Hipologia Kategoria Konie chcą nas rozumieć Konie zimnokrwiste - mówić DUŻYMI literami??

Konie zimnokrwiste - mówić DUŻYMI literami??

Konie zimnokrwiste - mówić DUŻYMI literami??

Strony (4): Wstecz 1 2 3 4 Dalej
Karolina Jaskulska

Posting Freak

803
12-19-2009, 08:51 PM #31
od dzisaj pracuję z zimnokristym konikiem, 3 letnim ogierkiem i jestem nim zachwycona i zakochana.
Koń reaguje lepiej niż niejeden koń gorącokrwisty,
podczas jednej sesji (pracowalismy sobie dzisiaj z ziemi okolo 30 min)
ustępował przodem, zadem , cofał się , chodził na lonży,zmienialiśmy chody (stop-stęp-kłus)zmiejszaliśmy i zwiększaliśmy koła, zatrzymania robiliśmy na kole ,nie wchodził mi do środka tylko grzecznie stał i czekał ,aż go zaprosze , potem robiliśmy coś na kształt yo-yo Tongue
i to wszystko (oprócz lonży) robił pierwszy raz w życiu i zazwyczaj za pierwszym lub drugim razem Oo takie zabawy... był bardzo zainteresowany , choć czasem kusiło go żeby sobie trawki skubnąć Tongue
potem poszedł sobie na padoczek Smile
Załączone pliki
Miniatury
   

<t>nie ma trudnych koni, są tylko trudni ludzie...</t>
Karolina Jaskulska
12-19-2009, 08:51 PM #31

od dzisaj pracuję z zimnokristym konikiem, 3 letnim ogierkiem i jestem nim zachwycona i zakochana.
Koń reaguje lepiej niż niejeden koń gorącokrwisty,
podczas jednej sesji (pracowalismy sobie dzisiaj z ziemi okolo 30 min)
ustępował przodem, zadem , cofał się , chodził na lonży,zmienialiśmy chody (stop-stęp-kłus)zmiejszaliśmy i zwiększaliśmy koła, zatrzymania robiliśmy na kole ,nie wchodził mi do środka tylko grzecznie stał i czekał ,aż go zaprosze , potem robiliśmy coś na kształt yo-yo Tongue
i to wszystko (oprócz lonży) robił pierwszy raz w życiu i zazwyczaj za pierwszym lub drugim razem Oo takie zabawy... był bardzo zainteresowany , choć czasem kusiło go żeby sobie trawki skubnąć Tongue
potem poszedł sobie na padoczek Smile

Załączone pliki
Miniatury
   

<t>nie ma trudnych koni, są tylko trudni ludzie...</t>

wild_filly

Member

110
12-20-2009, 10:08 AM #32
Pieknie!! gratuluje udanego treningu...

ja niestety juz do mojej znajomej przed Swietami nie zdazylam ajrzec wiec nie wiem co tam u nich slychac.. ale mam nadzieje ze sobie jakos radza. niesmialo podsunelam ze moze by warto gdzie konika na jakies wychowanie odeslac.... bo jak kon zacznie zdawac sobie sprawe ze swej sily i bedzie to wykorzysytwal to moze nie byc za ciekawie... Sad zaluje ze na codzien mieszkam tak daleko ze nie moge jej czesciej pomagac.. no ale coz.

<t></t>
wild_filly
12-20-2009, 10:08 AM #32

Pieknie!! gratuluje udanego treningu...

ja niestety juz do mojej znajomej przed Swietami nie zdazylam ajrzec wiec nie wiem co tam u nich slychac.. ale mam nadzieje ze sobie jakos radza. niesmialo podsunelam ze moze by warto gdzie konika na jakies wychowanie odeslac.... bo jak kon zacznie zdawac sobie sprawe ze swej sily i bedzie to wykorzysytwal to moze nie byc za ciekawie... Sad zaluje ze na codzien mieszkam tak daleko ze nie moge jej czesciej pomagac.. no ale coz.


<t></t>

Lutejaxx

Administrator

2,782
12-20-2009, 02:25 PM #33
Ładny ten grubasek, będziesz go przygotowywać pod siodło, do zaprzęgu?

<t></t>
Lutejaxx
12-20-2009, 02:25 PM #33

Ładny ten grubasek, będziesz go przygotowywać pod siodło, do zaprzęgu?


<t></t>

Karolina Jaskulska

Posting Freak

803
12-21-2009, 08:40 PM #34
chodzi już w siodle , bo został ujeżdżony we wakacje Smile
myślę, że się troszkę pobawimy, nie siedzialam na nim jeszcze więc nie wiem jak się zachowuje i jak reaguje na pomoce...
na razie musze skombinować dłuższy popręg Smile

<t>nie ma trudnych koni, są tylko trudni ludzie...</t>
Karolina Jaskulska
12-21-2009, 08:40 PM #34

chodzi już w siodle , bo został ujeżdżony we wakacje Smile
myślę, że się troszkę pobawimy, nie siedzialam na nim jeszcze więc nie wiem jak się zachowuje i jak reaguje na pomoce...
na razie musze skombinować dłuższy popręg Smile


<t>nie ma trudnych koni, są tylko trudni ludzie...</t>

Lutejaxx

Administrator

2,782
12-23-2009, 04:16 PM #35
znalazlam kilka zdjec z mlodymi konmi zimnokrwistymi, sa to konie mojego znajomego. fajne , no nie? Big Grin

[Obrazek: 4b73cff45fc8f8f9med.jpg]

[Obrazek: 65a25d3170860412med.jpg]

[Obrazek: 4bb7afb05798d874med.jpg]

[Obrazek: 47dbb82f8ec8e367med.jpg]

<t></t>
Lutejaxx
12-23-2009, 04:16 PM #35

znalazlam kilka zdjec z mlodymi konmi zimnokrwistymi, sa to konie mojego znajomego. fajne , no nie? Big Grin

[Obrazek: 4b73cff45fc8f8f9med.jpg]

[Obrazek: 65a25d3170860412med.jpg]

[Obrazek: 4bb7afb05798d874med.jpg]

[Obrazek: 47dbb82f8ec8e367med.jpg]


<t></t>

Stajenny

Member

126
12-30-2009, 07:25 PM #36
ciekawe czy to stadko tak do zaprzęgu wszystko jest hodowane czy może inne mają przeznaczenie?

<t></t>
Stajenny
12-30-2009, 07:25 PM #36

ciekawe czy to stadko tak do zaprzęgu wszystko jest hodowane czy może inne mają przeznaczenie?


<t></t>

Karolina Jaskulska

Posting Freak

803
12-30-2009, 07:26 PM #37
chciałabym opowiedzieć o naszych postępach , bo myślę,że jest się czym chwalić :wink:
zacznijmy od tego ,że umiemy już chodzić w obie strony na lonży,
podajemy wszystkie kopytka bezproblemowo. oprócz lewego tylniego, które czasem nie chce się podnieśc Tongue ale to kwestia cierpliwości Wink
następnie... zakładamy ogłowie bez buntów, związanych z nie pozwalaniem dotykania uszu, problem ten jeszcze istnieje, ale już został zminimalizowany
przy siodłaniu konio się spina ,tzn podczas gdy podnoszę siodło do góry, ale już się nie cofa i nigdzie sobie nie idzie, choć nie jest przywiązany
przy wsiadaniu stoi
reaguję na łydkę popędzającą , czasem z pewnym opóźnieniem ,ale nie mamy kłopotów z przejsciami w górę ,
galopujemy na obie nóżki z zakrętów, ostatnio zagalopował na złą ,ale zrobił lotną :!: oO byłam w szoku ...
koła robimy bardzo duże , w stępie bardzo ładnie wychodzą ,w kłusie jest problem mały, czasem kładzie się na łydkę, wpada do środka koła lub wypada
w galopie na prawo jest fajnie ,za to na lewo znacznie gorzej
kontakt z pyskiem : momentami ciężki , szczególnie w galopie, ale zwykle bardzo lekki, reaguje dośc chętnie na wędzidło jak i dosiad, szybko załapał jak podążc za moim dosiadem, na razie chętniej w stronę domu ... ale coż, cieszę się ze wszystkiego Tongue
w terenie idzie bardzo odważnie, najstraszniejsze są wróble przelatujące nad głową, za to samoloty, samochody i inne takie mamy w nosie Big Grin

tak w skrócie... bo mogłabym mówić i mówić Smile

a oto fotki :
Załączone pliki
.jpg
stęp.jpg
Rozmiar: 46.84 KB / Pobrań: 5,301
.jpg
klus.jpg
Rozmiar: 48.39 KB / Pobrań: 5,302
.jpg
galop.jpg
Rozmiar: 47.09 KB / Pobrań: 5,301

<t>nie ma trudnych koni, są tylko trudni ludzie...</t>
Karolina Jaskulska
12-30-2009, 07:26 PM #37

chciałabym opowiedzieć o naszych postępach , bo myślę,że jest się czym chwalić :wink:
zacznijmy od tego ,że umiemy już chodzić w obie strony na lonży,
podajemy wszystkie kopytka bezproblemowo. oprócz lewego tylniego, które czasem nie chce się podnieśc Tongue ale to kwestia cierpliwości Wink
następnie... zakładamy ogłowie bez buntów, związanych z nie pozwalaniem dotykania uszu, problem ten jeszcze istnieje, ale już został zminimalizowany
przy siodłaniu konio się spina ,tzn podczas gdy podnoszę siodło do góry, ale już się nie cofa i nigdzie sobie nie idzie, choć nie jest przywiązany
przy wsiadaniu stoi
reaguję na łydkę popędzającą , czasem z pewnym opóźnieniem ,ale nie mamy kłopotów z przejsciami w górę ,
galopujemy na obie nóżki z zakrętów, ostatnio zagalopował na złą ,ale zrobił lotną :!: oO byłam w szoku ...
koła robimy bardzo duże , w stępie bardzo ładnie wychodzą ,w kłusie jest problem mały, czasem kładzie się na łydkę, wpada do środka koła lub wypada
w galopie na prawo jest fajnie ,za to na lewo znacznie gorzej
kontakt z pyskiem : momentami ciężki , szczególnie w galopie, ale zwykle bardzo lekki, reaguje dośc chętnie na wędzidło jak i dosiad, szybko załapał jak podążc za moim dosiadem, na razie chętniej w stronę domu ... ale coż, cieszę się ze wszystkiego Tongue
w terenie idzie bardzo odważnie, najstraszniejsze są wróble przelatujące nad głową, za to samoloty, samochody i inne takie mamy w nosie Big Grin

tak w skrócie... bo mogłabym mówić i mówić Smile

a oto fotki :

Załączone pliki
.jpg
stęp.jpg
Rozmiar: 46.84 KB / Pobrań: 5,301
.jpg
klus.jpg
Rozmiar: 48.39 KB / Pobrań: 5,302
.jpg
galop.jpg
Rozmiar: 47.09 KB / Pobrań: 5,301

<t>nie ma trudnych koni, są tylko trudni ludzie...</t>

Stajenny

Member

126
12-30-2009, 07:34 PM #38
no to super ale ćwiczcie ćwiczcie bo Olimpiada - Londyn tuż tuż

<t></t>
Stajenny
12-30-2009, 07:34 PM #38

no to super ale ćwiczcie ćwiczcie bo Olimpiada - Londyn tuż tuż


<t></t>

Stajenny

Member

126
12-30-2009, 07:36 PM #39
A no i jeszcze jedno na koniu (w dodatku młodym) bez kasku.
Młodzież proszę nie brać przykładu z koleżanki- w tej kwestii.

<t></t>
Stajenny
12-30-2009, 07:36 PM #39

A no i jeszcze jedno na koniu (w dodatku młodym) bez kasku.
Młodzież proszę nie brać przykładu z koleżanki- w tej kwestii.


<t></t>

Karolina Jaskulska

Posting Freak

803
12-30-2009, 07:44 PM #40
:oops: no też tak sądzę... nidgy nie byłam dobrym przykładem .... Tongue

<t>nie ma trudnych koni, są tylko trudni ludzie...</t>
Karolina Jaskulska
12-30-2009, 07:44 PM #40

:oops: no też tak sądzę... nidgy nie byłam dobrym przykładem .... Tongue


<t>nie ma trudnych koni, są tylko trudni ludzie...</t>

solyo

Member

84
12-30-2009, 08:24 PM #41
Super whisperer, najważniejsze jest cieszyć się z tego, co się robi. Bardzo mi się podoba Konik.

<t></t>
solyo
12-30-2009, 08:24 PM #41

Super whisperer, najważniejsze jest cieszyć się z tego, co się robi. Bardzo mi się podoba Konik.


<t></t>

01-06-2010, 05:56 PM #42
Moi znajomi prowadza stadnine Ślazakow ale rowniez maja punkt rozplodowy koni zimno krwistych. Chcialam Wam pokazac dwoch wychowankow Panstwa Kowalskich Smile
Załączone pliki
Miniatury
           

<r>tak jak dla psa zupa,<br/>
siodłu należy się pupa <E>Smile</E></r>
Magdalena Macios
01-06-2010, 05:56 PM #42

Moi znajomi prowadza stadnine Ślazakow ale rowniez maja punkt rozplodowy koni zimno krwistych. Chcialam Wam pokazac dwoch wychowankow Panstwa Kowalskich Smile

Załączone pliki
Miniatury
           

<r>tak jak dla psa zupa,<br/>
siodłu należy się pupa <E>Smile</E></r>

01-06-2010, 05:57 PM #43
Smile
Załączone pliki
Miniatury
       

<r>tak jak dla psa zupa,<br/>
siodłu należy się pupa <E>Smile</E></r>
Magdalena Macios
01-06-2010, 05:57 PM #43

Smile

Załączone pliki
Miniatury
       

<r>tak jak dla psa zupa,<br/>
siodłu należy się pupa <E>Smile</E></r>

Karolina Jaskulska

Posting Freak

803
01-06-2010, 07:20 PM #44
jakieeee szyjki..... Smile piękne ;P

<t>nie ma trudnych koni, są tylko trudni ludzie...</t>
Karolina Jaskulska
01-06-2010, 07:20 PM #44

jakieeee szyjki..... Smile piękne ;P


<t>nie ma trudnych koni, są tylko trudni ludzie...</t>

Joanna Misztela

Member

181
01-06-2010, 08:15 PM #45
Konie zimnokrwiste maja w sobie to cos!! te z ktorymi mialam do czynienia wspominam bardzo mocno - anioly w konskiej skorze.
szkoda ze przez tak niewielu ludzi doceniane i wykorzystywane tylkow jednym celu.

zdjecia cudne!!!!

<t></t>
Joanna Misztela
01-06-2010, 08:15 PM #45

Konie zimnokrwiste maja w sobie to cos!! te z ktorymi mialam do czynienia wspominam bardzo mocno - anioly w konskiej skorze.
szkoda ze przez tak niewielu ludzi doceniane i wykorzystywane tylkow jednym celu.

zdjecia cudne!!!!


<t></t>

Strony (4): Wstecz 1 2 3 4 Dalej
 
  • 0 głosów - średnia: 0
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości