Hipologia Kategoria Pleplanie, integrowanie się i inne pogwarki Jak prać bryczesy ze skórzanym lejem

Jak prać bryczesy ze skórzanym lejem

Jak prać bryczesy ze skórzanym lejem

12-08-2009, 09:16 AM #1
Witam!
I znowu pytania i wątpliwości. W jaki sposób prać bryczesy z pełnym, skórzanym lejem tak żeby nie zniszczyć skóry? Znajomy wyprał sobie "byle jak" i z pełnego leja zrobiła się skurczona łatka na tyłku :lol:

<r>"...wondering will mother earth survive<br/>
hoping that mankind will stop abusing her<br/>
sometimes..."<br/>
<br/>
Ozzy Osbourne "The Dreamer"<br/>
<br/>
do tej pory znany jako <B><s></s>Thorhall<e></e></B></r>
Jarosław Pietrzak
12-08-2009, 09:16 AM #1

Witam!
I znowu pytania i wątpliwości. W jaki sposób prać bryczesy z pełnym, skórzanym lejem tak żeby nie zniszczyć skóry? Znajomy wyprał sobie "byle jak" i z pełnego leja zrobiła się skurczona łatka na tyłku :lol:


<r>"...wondering will mother earth survive<br/>
hoping that mankind will stop abusing her<br/>
sometimes..."<br/>
<br/>
Ozzy Osbourne "The Dreamer"<br/>
<br/>
do tej pory znany jako <B><s></s>Thorhall<e></e></B></r>

Dagmara Matuszak

Senior Member

719
12-08-2009, 10:13 AM #2
1. prać na 30 stopni, program dla delikatnych tkanin, a następnie opcjonalnie:
2a. po praniu mokrą jeszcze skórę potraktować balsamem do rąk
2b. póki skóra jest wilgotna, rozciągać ją co parę godzin, jak wyschnie, posmarować tłuszczem do skór i zostawić co najmniej na 12 godzin.

Przyznam szczerze, że nie testowałam tych metod, bo moje bryczki po pierwszych paru praniach jakoś zrezygnowały ze stawiania oporu i przestały sztywnieć, ale wyglądają na skuteczne Wink.

<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#808080"><s></s>They're dangerous at both ends and crafty in the middle.<br/>
<e>
</e></COLOR><e>
</e></I><e>
</e></SIZE></r>
Dagmara Matuszak
12-08-2009, 10:13 AM #2

1. prać na 30 stopni, program dla delikatnych tkanin, a następnie opcjonalnie:
2a. po praniu mokrą jeszcze skórę potraktować balsamem do rąk
2b. póki skóra jest wilgotna, rozciągać ją co parę godzin, jak wyschnie, posmarować tłuszczem do skór i zostawić co najmniej na 12 godzin.

Przyznam szczerze, że nie testowałam tych metod, bo moje bryczki po pierwszych paru praniach jakoś zrezygnowały ze stawiania oporu i przestały sztywnieć, ale wyglądają na skuteczne Wink.


<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#808080"><s></s>They're dangerous at both ends and crafty in the middle.<br/>
<e>
</e></COLOR><e>
</e></I><e>
</e></SIZE></r>

 
  • 0 głosów - średnia: 0
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości