Hipologia
Wigilie jeździeckie - życzenia - Wersja do druku

+- Hipologia (https://forum.hipologia.pl)
+-- Dział: Kategoria (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pleplanie, integrowanie się i inne pogwarki (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Wigilie jeździeckie - życzenia (/showthread.php?tid=563)

Strony: 1 2


Wigilie jeździeckie - życzenia - Hedone - 12-21-2009

Nie znalazłam takiego tematu, a myślę że może być ciekawy - zbliża się czas wigilii klubowych i szkółkowych, chciałabym Was wypytać drodzy forumowicze jak to u was wygląda? Czy losujecie osoby jakim robicie prezenty, jakie prezenty wybieracie dla swoich "końskich" znajomych - (końskie właśnie czy może zupełnie inne)? No i życzenia - ja zawsze staram się wybiec poza oklepane "wesołych świąt", poszukuję w internecie "jeździeckich życzeń", ale nic takiego nie zalazłam, więc muszę sama kombinować.
Przy okazji chcę poddać się ocenie forumowiczów: zakupiłam na prezent smar do kopyt i batonik Likit (osoba którą wylosowałam jest w stajni od bardzo niedawna i nie znam jej właściwie więc nie wymyśliłam nic oryginalniejszego, tym bardziej że prezent miał być w granicy 30 zł),
ale skleciłam wierszyk - i teraz pytanie: durny czy zabawny?

"Prosto spod choinki dla konika upominki
nie za duże i praktyczne - to były Mikołaja wytyczne
smar do kopyt i batonik i będzie szczęśliwy konik!"


Re: Wigilie jeździeckie - życzenia - Bartosz Marchwica - 12-21-2009

Hedone Nie znalazłam takiego tematu, a myślę że może być ciekawy - zbliża się czas wigilii klubowych i szkółkowych, chciałabym Was wypytać drodzy forumowicze jak to u was wygląda? Czy losujecie osoby jakim robicie prezenty, jakie prezenty wybieracie dla swoich "końskich" znajomych - (końskie właśnie czy może zupełnie inne)? No i życzenia - ja zawsze staram się wybiec poza oklepane "wesołych świąt", poszukuję w internecie "jeździeckich życzeń", ale nic takiego nie zalazłam, więc muszę sama kombinować.
Przy okazji chcę poddać się ocenie forumowiczów: zakupiłam na prezent smar do kopyt i batonik Likit (osoba którą wylosowałam jest w stajni od bardzo niedawna i nie znam jej właściwie więc nie wymyśliłam nic oryginalniejszego, tym bardziej że prezent miał być w granicy 30 zł),
ale skleciłam wierszyk - i teraz pytanie: durny czy zabawny?

"Prosto spod choinki dla konika upominki
nie za duże i praktyczne - to były Mikołaja wytyczne
smar do kopyt i batonik i będzie szczęśliwy konik!"

Pozwolisz na małą adjustację? Pomysł super, jedynie rytm...

Oto, prosto spod choinki,
Dla konika upominki.
Nie za duże, lecz praktyczne -
- Mikołaja to wytyczne!
Smar do kopyt i batonik,
By szczęśliwy był Twój konik!

Mam nadzieję, że się nie obrazisz za poprawki, trochę w życiu rymowałem do szuflady...


Re: Wigilie jeździeckie - życzenia - Hedone - 12-21-2009

Fantastycznie! Smile Właśnie liczyłam na jakieś poprawki, bo czytam to w kółko i niby fajne, ale coś mi tam nie grało Smile Dzięki wielkie!


Re: Wigilie jeździeckie - życzenia - Lutejaxx - 12-21-2009

Big Grin nadawalbys sie na Redaktora Bartel!!! Dobrze.


Re: Wigilie jeździeckie - życzenia - Bartosz Marchwica - 12-21-2009

Nawet na korektora... żona nieraz się wkurza, kiedy dostrzegam każdy błąd czy literówkę :-)
No i ta natura literackiego purysty :mrgreen:


Re: Wigilie jeździeckie - życzenia - Lutejaxx - 12-21-2009

oj .....no to sie skrecasz ze zlosci czytajac moje ...hahaha. ja nie tylko literowki, ale i bledy, ktore uwielbiam wprost!!! Big Grin
normalnie kocham wykroczenia literkowe. A jeszcze bardziej przetepczosc literacka!!!! Mafie wyobrazni... :lol:


Re: Wigilie jeździeckie - życzenia - Iwona Gasparewicz - 12-24-2009

W tym szczególnym dniu życzę Wam wszelakich błogosławieństw Bożych, ciepłych rodzinnych świąt iiii pociechy z pluszaków kopyciaków Big Grin


Re: Wigilie jeździeckie - życzenia - Wojciech Mickunas - 12-24-2009

Kochani ! Niech Święta Bożego Narodzenia będą czasem rodzinnych spotkań przy choince i nowonarodzonym Dzieciątku Jezus ! , a nowy rok niech przyniesie szczęście nam i wszystkim naszym braciom mniejszym !


Re: Wigilie jeździeckie - życzenia - branka - 12-24-2009

Wesołych świąt wszystkim forumowiczom i ich zwierzakom, dużo spokoju, ciepła rodzinnego i sukcesów życzą Ania i Branka Smile


Re: Wigilie jeździeckie - życzenia - jegrusia - 12-24-2009

Święta szybko się zbliżają,
w święta ludzie się kochają.
Przy dzieleniu się opłatkiem,
płyną z oczu łzy ukradkiem.
Życzymy sobie wszystkiego najlepszego,
dając w policzek całusa wielkiego.
W nocy Jezus się urodzi i serduszka nam odmłodzi.
Wesołe święta..
oby takie były i oby wszystkie życzenia się spełniły.

Wszystkim Wam tego życzę: do moich życzeń dołącza się Tekilusia Wink


Re: Wigilie jeździeckie - życzenia - Bartosz Marchwica - 12-24-2009

Ja życzę jedynie, by konie w wigilijną noc odezwały się do Was dobrym słowem.
Cichych świąt dla wszystkich...

Bartel


Re: Wigilie jeździeckie - życzenia - Katoda - 12-24-2009

Wesołych, pełnych spokoju Świąt. By koniki i inne Wasze stworzonka były jak do tej pory kochane i żebyście się nigdy z nimi nie rozstali.


Re: Wigilie jeździeckie - życzenia - Cejloniara - 12-24-2009

Świerkiem już pachnie... nawet Cejlonkowi z pyszczka Smile Za niebawem zasiądziemy do stoły i chciałabym się z Wami wszystkimi tak choć wirtualnie połamać opłatkiem i złożyć najserdeczniejsze życzenia Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, niech miłość w każdym z nas się odrodzi Smile I żeby nam się konie zanadto nie skarżyły o północy Smile Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za kolejny rok Waszych doświadczeń, porad, pytań, przykładów Smile
Agnieszka, Artur Agnieszki i oczywiście zupełnie swój i jedyny w swoim rodzaju Pan Cejlon Big Grin


Re: Wigilie jeździeckie - życzenia - Julia z Orla - 12-24-2009

Moje Ciapki dwa i ja życzymy forumowiczkom i forumowiczom spokojnych Świąt i w ogóle wszystkiego najlepszego Smile


Re: Wigilie jeździeckie - życzenia - Lutejaxx - 12-24-2009

Życzę Wam nadzieji
własnego skrawka nieba,
zadumy nad płomieniem świecy,
filiżanki dobrej, pachnącej kawy,
piękna poezji, muzyki,
pogodnych świąt zimowych,
odpoczynku, zwolnienia oddechu,
nabrania dystansu do tego co wokół,
chwil roziskrzonych kolędą,
śmiechem i wspomnieniami.
KONIKOW ZDROWYCH! Big Grin I zeby nam bylo przyjacielsko ze soba...BUZIAKI!