by mnie przywitał</t>

Lutejaxx

Administrator

2,782
01-04-2008, 07:15 AM #54
dostałam od syna książkę Sally Swift przetłumaczoną przez Basię Mickunas...oczywiście 'Harmonia jeźdźca i konia" i też jestem pod wrażeniem.

piękna książka i podziwiam autorkę, że ze swoimi problemami kręgosłupowymi tak wiele osiągnęła. A wręcz można powiedzieć , że trochę "dzięki" nim.
Lutejaxx
01-04-2008, 07:15 AM #54

dostałam od syna książkę Sally Swift przetłumaczoną przez Basię Mickunas...oczywiście 'Harmonia jeźdźca i konia" i też jestem pod wrażeniem.

piękna książka i podziwiam autorkę, że ze swoimi problemami kręgosłupowymi tak wiele osiągnęła. A wręcz można powiedzieć , że trochę "dzięki" nim.

Wojciech Mickunas

Posting Freak

1,126
01-04-2008, 07:26 AM #55
Gaga ! Rashida szukaj na http://www.galaktyka.com.pl
A przy okazji ;zaczynam pracę z kolejną książką z serii 1o1 ćwiczeń.
Pozdrawiam W.M.
Wojciech Mickunas
01-04-2008, 07:26 AM #55

Gaga ! Rashida szukaj na http://www.galaktyka.com.pl
A przy okazji ;zaczynam pracę z kolejną książką z serii 1o1 ćwiczeń.
Pozdrawiam W.M.

Guli

Posting Freak

1,701
01-04-2008, 08:03 AM #56
wojciech.mickunas A przy okazji ;zaczynam pracę z kolejną książką z serii 1o1 ćwiczeń.
.

Ciekawe, czego tym razem będzie dotyczyć? Smile

Bardzo cenię księżki tego wydawnictwa - staram sie kupić każdą, która ukazuje się.

Prezentują tak odmienne spojrzenie na wiele znanych niby spraw

<r><COLOR color="#FF0000"><s></s>Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl. <e></e></COLOR></r>
Guli
01-04-2008, 08:03 AM #56

wojciech.mickunas A przy okazji ;zaczynam pracę z kolejną książką z serii 1o1 ćwiczeń.
.

Ciekawe, czego tym razem będzie dotyczyć? Smile

Bardzo cenię księżki tego wydawnictwa - staram sie kupić każdą, która ukazuje się.

Prezentują tak odmienne spojrzenie na wiele znanych niby spraw


<r><COLOR color="#FF0000"><s></s>Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl. <e></e></COLOR></r>

Trusia

Senior Member

324
01-04-2008, 08:32 AM #57
Gaga i - oczywiście - już szukam w księgarniach "Z myślą o koniu" tegoż autora... wiecie moze, czy coś jeszcze napisał??

Gaga, przed Tobą super chwile - mi się "Z myslą o koniu" bardziej podobało niż "Lekcje .."

Rashid napisał jeszcze kilka książek, ale tylko te dwie zostały przetłumaczone na polski. Ja wciąż przymierzam się do zakupu całej reszty (chyba jest ich 5). Jak kupię, podzielę się obserwacjami.

<t>Jeśli twój koń jest zbyt czysty, spędzasz z nim za mało czasu.</t>
Trusia
01-04-2008, 08:32 AM #57

Gaga i - oczywiście - już szukam w księgarniach "Z myślą o koniu" tegoż autora... wiecie moze, czy coś jeszcze napisał??

Gaga, przed Tobą super chwile - mi się "Z myslą o koniu" bardziej podobało niż "Lekcje .."

Rashid napisał jeszcze kilka książek, ale tylko te dwie zostały przetłumaczone na polski. Ja wciąż przymierzam się do zakupu całej reszty (chyba jest ich 5). Jak kupię, podzielę się obserwacjami.


<t>Jeśli twój koń jest zbyt czysty, spędzasz z nim za mało czasu.</t>

Wojciech Mickunas

Posting Freak

1,126
01-04-2008, 10:33 AM #58
Przed chwilą kurier przywiózł mi książę
"Horse,Follow Closely " autor: GaWaNi Pony Boy. w dodatku Specjal Edition with DVD . Big Grin Big Grin Big Grin
Wojciech Mickunas
01-04-2008, 10:33 AM #58

Przed chwilą kurier przywiózł mi książę
"Horse,Follow Closely " autor: GaWaNi Pony Boy. w dodatku Specjal Edition with DVD . Big Grin Big Grin Big Grin

Lutejaxx

Administrator

2,782
01-04-2008, 10:57 AM #59
...no to nie będzie pana przez..kilka dni. Miłej lektury!
Lutejaxx
01-04-2008, 10:57 AM #59

...no to nie będzie pana przez..kilka dni. Miłej lektury!

Kismy

Junior Member

27
01-06-2008, 07:25 PM #60
ja polecam Sally Swift "Harmonia Jeźdzca i Konia" oraz "Dosiad Naturalny"
może i tytuły banalne...i niektórym zawartość książki wydaje się nie potrzebna "bo wiedzą lepiej..." uważam, że każdy powinien je chociaż przeczytać ! bo niektóre sposoby nauczania "nowoczesnego" jeździectwa są dość skłócone.

<t>"Koń co pod batem krwią ocieka,<br/>
żąda on niebios krwi człowieka..."?</t>
Kismy
01-06-2008, 07:25 PM #60

ja polecam Sally Swift "Harmonia Jeźdzca i Konia" oraz "Dosiad Naturalny"
może i tytuły banalne...i niektórym zawartość książki wydaje się nie potrzebna "bo wiedzą lepiej..." uważam, że każdy powinien je chociaż przeczytać ! bo niektóre sposoby nauczania "nowoczesnego" jeździectwa są dość skłócone.


<t>"Koń co pod batem krwią ocieka,<br/>
żąda on niebios krwi człowieka..."?</t>

Strony (5): Wstecz 1 2 3 4 5 Dalej
 
  • 0 głosów - średnia: 0
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 2 gości
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 2 gości