Hipologia Kategoria Konie chcą nas rozumieć Zapraszamy na szkolenie „BEZ KOPYT NIE MA KONIA” 26-27.02.11

Zapraszamy na szkolenie „BEZ KOPYT NIE MA KONIA” 26-27.02.11

Zapraszamy na szkolenie „BEZ KOPYT NIE MA KONIA” 26-27.02.11

Strony (2): 1 2 Dalej
Cezary Szamreta

Senior Member

272
01-26-2011, 10:02 PM #1
Stowarzyszenie Hipologiczne Pro Hipico Bono i Trener Wojciech Mickunas zapraszają na pierwsze z cyklu „szkoleń kopytnych” - szkolenie przygotowujące do kursów werkowania bosych kopyt - prowadzone przez doświadczonych „strugaczy naturalnych”: „BEZ KOPYT NIE MA KONIA”.

Więcej na portalu Hipologia.pl

<t></t>
Cezary Szamreta
01-26-2011, 10:02 PM #1

Stowarzyszenie Hipologiczne Pro Hipico Bono i Trener Wojciech Mickunas zapraszają na pierwsze z cyklu „szkoleń kopytnych” - szkolenie przygotowujące do kursów werkowania bosych kopyt - prowadzone przez doświadczonych „strugaczy naturalnych”: „BEZ KOPYT NIE MA KONIA”.

Więcej na portalu Hipologia.pl


<t></t>

Jacob Spahis

Posting Freak

2,301
01-27-2011, 08:54 AM #2
Wspaniale :!: Bardzo dobra i cenna inicjatywa. Niestety z uwagi na terminy, nie zostanę tym razem oświecony, czego niezmiernie żałuję.

<r>"Naprzód z długą swobodnie opuszczoną szyją o rozluźnionych, lecz elastycznych mięśniach, z lekkim przodem, czułym pyskiem i sprężystym zadem!" (<I><s></s>A. Królikiewicz<e></e></I>)<br/>
<br/>
<URL url="http://www.bazakoni.pl/horse_86431.html">http://www.bazakoni.pl/horse_86431.html</URL></r>
Jacob Spahis
01-27-2011, 08:54 AM #2

Wspaniale :!: Bardzo dobra i cenna inicjatywa. Niestety z uwagi na terminy, nie zostanę tym razem oświecony, czego niezmiernie żałuję.


<r>"Naprzód z długą swobodnie opuszczoną szyją o rozluźnionych, lecz elastycznych mięśniach, z lekkim przodem, czułym pyskiem i sprężystym zadem!" (<I><s></s>A. Królikiewicz<e></e></I>)<br/>
<br/>
<URL url="http://www.bazakoni.pl/horse_86431.html">http://www.bazakoni.pl/horse_86431.html</URL></r>

Berk

Member

142
01-27-2011, 05:24 PM #3
(tu Cezary, powycinałem parę OT-ów, w związku z tym nieco skróciłem niniejszy post Berka, bo zniknął kontekst, oczywiście wątek jest o szkoleniu Stowarzyszenia Hipologicznego ;-) )


Kurs naszego hipologicznego stowarzyszenia jest kameralny - 15 osób, ponieważ kładziemy nacisk na praktykę. Większość rzeczy zostanie zademonstrowana praktycznie podczas ćwiczeń na prawdziwych kopytach w małych 8 osobowych grupach. Wsparcie teoretyczne będzie również, oczywiście.

Zapraszamy serdecznie!
Smile

<t>Nie pracuj nad koniem, ale nad sobą - Ray Hunt</t>
Berk
01-27-2011, 05:24 PM #3

(tu Cezary, powycinałem parę OT-ów, w związku z tym nieco skróciłem niniejszy post Berka, bo zniknął kontekst, oczywiście wątek jest o szkoleniu Stowarzyszenia Hipologicznego ;-) )


Kurs naszego hipologicznego stowarzyszenia jest kameralny - 15 osób, ponieważ kładziemy nacisk na praktykę. Większość rzeczy zostanie zademonstrowana praktycznie podczas ćwiczeń na prawdziwych kopytach w małych 8 osobowych grupach. Wsparcie teoretyczne będzie również, oczywiście.

Zapraszamy serdecznie!
Smile


<t>Nie pracuj nad koniem, ale nad sobą - Ray Hunt</t>

Cejloniara

Posting Freak

1,108
01-28-2011, 12:50 PM #4
Berk, a Ty będziesz? Bo zależy mi na pogadaniu Smile

Ja chciałam dodać, ze się zapiszę, bo bardzo mi to szkolenie jest potrzebne. Poza tym nie wypada wręcz nie być SmileSmileSmileSmile Kto sie wybiera???

<t>Mówimy o sobie „miłośnicy koni”. Warto postarać się o to, by choć trochę Twój koń był Twoim miłośnikiem. To jest fair.</t>
Cejloniara
01-28-2011, 12:50 PM #4

Berk, a Ty będziesz? Bo zależy mi na pogadaniu Smile

Ja chciałam dodać, ze się zapiszę, bo bardzo mi to szkolenie jest potrzebne. Poza tym nie wypada wręcz nie być SmileSmileSmileSmile Kto sie wybiera???


<t>Mówimy o sobie „miłośnicy koni”. Warto postarać się o to, by choć trochę Twój koń był Twoim miłośnikiem. To jest fair.</t>

Berk

Member

142
01-30-2011, 09:21 PM #5
Oczywiście, że będę! Smile

Oczywiście, że nie wypada wprost nie być! Wink

Pogadamy. Będzie Trener i Monika Damec. Dziewczyny z Zielonej - Magda i Danka też będą. Będzie Bartel. Poza tym jeszcze osoby spoza hipologii, więc zapisywać się trzeba czem prędzej bo miejsc ubywa.

Do zobaczenia!

<t>Nie pracuj nad koniem, ale nad sobą - Ray Hunt</t>
Berk
01-30-2011, 09:21 PM #5

Oczywiście, że będę! Smile

Oczywiście, że nie wypada wprost nie być! Wink

Pogadamy. Będzie Trener i Monika Damec. Dziewczyny z Zielonej - Magda i Danka też będą. Będzie Bartel. Poza tym jeszcze osoby spoza hipologii, więc zapisywać się trzeba czem prędzej bo miejsc ubywa.

Do zobaczenia!


<t>Nie pracuj nad koniem, ale nad sobą - Ray Hunt</t>

02-02-2011, 10:50 PM #6
Agnieszko, jakoś tak ostatnio się mijamy. Ja zostaję z wszystkimi czworonożnymi, a na kursie będzie mój Wojtek. Następnym razem będzie zmiana:o)
Pozdrawiam i życzę udanego kursu
Ania Dobrowolska
02-02-2011, 10:50 PM #6

Agnieszko, jakoś tak ostatnio się mijamy. Ja zostaję z wszystkimi czworonożnymi, a na kursie będzie mój Wojtek. Następnym razem będzie zmiana:o)
Pozdrawiam i życzę udanego kursu

aga

Member

84
02-04-2011, 06:01 PM #7
Czy na tym kursie uczestnicy też będą werkować kopyta czy tylko będą sie przyglądać.Pytam bo ja zrozumiałam to tak że ten kurs który odbędzie się w lutym jest tylko wprowadzeniem do kolejnych na których uczestnicy dopiero zaczną werkować kopyta naturalnymi metodami.

<t></t>
aga
02-04-2011, 06:01 PM #7

Czy na tym kursie uczestnicy też będą werkować kopyta czy tylko będą sie przyglądać.Pytam bo ja zrozumiałam to tak że ten kurs który odbędzie się w lutym jest tylko wprowadzeniem do kolejnych na których uczestnicy dopiero zaczną werkować kopyta naturalnymi metodami.


<t></t>

Cejloniara

Posting Freak

1,108
02-05-2011, 09:24 AM #8
No mijamy się Aniu Sad Ale ciesze się, ze zobaczę się w Wojtkiem SmileSmile pozdrawiam serdecznie!!

ps. rzutem na taśmę zostałam przyjęta uff

<t>Mówimy o sobie „miłośnicy koni”. Warto postarać się o to, by choć trochę Twój koń był Twoim miłośnikiem. To jest fair.</t>
Cejloniara
02-05-2011, 09:24 AM #8

No mijamy się Aniu Sad Ale ciesze się, ze zobaczę się w Wojtkiem SmileSmile pozdrawiam serdecznie!!

ps. rzutem na taśmę zostałam przyjęta uff


<t>Mówimy o sobie „miłośnicy koni”. Warto postarać się o to, by choć trochę Twój koń był Twoim miłośnikiem. To jest fair.</t>

Cejloniara

Posting Freak

1,108
02-28-2011, 07:46 AM #9
No i jak tam absolwenci? SmileSmile całą drogę do domu miałam o czym myśleć i dalej mam. Nie mogę się doczekać aż dopadnę konia w stajni. Obawiam się, że on nie podziela moich pragnień Smile

Kurs był bardzo dobry. Świetnie przygotowany, Panie prowadzące jasno i klarownie wykładały i miały ogrom cierpliwości (trzeba nie lada cierpliwości, by wytrzymać oglądanie do północy filmów z Cejlonem biegającym w lewo i prawo). Z ilości pytań i chęći do dyskusji widać było, jak temat jest ważny i nurtujący każdego z nas.
Dla mnie przemiłym akcentem były te pamiątkowe grafiki i wpisy uczestników. Muszę poszukac godnej ściany na tą pamiątkę Smile
Ogólnie mam wrażenie, że dowiedziałam się tego, czego chciałam się dowiedzieć. Okazało się, że dużo już wiedziałam ale brakowało mi poukładania tego w spójną i logiczną całość. Jedna co rozmowa to rozmowa i dobrze czułam, że przez internet wielu z tych rzeczy bym nie załapała.

Uważam, że taki kurs jest doskonały i zawiera podstawową wiedzę na temat kopyt dla właścicieli koni. Nie musimy wszyscy strugać sami swoich koni ale tą wiedzę powinno się mieć, by rozumieć, co się z kopytami dzieje, jakie są ważne, co na nie wpływa. Skoro struganie to tylko 10% a pozostałe 90 % zależy od właściciela, to zobaczmy ile przed nami roboty i spraw do dopilnowania!!!

Chcę jeszcze dodać, że Pani Prezes jest świetna w roli organizatora i moderatora i bardzo sie cieszę, że jest Prezesem Smile To jest bardzo właściwa osoba na właściwym miejscu Smile

<t>Mówimy o sobie „miłośnicy koni”. Warto postarać się o to, by choć trochę Twój koń był Twoim miłośnikiem. To jest fair.</t>
Cejloniara
02-28-2011, 07:46 AM #9

No i jak tam absolwenci? SmileSmile całą drogę do domu miałam o czym myśleć i dalej mam. Nie mogę się doczekać aż dopadnę konia w stajni. Obawiam się, że on nie podziela moich pragnień Smile

Kurs był bardzo dobry. Świetnie przygotowany, Panie prowadzące jasno i klarownie wykładały i miały ogrom cierpliwości (trzeba nie lada cierpliwości, by wytrzymać oglądanie do północy filmów z Cejlonem biegającym w lewo i prawo). Z ilości pytań i chęći do dyskusji widać było, jak temat jest ważny i nurtujący każdego z nas.
Dla mnie przemiłym akcentem były te pamiątkowe grafiki i wpisy uczestników. Muszę poszukac godnej ściany na tą pamiątkę Smile
Ogólnie mam wrażenie, że dowiedziałam się tego, czego chciałam się dowiedzieć. Okazało się, że dużo już wiedziałam ale brakowało mi poukładania tego w spójną i logiczną całość. Jedna co rozmowa to rozmowa i dobrze czułam, że przez internet wielu z tych rzeczy bym nie załapała.

Uważam, że taki kurs jest doskonały i zawiera podstawową wiedzę na temat kopyt dla właścicieli koni. Nie musimy wszyscy strugać sami swoich koni ale tą wiedzę powinno się mieć, by rozumieć, co się z kopytami dzieje, jakie są ważne, co na nie wpływa. Skoro struganie to tylko 10% a pozostałe 90 % zależy od właściciela, to zobaczmy ile przed nami roboty i spraw do dopilnowania!!!

Chcę jeszcze dodać, że Pani Prezes jest świetna w roli organizatora i moderatora i bardzo sie cieszę, że jest Prezesem Smile To jest bardzo właściwa osoba na właściwym miejscu Smile


<t>Mówimy o sobie „miłośnicy koni”. Warto postarać się o to, by choć trochę Twój koń był Twoim miłośnikiem. To jest fair.</t>

Dorotka Bogusz

Member

131
02-28-2011, 06:42 PM #10
Agnieszko bardzo mi miło, że jesteś zadowolona ze sposobu przekazania wiedzy "kopynej" jaki udało nam się osiągnąć na kursie. Byliście bardzo cierpliwymi i wyrozumiałymi słuchaczami i dzięki temu atmosfera była bardzo miła ( a oglądanie Cejlona to przyjemność.....nawet koło północy zwłaszcza w miłym towarzystwie).

<t>Każdy konik płowy <br/>
ma złote podkowy.</t>
Dorotka Bogusz
02-28-2011, 06:42 PM #10

Agnieszko bardzo mi miło, że jesteś zadowolona ze sposobu przekazania wiedzy "kopynej" jaki udało nam się osiągnąć na kursie. Byliście bardzo cierpliwymi i wyrozumiałymi słuchaczami i dzięki temu atmosfera była bardzo miła ( a oglądanie Cejlona to przyjemność.....nawet koło północy zwłaszcza w miłym towarzystwie).


<t>Każdy konik płowy <br/>
ma złote podkowy.</t>

Bartosz Marchwica

Senior Member

477
03-02-2011, 10:40 AM #11
Historyczna rzecz się stała!
„PHB” Stowarzyszenie
(Zapiszemy to w annałach)
Miało pierwsze swe szkolenie.

Stajni „Klucz” gościnne progi,
Mroźny weekend, zmierzch lutego.
Sprawa „końca końskiej nogi”,
Czyli – kopyta bosego.

Każdy przybył tu z problemem.
Koń bez wady nie istnieje.
Lecz Dorota z Magdaleną
Nową dały nam nadzieję.

Dziś wierzymy, że kopyta
Mogą mocne być i zdrowe,
I nie błądzi ów, co pyta,
Wszak ktoś zawsze mu odpowie.

Więc: dyskusje i wykłady,
I praktycznych pokaz strugań,
Wreszcie osobiste rady.
A noc była nie za długa…

Choć północny księżyc błyskał
Różnym Kingom i Cejlonom
Przyglądaliśmy się z bliska.
Wszystko – pro hippico bono.

Brawa organizatorom.
Wiwat, wiwat za ten wątek!
Dobra będzie przyszłość, skoro
Tak wspaniały ma początek!!

<t>Im więcej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.</t>
Bartosz Marchwica
03-02-2011, 10:40 AM #11

Historyczna rzecz się stała!
„PHB” Stowarzyszenie
(Zapiszemy to w annałach)
Miało pierwsze swe szkolenie.

Stajni „Klucz” gościnne progi,
Mroźny weekend, zmierzch lutego.
Sprawa „końca końskiej nogi”,
Czyli – kopyta bosego.

Każdy przybył tu z problemem.
Koń bez wady nie istnieje.
Lecz Dorota z Magdaleną
Nową dały nam nadzieję.

Dziś wierzymy, że kopyta
Mogą mocne być i zdrowe,
I nie błądzi ów, co pyta,
Wszak ktoś zawsze mu odpowie.

Więc: dyskusje i wykłady,
I praktycznych pokaz strugań,
Wreszcie osobiste rady.
A noc była nie za długa…

Choć północny księżyc błyskał
Różnym Kingom i Cejlonom
Przyglądaliśmy się z bliska.
Wszystko – pro hippico bono.

Brawa organizatorom.
Wiwat, wiwat za ten wątek!
Dobra będzie przyszłość, skoro
Tak wspaniały ma początek!!


<t>Im więcej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.</t>

Jacob Spahis

Posting Freak

2,301
03-02-2011, 11:14 AM #12
Znam to :!:

To chyba z Pana Bartela. Smile

Brawo :!: Smile

<r>"Naprzód z długą swobodnie opuszczoną szyją o rozluźnionych, lecz elastycznych mięśniach, z lekkim przodem, czułym pyskiem i sprężystym zadem!" (<I><s></s>A. Królikiewicz<e></e></I>)<br/>
<br/>
<URL url="http://www.bazakoni.pl/horse_86431.html">http://www.bazakoni.pl/horse_86431.html</URL></r>
Jacob Spahis
03-02-2011, 11:14 AM #12

Znam to :!:

To chyba z Pana Bartela. Smile

Brawo :!: Smile


<r>"Naprzód z długą swobodnie opuszczoną szyją o rozluźnionych, lecz elastycznych mięśniach, z lekkim przodem, czułym pyskiem i sprężystym zadem!" (<I><s></s>A. Królikiewicz<e></e></I>)<br/>
<br/>
<URL url="http://www.bazakoni.pl/horse_86431.html">http://www.bazakoni.pl/horse_86431.html</URL></r>

Cezary Szamreta

Senior Member

272
03-02-2011, 11:52 AM #13
miałem się nie wtrącać, bo niestety nie mogłem być, ale co to za szkolenie, co zainspirowało powstanie poezji!?
Brawo Bartelu!

(wiem, że powstaje lista chętnych na następne takie szkolenie, mam jakieś kontakty z Zarządem PHB - będę się starał o miejsce!)

<t></t>
Cezary Szamreta
03-02-2011, 11:52 AM #13

miałem się nie wtrącać, bo niestety nie mogłem być, ale co to za szkolenie, co zainspirowało powstanie poezji!?
Brawo Bartelu!

(wiem, że powstaje lista chętnych na następne takie szkolenie, mam jakieś kontakty z Zarządem PHB - będę się starał o miejsce!)


<t></t>

Berk

Member

142
03-02-2011, 01:37 PM #14
.....
Bartel!
Naprawdę się wzruszyłam...
Chyba zostaniesz Pierwszym Bardem PHB....
Pozdrawiam poetycko-kopytnie... Smile

<t>Nie pracuj nad koniem, ale nad sobą - Ray Hunt</t>
Berk
03-02-2011, 01:37 PM #14

.....
Bartel!
Naprawdę się wzruszyłam...
Chyba zostaniesz Pierwszym Bardem PHB....
Pozdrawiam poetycko-kopytnie... Smile


<t>Nie pracuj nad koniem, ale nad sobą - Ray Hunt</t>

Cejloniara

Posting Freak

1,108
03-02-2011, 01:55 PM #15
Bartek! Niech no ja Cię uściskam! Smile przecudnie... Smile no ale ale.. jakie refleksje po kursie? Ja aktualnie mam wielkiego doła z powodu wzrostu świadomości... kurcze nie wiem czy uda mi się zmienić politykę ściółkową w stajni, gdzie trzymam Cjelona.. nie wiem co z tym fantem zrobić Sad

<t>Mówimy o sobie „miłośnicy koni”. Warto postarać się o to, by choć trochę Twój koń był Twoim miłośnikiem. To jest fair.</t>
Cejloniara
03-02-2011, 01:55 PM #15

Bartek! Niech no ja Cię uściskam! Smile przecudnie... Smile no ale ale.. jakie refleksje po kursie? Ja aktualnie mam wielkiego doła z powodu wzrostu świadomości... kurcze nie wiem czy uda mi się zmienić politykę ściółkową w stajni, gdzie trzymam Cjelona.. nie wiem co z tym fantem zrobić Sad


<t>Mówimy o sobie „miłośnicy koni”. Warto postarać się o to, by choć trochę Twój koń był Twoim miłośnikiem. To jest fair.</t>

Strony (2): 1 2 Dalej
 
  • 0 głosów - średnia: 0
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości