Hipologia
Początkowa praca z młodym koniem - Wersja do druku

+- Hipologia (https://forum.hipologia.pl)
+-- Dział: Kategoria (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Konie chcą nas rozumieć (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Początkowa praca z młodym koniem (/showthread.php?tid=486)



Re: Początkowa praca z młodym koniem - Jacob Spahis - 07-14-2011

Adiutant zdaje się, że pnie się w hierarchii stada na kolejne szczeble. Już dawno przestał być ostatni, a teraz jest wśród wałachów... Niewykluczone, że drugi. Jest bardzo pewny siebie i wygrywa kolejne potyczki o dziewczyny. W tej chwili jestem zmuszony do ogromnej czujności - ja też jestem na celowniku w przedmiocie zmiany ośrodka dowodzenia. Młody co jakiś czas mnnie testuje, a ja muszę reagować błyskawicznie i właściwie. Bardzo ciekawa sytuacja. Smile

Dzisiaj skoki. Jest parkurek, a ja po rozprężeniu konia w terenie tylko skoczę. W planach są dwie solowe stacjonaty i okser oraz szereg - stacjonata i okser na dwie foule. Odległość w szeregu ustawiłem na 10,50.


Re: Początkowa praca z młodym koniem - Ola Wewiórska - 07-14-2011

Czekamy na relację z treningu Smile
Cytat:Na tym zakończę pracę początkową z młodym koniem oraz dokonam podsumowania.
- .... ale będziesz dalej pisał o postępach w treningu???.... No może pod innym tytułem Tongue
W pierwszej chwili po przeczytaniu w/w zdania pomyślałam sobie - co ja będę czytać?!....


Re: Początkowa praca z młodym koniem - Jacob Spahis - 07-15-2011

Dziękuję bardzo za miłe słowa. Zapewniam, że jeżeli taka będzie wola Ludu Wink, to będę kontynuował raportowania z treningów, ale z pewnością w nowej odsłonie - początkowa praca dobiega końca :!: Smile

Już wkrótce, dzięki uprzejmości Artura, umieszczę fragment treningu skokowego Adiutanta, wraz z komentarzem autorskim. Smile


Re: Początkowa praca z młodym koniem - Jacob Spahis - 07-18-2011

Nie mogę wysłać filmiku na YT "wystąpił nieznany błąd". Wobec tego przesyłam trzy fotki z treningu skokowego. Smile Dodam jeszcze, że wartość pracy według Instrukcji kolejny raz objawiła swoją przydatność - Adiutant przez cały trening skokowy (zgodnie z Instrukcją skoczył 9 przeszkód) ani razu nie dotknął drąga. Na zdjęcia widać dlaczego - miał zapas na wszystko. Smile

Oczywiście nie będzie już tak ogromnych skoków na późniejszym etapie, kiedy młody zacznie skakać bardziej ekonomicznie.


Re: Początkowa praca z młodym koniem - Krystyna Kukawska - 07-18-2011

Szkoda, że nie mogliśmy Was oglądać na krosie. Sad


Re: Początkowa praca z młodym koniem - Jacek Moroz - 07-18-2011

Spahis Nie mogę wysłać filmiku na YT "wystąpił nieznany błąd".

Może się naprawiło? :wink:


Re: Początkowa praca z młodym koniem - Ola Wewiórska - 07-18-2011

Nie wiem w czym problem ale w zeszłym tygodniu chciałam wrzucic filmik ( dośc duży ale mieszczący się w normie) i niby wszystko ok a potem ukazał mi się podobny komunikat jak Spahisowi....;/
Fajnie, że choć zdjęcia możemy oglądnąć. Może i skoki na razie zbyt "duże" ale za to pewne i widac, że koń robi to chętnie- choc to nieładnie, aż zazdroszczę takich obrazków Smile


Re: Początkowa praca z młodym koniem - Jacob Spahis - 07-25-2011

W sobotę, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, Adiutant pierwszy raz pokonał parkur klasy L. Tak był ustawiony, bo w istocie jechaliśmy C. Wszystkie przeszkody Pokonywał z dyżym zapasem, a na niektórych zapas wynosił około... 50 cm :!: Takie uwagi poczynił Trener Mirosław Szłapka. Ja tylko prowadziłem konia, pokazywałem co ma skakać i starałem się nie przeszkadzać.

Będą zdjęcia, film z przyczyn technicznych nie może być odtworzony. Sad

Dodam jeszcze, że na zawodach mieliśmy żywo reagującą publiczność z mojej stajni, czyli Krzywej Stajni. Smile


Re: Początkowa praca z młodym koniem - Jacob Spahis - 07-25-2011

Dodaję nowe zdjęcie płytowe. Zdjęć z zawodów nie mam jeszcze pomniejszonych. Smile


Re: Początkowa praca z młodym koniem - Bartosz Marchwica - 07-25-2011

Miło widzieć chłopaka w takiej kondycji! Gratulacje.
Już wszyscy zapomnieli tamtego biedaka po nieszczęsnym zabiegu... na szczęście.
Teraz to koń przez wielkie "ka". Super! Smile


Re: Początkowa praca z młodym koniem - Jacob Spahis - 07-26-2011

Wielkie dzięki Bartku - Bartelu Smile za miłe słowa. Faktycznie już zapomniałem o wielkim wieszaku. Smile


Re: Początkowa praca z młodym koniem - Jacob Spahis - 07-26-2011

To jest jedno ze zdjęć na zawodach. Pierwsze L. Adiutant jak widać skacze z zapasem. Tak cały parkur. Smile


Re: Początkowa praca z młodym koniem - Krystyna Kukawska - 07-26-2011

Faktycznie, skacze, jakby oxer miał co najmniej 120 :wink:


Re: Początkowa praca z młodym koniem - Julia z Orla - 07-26-2011

Przy czym nóg nie zakłada za uszy, co dużo dobrego mówi o jakości treningu :)


Re: Początkowa praca z młodym koniem - Jacob Spahis - 07-31-2011

No i mam problem. Pierwszy, drobniejszy, to komputer. Zainstalowałem nojnowszego Explorera i teraz cały czas mnie wylogowuje z hipologii :!:

A drugi to Adiutant. Zerwał podkowę, przybicie na nowo zajmuje już tydzień :? W planach miałem start 6 sierpnia, ale po tygodniu wakacji to chyba mało dobry plan. Jeszcze się zastanawiam.

Przy okazji problemów z kuciem wróciłem do lektury "Kopyta doskonałe" Jakuba Gołębia. Książka ciekawa, pouczająca, nieźle napisana, ale niestety razi mnie jednostronnością. Pomijając oczywiste przekłamania na temat historii kucia, nie było w książce odpowiedzi na wiele zagadnień mnie interesujących, a jedynie Autor wyraził pogląd, że kucie wynika z tego, "że wszyscy tak robią".