Oświetlenie dzienne a oświetlenie sztuczne

Zapraszamy do dyskusji
indoorgrowkits

Oświetlenie dzienne a oświetlenie sztuczne

Post autor: indoorgrowkits » sob wrz 25, 2021 10:46 am

Światło słoneczne, gdy jest go wystarczająco dużo, jest doskonałym źródłem światła dla roślin konopi. Światło słoneczne powinno być bezpośrednie, nie filtrowane i powinno trwać od 10 do 12 godzin dziennie, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Oznacza to jednak, że rośliny mogą nie mieć wystarczającej ilości światła słonecznego w miesiącach zimowych, nawet jeśli temperatura jest odpowiednia do uprawy na zewnątrz. Światło słoneczne jest jednak bezpłatne, więc gdy można je wykorzystać, jest najlepszym źródłem światła dla roślin marihuany.

Konieczne jest wybranie odpowiedniego miejsca dla każdej rośliny, która będzie uprawiana w naturalnym świetle. Ważne jest, aby rośliny miały jak najwięcej słońca. Należy unikać przefiltrowanego światła słonecznego i cienia, ponieważ rośliny nie dostaną ze światła słonecznego wszystkiego, czego potrzebują. Jednak nawet we właściwej lokalizacji, pochmurne dni mogą oznaczać, że rośliny nie otrzymują całego światła, którego potrzebują, co może mieć wpływ na to, jak dobrze rosną. Co więcej, przy uprawie na zewnątrz trudno jest kontrolować wszystko, w tym pogodę, która może uszkodzić rośliny.

Chociaż naturalne światło ma wszystko, czego roślina potrzebuje do wzrostu, sztuczne źródła światła są w stanie dobrze naśladować naturalne światło, zapewniając korzyści płynące z różnych długości fal świetlnych bez konieczności przebywania roślin w środku. Ci, którzy używają światła w growroomie, są w stanie całkowicie kontrolować środowisko, w tym rodzaj światła, jakie otrzymują rośliny. Hodowcy mogą zmieniać intensywność światła, długość fali lub kolor bardziej widoczny, odległość między światłem a rośliną i nie tylko. Kontrolowane środowisko ułatwia hodowcom osiągnięcie ich celów i pozwala im dostosować się w razie potrzeby, aby uzyskać wyższe plony z ich roślin.

ECO Farm MG8 660W Foldable LED Grow Light with OSRAM Chips
Obrazek
ECO Farm MG8 660W LED Pro nie używa soczewek do rozprowadzania światła. Zamiast tego ma 8 pasków i tworzy równomierne pokrycie, fizycznie umieszczając diody LED nad wszystkimi roślinami na ustalonym obszarze (150 cm x 150 cm).
Sama oprawa ma wymiary 110cm x 109cm x 7,2cm (wysokość). Wszystkie rośliny znajdują się bezpośrednio pod źródłem światła, więc nie dostaniesz gorących ani zimnych miejsc. A ponieważ światło nie jest skierowane na zewnątrz i poza oprawę, tracisz również mniej światła na ściany.

Nadaje się do wszystkich etapów wzrostu, w tym genetyki, rozmnażania, wegetacji i kwitnienia
Duża powierzchnia świetlna i równomierny rozkład PPFD
Dostępna funkcja sterowania bezprzewodowego
OSRAM LED, LM-80
ETL, LM-79, certyfikacja CE

ODPOWIEDZ