Hipologia

Pełna wersja: Apel o zgodę na forum
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Lepiej pozno niz wcale
ZGODA!!

bardzo sie ciesze!!!
Witam wszystkich ciepło z cudownej ziemi kaszubskiej :-)
I bardzo chętnie powtórzę: ZGODA Smile
...no pewnie, że zgoda Big Grin
ZGODA! Big Grin
Z G O D A !

Bardzo mi się podoba, że to forum jest inne niż wszystkie i chciałabym żeby tak pozostało, także w 100% popieram!
Witam wszystkich raz jeszcze i oczywiście piszę ZGODA Smile
Witam,
w temacie zgody i kultury w sieci - na fali dyskusji o poziomie dyskusji w polskim necie zrobiliśmy ostatnio akcję:
http://internetbezchamstwa.pl/

Tych, którzy uważają, że to słuszna idea proszę o poparcie akcji.
Za kilka chwil będzie można sobie pobierać grafikę z interlinkiem do stopki (tylko niech panowie informatycy wypija pierwszą kawę).
w ubieglym tygodniu, tuz po wstawieniu zdjec mialam z kilku roznych numerow gg , czyli od chyba 5 roznych osob bardzo nieprzyjemne oskarzenia. Osoby te podawaly sie za znawcow koni, ublizaly mi, i straszyly, ze nasla na mnie TOZ i policje bo to co wyprawiam ze swoimi konmi bez ukonczenia odpowienich kursow i bez posiadania odpowiednich dokumentow jest karalne. Narazam bowiem konie, i innych ludzi - poprzez publlikowanie takich zdjec na kalectwo.A nawet smierc. Dowiedzialam sie , ze jestem bezszczelna dreczycielka koni itp.

Szkoda, ze te osoby nie chca sie ujawnic - jezeli to co robie jest takie straszne - to skad ta anonimowosc, bo ja jestem szczera....i zwyczjnie chce tylko i wylacznie dzielic sie z innymi swoja radoscia.

Musza to byc osoby z forum, bo znaja moje zdjecia dosc dokladnie i to co tutaj pisuje /hihi, sorki, ale nawet ja TAK nie pamietam co pisze..bo zawsze jakby z biegu/.

Prawde mowiac jakis czas temu mialam podobne zaczepki na gg...wtedy postanowilam dac sobie spokoj z forum, ale jakos tak ze wzgledu na kilka osob stad -zostalam.

Klaro poprosze Ciebie o pomoc albo Cezarego....cos mam z kompem i nie wykresla mi sie moj numer gg z profilu. BARDZO PROSZE pomozcie...bo nawet nie mam jak zablokowac tych numerow gg bo ciagle pojawiaja sie nowe!
Numer gg usunięte. Na to, co dzieje się poza forum, nie mamy naturalnie żadnego wpływu. Mogę tylko napisać, że łączę się... w, hm, obrzydzeniu, jeśli chodzi o anonimowe ataki. Przykre, mam nadzieję, że to były tylko jednorazowe wybryki, które się nie powtórzą.
Duchowa nie daj się!
Nie można dawać się prowokować takim osobom. Internet ma być bez chamstwa właśnie. Mocno i stanowczo należy rozgraniczyć wolność słowa od szykanowania, szantażowania czy robienia sobie dobrze poprzez ubliżanie innym.

To się zaczęła robić jakaś nasza narodowa choroba, takie anonimowe poniżanie innych. Skąd tyle agresji i depresji w ludziach, bo przecież nie jest normalną rzeczą czerpać przyjemność z poniżania innych.

Trochę tutaj pomaga niestety telekomunikacja i usługa pt. nostrada, gdzie każde ponowne połączenie się z internetem to nowe IP. Owszem, po numerze IP jesteś w stanie dojść z jakiego M3, na jakiej ulicy, z jakiego miasta kto do ciebie napisał.... ale jeśli to IP jest zmienne (jak w przypadku osób korzystających z neostrady) to musiałabyś mieć nakaz od prokuratora...
Tak więc jak się pojawi więcej konkurencyjnych dostawców netu, gdzie numery IP użytkowników będą stałe to ta anonimowość się ukróci i to znacznie.

Duchowa może spróbuj z poziomu gg zablokować dostęp dla użytkowników spoza twojej listy kontaktów.
Acha! Nasza akcyjka internet bez ch@mstwa tak się rozrosła, że nam złożono stronkę na facebooku i zaproszono do radia.
W przyszły wtorek ma być audycja w radiu Euro na temat właśnie chamstwa i kultury wypowiedzi w Internecie.
Jak będę znać godzinę to podam. Ciekawa jestem kogo poza nami (autorami akcji) zaproszą do dyskusji.
no dzieki za wsparcie...\ Big Grin

internet mam w neostradzie, ale numery gg probuje odzyskac z nowego gg...jakos w starym bylo zawsze wszystko powgrywane w archwiwum i czasami po miesiacach dalo sie odzyskac. Ale sprobuje, moze to trzeba jakos specjlanie sie w tym poruszac. Problem ze mna, zawsze bylam slaba w technice komputerowej! Sad

Klara chyba juz miala dosc mojego ponad rocznego dochodzenia do wstawiania obrazkow na forum hihi....

Dla mnie bycie na forum to przede wszystkim relaks i dzielenie sie z innymi radoscia z koni...prawde mowiac niewiele ponadto. I jezeli to zostaje jakos zaburzone to mi sie zwyczajnie nie chce.

A to prawda o czym pisze kotbury, z ta anonimowa nienawiscia czlowieka do czlowieka.....NIGDY tego nie zrozumiem.
Pewno maja z tym problem osoby nie dosc zajmujace sie swoim zyciem i jakos bardzo nieszczesliwe, szukajace kozlow ofiarnych, miejsc gdzie mozna nadmiar zlych emocji wyladowac. TYlko to nie tedy droga..
Duchowa nie daj się niemądrym prowokacjom anonimowych ludków! Wiem, że to czasem trudne, bo nasłuchasz ( a raczej naczytasz się) niemiłych rzeczy ale....warto próbować jak najszybciej o tym zapomnieć!
Ja w swojej pracy bardzi często spotykam się z niechęcią na "dzień dobry!", niemiłymi komentarzami czy zaczepkami pod naszym adresem, zwłaszcza gdyjest jakies zamieszanie i zbierze się tłumek gapiów- obrońców niewinności... Jednak gdy zwracam się do konkretnej osoby - Pana X/ Pani Y, Zapytam co konkretnego ma do powiedzenia, "wyciągnę" taką osobe z tłumu w którym jest anonimowa i "bezpieczna" to jakos ma znacznie mniej do powiedzenia. A jak jeszcze prosze o okazanie dokumentu tożsamości bo chcę wiedzieć z kim rozmawiam i kogo ewentualnie podać jako świadka zdarzenia do Sądu to już w ogóle dana osoba nie ma nic do powiedzenia i zwykle, najszybciej jak może "podwija ogon" i zmyka. Tak czujemy się bezpieczniej, " w stadzie", zachowując anonimowość... Podobnie w internecie, wydaje się nam że wszystko nam wolno i jestesmy bezpieczni bo nikt nas nie zna... Bardzo nie podoba mi się takie zachowanie ale cóż... niewiele moge zrobić.
Pozdrówka!
Zgoda!!
Właśnie ona odróżnia nas od innych forów ,gdzie anonimowe osoby
są aroganckie i obrażają wszystkich ile wlezie .
Zgoda, zgoda! Wink podobno buduje Wink) Big Grin W sumie to pierwsze forum, które czytając nie znajduję żadnych niemiłych postów...
Stron: 1 2 3 4 5 6 7