Wegetarianizm

Forumowe życie towarzyskie
Awatar użytkownika
Gazanna
Kontakt:

Re: Wegetarianizm

Post autor: Gazanna » pn mar 12, 2012 6:27 pm

Jula na Youtubie wpisz OMC mycie twarzy olejem i wszystko będzie opisane. Stężenie bodajże 30/70...duuzo pisania ale wszystko tam jest.
"Konia nie obchodzi jak wiele o nim wiesz, dopóki nie wie jak bardzo na nim Ci zależy" Pat Parelli
https://www.facebook.com/JezdzieckaZagroda
http://www.jezdzieckazagroda.pl

Awatar użytkownika
Dagmara Matuszak
Administrator
Kontakt:

Post autor: Dagmara Matuszak » pn mar 12, 2012 6:33 pm

W międzyczasie napisałam długiego posta, więc już go zamieszczę ;)

Otóż: miesza się 1 część oleju rycynowego (apteka) z 4 częściami oliwy z oliwek. Można modyfikować - olej rycynowy działa oczyszczająco i trochę ściągająco, więc przy suchej cerze można dodać więcej oliwy. Można zastąpić ją w całości lub częściowo innymi olejami, na przykład z awokado (cera dojrzała), pistacjowym, orzechowym, migdałowym (cera ze skłonnościami do trądziku) - ale oliwa sprawdza się doskonale i wychodzi taniej (w ogóle to jest bardzo wydajne i w sumie tańsze niż sklepowe kosmetyki). Mniej więcej łyżeczkę mieszanki wmasowuje się dokładnie w skórę twarzy, potem moczy ręczniczek w gorącej wodzie i taki wilgotny gorący ręcznik kładzie na twarzy na jakieś 30 sekund, a następnie wyciera się nim resztki oliwy wraz z ewentualnym makijażem i gotowe.

Ja to robię wieczorem, a rano nacieram twarz miodem (tylko od pszczelarza, nie z supermarketu), jak mam czas to zostawiam w charakterze maseczki, jak nie to od razu spłukuję wodą.

Włosy: łyżeczka sody oczyszczonej na filiżankę wody i tym się myje łepek jak szamponem (tyle, że się nie pieni ;)), potem spłukuje dokładnie wodą, a potem jeszcze raz wodą z odrobiną octu jabłkowego.

I wiecie co, stan skóry - i twarzy, i głowy - poprawia się nieprawdopodobnie. Nie uwierzyłabym, gdybym sama nie doświadczyła. :)
JakubSpahisKolańczyk pisze:Ja od jakiegoś czasu nie jem mięsa istot żywych. Na szczęście wyznaczyłem sobie również datę końcową, bo bardzo mi tego brakuje. Chyba jednak wegetarianizm nie jest dla każdego.
Spahis - a można spytać, co Cię skłoniło do tej próby? :)
They're dangerous at both ends and crafty in the middle.

Jacob Spahis

Post autor: Jacob Spahis » wt mar 13, 2012 9:00 am

Dagmara Matuszak pisze:Spahis - a można spytać, co Cię skłoniło do tej próby?
To nie próba tylko wykonanie. :) Przez określony czas nie jem mięsa istot żywych. Taki czterdziestodniowy post wegetariański. :)
"Naprzód z długą swobodnie opuszczoną szyją o rozluźnionych, lecz elastycznych mięśniach, z lekkim przodem, czułym pyskiem i sprężystym zadem!" (A. Królikiewicz)

http://www.bazakoni.pl/horse_86431.html

Awatar użytkownika
Julia z Orla
Kontakt:

Post autor: Julia z Orla » pn mar 19, 2012 8:33 pm

Dagmara, ta oliwa z olejkiem to jest mistrzostwo! Żałuję, że kupiłam parę dni wcześniej krem, bo teraz chyba będzie musiał się zmarnować :)
★Stajnia Equila
EQUIMECHANA - o biomechanice ruchu konia
"The horse already understands the human better than the human will ever understand the horse." D.Bennet

Awatar użytkownika
Dagmara Matuszak
Administrator
Kontakt:

Post autor: Dagmara Matuszak » pt mar 23, 2012 8:50 pm

Prawda? Mnie to pomogło też na zmiany atopowe, nieznaczne co prawda, ale od lat nawracające. Teraz mam spokój :).
They're dangerous at both ends and crafty in the middle.

Awatar użytkownika
Agnieszka Naklicka

Post autor: Agnieszka Naklicka » ndz kwie 01, 2012 7:23 pm

Na mnie też przyszła kolej. Całe życie nie zastanawiałam się wogóle nad tym co jem. Szkoła, po szkole konie, potem studia, pośpiech, praca i łapu capu byle co byle jak. Nigdy nie roztrząsałam specjalnie skąd się bierze wędlina w sklepie czy w jaki sposób jest produkowana. Po studiach dziecko i właśnie od tego czasu gdy byłam w ciąży zaczęłam bardziej przykładać uwagę do tego czym kichy napycham :-) bo przecież nie byłam już sama w swoim ciele. Podczas karmienia mięso odpadało bo niestety okazało się jakiej jest jakości. Dzidziolek był niczym papierek lakmusowy. Jak tylko zjadłam coś x to za chwile wysypka albo coś innego. No i tak jakoś wyszło że stałam się wegetarianką nieświadomie. O wegetarianizmie zaczęłam w sumie czytać niedawno ale doszłam do wniosku że w sumie i tak już to praktykuję więc czemu by nie na serio. Od stycznia tego roku całkiem odstawiłam mięso i tłuszcze zwierzęcego pochodzenia i jak do tej pory widzę same pozytywy i wiem że już tak zostanienie.

Awatar użytkownika
santi08

Post autor: santi08 » ndz maja 27, 2012 11:49 pm

Zamieszczam przepis na Fasolkę po Bretońsku Wegetariańską :)

Składniki

ok 400g białej fasoli

3 średnie cebule

1 duża puszka pomidorów lub ok 1l gęstego przecieru pomidorowego (przecieru, nie koncentratu)

3 średnie cebule

1 czubata łyżka suszonego majeranku lub dwie ;)

3 łyżki oleju

2 ząbki czosnku

sól, pieprz

3 listki laurowe

3 ziarenka ziela angielskiego

kilka łyżek posiekanej natki pietruszki

Wykonanie

Fasolę moczę na noc, następnego dnia płuczę i gotuję pod przykryciem w nowej wodzie około 2 godzin (w sumie, łącznie z połączeniem z sosem). Przez pierwszą godzinę gotowania fasoli utrzymuję poziom wody zbliżony do poziomu strączków, potem należy ją redukować, przed dodaniem pomidorów z cebulą powinien być minimalny, ale taki by nie przypalić ziaren.

Jak fasola zaczyna mięknąć, na rozgrzanym na patelni oleju smażę pokrojoną w kostkę cebulę- do zeszklenia, dorzucam zmiksowane żurawiem pomidory i podgrzewam chwilę. Fasolę solę (ok 1 płaskiej łyżki), mieszam, po kilku chwilach dodaję pomidory z cebulą, wrzucam listki laurowe, ziele angielskie i majeranek, podgrzewam wspólnie ok 15 min, wrzucam natkę pietruszki, dosmaczam jeśli trzeba, wciskam przez praskę czosnek, mieszam i wyłączam. Gotowe, smacznego!

Może komuś się Przyda :D
Możesz przekonać konia prawie do wszystkiego, ale nie możesz go do niczego zmusić...

Jerzy Leon

Post autor: Jerzy Leon » ndz cze 03, 2012 7:18 am

Robię coś takiego tylko w wersji na szybko:
puszka fasoli, może być biała lub kolorowa
puszka krojonych pomidorów
cebula
czosnek
przyprawy wedle gustu, ale majeranek koniecznie
jedna lub dwie kostki bulionu warzywnego jak ktoś nie ma własnej roboty bulionu
makaron
W garnku na małej ilości oleju duszę cebulę do lekkiego zrumienienia, dodaję puszkę fasoli, puszkę pomidorów, na drugim palniku gotuję makaron i po ugotowaniu mieszam, przyprawiam, i w 15-20 minut jest pożywny posiłek. Od dawna używam tylko makaronu ciemnego.
Smacznego :)

finezyjna

Post autor: finezyjna » pt sty 15, 2021 6:02 pm

Najważniejsze jest to, aby dieta była dopasowana odpowiednio do potrzeb danego organizmu. Także, jeżeli dobrze się czujecie przy takiej diecie - to ok. Mnie zainteresowała dieta lekkostrawna https://dietly.pl/blog/dieta-latwostrawna , ponieważ często bywam chora. Wydaje mi się, że taka dieta będzie też dla mnie najlepsza.

toksy

Post autor: toksy » czw lis 25, 2021 2:27 pm

Ok, ale czy w takiej diecie wchodzą w grę pierogi z serem?
Taki przepis - https://www.fotoprzepis.pl/przepis/prze ... i-z-serem/
Czy to już przegięcie? Serio pytam - bardzo mnie to ciekawi ;-)

freda

Post autor: freda » pt kwie 22, 2022 12:16 pm

Jeżeli mogłabym wam coś doradzić, to myślę że warto również przejrzeć swoje propozycje na stronie tej firmy https://glebiasmaku.pl/ Oni mają naprawdę wiele ciekawych opcji do wyboru, więc myślę że nie będziecie rozczarowani ich ofertą.

juude

Post autor: juude » czw sie 04, 2022 2:30 pm

Moim zdaniem porządna dieta jest bardzo istotna przez cały rok, dlatego warto zakupić sobie komplet suplementów. Na przykład yam czy witaminę c, a na pewno wam pomoże. Jeśli szukacie dobrego sklepu online, to koniecznie sprawdźcie sklepzycia.pl. Wydaje mi się, że będziecie usatysfakcjonowani ichniejszym wachlarzem ofertowym.

ODPOWIEDZ