Hipologia Kategoria Chów koni - i wszystko, co z nim związane Siodła-charakterystyka ogólna

Siodła-charakterystyka ogólna

Siodła-charakterystyka ogólna

kamilanna

Junior Member

10
04-27-2011, 10:04 PM #1
Siodła to temat rzeka, można do niego podchodzić z wielu stron.
Najczęściej na forach dyskutuje się o konkretnych modelach konkretnych firm,u nas-o dopasowaniu. Ja natomiast chciałabym poznać zestawienie podstawowych cech (różnic, plusów i oczywiście minusów) ujeżdżeniówek firm Kieffer, Stübben, Prestige i Passier (oczywiście może być uzupełnione o inne marki z którymi mieliście do czynienia Smile ) .
Dałoby to (oczywiście tylko w pewnym stopniu) pojęcie ogólne o siodłach tych producentów, coś jak wiedza w pigułce
Proszę, pomóżcie Smile


A, i zapomniałam! Kolejną rzeczą, o którą chciałam spytać są siodlarze... kogo polecacie (interesują mnie okolice Warszawy)? macie na nich jakieś namiary?

<t></t>
kamilanna
04-27-2011, 10:04 PM #1

Siodła to temat rzeka, można do niego podchodzić z wielu stron.
Najczęściej na forach dyskutuje się o konkretnych modelach konkretnych firm,u nas-o dopasowaniu. Ja natomiast chciałabym poznać zestawienie podstawowych cech (różnic, plusów i oczywiście minusów) ujeżdżeniówek firm Kieffer, Stübben, Prestige i Passier (oczywiście może być uzupełnione o inne marki z którymi mieliście do czynienia Smile ) .
Dałoby to (oczywiście tylko w pewnym stopniu) pojęcie ogólne o siodłach tych producentów, coś jak wiedza w pigułce
Proszę, pomóżcie Smile


A, i zapomniałam! Kolejną rzeczą, o którą chciałam spytać są siodlarze... kogo polecacie (interesują mnie okolice Warszawy)? macie na nich jakieś namiary?


<t></t>

Dagmara Matuszak

Senior Member

719
04-28-2011, 09:14 AM #2
W Warszawie bywają ci państwo, zdaje się że bardzo godni polecenia:

http://hbcontact.eu/index.html

moje doświadczenia z wzmiankowanymi ujeżdżeniówkami:

Kieffer Action i Ulla Salzgeber: mocno usadzające, ograniczające, zabudowane (zwłaszcza ta Ulla)
Prestige Venus - w mniejszym stopniu niż Kieffery, ale jednak też, sprzedałam swoją Venuskę po tym, jak dla drugiego konia kupiłam siodło Röösli Pilatus i już nie umiałam odnaleźć się w Venus Smile.

Ogólnie jest trend w kierunku protezy, mnie niestety to porządnie zaszkodziło i nadszedł właśnie taki moment, że nie usiedzę w ujeżdżeniówce bez bólu - nawet w moim ukochanym Röösli - sprzedaję je w cholerę i przesiadam się na wszechstronne. Towarzyszyłam parę lat temu koleżance (zawodniczce uj.) w pobycie treningowym u Wolfganga Müllera (olimpijczyk z byłej NRD) jako luzaczka i tłumacz. Pan Wolfgang, wówczas 75-letni, nadal jeździł po 5 koni dziennie i preferował siodła starego typu. Koleżance dał pojeździć w "historycznym" siodle, które należało do Williego Schultheisa. Wyglądało mniej więcej tak:

[Obrazek: _DSC6919.jpg]

(to na zdjęciu to zresztą model Passiera ochrzczony nazwiskiem Schultheisa).

A to już Kieffer Salzgeber:

[Obrazek: x_12821_Kieffer_Ulla_Salgzeber_Dressage_Saddle.JPG]

Nie wydaje się Wam, że ta ewolucja poszła w dziwnym kierunku? 8)

<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#808080"><s></s>They're dangerous at both ends and crafty in the middle.<br/>
<e>
</e></COLOR><e>
</e></I><e>
</e></SIZE></r>
Dagmara Matuszak
04-28-2011, 09:14 AM #2

W Warszawie bywają ci państwo, zdaje się że bardzo godni polecenia:

http://hbcontact.eu/index.html

moje doświadczenia z wzmiankowanymi ujeżdżeniówkami:

Kieffer Action i Ulla Salzgeber: mocno usadzające, ograniczające, zabudowane (zwłaszcza ta Ulla)
Prestige Venus - w mniejszym stopniu niż Kieffery, ale jednak też, sprzedałam swoją Venuskę po tym, jak dla drugiego konia kupiłam siodło Röösli Pilatus i już nie umiałam odnaleźć się w Venus Smile.

Ogólnie jest trend w kierunku protezy, mnie niestety to porządnie zaszkodziło i nadszedł właśnie taki moment, że nie usiedzę w ujeżdżeniówce bez bólu - nawet w moim ukochanym Röösli - sprzedaję je w cholerę i przesiadam się na wszechstronne. Towarzyszyłam parę lat temu koleżance (zawodniczce uj.) w pobycie treningowym u Wolfganga Müllera (olimpijczyk z byłej NRD) jako luzaczka i tłumacz. Pan Wolfgang, wówczas 75-letni, nadal jeździł po 5 koni dziennie i preferował siodła starego typu. Koleżance dał pojeździć w "historycznym" siodle, które należało do Williego Schultheisa. Wyglądało mniej więcej tak:

[Obrazek: _DSC6919.jpg]

(to na zdjęciu to zresztą model Passiera ochrzczony nazwiskiem Schultheisa).

A to już Kieffer Salzgeber:

[Obrazek: x_12821_Kieffer_Ulla_Salgzeber_Dressage_Saddle.JPG]

Nie wydaje się Wam, że ta ewolucja poszła w dziwnym kierunku? 8)


<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#808080"><s></s>They're dangerous at both ends and crafty in the middle.<br/>
<e>
</e></COLOR><e>
</e></I><e>
</e></SIZE></r>

kamilanna

Junior Member

10
04-28-2011, 09:56 AM #3
a mogłabyś coś dodać o tym siodełku Röösli Pilatus? Smile

<t></t>
kamilanna
04-28-2011, 09:56 AM #3

a mogłabyś coś dodać o tym siodełku Röösli Pilatus? Smile


<t></t>

Dagmara Matuszak

Senior Member

719
04-28-2011, 01:27 PM #4
Ono jest trochę bardziej zbliżone do siodeł starego typu. Ma mniejsze bloczki kolanowe niż np. Ulla, i przede wszystkim te poduszki z tyłu nie są w kształcie klinów, tylko bananów Smile, co jest podobno lepsze dla grzbietu. Ostatnio znowu zaczęły się pojawiać takie modele. Akurat Röösli (http://www.rooslisaddle.com/index.php?id=21&L=1) chyba nigdy nie robił innych.

Moje przed dopasowaniem:

[Obrazek: DSC06657.jpg]

<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#808080"><s></s>They're dangerous at both ends and crafty in the middle.<br/>
<e>
</e></COLOR><e>
</e></I><e>
</e></SIZE></r>
Dagmara Matuszak
04-28-2011, 01:27 PM #4

Ono jest trochę bardziej zbliżone do siodeł starego typu. Ma mniejsze bloczki kolanowe niż np. Ulla, i przede wszystkim te poduszki z tyłu nie są w kształcie klinów, tylko bananów Smile, co jest podobno lepsze dla grzbietu. Ostatnio znowu zaczęły się pojawiać takie modele. Akurat Röösli (http://www.rooslisaddle.com/index.php?id=21&L=1) chyba nigdy nie robił innych.

Moje przed dopasowaniem:

[Obrazek: DSC06657.jpg]


<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#808080"><s></s>They're dangerous at both ends and crafty in the middle.<br/>
<e>
</e></COLOR><e>
</e></I><e>
</e></SIZE></r>

 
  • 0 głosów - średnia: 0
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości