Hipologia Kategoria Konie chcą nas rozumieć Szkodliwe mity

Szkodliwe mity

Szkodliwe mity

Strony (6): Wstecz 1 2 3 4 5 6 Dalej
Tania

Senior Member

260
12-18-2007, 07:33 AM #31
Ja się też N zachwyciłam-żeby było jasne-ale jakoś tak ciągle nie umiem uwierzyć. I akurat KGB,narodowość nic tu nie ma do rzeczy. Tylko takie przemyślenie-odnośnie dworskiej szkoły jazdy.Po co męczą siebie i konie jak są inne metody?
Może gdyby Federico Caprilli miał podobnie zamkniętą głowę jak ja -dalej by maneżowo się jeździło. :oops: :oops:
Tania
12-18-2007, 07:33 AM #31

Ja się też N zachwyciłam-żeby było jasne-ale jakoś tak ciągle nie umiem uwierzyć. I akurat KGB,narodowość nic tu nie ma do rzeczy. Tylko takie przemyślenie-odnośnie dworskiej szkoły jazdy.Po co męczą siebie i konie jak są inne metody?
Może gdyby Federico Caprilli miał podobnie zamkniętą głowę jak ja -dalej by maneżowo się jeździło. :oops: :oops:

Estebano

Junior Member

34
12-18-2007, 07:42 AM #32
Mit wszech czasów:

Zabawa z koniem z ziemi w siedem gier i przy uzyciu karotstika i linki orac kntarka sznurkowego nauczy mnie jazdy konnej Tongue
Estebano
12-18-2007, 07:42 AM #32

Mit wszech czasów:

Zabawa z koniem z ziemi w siedem gier i przy uzyciu karotstika i linki orac kntarka sznurkowego nauczy mnie jazdy konnej Tongue

Ailusia

Posting Freak

809
12-18-2007, 07:46 AM #33
Tania Tylko takie przemyślenie-odnośnie dworskiej szkoły jazdy.Po co męczą siebie i konie jak są inne metody?
A masz rok czasu na budowanie więzi z koniem? Wink
W dworskiej szkole jazdy i tak wszystko trwa conajmniej raz dłużej niż np. w sporcie, ale jednak nie tak długo jak w metodzie N. Zwłaszcza początki. Ja jestem przekonana od kiedy inne zaawansowane w tym osoby już nie dają się policzyć na palcach jednej ręki. Wyklucza to fotomontaż :lol:
No i są inne niewygody, czy raczej niepraktyczności tej metody.

Co nie zmienia faktu, że mit o bólu jest mitem - bo N. to nie jedyna bezbolesna metoda.

<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#000080"><s></s>"After all is said and done, more is said than done." <e></e></COLOR><COLOR color="#00BF00"><s></s>Posadź drzewo!<e></e></COLOR><e></e></I><e></e></SIZE></r>
Ailusia
12-18-2007, 07:46 AM #33

Tania Tylko takie przemyślenie-odnośnie dworskiej szkoły jazdy.Po co męczą siebie i konie jak są inne metody?
A masz rok czasu na budowanie więzi z koniem? Wink
W dworskiej szkole jazdy i tak wszystko trwa conajmniej raz dłużej niż np. w sporcie, ale jednak nie tak długo jak w metodzie N. Zwłaszcza początki. Ja jestem przekonana od kiedy inne zaawansowane w tym osoby już nie dają się policzyć na palcach jednej ręki. Wyklucza to fotomontaż :lol:
No i są inne niewygody, czy raczej niepraktyczności tej metody.

Co nie zmienia faktu, że mit o bólu jest mitem - bo N. to nie jedyna bezbolesna metoda.


<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#000080"><s></s>"After all is said and done, more is said than done." <e></e></COLOR><COLOR color="#00BF00"><s></s>Posadź drzewo!<e></e></COLOR><e></e></I><e></e></SIZE></r>

Tania

Senior Member

260
12-18-2007, 07:58 AM #34
Cytat:N. to nie jedyna bezbolesna metoda.
I ten argument do mnie trafia i każe myśleć.
Tania
12-18-2007, 07:58 AM #34

Cytat:N. to nie jedyna bezbolesna metoda.
I ten argument do mnie trafia i każe myśleć.

Lutejaxx

Administrator

2,782
12-18-2007, 07:59 AM #35
wódka bywa czasami dobra dla ludzi, którzy są nerwowi. I maja dyskinezy.

Poprzedni właściciel mojej klaczy poił ja czasami piwem. Wiązał ją /jak był brat, bo sam się bał/ i na siłę próbował wlewać do pyska. Żeby była spokojniejsza.

Koń dopiero od dwóch miesięcy nie szaleje na widok puszki!

Karmił też ja chlebem ze smalcem , widziałam to na żywo...żeby podtuczyć, bo miała większość kości na wierzchu!

Różne dziwne rzeczy ludzie robią, uzasadniając to dobrem konia i własnym.
Lutejaxx
12-18-2007, 07:59 AM #35

wódka bywa czasami dobra dla ludzi, którzy są nerwowi. I maja dyskinezy.

Poprzedni właściciel mojej klaczy poił ja czasami piwem. Wiązał ją /jak był brat, bo sam się bał/ i na siłę próbował wlewać do pyska. Żeby była spokojniejsza.

Koń dopiero od dwóch miesięcy nie szaleje na widok puszki!

Karmił też ja chlebem ze smalcem , widziałam to na żywo...żeby podtuczyć, bo miała większość kości na wierzchu!

Różne dziwne rzeczy ludzie robią, uzasadniając to dobrem konia i własnym.

Ailusia

Posting Freak

809
12-18-2007, 08:02 AM #36
U weta słyszałam też o psie uzależnionym od alkoholu, nawet ranki nie można było przemyć spirytusem bo dostawał dygotki Confusedhock:

<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#000080"><s></s>"After all is said and done, more is said than done." <e></e></COLOR><COLOR color="#00BF00"><s></s>Posadź drzewo!<e></e></COLOR><e></e></I><e></e></SIZE></r>
Ailusia
12-18-2007, 08:02 AM #36

U weta słyszałam też o psie uzależnionym od alkoholu, nawet ranki nie można było przemyć spirytusem bo dostawał dygotki Confusedhock:


<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#000080"><s></s>"After all is said and done, more is said than done." <e></e></COLOR><COLOR color="#00BF00"><s></s>Posadź drzewo!<e></e></COLOR><e></e></I><e></e></SIZE></r>

Klara Naszarkowska

Senior Member

686
12-18-2007, 10:10 AM #37
- Koń jest zebrany, jak ma głowę w pionie
- Żeby dobrze jeździć wystarczy się rozluźnić
- Jak koń się rozpędza do przeszkody, to na pewno lubi skakać
- Metody NH to tylko "marchewka"
- Kliker to tylko wzmocnienie pozytywne
- Konia trzeba zdominować


Może mity zbierać i do pierwszego postu wrzucać?
Pewnie byśmy długą a niechlubną listę zebrali...

<t>Teolinek (You'll never shine if you don't glow.)</t>
Klara Naszarkowska
12-18-2007, 10:10 AM #37

- Koń jest zebrany, jak ma głowę w pionie
- Żeby dobrze jeździć wystarczy się rozluźnić
- Jak koń się rozpędza do przeszkody, to na pewno lubi skakać
- Metody NH to tylko "marchewka"
- Kliker to tylko wzmocnienie pozytywne
- Konia trzeba zdominować


Może mity zbierać i do pierwszego postu wrzucać?
Pewnie byśmy długą a niechlubną listę zebrali...


<t>Teolinek (You'll never shine if you don't glow.)</t>

Cejloniara

Posting Freak

1,108
12-18-2007, 10:14 AM #38
Ailusia
Tania A z Niewzorovem - też mam podejrzenia,że elektryczny shocker się tam gdzieś kryje.Może mam uprzedzenia,ale tak sobie patrząc na zdjęcia jak się szkoli konie w dworskiej szkole jazdy -nie umiem uwierzyc,że po dobroci jest to możliwe.

Dla mnie to jest najsmutniejszy mit - że nie da się konia wyszkolić bez bólu. Właśnie te podejrzenia, "co on tam ukrył", bardziej świadczą o tym jakie jest nasze jeździectwo, niż o tym kim jest N. Sad


Oj jak baaardzo się z Tobą zgadzam :-(

Teolinku... Taaaaaak!! :-)

<t>Mówimy o sobie „miłośnicy koni”. Warto postarać się o to, by choć trochę Twój koń był Twoim miłośnikiem. To jest fair.</t>
Cejloniara
12-18-2007, 10:14 AM #38

Ailusia
Tania A z Niewzorovem - też mam podejrzenia,że elektryczny shocker się tam gdzieś kryje.Może mam uprzedzenia,ale tak sobie patrząc na zdjęcia jak się szkoli konie w dworskiej szkole jazdy -nie umiem uwierzyc,że po dobroci jest to możliwe.

Dla mnie to jest najsmutniejszy mit - że nie da się konia wyszkolić bez bólu. Właśnie te podejrzenia, "co on tam ukrył", bardziej świadczą o tym jakie jest nasze jeździectwo, niż o tym kim jest N. Sad


Oj jak baaardzo się z Tobą zgadzam :-(

Teolinku... Taaaaaak!! :-)


<t>Mówimy o sobie „miłośnicy koni”. Warto postarać się o to, by choć trochę Twój koń był Twoim miłośnikiem. To jest fair.</t>

jasmina

Senior Member

254
12-18-2007, 10:14 AM #39
- jeśli konia nie zaźrebi się w wieku 2-3 lat to potem już nie zajdzie w ciążę,
- im rzadziej struga się kopyta tym róg wolniej rośnie,
- koń jest szczęśliwszy gdy nie wychodzi zima na dwór,
jasmina
12-18-2007, 10:14 AM #39

- jeśli konia nie zaźrebi się w wieku 2-3 lat to potem już nie zajdzie w ciążę,
- im rzadziej struga się kopyta tym róg wolniej rośnie,
- koń jest szczęśliwszy gdy nie wychodzi zima na dwór,

Sowa

Member

137
12-18-2007, 10:25 AM #40
Naprawde jestem ciekawa czy ktośwyszkolił konia bez użycia wedzidła do poziomu GP, czy to jest mozliwe?
Bo ze jest mozliwe wyszkolenie takiego konia bez przemocy - wierzę, ale bez korekcji wędzidłem/munsztukiem/innym tego typu kiełznem?
Nie wiem.
Nevorozow jak widzę budzi wiele kontrowersji i w sumie nie wiadomo jak szkoli konie. Mnie na dodatek trudno jest ocenić po krótkich filmikach, co te konie właściwie umieją? :roll:

Guli - to o co chodziło z tym Księżycem?

<t>Być jak Lucky Luke</t>
Sowa
12-18-2007, 10:25 AM #40

Naprawde jestem ciekawa czy ktośwyszkolił konia bez użycia wedzidła do poziomu GP, czy to jest mozliwe?
Bo ze jest mozliwe wyszkolenie takiego konia bez przemocy - wierzę, ale bez korekcji wędzidłem/munsztukiem/innym tego typu kiełznem?
Nie wiem.
Nevorozow jak widzę budzi wiele kontrowersji i w sumie nie wiadomo jak szkoli konie. Mnie na dodatek trudno jest ocenić po krótkich filmikach, co te konie właściwie umieją? :roll:

Guli - to o co chodziło z tym Księżycem?


<t>Być jak Lucky Luke</t>

Guli

Posting Freak

1,701
12-18-2007, 10:32 AM #41
Sowa Guli - to o co chodziło z tym Księżycem?


Ciągle mnie z kims mylisz Smile

Cejloniara Sowa, proponuję Ci taki test mały. Zbierz sobie 20 osób i zapytaj je, czy osobiście były na księżycu. Jeśli CI wszystkie odpowiedzą, że NIE, to czy to jest wystarczający dowód, że księżyć nie istnieje a to, co widzimy jest złudzeniem optycznym i na dodatek naukowcy się zmówili i nas oszukują? :-)

Najpierw z Jasminą, a teraz z Cejloniarą.

Pliss,.. czytaj kto pisze

<r><COLOR color="#FF0000"><s></s>Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl. <e></e></COLOR></r>
Guli
12-18-2007, 10:32 AM #41

Sowa Guli - to o co chodziło z tym Księżycem?


Ciągle mnie z kims mylisz Smile

Cejloniara Sowa, proponuję Ci taki test mały. Zbierz sobie 20 osób i zapytaj je, czy osobiście były na księżycu. Jeśli CI wszystkie odpowiedzą, że NIE, to czy to jest wystarczający dowód, że księżyć nie istnieje a to, co widzimy jest złudzeniem optycznym i na dodatek naukowcy się zmówili i nas oszukują? :-)

Najpierw z Jasminą, a teraz z Cejloniarą.

Pliss,.. czytaj kto pisze


<r><COLOR color="#FF0000"><s></s>Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl. <e></e></COLOR></r>

Julie 1

Senior Member

279
12-18-2007, 10:43 AM #42
Ja też bardzo chciałabym zobaczyć konia wyszkolonego do poziomu GP bez wędzidła (nigdy, ani razu w całym wieloletnim procesie szkolenia nie miał w pysku wędzidła, na nosie hackamore, bosalu itp, szkolony wyłącznie metodami naturalnymi ).

Mit, który mnie bardzo boli, bo mieszkam na wsi:
-Koń zimnokrwisty może całą zimę stać w obórce. Nic mu nie będzie, przyzwyczajony, dobrze tam ma, ciepło. Źróbek się nie zaziębi.
Cry

<r><URL url="http://www.horsefeed.pl">http://www.horsefeed.pl</URL></r>
Julie 1
12-18-2007, 10:43 AM #42

Ja też bardzo chciałabym zobaczyć konia wyszkolonego do poziomu GP bez wędzidła (nigdy, ani razu w całym wieloletnim procesie szkolenia nie miał w pysku wędzidła, na nosie hackamore, bosalu itp, szkolony wyłącznie metodami naturalnymi ).

Mit, który mnie bardzo boli, bo mieszkam na wsi:
-Koń zimnokrwisty może całą zimę stać w obórce. Nic mu nie będzie, przyzwyczajony, dobrze tam ma, ciepło. Źróbek się nie zaziębi.
Cry


<r><URL url="http://www.horsefeed.pl">http://www.horsefeed.pl</URL></r>

Cejloniara

Posting Freak

1,108
12-18-2007, 10:45 AM #43
Sowa, zaczynasz nowy wątek. Jesli Cię tak ten temat interesuje proponuję założenie nowego tematu.

<t>Mówimy o sobie „miłośnicy koni”. Warto postarać się o to, by choć trochę Twój koń był Twoim miłośnikiem. To jest fair.</t>
Cejloniara
12-18-2007, 10:45 AM #43

Sowa, zaczynasz nowy wątek. Jesli Cię tak ten temat interesuje proponuję założenie nowego tematu.


<t>Mówimy o sobie „miłośnicy koni”. Warto postarać się o to, by choć trochę Twój koń był Twoim miłośnikiem. To jest fair.</t>

Sowa

Member

137
12-18-2007, 01:20 PM #44
Guli - przepraszam, coś mi się na oczy rzuciło, bo nawet sobie sprawdzałam kto napisał i nie wiem czemu wyszło mi ze to Ty?


Cejloniara - nie zaczynam nowego tematu, teza: "nie jest możliwe wyszkolenie konia do poziomu WSJ bez wędzidła" została tu podana jako szkodliwy mit.
Nigdy nie słyszałam o koniu wyszkolonym do poziomu GP bez użycia ogłowia bezwędzdłowego.
Ale moze są takie konie, więc wtedy faktycznie to mit
- choć watpię czy szkodliwy.


I o co chodziło z tym księżycem?

<t>Być jak Lucky Luke</t>
Sowa
12-18-2007, 01:20 PM #44

Guli - przepraszam, coś mi się na oczy rzuciło, bo nawet sobie sprawdzałam kto napisał i nie wiem czemu wyszło mi ze to Ty?


Cejloniara - nie zaczynam nowego tematu, teza: "nie jest możliwe wyszkolenie konia do poziomu WSJ bez wędzidła" została tu podana jako szkodliwy mit.
Nigdy nie słyszałam o koniu wyszkolonym do poziomu GP bez użycia ogłowia bezwędzdłowego.
Ale moze są takie konie, więc wtedy faktycznie to mit
- choć watpię czy szkodliwy.


I o co chodziło z tym księżycem?


<t>Być jak Lucky Luke</t>

Ailusia

Posting Freak

809
12-18-2007, 07:35 PM #45
Julie Ja też bardzo chciałabym zobaczyć konia wyszkolonego do poziomu GP bez wędzidła

A co to jest poziom GP? Wink Poważnie pytam, nie wiem. Jeśli chodzi o N., to jego najwyżej wyszkolonym koniem jest Perst, głównie z racji wieku, bo pozostałe są za młode. O ten:
http://www.hauteecole.ru/en/photogallery.php?gid=29

<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#000080"><s></s>"After all is said and done, more is said than done." <e></e></COLOR><COLOR color="#00BF00"><s></s>Posadź drzewo!<e></e></COLOR><e></e></I><e></e></SIZE></r>
Ailusia
12-18-2007, 07:35 PM #45

Julie Ja też bardzo chciałabym zobaczyć konia wyszkolonego do poziomu GP bez wędzidła

A co to jest poziom GP? Wink Poważnie pytam, nie wiem. Jeśli chodzi o N., to jego najwyżej wyszkolonym koniem jest Perst, głównie z racji wieku, bo pozostałe są za młode. O ten:
http://www.hauteecole.ru/en/photogallery.php?gid=29


<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#000080"><s></s>"After all is said and done, more is said than done." <e></e></COLOR><COLOR color="#00BF00"><s></s>Posadź drzewo!<e></e></COLOR><e></e></I><e></e></SIZE></r>

Strony (6): Wstecz 1 2 3 4 5 6 Dalej
 
  • 0 głosów - średnia: 0
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości