Hipologia

Pełna wersja: Zmiana właściciela konia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Mam takie pytanko do Was..
Czy z PZJ isnieją jakies opłaty związane ze zmianą właściciela konia? Jeśli tak ,to jakie???
Jak powinna wyglądac umowa jeżeli poprzedni własciciel oddaje konia za darmo ?

( koleżanka dostaje od pewnych ludzi konia i nie wie czy oprócz kosztów transporu, czekaja ją inne koszty i o czym powinna jeszcze pamiętać,i co powinna jeszcze zrobic w kwestiach prawnych ??)
konie oddalam dwa....
nie pokrywalam zadnych kosztow transportu, i nie ponosilam zadnych kosztow w ogole! Obdarowni takze nie, oprocz wlasnie kasy za transport.
Umowa byla spisana recznie i byly dwa podpisy: moj i osoby obdarowanej. To wszystko Tresc jest podobna jak w umowie kupna -sprzedazy
w umowie zaznaczylam tylko, ze obdarowany nie ma prawa sprzedac konia ani przeniesc do innej stajni bez mojej zgody!
TO WSZYSTKO, oczywiscie pszport ma nowy wlasciciel.
dziękuje serdecznie Smile
ale jezeli relacje miedzy tymi ludzmi sa malo bliskie to lepiej zapytac osobe, ktora zna sie na prawie!
Bo u mnie papier byl tylko formalnoscia. Po prostu ufam, i tyle.
Sama zmiana wpisu właściciela w paszporcie PZHK to koszt rzędu 10-15 zł. Trzeba im tylko dostarczyć umowę - czy to kupna sprzedaży, czy też darowizny. O innych opłatach nie słyszałam, ale nie wykluczam że istnieją. Ponoć kiedyś Urzędy Skarbowe gdzieś się czepiały i chciały podatek od darowizny ściągać..... Confusedhock:
ja nic nie płaciłam jak przepisywałam Lexa. Powędrowałam do Związku , dałam paszport z umowa , panie tylko podbiły pieczątkę bo zmianę właściciela wpisała poprzednia właścicielka i podziękowały Big Grin . cale formalności trwały może 5 minut
Asiu, to panie się pogubiły, bo zmiana właściciela ze zmianą wpisu do ksiag kosztuje bodaj 5 zł (niespełna 5 ;-))
PZJ również pobiera opłatę - jeżeli koń jest zarejestrowany w PZJ, lub OZJ jako sportowy Przerejestrowanie konia w ZZJ kosztuje bodaj 25 zł , w PZJ nie mam pojęcia...
no to nie wiem bo ze mna byla Sandra z 60 paszportami i tez nic nie placila. ale jak tak mowisz to widocznie masz racje.
no to zaoszczedzilam :lol:
właściciela trzeba zmienić w paszporcie w przeciągu 7 dni, u mnie kosztowalo to chyba ze 30 zl, z cena moze być roznie.
A jak się nie zmieni w ciągu 7 dni? Przewidują jakieś kary?
ja jeszcze zadnego konia nie mialam wpisanego na siebie w pszaporcie... Big Grin spoko wodza Martynko!

W najblizszym tygodniu mam zamiar to zmienic, jade z paszportami....i nadzieja, ze jak kara to ....e, nie sądze. W razie czego mam ladny czaprak ,chetnie oddam za kare :lol:
UMOWY MAM SPISANE.
Też mam umowę spisaną. No właśnie kary się boję, bo myślałam, że mam czas na przepisanie konika, a w paszporcie napisane "obowiązek 7 dni" i brzmi to tak strasznie, że zwlekam i zwlekam Tongue

No ale, może czas się przyznać i oficjalnie sprawę załatwić Smile

Duchowa, liczę na to, że przetrzesz szlak!
Big Grin hahaha, znajde drugi czapraczek...nie martw sie!
ja kary nie mialam za spoznienie czego i wam zycze :lol:
mam takie pytanko .... kolega kupił konia na targu,miał tylko taką karteczkę z imieniem, rokiem urodzenia i rodzicami
w bazie koni udało mi się znaleźć ojca, okazlał się ogierem kryjącym z papierami do 6 pokolenia, matkę również udało mi się odnaleźć po numerze , ale ona nie ma pochodzeniaze strony matki...
czy można na tej podstawie wyrobić młodemu pełne papiery ze wszystkimi danymi? jak się do tego zabrać?
Stron: 1 2