Problem skórny !!! Pomożcie

Zdrowie, hodowla, żywienie, sprzęt, stajnie, łąki itd.
Awatar użytkownika
Asia Cieślik

Re: Problem skórny !!! Pomożcie

Post autor: Asia Cieślik » pt cze 25, 2010 6:23 pm

Dzięki Julia za rady:) Podobno krem już był testowany i niestety nie działa. A derka jest niemożliwa raczej do zrealizowania:/
tarisa

Awatar użytkownika
Julia z Orla
Kontakt:

Post autor: Julia z Orla » pt cze 25, 2010 11:25 pm

Jeśli chodzi o względy finansowe to niech koń będzie okryty chociaż zwykłą derką antymuchową - zawsze to jakaś osłona przed słońcem. A może jest możliwość przeniesienia konia na piaszczysty wybieg i podawanie mu siana?
★Stajnia Equila
EQUIMECHANA - o biomechanice ruchu konia
"The horse already understands the human better than the human will ever understand the horse." D.Bennet

Awatar użytkownika
Asia Cieślik

Post autor: Asia Cieślik » ndz cze 27, 2010 6:47 pm

To jest chów bezstajenny. Nie chodzi o względy finansowe, tylko, że inne konie- źrebaki czy młodzież jej rozwalą i szybko nic z tego nie będzie :/ Konia nie ma gdzieś przenieść- tu tylko łąki, dużo dziurawca, żadnych piaszczystych padoków. I do tego one są tylko na trawie teraz.
Chyba nic nie dam rady jej pomóc :(
tarisa

Awatar użytkownika
Julia z Orla
Kontakt:

Post autor: Julia z Orla » ndz cze 27, 2010 7:15 pm

Hmmm, no to nic tylko zrobić taki piaszczysty padok - nie wiem jaki koszt byłby u Was, u mnie kosztowało to łącznie 150 zł (talerzowanie i bronowanie i wybranie darni). Ogrodzenie z plastikowych palików i pastucha (np. na 3 rzędy) i podawać siano.
★Stajnia Equila
EQUIMECHANA - o biomechanice ruchu konia
"The horse already understands the human better than the human will ever understand the horse." D.Bennet

Awatar użytkownika
Asia Cieślik

Post autor: Asia Cieślik » pn lip 19, 2010 1:53 pm

Średnio co 2 dni myję kobyłce grzywę mydłem chirurgicznym (wycierała ją bardzo), a potem natłuszczam grzebień grzywy i białe łaty zwykłą wazeliną. Póki co pomaga. A jak jest duże słońce i muchy chowa się do wiaty i jest ok.

Nie wiem jak właściciele robili w poprzednich latach, że nic podobno nie skutkowało. Bo teraz zwykła wazelina i trochę opieki daje dobre efekty. Jak mocno świeci słońce to więcej nakładam wazeliny to nawet nie ma zaczerwienionych białych łat. I nie ociera sie tak bardzo :)
tarisa

Glusk

Post autor: Glusk » pt sty 28, 2022 6:17 pm

Co za przyjemna dyskusja. Lubię też używać wszelkiego rodzaju makijażu, ponieważ pomaga mi zapomnieć o niektórych wadach piękna. Właśnie dlatego pewnego dnia zacząłem używać Głębokie oczyszczanie https://dermaskill.pl/ skorzystaj z miejsca, w którym zamówiłam dla siebie nowe kosmetyki. Teraz mogę powiedzieć, że jestem całkowicie zadowolony, że mogę go również użyć dla ciebie. Mam nadzieję, że ty też spróbujesz.

juude

Post autor: juude » sob kwie 30, 2022 4:03 pm

Wiesz co, jeżeli mogłabym ci coś doradzi, to myślę że warto również wziąć pod uwagę ofertę sklepu drogeriadrzdrowie.pl. Można tam znaleźć na przykład blue cap spray w bardzo dobrej cenie, więc myślę że nie będziesz rozczarowana ich asortymentem.

ODPOWIEDZ