Warto czytać

Zapraszamy do dyskusji
Awatar użytkownika
Wojciech Mickunas
Administrator
Kontakt:

Re: Warto czytać

Post autor: Wojciech Mickunas » śr maja 26, 2010 9:33 pm

Książa o której pisze Nora jest już w druku . Wydaje ją Galaktyka . Wczoraj napisałem kila słów recenzji na okładkę . Książkę przeczytałem i polecam . Powinna być w sprzedaży pod koniec czerwca.
Nie mogę zrozumieć, dlaczego ludzie, zamiast próbować zapanować nad kilkudziesięcioma dekagramami końskiego mózgu, koncentrują się wyłącznie na tym, żeby okiełznać 500kg jego mięsni!

maku

Post autor: maku » czw lip 08, 2010 6:46 pm

Czy wie ktoś może gdzie mogę znaleźć książkę
Aloisa Podhajskiego
"Moje konie, moi nauczyciele"

Awatar użytkownika
Wojciech Mickunas
Administrator
Kontakt:

Post autor: Wojciech Mickunas » czw lip 08, 2010 7:53 pm

Jak wiele innych rzeczy w internecie :)
http://www.galaktyka.com.pl zamówić , przyślą do domu :)
Nie mogę zrozumieć, dlaczego ludzie, zamiast próbować zapanować nad kilkudziesięcioma dekagramami końskiego mózgu, koncentrują się wyłącznie na tym, żeby okiełznać 500kg jego mięsni!

maku

Post autor: maku » czw lip 08, 2010 8:33 pm

Dzięki serdeczne Panie Trenerze.
Zapytałem bo googlaraka okazała się niestety bezradna.
Już zamówione.

Awatar użytkownika
Asia Cieślik

Post autor: Asia Cieślik » czw lip 22, 2010 12:44 pm

Jeffrey Moussaieff Masson, SusanMcCarthy
"Kiedy słonie płaczą. O życiu emocjonalnym zwierząt."

Bardzo fajna książka o tym, że zwierzęta także mają emocje i czują.
tarisa

pinezka133

Post autor: pinezka133 » wt lip 27, 2010 3:36 pm

Witam wszystkich serdecznie!! Noszę się z zamiarem kupienia książki "Nowoczesny trening konia" Bayley Lesley. Czy może ktoś ma i mógłby się cosik wypowiedziec na jej temat?

Jacob Spahis

Post autor: Jacob Spahis » wt sie 17, 2010 1:57 pm

Dzisiaj korzystając z chwili przerwy wstąpiłem do sklepu, gdzie przeglądałem książkę dra Millera pt. o ile pamiętam "Naturalne jeździectwo bez tajemnic", albo coś podobnego. Tym razem szukałem konkretu, który niestety znalazłem. Była część o pętaniu koni jako o sposobie na to by koń "zrozumiał" i takie tam. Napiszę otwartym tekstem - pętanie koni uważam za barbarzyństwo i nie przekonuje mnie argumentacja naturalsowa. Jest to praktyka niezrozumiała, obecnie już chyba nie stosowana. Dodam, że w kawalerii (która pozostaje dla mnie wzorcem obchodzenia się z koniem) ZAKAZANA. Co więcej, koń który miał ślady pętania nie miał szans na zakup przez wojsko. Argumenty o "zrozumieniu" są dla mnie dziwne, przecież to nic innego jak łamanie konia :!:

Wiem, że dr Miller jest wzorem dla wielu i ma swoje doświadczenie. Dla mnie jednak po takich propozycjach pozostaje po prostu kowbojem, a Jego poglądy tracą dla mnie wartość, a przynajmniej nakazują ogromną ostrożność. Nie rozumiem idei pętania koni.

Ps. Ludzi też się skuwa kajdankami, ale są to przestępcy. Raczej niewiele osób wpadłoby na pomysł wiązania dzieci, żeby im coś uświadomić.
Ps2. Polecam jeden z wywiadów z Panem Lesławem Kukawskim, który jest na hipologii ("Przez sito rekrutacji przechodziły tylko nieliczne konie" - http://www.hipologia.pl/news/show/id/329#film )
"Naprzód z długą swobodnie opuszczoną szyją o rozluźnionych, lecz elastycznych mięśniach, z lekkim przodem, czułym pyskiem i sprężystym zadem!" (A. Królikiewicz)

http://www.bazakoni.pl/horse_86431.html

Awatar użytkownika
Bartosz Marchwica

Post autor: Bartosz Marchwica » wt sie 17, 2010 2:37 pm

Spahis pisze:Ps. Ludzi też się skuwa kajdankami, ale są to przestępcy. Raczej niewiele osób wpadłoby na pomysł wiązania dzieci, żeby im coś uświadomić.
Co do pętania koni - pełna zgoda.
Jednak w przypadku dzieci... sam widziałem, jak pielęgniarki w szpitalu przywiązują na noc co bardziej niespokojne dzieciaki bandażami do łóżeczka... przecież pielęgniarka też człowiek i wyspać się musi. :evil:
Im więcej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

Awatar użytkownika
Wojciech Mickunas
Administrator
Kontakt:

Post autor: Wojciech Mickunas » ndz gru 12, 2010 10:41 am

Właśnie ukazała się nakładem Galaktyki nowa książka : Trening Konia Sportowego , ujeżdżenie , skoki, kros .
autorstwa Christophera Bartle . Książka przetłumaczona przez Kasię Kulikowską - Zast. Nacz. Red. naszego portalu , a także szefa MSZ Stowarzyszenia PHB. Pięknie wydana ! ( jak wszystkie książki Galaktyki ) Dostępna jest na http://www.galaktyka.com.
Polecam :!:

tomira

Post autor: tomira » ndz gru 12, 2010 1:21 pm

to ja polecam koniarzom o koniarzach "Karmazyny i żuliki" Strzemię -Kowalskiego
"Kresowego koniarza żywot barwny" Krzyśka Kordalskiego
"Czartoria kraina kuhailana", "Niosąca radość" Krzyśka Czarnoty
"Miedzy grzywą a ogonem" Zuli Wirskiej
"Umysły zwierząt" D. Griffina

Anna Tomaszewska

Post autor: Anna Tomaszewska » ndz gru 12, 2010 2:44 pm

Dla oderwania się od fachowych książek,i zresetowania , polecam książkę Krzysztofa Czarnoty, ,,Niosąca Radość", czytałam już dwa razy, nieduża książeczka za jedyne 12 zł.
Autor pokazuje nam ,że prócz pieniędzy, ważne są w życiu inne rzeczy.Występują w niej psy, konie, i ludzie, napisana z poczuciem humoru, lecz są momenty wyciskające łzy.

Awatar użytkownika
wikis5

Post autor: wikis5 » wt lut 08, 2011 3:31 pm

Witam,
czy któraś z osób ma i chciałaby odsprzedać książkę Trener Radzi, niestety nie mogę jej nigdzie zakupić...
Pozdrawiam
Iza

Awatar użytkownika
Marta Dziurkowska
początkujący
początkujący
Kontakt:

Post autor: Marta Dziurkowska » sob cze 11, 2011 12:19 pm

No właśnie. nakład się podobno wyczerpał :( też chciałam kupić...
A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś. - Co wtedy? - Nic wielkiego.- zapewnił go Puchatek. - Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

tomira

Post autor: tomira » ndz cze 12, 2011 1:41 am

Awatar użytkownika
Marta Dziurkowska
początkujący
początkujący
Kontakt:

Post autor: Marta Dziurkowska » ndz cze 12, 2011 8:09 am

Spróbujemy ;)
już tak ze 4 razy zamawiałam z różnych sklepów, ale za każdym razem okazywało się, że jednak jej nie mają :/
A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś. - Co wtedy? - Nic wielkiego.- zapewnił go Puchatek. - Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

ODPOWIEDZ