Hipologia Kategoria Pleplanie, integrowanie się i inne pogwarki Biżuteria z końskiego włosia

Biżuteria z końskiego włosia

Biżuteria z końskiego włosia

Dagmara Matuszak

Senior Member

719
12-06-2008, 08:34 PM #1
...z włosia własnego konia, rzecz jasna. Smile
bardzo mi się podoba i bardzo bym chciała mieć 8) tylko te ceny...
Taki pierścionek na przykład:

[Obrazek: pferdehaar_ring_01.jpg]

125 euro Cry

Nie wiecie, czy ktoś w Polsce takie robi?

Taką bransoletkę to chyba można by sobie zrobić własnoręcznie...

[Obrazek: Pferdehaar4090010-40.jpg]

Tylko jak osadzić warkoczyk w tulejce? Kleić?

[Obrazek: pferdearmband%200406%203%2040.jpg]

<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#808080"><s></s>They're dangerous at both ends and crafty in the middle.<br/>
<e>
</e></COLOR><e>
</e></I><e>
</e></SIZE></r>
Dagmara Matuszak
12-06-2008, 08:34 PM #1

...z włosia własnego konia, rzecz jasna. Smile
bardzo mi się podoba i bardzo bym chciała mieć 8) tylko te ceny...
Taki pierścionek na przykład:

[Obrazek: pferdehaar_ring_01.jpg]

125 euro Cry

Nie wiecie, czy ktoś w Polsce takie robi?

Taką bransoletkę to chyba można by sobie zrobić własnoręcznie...

[Obrazek: Pferdehaar4090010-40.jpg]

Tylko jak osadzić warkoczyk w tulejce? Kleić?

[Obrazek: pferdearmband%200406%203%2040.jpg]


<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#808080"><s></s>They're dangerous at both ends and crafty in the middle.<br/>
<e>
</e></COLOR><e>
</e></I><e>
</e></SIZE></r>

Guli

Posting Freak

1,701
12-07-2008, 08:16 AM #2
A skąd producenci biorą włosie końskie do wyrobów?

Obcinają żywym koniom ogony ?

Czy to wykorzystanie martwych koni?
:?

<r><COLOR color="#FF0000"><s></s>Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl. <e></e></COLOR></r>
Guli
12-07-2008, 08:16 AM #2

A skąd producenci biorą włosie końskie do wyrobów?

Obcinają żywym koniom ogony ?

Czy to wykorzystanie martwych koni?
:?


<r><COLOR color="#FF0000"><s></s>Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl. <e></e></COLOR></r>

Dagmara Matuszak

Senior Member

719
12-07-2008, 08:28 AM #3
Nie Smile. To, co wkleiłam, to wyłącznie produkty robione na zamówienie - obcinasz swojemu koniowi kosmyk włosów z ogona (czy też zbierasz wyczesane, jeśli masz siłę to sortować Smile) i wysyłasz do jubilera.

<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#808080"><s></s>They're dangerous at both ends and crafty in the middle.<br/>
<e>
</e></COLOR><e>
</e></I><e>
</e></SIZE></r>
Dagmara Matuszak
12-07-2008, 08:28 AM #3

Nie Smile. To, co wkleiłam, to wyłącznie produkty robione na zamówienie - obcinasz swojemu koniowi kosmyk włosów z ogona (czy też zbierasz wyczesane, jeśli masz siłę to sortować Smile) i wysyłasz do jubilera.


<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#808080"><s></s>They're dangerous at both ends and crafty in the middle.<br/>
<e>
</e></COLOR><e>
</e></I><e>
</e></SIZE></r>

Trusia

Senior Member

324
12-07-2008, 06:52 PM #4
Ja taką chcę! Rudo-czarna by była, Duszkowo-Truskawkowa. Idę do jubilera ze zdjęciem z pytaniem, czy zrobi.

Zakładając, że zrobi, sądzicie, że warto najpierw ogon uprać?

