Hipologia Kategoria Chów koni - i wszystko, co z nim związane Konie - zabawa edukacyjna :)

Konie - zabawa edukacyjna :)

Konie - zabawa edukacyjna :)

Strony (23): Wstecz 1 7 8 9 10 11 23 Dalej  
Julia z Orla

Posting Freak

1,409
02-01-2009, 03:42 PM #121
Jakie wyróżniamy 3 źródła energii w pokarmie konia i czym się od siebie różnią?

<r><SIZE size="85"><s></s><URL url="http://stajniaequila.blogspot.com/"><s></s><COLOR color="#80BF00"><s></s>★Stajnia Equila<e></e></COLOR><e></e></URL><br/>
<URL url="http://equimechana.blogspot.com/"><s></s>EQUIMECHANA - o biomechanice ruchu konia<e></e></URL><br/>
<I><s></s>"The horse already understands the human better than the human will ever understand the horse."<e></e></I> D.Bennet<e>
</e></SIZE></r>
Julia z Orla
02-01-2009, 03:42 PM #121

Jakie wyróżniamy 3 źródła energii w pokarmie konia i czym się od siebie różnią?


<r><SIZE size="85"><s></s><URL url="http://stajniaequila.blogspot.com/"><s></s><COLOR color="#80BF00"><s></s>★Stajnia Equila<e></e></COLOR><e></e></URL><br/>
<URL url="http://equimechana.blogspot.com/"><s></s>EQUIMECHANA - o biomechanice ruchu konia<e></e></URL><br/>
<I><s></s>"The horse already understands the human better than the human will ever understand the horse."<e></e></I> D.Bennet<e>
</e></SIZE></r>

Asia Cieślik

Senior Member

264
02-01-2009, 05:25 PM #122
Ja spróbuję odpowiedzieć, ale nie wiem czy mi sie uda Tongue

Węglowodany- energia z nich dość szybko uwalniana, służy do uzupełnienia potrzeb na energię przy wysiłku intensywnym, krótkotrwałym (głównie).
Tłuszcze- z nich energia uwalniana jest wolniej, dobre przy długotrwałym wysiłku.
Białka- ale tu już nie wiem co do tej energii, wiem tylko, że z białek energia jest uwalniana dopiero jak brakuje cukrów i tłuszczy.

<t>tarisa</t>
Asia Cieślik
02-01-2009, 05:25 PM #122

Ja spróbuję odpowiedzieć, ale nie wiem czy mi sie uda Tongue

Węglowodany- energia z nich dość szybko uwalniana, służy do uzupełnienia potrzeb na energię przy wysiłku intensywnym, krótkotrwałym (głównie).
Tłuszcze- z nich energia uwalniana jest wolniej, dobre przy długotrwałym wysiłku.
Białka- ale tu już nie wiem co do tej energii, wiem tylko, że z białek energia jest uwalniana dopiero jak brakuje cukrów i tłuszczy.


<t>tarisa</t>

Julia z Orla

Posting Freak

1,409
02-01-2009, 05:37 PM #123
Tak jest Smile Zadajesz pytanie.

<r><SIZE size="85"><s></s><URL url="http://stajniaequila.blogspot.com/"><s></s><COLOR color="#80BF00"><s></s>★Stajnia Equila<e></e></COLOR><e></e></URL><br/>
<URL url="http://equimechana.blogspot.com/"><s></s>EQUIMECHANA - o biomechanice ruchu konia<e></e></URL><br/>
<I><s></s>"The horse already understands the human better than the human will ever understand the horse."<e></e></I> D.Bennet<e>
</e></SIZE></r>
Julia z Orla
02-01-2009, 05:37 PM #123

Tak jest Smile Zadajesz pytanie.


<r><SIZE size="85"><s></s><URL url="http://stajniaequila.blogspot.com/"><s></s><COLOR color="#80BF00"><s></s>★Stajnia Equila<e></e></COLOR><e></e></URL><br/>
<URL url="http://equimechana.blogspot.com/"><s></s>EQUIMECHANA - o biomechanice ruchu konia<e></e></URL><br/>
<I><s></s>"The horse already understands the human better than the human will ever understand the horse."<e></e></I> D.Bennet<e>
</e></SIZE></r>

Asia Cieślik

Senior Member

264
02-01-2009, 06:05 PM #124
Jej udało mi się Big Grin

Co powoduje, że koń się nie męczy stojąc i że potrafi ze stania ruszyć pełnym galopem?

Mam nadzieję, że nie było takiego pytania, bo nie śledzę wątku.

<t>tarisa</t>
Asia Cieślik
02-01-2009, 06:05 PM #124

Jej udało mi się Big Grin

Co powoduje, że koń się nie męczy stojąc i że potrafi ze stania ruszyć pełnym galopem?

Mam nadzieję, że nie było takiego pytania, bo nie śledzę wątku.


<t>tarisa</t>

Julia z Orla

Posting Freak

1,409
02-01-2009, 06:11 PM #125
Jeśli chodzi o układy ustaleniowe to było takie pytanie Wink

<r><SIZE size="85"><s></s><URL url="http://stajniaequila.blogspot.com/"><s></s><COLOR color="#80BF00"><s></s>★Stajnia Equila<e></e></COLOR><e></e></URL><br/>
<URL url="http://equimechana.blogspot.com/"><s></s>EQUIMECHANA - o biomechanice ruchu konia<e></e></URL><br/>
<I><s></s>"The horse already understands the human better than the human will ever understand the horse."<e></e></I> D.Bennet<e>
</e></SIZE></r>
Julia z Orla
02-01-2009, 06:11 PM #125

Jeśli chodzi o układy ustaleniowe to było takie pytanie Wink


<r><SIZE size="85"><s></s><URL url="http://stajniaequila.blogspot.com/"><s></s><COLOR color="#80BF00"><s></s>★Stajnia Equila<e></e></COLOR><e></e></URL><br/>
<URL url="http://equimechana.blogspot.com/"><s></s>EQUIMECHANA - o biomechanice ruchu konia<e></e></URL><br/>
<I><s></s>"The horse already understands the human better than the human will ever understand the horse."<e></e></I> D.Bennet<e>
</e></SIZE></r>

Asia Cieślik

Senior Member

264
02-01-2009, 06:26 PM #126
Buuu, to szkoda. To było pierwsze pytanie które przyszło mi na myśl. O woreczku żółciowym też pewnie było?
Jak tak to niech ktoś inny zadan pytanie...

<t>tarisa</t>
Asia Cieślik
02-01-2009, 06:26 PM #126

Buuu, to szkoda. To było pierwsze pytanie które przyszło mi na myśl. O woreczku żółciowym też pewnie było?
Jak tak to niech ktoś inny zadan pytanie...


<t>tarisa</t>

Wojciech Mickunas

Posting Freak

1,126
02-01-2009, 06:30 PM #127
To ja mam pytanie : Na wybiegu dwa konie się tarzają. Jeden z nich ma kolkę , po czym można to poznać?

<t>Nie mogę zrozumieć, dlaczego ludzie, zamiast próbować zapanować nad kilkudziesięcioma dekagramami końskiego mózgu, koncentrują się wyłącznie na tym, żeby okiełznać 500kg jego mięsni!</t>
Wojciech Mickunas
02-01-2009, 06:30 PM #127

To ja mam pytanie : Na wybiegu dwa konie się tarzają. Jeden z nich ma kolkę , po czym można to poznać?


<t>Nie mogę zrozumieć, dlaczego ludzie, zamiast próbować zapanować nad kilkudziesięcioma dekagramami końskiego mózgu, koncentrują się wyłącznie na tym, żeby okiełznać 500kg jego mięsni!</t>

Lutejaxx

Administrator

2,782
02-01-2009, 06:44 PM #128
w przypadku mojej klaczy było tak, że: tarzanie się powtarzało. Wstawała i znowuz się rzucała na ziemię. Jakby lekko postękiwała i pociła się.

Jak konie dobrze się czują to tarzają się , wstają, otrzepują i już.

Nie wiem czy tak jest zawsze....już lecę do książki weterynaryjnej!!!! Big Grin

<t></t>
Lutejaxx
02-01-2009, 06:44 PM #128

w przypadku mojej klaczy było tak, że: tarzanie się powtarzało. Wstawała i znowuz się rzucała na ziemię. Jakby lekko postękiwała i pociła się.

Jak konie dobrze się czują to tarzają się , wstają, otrzepują i już.

Nie wiem czy tak jest zawsze....już lecę do książki weterynaryjnej!!!! Big Grin


<t></t>

Wojciech Mickunas

Posting Freak

1,126
02-01-2009, 06:50 PM #129
Trafione! Zdrowy koń po wytarzaniu wstaje i otrzepuje się. Koń któremu coś dokucza nie otrzepuje się , bo "zajęty jest bólem ". Duchowa zadaje pytanie.

<t>Nie mogę zrozumieć, dlaczego ludzie, zamiast próbować zapanować nad kilkudziesięcioma dekagramami końskiego mózgu, koncentrują się wyłącznie na tym, żeby okiełznać 500kg jego mięsni!</t>
Wojciech Mickunas
02-01-2009, 06:50 PM #129

Trafione! Zdrowy koń po wytarzaniu wstaje i otrzepuje się. Koń któremu coś dokucza nie otrzepuje się , bo "zajęty jest bólem ". Duchowa zadaje pytanie.


<t>Nie mogę zrozumieć, dlaczego ludzie, zamiast próbować zapanować nad kilkudziesięcioma dekagramami końskiego mózgu, koncentrują się wyłącznie na tym, żeby okiełznać 500kg jego mięsni!</t>

Lutejaxx

Administrator

2,782
02-01-2009, 06:55 PM #130
po czym najłatwiej jest rozpoznać, że dany koń dominuje w stadzie, w sytuacji gdy stado liczy jedynie dwa konie i są one ze sobą bardzo zaprzyjaźnione?

/Hihi...ja to tylko takie pytanie z własnego życia wzięte....nie wiem czy tak można? Big Grin /

<t></t>
Lutejaxx
02-01-2009, 06:55 PM #130

po czym najłatwiej jest rozpoznać, że dany koń dominuje w stadzie, w sytuacji gdy stado liczy jedynie dwa konie i są one ze sobą bardzo zaprzyjaźnione?

/Hihi...ja to tylko takie pytanie z własnego życia wzięte....nie wiem czy tak można? Big Grin /


<t></t>

Asia Cieślik

Senior Member

264
02-01-2009, 07:04 PM #131
U mnie jest tak, że dominująca klacz "prowadza" drugą od tyłu, nadaje jakim chodem mają iść (to jest zazwyczaj jak tylko są wypuszczone na pastwisko, potem każda idzie w swoją stronę), jak mniej dominująca się nie słucha to ta się "szczurzy". Nie dominująca też często złości się na dominującą, straszy kopytami czy zębami, ale dominująca nic osbie z tego nie robi. Niedominująca zawsze odpowiada na reakcję dominującej, nawet jak jej się to nie podoba. Jak ja do nich przychodzę to dominująca jest pierwsza,a mniej dominująca stoi z boku i czeka co ja powiem. Bo jak ją zaproszę do nas to dominująca "nie ma nic do gadania" 8)

<t>tarisa</t>
Asia Cieślik
02-01-2009, 07:04 PM #131

U mnie jest tak, że dominująca klacz "prowadza" drugą od tyłu, nadaje jakim chodem mają iść (to jest zazwyczaj jak tylko są wypuszczone na pastwisko, potem każda idzie w swoją stronę), jak mniej dominująca się nie słucha to ta się "szczurzy". Nie dominująca też często złości się na dominującą, straszy kopytami czy zębami, ale dominująca nic osbie z tego nie robi. Niedominująca zawsze odpowiada na reakcję dominującej, nawet jak jej się to nie podoba. Jak ja do nich przychodzę to dominująca jest pierwsza,a mniej dominująca stoi z boku i czeka co ja powiem. Bo jak ją zaproszę do nas to dominująca "nie ma nic do gadania" 8)


<t>tarisa</t>

Lutejaxx

Administrator

2,782
02-01-2009, 07:11 PM #132
na pewno trafione!

ja jeżeli nie mam pewności, bo dwa konie są bardzo zaprzyjaźnione i trzeba trochę czasu, żeby zaobserwować który dominuje to po prostu stawiam miskę z owsem.....momentalnie sprawa się rozstrzyga!

Ufff..tarisa, jak dobrze, Ty , nie ja zadajesz pytanie. Big Grin

<t></t>
Lutejaxx
02-01-2009, 07:11 PM #132

na pewno trafione!

ja jeżeli nie mam pewności, bo dwa konie są bardzo zaprzyjaźnione i trzeba trochę czasu, żeby zaobserwować który dominuje to po prostu stawiam miskę z owsem.....momentalnie sprawa się rozstrzyga!

Ufff..tarisa, jak dobrze, Ty , nie ja zadajesz pytanie. Big Grin


<t></t>

Asia Cieślik

Senior Member

264
02-02-2009, 07:19 AM #133
Co to jest trawers a co renwers?

(ja już chyba nie będę odpowiadała, bo ciężko mi idzie wymyślanie pytań Tongue )

<t>tarisa</t>
Asia Cieślik
02-02-2009, 07:19 AM #133

Co to jest trawers a co renwers?

(ja już chyba nie będę odpowiadała, bo ciężko mi idzie wymyślanie pytań Tongue )


<t>tarisa</t>

Gaga

Posting Freak

1,127
02-02-2009, 08:58 AM #134
Trawers - koń ustawiony w kierunku ruchu, łopatki przy ścianie, zad w środku ujeżdżalni, koń porusza się po 4 liniach. Trawers na przekątnej to ciąg
Renwers - koń ustawiony przeciwnie do kierunku ruchu. Kończyny tylne kroczą po zewnętrznym śladzie, przednie po wewnętrznym, koń porusza się po 4 liniach.

<t>Niebo nie może być niebem, jeśli nie ma tam konia, który by mnie przywitał</t>
Gaga
02-02-2009, 08:58 AM #134

Trawers - koń ustawiony w kierunku ruchu, łopatki przy ścianie, zad w środku ujeżdżalni, koń porusza się po 4 liniach. Trawers na przekątnej to ciąg
Renwers - koń ustawiony przeciwnie do kierunku ruchu. Kończyny tylne kroczą po zewnętrznym śladzie, przednie po wewnętrznym, koń porusza się po 4 liniach.


<t>Niebo nie może być niebem, jeśli nie ma tam konia, który by mnie przywitał</t>

branka

Posting Freak

2,096
02-02-2009, 12:30 PM #135
Czyli jak umiem trawers to powinnam umieć ciąg(tzn koń powinien umieć)? U nas jakoś tak nie jest :roll:
Ja sie uczyłam, że trawers i renwers wykonywanej po prostej są nie do odróżnienia - tylko jeździe ci koń wiedza co robią, bo trawers i renwers to dokładne odwrtoności. Czy to tak jest? Bo ja jakoś takich rzeczy nie umiem sobie wyobrażić :roll:

<t></t>
branka
02-02-2009, 12:30 PM #135

Czyli jak umiem trawers to powinnam umieć ciąg(tzn koń powinien umieć)? U nas jakoś tak nie jest :roll:
Ja sie uczyłam, że trawers i renwers wykonywanej po prostej są nie do odróżnienia - tylko jeździe ci koń wiedza co robią, bo trawers i renwers to dokładne odwrtoności. Czy to tak jest? Bo ja jakoś takich rzeczy nie umiem sobie wyobrażić :roll:


<t></t>

Strony (23): Wstecz 1 7 8 9 10 11 23 Dalej  
 
  • 0 głosów - średnia: 0
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 2 gości
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 2 gości