Hipologia

Pełna wersja: Uniwersytet Pro Hipico Bono - semestr pierwszy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Mam przyjemność w imieniu Trenera Wojciecha Mickunasa oraz członków Zarządu i organizatorów nowego projektu pt: Uniwersytet Pro Hipico Bono zaprosić do zapoznania się z założeniami oraz do wzięcia udziału.

Informacje ogólne o założeniach Uniwersytetu znajdują się TUTAJ: http://hipologia.pl/news/show/id/638

Szczegółowy plan zajęć pierwszego zjazdu (już na początku marca) znajduje się TUTAJ: http://hipologia.pl/news/show/id/641

Wykaz tematów przewidzianych na pierwszy semestr znajduje się TUTAJ: http://hipologia.pl/news/show/id/642

w skrócie można powiedzieć, że:
- pierwszy semestr składa się z 4 zjazdów weekendowych oraz 10 dniowych warsztatów letnich, zakończy się konferencją we wrześniu,
- lokalizacja całości zajęć teoretycznych i praktycznych to obiekty Stada Ogierów w Sierakowie,
- zajęcia są zaliczane na podstawie obecności,
- dla osób, które chcą się ubiegać o tytuł Instruktora Pro Hipico Bono przygotowane zostaną testy kończące semestr,
- zajęcia przygotowane są jako kolejno budujące wiedzę i umiejętności, czyli wszelkie wykłady mają odniesienie w zajęciach praktycznych - pokazach, prezentacjach a następnie na jazdach uczestników,
- z uwagi na ograniczoną ilość miejsc jedynym kryterium przyjęcia na zajęcia dla słuchaczy jest pełna wpłata za zjazd (190 PLN + ew koszty pobytu/wyżywienia),
ile jest docelowo semestrów? i jakie uprawnienia będzie miał instruktor, bo teraz często się słyszy, że jakiekolwiek uprawnienia nie są (niestety) potrzebne.
Podstawowe szkolenie zamkniemy w 3 semestrach, możliwa będzie kontynuacja szkolenia na wyższym poziomie, ale to plany odleglejsze.

Po deregulacji (http://doc.rmf.pl/rmf_fm/store/01._Lista_zawodow.pdf) nie będzie wymogu formalnego posiadania uprawnień instruktora:

"Uchyla się wymagania.
Dopełnienia tego zawodu wystarczy pełnoletność, wykształcenie średnie.
Wprowadzona zostaje niekaralność za przestępstwa umyślne popełnione w związku ze współzawodnictwem organizowanym przez Polski Związek Sportowy oraz posiadanie wiedzy w zakresie działalności instruktorskiej (niesprawdzanej formalnie)."


Moim zdaniem jest to dobry ruch, ponieważ dotychczas prowadzone kursy instruktorów rekreacji ruchowej ze specjalnością "jazda konna" nie dawały dobrego poziomu kadry. Wątek poruszany także na tym Forum. http://forum.hipologia.pl/viewtopic.php?...ski#p35546

Inicjatywa utworzenia kompletnego i opartego o doskonałą kadrę systemu szkolenia, a taką inicjatywą jest Uniwersytet Pro Hipico Bono jest właśnie odpowiedzią na lukę szkoleniową.

Mimo braku formalnego wymogu "papieru" - Instruktor PHB będzie nie tylko reprezentował szeroki zakres wiedzy i umiejętności (http://hipologia.pl/news/show/id/642), ale - co jest w naszym przekonaniu misją tego projektu - wysoki poziom etyczny zajęć prowadzonych z ludźmi i zwierzętami.

Chcemy, by marka "Instruktor PHB" szybko znalazła też oddźwięk na rynku pracy, widząc jakie tutaj problemy mają właściciele ośrodków jeździeckich - wydaje się to nam oczywiste.

Osoby, które uczestniczyły dotąd w szkoleniach PHB - znają ich poziom, teraz będzie jeszcze lepiej i skuteczniej!
dziękuję za wyjaśnienia, świetna inicjatywa, może warto uzupełnić o te wiadomości informacje na stronie Uniwersytetu, może ja po prostu przeoczyłam stąd moje pytania.
Czyli jednak 3 semestry, nie 4?

Czy wszystkie zjazdy będą od piątku?

Czy nie macie obaw, że wpłata na początku tylko za pierwszy zjazd spowoduje, że na drugim zjeździe będzie pewnie 50% tych którzy się zapisali?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
pierwsze 2 sesje będą całkowicie otwarte, na nich okaże się, kto i czego szuka i jak bardzo nasze propozycje są zgodne z oczekiwaniami poszczególnych osób

jeśli zajęcia nie zachwycą, nie pobudzą entuzjazmu poznawania konia i budowy swej relacji z nim na nowej, solidnej bazie, to przedpłaty na cały kurs tego nie załatwią,

mamy świadomość naturalnej (sic!) selekcji słuchaczy, co jest nieuniknione także pod kątem letnich warsztatów, gdzie ilość miejsc będzie bardziej ograniczona (ew. więcej niż jedna grupa powstanie).

teraz jest jeszcze czas na sugestie i pomysły, np jedna z uczestniczek proponuje by na identyfikatorach się opisać geograficznie (skąd jestem) oraz, by wygospodarować na wieczory przestrzeń "hyde park", w której będą się odbywały dyskusje, to postaramy się zapewnić,

poza tym chcemy dokładnie rejestrować zajęcia by móc analizować to, co prowadzący pokażą z końmi
A kto będzie prowadził zajęcia? Pytam wyłącznie z ciekawości w rodzaju "co w trawie piszczy" Wink
i znalazłam błąd 404:

http://hipologia.pl/autorzy/showList%26lang%3Dpl/page/2
Witaj Ailusiu!
nie mogę zreplikować Twojego błędu, znalazłem tylko http://hipologia.pl/autorzy/showList, ale to nie są nasi wykładowcy, ale odpisuję na pytanie; pierwsze zajęcia w marcu poprowadzą:
- Wojciech Mickunas - nie będę przedstawiał,
- dr Krzysztof Skorupski - behawiorysta, psychologia konia,
- mgr Joanna Denus - psycholog sportu, terapeuta,
- mgr Danuta Kapica - fizjoterapeuta (ćwiczenia usprawniające dla jeźdźców),
- dr Marcin Komosa - biomechanika konia (nie dość, że doskonały wykładowca, to jeszcze przyzwoity jeździec!),
- mgr Katarzyna Zakrzewska - biomechanika jeźdźca (również osoba, która nie tylko wie, ale i potrafi - czynna amazonka!)

szczegóły pierwszego zjazdu i tematyka oraz prezentujące ją osoby znajdują się w opisie na tej stronie:
http://hipologia.pl/news/show/id/641

mam nadzieję, że taka informacja wystarczy, pozdrawiam
Dzięki. Faktycznie, coś a'la kurs instruktorski. Wysłałam do końskiego neofity, co trenuje skoki.
A błąd już nie wyskakuje, widocznie samo się naprawiło.
Chętnie się skuszę na zjazd kwietniowy. Jestem zachwycona Waszym pomysłem.
Ufam w rzetelność wykładów i wspaniałą atmosferę, jedyne co może mi utrudniać udział w pełnym programie to odległość i maluszek w domu ;-)
Mam pytanie czy są plany aby zorganizować następne kursy?

Zapowiada się ciężkie pół roku i raczej nie dam rady zacząc kursu teraz..


Pozdrawiam
z pewnością będziemy kontynuować działalność Uniwersytetu - zapraszamy!
Witam Smile
Jako, że do zmotoryzowanych nie należę (jeszcze), planuję wyruszyć do Sierakowa pekaesami różnej maści sztuk 3. Stąd mam pytanie techniczne Wink który przystanek jest najbliżej stadniny? Do wyboru są:
- SIERAKÓW, WYB.
- SIERAKÓW, I OŚ.
- SIERAKÓW, RYNEK
- Sieraków, Huta
- SIERAKÓW, LETN.
za dobrze to ja Sierakowa nie znam, ale do rynku mamy ze 400 metrów, więc proponuję rynek, ale też można kierowcy dopytać
Skoro tylko dwa pierwsze zjazdy są otwarte a w składzie semestru podałeś wrześniową konferencję, to znaczy, że konferencja jest zamknięta?
Stron: 1 2 3