Hipologia Kategoria Chów koni - i wszystko, co z nim związane Klinika dla koni

Klinika dla koni

Klinika dla koni

Guli

Posting Freak

1,701
02-21-2009, 07:42 AM #1
Zastanawiam się nad przebadaniem kuca w klinice.

Znalazłam Klinikę Koni Wolica.

to link
http://knk.sggw.pl/duze/kdz.html


Czy może ktos korzystał z usług?

Macie jakies opinie ?

Byłabym bardzo wdzięczna Smile

<r><COLOR color="#FF0000"><s></s>Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl. <e></e></COLOR></r>
Guli
02-21-2009, 07:42 AM #1

Zastanawiam się nad przebadaniem kuca w klinice.

Znalazłam Klinikę Koni Wolica.

to link
http://knk.sggw.pl/duze/kdz.html


Czy może ktos korzystał z usług?

Macie jakies opinie ?

Byłabym bardzo wdzięczna Smile


<r><COLOR color="#FF0000"><s></s>Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl. <e></e></COLOR></r>

Wojciech Mickunas

Posting Freak

1,126
02-21-2009, 08:42 AM #2
Jest już w Polsce kilka klinik oprócz warszwaskiej. Są to kliniki prywatne jak np. w Lesznie dr. Osowskiego, w Gliwicach P.Golonki , w Wągrowcu M.Borowińskiego , Klinikę ma też M.Przewoźny . To te o których wiem , ale z pewnością jest ich wiecej. Grymaśna na pewno ma więcej wiedzy na ten temat.

<t>Nie mogę zrozumieć, dlaczego ludzie, zamiast próbować zapanować nad kilkudziesięcioma dekagramami końskiego mózgu, koncentrują się wyłącznie na tym, żeby okiełznać 500kg jego mięsni!</t>
Wojciech Mickunas
02-21-2009, 08:42 AM #2

Jest już w Polsce kilka klinik oprócz warszwaskiej. Są to kliniki prywatne jak np. w Lesznie dr. Osowskiego, w Gliwicach P.Golonki , w Wągrowcu M.Borowińskiego , Klinikę ma też M.Przewoźny . To te o których wiem , ale z pewnością jest ich wiecej. Grymaśna na pewno ma więcej wiedzy na ten temat.


<t>Nie mogę zrozumieć, dlaczego ludzie, zamiast próbować zapanować nad kilkudziesięcioma dekagramami końskiego mózgu, koncentrują się wyłącznie na tym, żeby okiełznać 500kg jego mięsni!</t>

Guli

Posting Freak

1,701
02-21-2009, 08:58 AM #3
Dzięki za informację Smile

Chodzi mi o dokładne i wszechstronne badania krwi i diagnostykę kulawizn.

Przyznam, ze jestem mocno przygnębiona ciągłymi problemami kuca, jego ostroznościa w chodzeniu - a brak widocznej przyczyny Sad

Warszawa jest ode mnie najbliżej , no i córka mogłaby z nim tam siedzieć.

Ale zalezy mi głównie na dobrych praktykach- lekarzach Smile

<r><COLOR color="#FF0000"><s></s>Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl. <e></e></COLOR></r>
Guli
02-21-2009, 08:58 AM #3

Dzięki za informację Smile

Chodzi mi o dokładne i wszechstronne badania krwi i diagnostykę kulawizn.

Przyznam, ze jestem mocno przygnębiona ciągłymi problemami kuca, jego ostroznościa w chodzeniu - a brak widocznej przyczyny Sad

Warszawa jest ode mnie najbliżej , no i córka mogłaby z nim tam siedzieć.

Ale zalezy mi głównie na dobrych praktykach- lekarzach Smile


<r><COLOR color="#FF0000"><s></s>Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl. <e></e></COLOR></r>

branka

Posting Freak

2,096
02-21-2009, 01:48 PM #4
We Wrocławiu jest jakaś klinika prywatna, poza tą przy Uniwersytecie Wrocławskim. Grymaśna będzie wiedziec jaka pewnie. Przewoźny uznawany jest za najlepszego - ale chyba jest tez najdroższy przy okazji Wink Samą krew zbadac można wszędzie, ja też będę teraz badać, bo nie robiłam tego nigdy, a profilaktycznie dobrze wiedziec co i jak. Ale jeśli miałoby być to połączone z jakims badaniem co u niego sie dzieje w kopytach to najlepiej może rzeczywiście w klinice to zrobić. Może Golonka? Co prawda słyszałam różne opinie negatywne o nim, no ale pozytywnych ma chyba więcej jednak Wink

A on miał robione rtg kopyt? Sprawdzane było czy jest rotacja kości kopytowej, jakies zwyrodnienia itp? Tak z ciekawości pytam.

<t></t>
branka
02-21-2009, 01:48 PM #4

We Wrocławiu jest jakaś klinika prywatna, poza tą przy Uniwersytecie Wrocławskim. Grymaśna będzie wiedziec jaka pewnie. Przewoźny uznawany jest za najlepszego - ale chyba jest tez najdroższy przy okazji Wink Samą krew zbadac można wszędzie, ja też będę teraz badać, bo nie robiłam tego nigdy, a profilaktycznie dobrze wiedziec co i jak. Ale jeśli miałoby być to połączone z jakims badaniem co u niego sie dzieje w kopytach to najlepiej może rzeczywiście w klinice to zrobić. Może Golonka? Co prawda słyszałam różne opinie negatywne o nim, no ale pozytywnych ma chyba więcej jednak Wink

A on miał robione rtg kopyt? Sprawdzane było czy jest rotacja kości kopytowej, jakies zwyrodnienia itp? Tak z ciekawości pytam.


<t></t>

Guli

Posting Freak

1,701
02-21-2009, 02:28 PM #5
Miał robiony Rtg kopyt- nic złego z tych zdjęc nie wynikało.

Badania krwi wszystkie, które mogłam zrobić.

Niestety u mnie tylko ludzkie laboratoriu, więc wyniki mogły byc przeklamane.
Bo wyszły w normie.

Lekarze rozkladają ręce i proponują lecznie bólu.

Jest im trudno diagnozowac, bo objawy są mało wyraźne .
To jakiś stan przewlekły , który co jakis czas ujawnia się

Dowiadywałam się w Warszawie, ze wszystkie badania trwałyby dwa dni.

Przy okazji mam pytanie.

Ile wynosi prawidłowe cisnienie krwi?

Juz wiem, że mierzy sie na rzepie ogonowym Smile

<r><COLOR color="#FF0000"><s></s>Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl. <e></e></COLOR></r>
Guli
02-21-2009, 02:28 PM #5

Miał robiony Rtg kopyt- nic złego z tych zdjęc nie wynikało.

Badania krwi wszystkie, które mogłam zrobić.

Niestety u mnie tylko ludzkie laboratoriu, więc wyniki mogły byc przeklamane.
Bo wyszły w normie.

Lekarze rozkladają ręce i proponują lecznie bólu.

Jest im trudno diagnozowac, bo objawy są mało wyraźne .
To jakiś stan przewlekły , który co jakis czas ujawnia się

Dowiadywałam się w Warszawie, ze wszystkie badania trwałyby dwa dni.

Przy okazji mam pytanie.

Ile wynosi prawidłowe cisnienie krwi?

Juz wiem, że mierzy sie na rzepie ogonowym Smile


<r><COLOR color="#FF0000"><s></s>Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl. <e></e></COLOR></r>

branka

Posting Freak

2,096
02-21-2009, 02:55 PM #6
Dziwny ten jego ochwat, ale jak wet jest bardzo dobry i ma mozliwość różne kolejne badania zrobić, to może pewnie postawić jakąś diagnozę dokładną. No i o to ci chodzi, żeby go przebadac dobrze w klinice.
Może jednak do Golonki go wziąć? Nie myslałaś o nim?


PS A jaką dietę teraz stosujesz? Opierasz sie może na tej stronie "laminitis. coś tam"? Tam są jakieś minerały, witaminy itp, które koń powinien jeść podane. Ja poszłam na łatwiznę i kupiłam witaminy Mik - wet może załatwić to każdy, kosztują 20zł, starczają na długo, a jest tam wszystko co ma być wg tej strony, poza biotyną, którą ja chce by koń choc trochę dostawał, bo wierzę że jednak ma jakies dobre działanie na sierść - ale biotyna jest z kolei w każdej gotowej paszy praktycznie.
Nie myślałaś o jakiejś sieczce np tej z Dodsona(Fibergy) lub ze Spillersa co ja mam - Happy Hoof? Obie dla ochwatowców, mają dużo włokna i mało białka i skrobi. Tylko witamin i minerałów właśnie mało w obydwóch - producent zakłada, że zarobi wiecej jak sobie własciciel dokupi osobno witaminki :/ Ale taki Mik jest tani i jest w nim naprawdę wszystko.
A jeszcze znowu z ciekawości spytam - moczysz siano mu przed podaniem? W sensie czy płuczesz, bo już w 3 miejscach sie spotkałam z tym, żeby płukać ok pół h przed podaniem siano dla ochwatowców.

<t></t>
branka
02-21-2009, 02:55 PM #6

Dziwny ten jego ochwat, ale jak wet jest bardzo dobry i ma mozliwość różne kolejne badania zrobić, to może pewnie postawić jakąś diagnozę dokładną. No i o to ci chodzi, żeby go przebadac dobrze w klinice.
Może jednak do Golonki go wziąć? Nie myslałaś o nim?


PS A jaką dietę teraz stosujesz? Opierasz sie może na tej stronie "laminitis. coś tam"? Tam są jakieś minerały, witaminy itp, które koń powinien jeść podane. Ja poszłam na łatwiznę i kupiłam witaminy Mik - wet może załatwić to każdy, kosztują 20zł, starczają na długo, a jest tam wszystko co ma być wg tej strony, poza biotyną, którą ja chce by koń choc trochę dostawał, bo wierzę że jednak ma jakies dobre działanie na sierść - ale biotyna jest z kolei w każdej gotowej paszy praktycznie.
Nie myślałaś o jakiejś sieczce np tej z Dodsona(Fibergy) lub ze Spillersa co ja mam - Happy Hoof? Obie dla ochwatowców, mają dużo włokna i mało białka i skrobi. Tylko witamin i minerałów właśnie mało w obydwóch - producent zakłada, że zarobi wiecej jak sobie własciciel dokupi osobno witaminki :/ Ale taki Mik jest tani i jest w nim naprawdę wszystko.
A jeszcze znowu z ciekawości spytam - moczysz siano mu przed podaniem? W sensie czy płuczesz, bo już w 3 miejscach sie spotkałam z tym, żeby płukać ok pół h przed podaniem siano dla ochwatowców.


<t></t>

jasmina

Senior Member

254
02-21-2009, 04:22 PM #7
pod Wrocławiem http://www.xlvet.pl.

<t></t>
jasmina
02-21-2009, 04:22 PM #7

pod Wrocławiem http://www.xlvet.pl.


<t></t>

grymaśna

Junior Member

37
02-23-2009, 12:39 AM #8
Z usług na Wolicy - to bynajmniej nie korzystałam, ale 'od podszewki' trochu popodglądałam 8) ... najbardziej bym poleciła prof. Kłosa :wink:

Pod Wrocławiem - XL-WET: właścicielem jest lekarz, który zajmuje się małymi zwierzętami, ale pracuje tam też dr Andrzej Golachowski - który 'w koniach siedzi'
Ale oczywiście najbardziej polecam naszą uczelnianą Klinikę Chirurgii (na Uniwersytecie Przyrodniczym) i dr Radka Henklewskiego :wink:
http://www.ar.wroc.pl/polish/struktura/w...index.html

...najrozsądniej oczywiście w W-wie.

aaa, no i jeszcze jest szpital dla koni na Służewcu i sympatyczny dr Wąsowski

są też na pewno kliniki chirurgii na wydziałach weterynaryjnych w Lublinie i Olsztynie, no i w Krakowie prywatna klinika Therios - ale tu nie potrafię nic powiedzieć. Więcej klinik dla koni - ponad te, które Trener wymienił - ni ma :roll: , pozostałe - choć znane i fachowo prowadzone, to 'tylko' gabinety weterynaryjne'

<t>'nieludzka' doktorka... jak to Ktoś powiedziałWink<br/>
ODMELDOWAŁAM SIĘ - BRAK CZASU ZWYCIĘŻYŁSad</t>
grymaśna
02-23-2009, 12:39 AM #8

Z usług na Wolicy - to bynajmniej nie korzystałam, ale 'od podszewki' trochu popodglądałam 8) ... najbardziej bym poleciła prof. Kłosa :wink:

Pod Wrocławiem - XL-WET: właścicielem jest lekarz, który zajmuje się małymi zwierzętami, ale pracuje tam też dr Andrzej Golachowski - który 'w koniach siedzi'
Ale oczywiście najbardziej polecam naszą uczelnianą Klinikę Chirurgii (na Uniwersytecie Przyrodniczym) i dr Radka Henklewskiego :wink:
http://www.ar.wroc.pl/polish/struktura/w...index.html

...najrozsądniej oczywiście w W-wie.

aaa, no i jeszcze jest szpital dla koni na Służewcu i sympatyczny dr Wąsowski

są też na pewno kliniki chirurgii na wydziałach weterynaryjnych w Lublinie i Olsztynie, no i w Krakowie prywatna klinika Therios - ale tu nie potrafię nic powiedzieć. Więcej klinik dla koni - ponad te, które Trener wymienił - ni ma :roll: , pozostałe - choć znane i fachowo prowadzone, to 'tylko' gabinety weterynaryjne'


<t>'nieludzka' doktorka... jak to Ktoś powiedziałWink<br/>
ODMELDOWAŁAM SIĘ - BRAK CZASU ZWYCIĘŻYŁSad</t>

Guli

Posting Freak

1,701
02-23-2009, 07:38 AM #9
Bardzo dziękuję za pomoc Smile

Spróbuję u prof Kłosa.

Wrocław to odległość ok 400 km- odpada niestety.


Aniu rozmawiałyśmy już o paszach i o tej stronie :wink:

Siana nie moczę, a już w ujemnych temperaturach- to raczej bezsensowne Big Grin

Jedzą również siano z 2007 roku- myśle, że niewiele ma wartości odżywczych .

<r><COLOR color="#FF0000"><s></s>Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl. <e></e></COLOR></r>
Guli
02-23-2009, 07:38 AM #9

Bardzo dziękuję za pomoc Smile

Spróbuję u prof Kłosa.

Wrocław to odległość ok 400 km- odpada niestety.


Aniu rozmawiałyśmy już o paszach i o tej stronie :wink:

Siana nie moczę, a już w ujemnych temperaturach- to raczej bezsensowne Big Grin

Jedzą również siano z 2007 roku- myśle, że niewiele ma wartości odżywczych .


<r><COLOR color="#FF0000"><s></s>Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl. <e></e></COLOR></r>

Joanna Dobrzyńska

Posting Freak

910
02-23-2009, 07:50 AM #10
Pomimo, że naszym lekarzem jest wet. właśnie z tej kliniki i staram się go trzymać, bardziej poleciłabym Klinikę na Służewcu. Osobiście nie korzystałam, ale mieszkam pod Wa-wą i pośród znajomych mających "przyjemność" pobytu konia w klinice, słyszałam wiele słów krytyki dotyczących nie tylko samych badań, ale również jakości i ilości ściółki (konie na betonie) itd. O Służewcu słyszałam lepsze opinie.

<r>"Zdobądź serce swojego konia, potem dotrzyj do jego umysłu, a wtedy będziesz mógł użyć siły jego według swego zamysłu"<br/>
<br/>
<COLOR color="#400040"><s></s><URL url="http://www.stajniabartodziej.republika.pl">www.stajniabartodziej.republika.pl</URL><e></e></COLOR></r>
Joanna Dobrzyńska
02-23-2009, 07:50 AM #10

Pomimo, że naszym lekarzem jest wet. właśnie z tej kliniki i staram się go trzymać, bardziej poleciłabym Klinikę na Służewcu. Osobiście nie korzystałam, ale mieszkam pod Wa-wą i pośród znajomych mających "przyjemność" pobytu konia w klinice, słyszałam wiele słów krytyki dotyczących nie tylko samych badań, ale również jakości i ilości ściółki (konie na betonie) itd. O Służewcu słyszałam lepsze opinie.


<r>"Zdobądź serce swojego konia, potem dotrzyj do jego umysłu, a wtedy będziesz mógł użyć siły jego według swego zamysłu"<br/>
<br/>
<COLOR color="#400040"><s></s><URL url="http://www.stajniabartodziej.republika.pl">www.stajniabartodziej.republika.pl</URL><e></e></COLOR></r>

branka

Posting Freak

2,096
02-23-2009, 12:12 PM #11
Magda Gulina Bardzo dziękuję za pomoc Smile
Aniu rozmawiałyśmy już o paszach i o tej stronie :wink:

A rzeczywiście, już pamiętam Wink

No Wrocław rzeczywiście strasznie daleko od Ciebie. A do Służewca ile masz kilometrów?
W ogóle dobrze wiedzieć, że trochę tych klinik jest. W razie czego jest w czym wybierać.

<t></t>
branka
02-23-2009, 12:12 PM #11

Magda Gulina Bardzo dziękuję za pomoc Smile
Aniu rozmawiałyśmy już o paszach i o tej stronie :wink:

A rzeczywiście, już pamiętam Wink

No Wrocław rzeczywiście strasznie daleko od Ciebie. A do Służewca ile masz kilometrów?
W ogóle dobrze wiedzieć, że trochę tych klinik jest. W razie czego jest w czym wybierać.


<t></t>

 
  • 0 głosów - średnia: 0
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości