Oto co musisz wiedzieć przed podróżą do Hiszpanii: 50 wskazówek

Forumowe życie towarzyskie
Awatar użytkownika
legana
Posty: 14
Rejestracja: śr wrz 15, 2021 11:59 am
Kontakt:

Oto co musisz wiedzieć przed podróżą do Hiszpanii: 50 wskazówek

Post autor: legana » czw paź 21, 2021 2:26 pm

Oto co musisz wiedzieć przed podróżą do Hiszpanii: 50 wskazówek
Będąc w Barcelonie, nie można nie spojrzeć na najsłynniejszy długowieczny na świecie, pomysł Wielkiego Gaudiego, fantastyczną świątynię Sagrada Familia. Hiszpański architekt Antonio Gaudi przekształcił Barcelonę w ogród swoich fantazji. Wielu nazywa jego styl modernizmem, ale wszystkie dzieła geniuszu Gaudiego są tak oryginalne, bajkowe i wyjątkowe, że nasuwa się tylko jedna definicja — "styl Gaudiego".
Oto co musisz wiedzieć przed podróżą do Hiszpanii: 50 wskazówek https://paris10.pl/oto-co-musisz-wiedzi ... -wskazowek
Sagrada Familia stał się głównym projektem architekta — poświęcił 43 lata swojego życia na tworzenie rysunków i kierowanie budową Wielkiej Świątyni. Zgodnie z planem Gaudiego przy świątyni miały powstać trzy fasady: Boże Narodzenie, Męka Chrystusa i zmartwychwstanie. Każda fasada powinna być zwieńczona 4 wieżami o ogromnej wysokości — 120 metrów każda. Te 12 wież symbolizuje liczbę Apostołów. Centralna Wieża-wysoka na 170 metrów-miała zostać wzniesiona ku chwale Jezusa. Sagrada Familia jest otwarty dla turystów i turystów codziennie. Możesz zobaczyć wnętrze świątyni, witraże i sztukaterie, mozaiki i freski. Średni czas wycieczki wynosi 4 godziny.
Ogromna Fontanna znajduje się na wzgórzu Montjuic w Barcelonie. Kaskady wodne zajmują 3 tysiące metrów kwadratowych, a główna miska fontanny w kształcie elipsy ma 65 metrów długości i 59 metrów szerokości. Fontanna jest ozdobą zespołu architektonicznego placu Hiszpanii i Pałacu Narodowego Katalonii. 3620 dysz wodnych wznosi się na wysokość 54 metrów. Grę światła i koloru zapewnia 120 reflektorów, w spektrum ponad 50 kolorów. Tańczy Montjuic do muzyki klasycznej.
Niesamowity Park Guell to kolejny pomysł Antonio Gaudiego. Mozaika, tajemnicze ścieżki, bajeczne, jakby" piernikowe " domki - wszystko to Park Guell, fantastyczne miasto-ogród w Barcelonie. Na dachu Sali Kolumnowej znajduje się wężowata ławka rozciągająca się na obwodzie. Jest jasno ozdobiona mozaiką i bardzo wygodna — zgodnie ze wspomnieniami Gaudi poprosił budowniczego, aby usiadł w miękkiej glinie, aby uzyskać odlew powtarzający kontury ludzkiego ciała.
Obrazek

ODPOWIEDZ