Amatorskie zawody, amatorskie podejście organizatorów?

Forumowe życie towarzyskie
Awatar użytkownika
jegrusia

Amatorskie zawody, amatorskie podejście organizatorów?

Post autor: jegrusia » ndz paź 10, 2010 7:33 pm

Co sądzicie o tym: miałam przyjemność być świadkiem pewnego ujmującego zdarzenia: otóż zawodniczka z naszej stajni startowała w pewnych zawodach (amatorski hubertus) organizowanych przez okręgowy związek jeździecki. Startowała (a przynajmniej startować miała) w skokach na dwóch koniach. Na jednym z nich pojechała, drugi miał być na liście startowej jako ostatni. Była na rozprężalni i czekaliśmy aż zostanie wyczytana do wjazdu na parkur. Niestety, nie zostala wyczytana, a parkur zaczeto rozbierac, gdyz za chwile miała tam być w rozegrana pogoń za lisem. Kiedy dotarliśmy do sedziego odeslal nas z kwitkiem i powiedział trudno, ze nie wzstartowala, moze za to jechac w nastepnej konkurencji. Dalismy sprawie spokoj, ale chcieliśmy upomnieć się o przeproszenie. Poszłam więc do sędziego mówiąc że chcę złożyć skargę. Na moje słowa sędzia (który jest również przewodniczącym okręgowego związku jeździeckiego) odpowiedział, że dziewczyna została wyczytana (mamy dużo świadków na to że tak się nie stało). Dodatkowo zostałam nazwana dzieckiem, choć wcale nie czuję się już tak młodo (może wyglądam). Następnie sędzia powiedział mi, że chyba nie wiem z kim rozmawiam i (cytuję dokładnie) wykrzyczał: "Módl się, żebyś nie straciła swojej licencji!". Chciałam łagodnie załatwić sprawę, usłyszeć jakieś usprawiedliwienie, a tu? Czy tak powinni zachowywać się ludzie którzy powinni być dla nas wzorcem zachowań? Spotkaliście się kiedyś z czymś takim?
"Kiedyś przychodzi taki czas, że pasja przestaje być pasją i staje się sensem życia"

Awatar użytkownika
Magda Pawlowicz

Re: Amatorskie zawody, amatorskie podejście organizatorów?

Post autor: Magda Pawlowicz » ndz paź 10, 2010 8:23 pm

Oj spotkaliśmy się spotkaliśmy...
Zdarzyło mi się kiedyś zrobić okrutną awanturę bo Pan Sędzia tak kombinował żeby tylko jego zawodnicy obejrzeli trasę... Też ważna figura. I nikt oprócz mnie się nie wychylił...

Awatar użytkownika
Dorota Hałaburda
Kontakt:

Post autor: Dorota Hałaburda » pn paź 11, 2010 3:00 pm

eh przykre bardzo...
niestety są Ludzie i ludzie...oby tych przez duże L było więcej...
Nie spotkałam się z takim zachowaniem bo nigdy nie startowałam...
powodzenia
Nie jestem Idealna, ale idealnie sobie z Tym radzę:)

Karolina Jaskulska

Post autor: Karolina Jaskulska » wt paź 12, 2010 12:41 am

na mistrzostwach wielkopolski amatorów w ujeżdzeniu i wkkw byly 4 listy i kazda była inna.. jak widac nie tylko towarzyskie zawody sa "olewane"
nie ma trudnych koni, są tylko trudni ludzie...

Awatar użytkownika
Marek Wiśniewski
Administrator

Post autor: Marek Wiśniewski » wt paź 19, 2010 9:57 pm

A mnie się marzy prawdziwa liga amatorska... Już żeśmy zaczęli, a w przyszłym roku liga z prawdziwego zdarzenia; 5 zaprzyjaźnionych stajni- zawody u każdego, startowe jak na zawodach- cała kasa na nagrody i... absolutny zakaz startu dla zawodowców :D baaaaajka.
Widziałem coś takiego za granicą...
Da się w Reykjaviku- da się i w Ohio (czyli w Ochodzach) :D

Wojtas

Post autor: Wojtas » wt paź 19, 2010 11:01 pm

whisperer13 pisze:na mistrzostwach wielkopolski amatorów w ujeżdzeniu i wkkw byly 4 listy i kazda była inna.. jak widac nie tylko towarzyskie zawody sa "olewane"
Więc może należy też "olać" związek i takich działaczy i delegatów jakich sobie zgromadzili, i zacząć robić zawody samemu, byle z sercem przygotowane i sędziowane samemu ale fair? Kiedyś nawet słyszałem pogłoski o zawodach towarzyskich robionych na zasadzie "prawdziwe nagrody za prawdziwe wpisowe", na których mieli pojawiać się też sportowcy mający dosyć startów za nać od pietruszki plus uścisk dłoni prezesa. To było parę lat temu, jeszcze przed krysysem, i sam tego nie widziałem, ale pomysł wydaje się rozsądny. Nic nie robi tak dobrze, jak odrobina konkurencji, więc może warto spróbować przegonić po stawie takie zbyt tłuste i zbyt pewne siebie urzędnicze karpie? Jeśli okażą się zbędne, i parę razy nie zainkasują paszy, to może nabiorą ciut pokory w codziennym działaniu...

seoKing

shz

Post autor: seoKing » pt sie 12, 2022 1:57 pm

Nice blog and absolutely outstanding. You can do something much better but i still say this perfect.Keep trying for the best. Lead generation

seoKing

shz

Post autor: seoKing » pt sie 12, 2022 2:07 pm

That is very helpful for increasing my knowledge in this field. Lead generation

seoKing

shz

Post autor: seoKing » pt sie 12, 2022 2:16 pm

They're produced by the very best degree developers who will be distinguished for your polo dress creating. You'll find polo Ron Lauren inside exclusive array which include particular classes for men, women. Lead generation

seoKing

shz

Post autor: seoKing » pt sie 12, 2022 2:27 pm

You completed certain reliable points there. I did a search on the subject and found nearly all persons will agree with your blog. Lead generation

seoKing

shz

Post autor: seoKing » pt sie 12, 2022 2:33 pm

Writing with style and getting good compliments on the article is quite hard, to be honest.But you've done it so calmly and with so cool feeling and you've nailed the job. This article is possessed with style and I am giving good compliment. Best! Lead generation

seoKing

shz

Post autor: seoKing » pt sie 12, 2022 2:40 pm

Very awesome!!! When I seek for this I found this website at the top of all blogs in search engine. Lead generation

seoKing

shz

Post autor: seoKing » pt sie 12, 2022 2:43 pm

A great website with interesting and unique material what else would you need. Lead generation

seoKing

shz

Post autor: seoKing » pt sie 12, 2022 2:47 pm

Thank you so much for ding the impressive job here, everyone will surely like your post. Lead generation

seoKing

shz

Post autor: seoKing » pt sie 12, 2022 2:50 pm

Very useful post. This is my first time i visit here. I found so many interesting stuff in your blog especially its discussion. Really its great article. Keep it up. Lead generation

ODPOWIEDZ