<t>Jeśli twój koń jest zbyt czysty, spędzasz z nim za mało czasu.</t>
Trusia
12-07-2008, 06:52 PM #4

Ja taką chcę! Rudo-czarna by była, Duszkowo-Truskawkowa. Idę do jubilera ze zdjęciem z pytaniem, czy zrobi.

Zakładając, że zrobi, sądzicie, że warto najpierw ogon uprać?


<t>Jeśli twój koń jest zbyt czysty, spędzasz z nim za mało czasu.</t>

Wojciech Mickunas

Posting Freak

1,126
12-07-2008, 07:09 PM #5
Ten gość zrobi każde cudeńko ze srebra , czy złota : Dariusz Wróbel - biżuteria z motywami końskimi : 608 530919.

<t>Nie mogę zrozumieć, dlaczego ludzie, zamiast próbować zapanować nad kilkudziesięcioma dekagramami końskiego mózgu, koncentrują się wyłącznie na tym, żeby okiełznać 500kg jego mięsni!</t>
Wojciech Mickunas
12-07-2008, 07:09 PM #5

Ten gość zrobi każde cudeńko ze srebra , czy złota : Dariusz Wróbel - biżuteria z motywami końskimi : 608 530919.


<t>Nie mogę zrozumieć, dlaczego ludzie, zamiast próbować zapanować nad kilkudziesięcioma dekagramami końskiego mózgu, koncentrują się wyłącznie na tym, żeby okiełznać 500kg jego mięsni!</t>

Guli

Posting Freak

1,701
12-07-2008, 07:11 PM #6
Dobrze wiedzieć Smile


Ale z włosia nie podobają mi się, bo patrząc na brasnoletki, trzeba sporo ogona uciąć.

Poza tym ,ja i tak ciągle w ich sierści :mrgreen:

<r><COLOR color="#FF0000"><s></s>Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl. <e></e></COLOR></r>
Guli
12-07-2008, 07:11 PM #6

Dobrze wiedzieć Smile


Ale z włosia nie podobają mi się, bo patrząc na brasnoletki, trzeba sporo ogona uciąć.

Poza tym ,ja i tak ciągle w ich sierści :mrgreen:


<r><COLOR color="#FF0000"><s></s>Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl. <e></e></COLOR></r>

Dagmara Matuszak

Senior Member

719
12-07-2008, 09:30 PM #7
Magda Gulina Dobrze wiedzieć Smile


Ale z włosia nie podobają mi się, bo patrząc na brasnoletki, trzeba sporo ogona uciąć.

Poza tym ,ja i tak ciągle w ich sierści :mrgreen:

Ja w sumie też... w tych okolicznościach chęć posiadania biżuterii z włosia może wydawać się pewnym masochizmem, ale co ja zrobię, podoba mi się! Zwłaszcza w zestawieniu ze srebrem - ten pierścionek... Akurat na niego to dużo włosia nie potrzeba, kosmyk grubości palca, 15 cm długości - tyle to ja im wszystkim przynajmniej raz w roku obcinam.


Trusia Ja taką chcę! Rudo-czarna by była, Duszkowo-Truskawkowa. Idę do jubilera ze zdjęciem z pytaniem, czy zrobi.

Zakładając, że zrobi, sądzicie, że warto najpierw ogon uprać?

myślę, że tak, przynajmniej na tych stronkach, z których linkowałam zdjęcia, proszą o wypranie. niekoniecznie całego ogona, wystarczy ten obcięty kawałek umyć... daj znać, co jubiler na to!

Wojciech Mickunas Ten gość zrobi każde cudeńko ze srebra , czy złota : Dariusz Wróbel - biżuteria z motywami końskimi : 608 530919.

Bardzo dziękuję! Napadnę pana Wróbla po następnej wypłacie :mrgreen:.

<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#808080"><s></s>They're dangerous at both ends and crafty in the middle.<br/>
<e>
</e></COLOR><e>
</e></I><e>
</e></SIZE></r>
Dagmara Matuszak
12-07-2008, 09:30 PM #7

Magda Gulina Dobrze wiedzieć Smile


Ale z włosia nie podobają mi się, bo patrząc na brasnoletki, trzeba sporo ogona uciąć.

Poza tym ,ja i tak ciągle w ich sierści :mrgreen:

Ja w sumie też... w tych okolicznościach chęć posiadania biżuterii z włosia może wydawać się pewnym masochizmem, ale co ja zrobię, podoba mi się! Zwłaszcza w zestawieniu ze srebrem - ten pierścionek... Akurat na niego to dużo włosia nie potrzeba, kosmyk grubości palca, 15 cm długości - tyle to ja im wszystkim przynajmniej raz w roku obcinam.


Trusia Ja taką chcę! Rudo-czarna by była, Duszkowo-Truskawkowa. Idę do jubilera ze zdjęciem z pytaniem, czy zrobi.

Zakładając, że zrobi, sądzicie, że warto najpierw ogon uprać?

myślę, że tak, przynajmniej na tych stronkach, z których linkowałam zdjęcia, proszą o wypranie. niekoniecznie całego ogona, wystarczy ten obcięty kawałek umyć... daj znać, co jubiler na to!

Wojciech Mickunas Ten gość zrobi każde cudeńko ze srebra , czy złota : Dariusz Wróbel - biżuteria z motywami końskimi : 608 530919.

Bardzo dziękuję! Napadnę pana Wróbla po następnej wypłacie :mrgreen:.


<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#808080"><s></s>They're dangerous at both ends and crafty in the middle.<br/>
<e>
</e></COLOR><e>
</e></I><e>
</e></SIZE></r>

Trusia

Senior Member

324
12-08-2008, 08:29 AM #8
Magda Gulina Dobrze wiedzieć Smile
Ale z włosia nie podobają mi się, bo patrząc na brasnoletki, trzeba sporo ogona uciąć.
Ogon odrośnie. Moje konie (zwłaszcza Duszek) mają obfite owłosienie. Wycięcie kosmyka różnicy nie zrobi, zwłaszcza, ze nie będę wycinać z całej długości.

Z tym praniem właśnie chodziło mi o o to, czy uprać i obciąć czy obciąć i uprać.

<t>Jeśli twój koń jest zbyt czysty, spędzasz z nim za mało czasu.</t>
Trusia
12-08-2008, 08:29 AM #8

Magda Gulina Dobrze wiedzieć Smile
Ale z włosia nie podobają mi się, bo patrząc na brasnoletki, trzeba sporo ogona uciąć.
Ogon odrośnie. Moje konie (zwłaszcza Duszek) mają obfite owłosienie. Wycięcie kosmyka różnicy nie zrobi, zwłaszcza, ze nie będę wycinać z całej długości.

Z tym praniem właśnie chodziło mi o o to, czy uprać i obciąć czy obciąć i uprać.


<t>Jeśli twój koń jest zbyt czysty, spędzasz z nim za mało czasu.</t>

Dagmara Matuszak

Senior Member

719
12-08-2008, 01:08 PM #9
Trusia Z tym praniem właśnie chodziło mi o o to, czy uprać i obciąć czy obciąć i uprać.
Ja bym prała po obcięciu. Łatwiej :mrgreen:

<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#808080"><s></s>They're dangerous at both ends and crafty in the middle.<br/>
<e>
</e></COLOR><e>
</e></I><e>
</e></SIZE></r>
Dagmara Matuszak
12-08-2008, 01:08 PM #9

Trusia Z tym praniem właśnie chodziło mi o o to, czy uprać i obciąć czy obciąć i uprać.
Ja bym prała po obcięciu. Łatwiej :mrgreen:


<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#808080"><s></s>They're dangerous at both ends and crafty in the middle.<br/>
<e>
</e></COLOR><e>
</e></I><e>
</e></SIZE></r>

 
  • 0 głosów - średnia: 0
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości