Hipologia Kategoria Konie chcą nas rozumieć Dawki owsa dla Konika Polskiego ?

Dawki owsa dla Konika Polskiego ?

Dawki owsa dla Konika Polskiego ?

04-19-2010, 10:45 AM #1
Proszę o rade , właścicieli, czy doświadczonych hodowców Koników Polskich ponieważ jest wiele zdań o tym jak powinno się dawkować owies dla Konika Polskiego.
Wiadomo że są to konie bardzo dobrze wykorzystujące pasze, i bardzo szybko mogą się przebiałczyć ale jak je karmić właściwie by nie było ryzyka ?
Mój koń pod siodłem chodzi dwa razy w tygodniu po godzince, czasem małe skoki itp, no i przez wekend gdzieś po 2 godziny dziennie jazda.
Jak go karmić aby miał wszystko czego potrzebuje i nie był zbyt chudy ale zarazem aby nie dopuścić do zbyt dużej ilości białka ?
W tym okresie kiedy nie ma jeszcze trawy wiadomo że trzeba mu dawać więcej owsa ale kiedy będzie trawa chce dawać mu jak najmniej iż trawa posiada już duże ilości białka.

Poradzcie proszę ile owsa na dzień mogę mu dać ?

<r>do niedawna : pasor <E>Wink</E><br/>
<br/>
Bez zwierząt dusza ludzka umarłaby z samotności - przysłowie Indian</r>
Paulina Derezińska
04-19-2010, 10:45 AM #1

Proszę o rade , właścicieli, czy doświadczonych hodowców Koników Polskich ponieważ jest wiele zdań o tym jak powinno się dawkować owies dla Konika Polskiego.
Wiadomo że są to konie bardzo dobrze wykorzystujące pasze, i bardzo szybko mogą się przebiałczyć ale jak je karmić właściwie by nie było ryzyka ?
Mój koń pod siodłem chodzi dwa razy w tygodniu po godzince, czasem małe skoki itp, no i przez wekend gdzieś po 2 godziny dziennie jazda.
Jak go karmić aby miał wszystko czego potrzebuje i nie był zbyt chudy ale zarazem aby nie dopuścić do zbyt dużej ilości białka ?
W tym okresie kiedy nie ma jeszcze trawy wiadomo że trzeba mu dawać więcej owsa ale kiedy będzie trawa chce dawać mu jak najmniej iż trawa posiada już duże ilości białka.

Poradzcie proszę ile owsa na dzień mogę mu dać ?


<r>do niedawna : pasor <E>Wink</E><br/>
<br/>
Bez zwierząt dusza ludzka umarłaby z samotności - przysłowie Indian</r>

tomekpawwaw

Senior Member

380
04-19-2010, 01:21 PM #2
Jeżeli masz dobre siano, to zasadniczo przy takiej pracy powinno mu wystarczyć, ewentualnie ok 1 ltr owsa w te dni, gdy pracuje(rano)

<t></t>
tomekpawwaw
04-19-2010, 01:21 PM #2

Jeżeli masz dobre siano, to zasadniczo przy takiej pracy powinno mu wystarczyć, ewentualnie ok 1 ltr owsa w te dni, gdy pracuje(rano)


<t></t>

Karolina Jaskulska

Posting Freak

803
04-19-2010, 02:33 PM #3
nasz konik polski pracuje cztery razy w tygodniu i jest na samym sianku i trawce (cały dzięn pastwisko) i mu w zupełności wystarcza Smile

<t>nie ma trudnych koni, są tylko trudni ludzie...</t>
Karolina Jaskulska
04-19-2010, 02:33 PM #3

nasz konik polski pracuje cztery razy w tygodniu i jest na samym sianku i trawce (cały dzięn pastwisko) i mu w zupełności wystarcza Smile


<t>nie ma trudnych koni, są tylko trudni ludzie...</t>

Dorotka Bogusz

Member

131
04-19-2010, 07:32 PM #4
Wszystko zależy od masy konia i ilości białka w sianie. Bardzo często wystarcza samo siano, bez owsa ale trzeba by to przeliczyć.

<t>Każdy konik płowy <br/>
ma złote podkowy.</t>
Dorotka Bogusz
04-19-2010, 07:32 PM #4

Wszystko zależy od masy konia i ilości białka w sianie. Bardzo często wystarcza samo siano, bez owsa ale trzeba by to przeliczyć.


<t>Każdy konik płowy <br/>
ma złote podkowy.</t>

04-30-2010, 08:23 AM #5
już wszystko wiem Wink dziękuje
poradziłam się starych hodowców tej rasy Wink

<r>do niedawna : pasor <E>Wink</E><br/>
<br/>
Bez zwierząt dusza ludzka umarłaby z samotności - przysłowie Indian</r>
Paulina Derezińska
04-30-2010, 08:23 AM #5

już wszystko wiem Wink dziękuje
poradziłam się starych hodowców tej rasy Wink


<r>do niedawna : pasor <E>Wink</E><br/>
<br/>
Bez zwierząt dusza ludzka umarłaby z samotności - przysłowie Indian</r>

 
  • 0 głosów - średnia: 0
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości