Koń i węże

Zdrowie, hodowla, żywienie, sprzęt, stajnie, łąki itd.
jasmina

Re: Koń i węże

Post autor: jasmina » czw kwie 30, 2009 9:14 am

ja także boje sie pająków, im większe tym gorzej, i przyznam się ze to jedyne stworzenia jakie jestem w stanie zabić i nie miec żadnych wyrzutów sumienia, mowa o małych pająkach bo jak się większy trafi to jest wołanie o pomoc:P

ale węży się nie boje, jaszczurek tez nie,r obali też nie... no niczego poza pająkami.

Awatar użytkownika
Julie 1
Kontakt:

Post autor: Julie 1 » czw kwie 30, 2009 10:04 am

jasmina: Proszę... Nie zabijaj pająków. Ja nawet nie zabijam chrabąszczy, koników polnych i dużych ciem, których nie lubię i się brzydzę.
Robi się to tak: Przykrywasz potwora szklanką, podkładasz kartkę, lub coś płaskiego uważając, żeby nie pociągnąć potwora za nóżkę i wynosisz na dwór, szybko otwierasz potrząsając i uciekasz z wrzaskiem :)
I masz wspaniałe uczucie, że jesteś dobrym człowiekiem.
Przecież to nie wina pająka, że się go boisz!
Klara Naszarkowska pisze: Ale wracając do koni i węży. Strach koni przed wężami jest jakoś osobniczo zróżnicowany? Bo chyba nie wszystkie konie się boją?
Araby boją się bardziej. To podobno wyniesiona z pustyni pierwotna ostrożność.
Zrób arabowi "ssssssssssssss" do ucha :)
Naprawdę tego nie lubią. Nie chodzi o panikę, bo to bardzo odważne konie, ale robią taką minę jak pies który się dziwi, wiecie - wielkie oczy i przekrzywiona na bok głowa ;)
Czyli jestem skłonna wysnuć taką teorię: Im bardziej czysta krew (im więcej konia w koniu) tym silniejsze pierwotne instynkty, w tym instynkt antywężowy.

Awatar użytkownika
faithe

Post autor: faithe » czw kwie 30, 2009 10:17 am

Ja sobe wypraszam, wczoraj jak wracalysmy z Julia z lasu to na lace lezal wielki grubasny sznur, na ktorym dzieciaki sie hustaly, jak na moje oko - duzy koniozerny pyton:D A Siwy tylko nadal chrapy i dzielnie przeszedl:D GrandAl to sie w ogole nie przejal, atawizmy pustynne sobie poszly, choc moze sa za madre na utozsamienie sznura z pytonem :D

Awatar użytkownika
Julie 1
Kontakt:

Post autor: Julie 1 » czw kwie 30, 2009 10:26 am

Przecież napisałam, że araby są odważne i jak zapewne wiesz są INTELIGENTNE.
Widziałaś kiedyś pytona w Polsce na wolności? Widocznie araby wiedzą, że w terenie można spotkać żmiję lub zaskrońca i że to nie ten rozmiar ;) ;) ;)

Awatar użytkownika
Izabella Dobrosz

Post autor: Izabella Dobrosz » czw kwie 30, 2009 11:24 am

pytony straszne w polsce dla araba nie są za to slady po traktorze juz tak :D :D :D
poprzedni nick Kazuria :)

Awatar użytkownika
faithe

Post autor: faithe » czw kwie 30, 2009 11:46 am

Oj, przeciez sie smieje;) Siwe arabskie sa najodwazniejsze i najmadrzejsze - no chyba ze z krzakow wyskoczy jakis wyimaginowany wrog:P
Ale w sumie, kiedys minelam jakiegos wezowego na wielkopolaczku - gadzik opalal sie na sloneczku - i nawet nie parsknal, zero reakcji... ja mialam wiekszy zawal niz on;)

jasmina

Post autor: jasmina » czw kwie 30, 2009 10:21 pm

Julio ja to wiem, ale niestety strach jest silniejszy. Nie jestem w stanie na dzień dzisiejszy sie przełamać.

Awatar użytkownika
Marta Suchocka

Post autor: Marta Suchocka » wt maja 05, 2009 10:13 pm

Julia Disterheft pisze:jasmina: Proszę... Nie zabijaj pająków. Ja nawet nie zabijam chrabąszczy, koników polnych i dużych ciem, których nie lubię i się brzydzę.
Robi się to tak: Przykrywasz potwora szklanką, podkładasz kartkę, lub coś płaskiego uważając, żeby nie pociągnąć potwora za nóżkę i wynosisz na dwór, szybko otwierasz potrząsając i uciekasz z wrzaskiem :)
I masz wspaniałe uczucie, że jesteś dobrym człowiekiem.
Przecież to nie wina pająka, że się go boisz!
Czy ktoś mnie podglądał jak wyrzucam pająki?? Krzyk przy wytrząsaniu paskuda ze szklanki jest obowiązkowy, można jeszcze dodać jakieś fuj ;)

Ja niestety boję się wszelkiego robactwa, na pająki reaguję alergicznie, i niestety panikuję widząc szerszenia lub chrabąszcza i potrafię przy tym nieźle konia przestraszyć ;(

Ćmy w moim domu ginął niehumanitarnie, moja kotka żadnej nie przepuści ;)

Awatar użytkownika
Julia z Orla
Kontakt:

Post autor: Julia z Orla » pn sie 02, 2010 1:29 pm

Odświeżam. Pomocy! Co zrobić jak na podwórko włażą żmije? Jedną tłustą sztukę nakryliśmy pod folią, na deskach, druga, nieco chudsza, wygrzewała się pod samymi drzwiami wejściowymi (metr od naszego psa, który siedział na schodku i udawał, że go nie ma) i czmychnęła w drewno na opał. Postanowiliśmy skosić całą trawę i usunąć składy drewna i kamieni polnych i dowiedzieć się czy nie ma jakiejś metody na odstraszenie żmij od gospodarstwa. Czy ktoś z Was jest może w temacie?
★Stajnia Equila
EQUIMECHANA - o biomechanice ruchu konia
"The horse already understands the human better than the human will ever understand the horse." D.Bennet

Awatar użytkownika
Wojciech Mickunas
Administrator
Kontakt:

Post autor: Wojciech Mickunas » pn sie 02, 2010 1:52 pm

A jest pewność że to żmije ?
Nie mogę zrozumieć, dlaczego ludzie, zamiast próbować zapanować nad kilkudziesięcioma dekagramami końskiego mózgu, koncentrują się wyłącznie na tym, żeby okiełznać 500kg jego mięsni!

Awatar użytkownika
Julia z Orla
Kontakt:

Post autor: Julia z Orla » pn sie 02, 2010 2:04 pm

Definitywnie ;) Okropne, szare w czarny zygzak.
★Stajnia Equila
"The horse already understands the human better than the human will ever understand the horse." D.Bennet

Awatar użytkownika
Wojciech Mickunas
Administrator
Kontakt:

Post autor: Wojciech Mickunas » pn sie 02, 2010 2:35 pm

W takim razie proponuję zapytać specjalistę : Piotr Zieliński pziel@biol.uni.lodz.pl
Nie mogę zrozumieć, dlaczego ludzie, zamiast próbować zapanować nad kilkudziesięcioma dekagramami końskiego mózgu, koncentrują się wyłącznie na tym, żeby okiełznać 500kg jego mięsni!

Awatar użytkownika
Julia z Orla
Kontakt:

Post autor: Julia z Orla » pn sie 02, 2010 2:45 pm

Pięknie dziękuję! :)
★Stajnia Equila

tomira

Post autor: tomira » wt sie 03, 2010 12:08 am

Julio, bardzo proszę napisz na forum jak już dowiesz się wszystkiego na temat żmijowego BHP

Awatar użytkownika
Asia Cieślik

Post autor: Asia Cieślik » wt sie 03, 2010 8:29 am

Popierając tomirę, też grzecznie proszę o info co tam się Julio dowiedziałaś ;)
tarisa

ODPOWIEDZ