Hipologia Kategoria Chów koni - i wszystko, co z nim związane Kupno używanej przyczepy

Kupno używanej przyczepy

Kupno używanej przyczepy

03-18-2008, 09:45 AM #1
Na co zwrócić szczególną uwagę przy kupowaniu przyczepy używanej?

W grę wchodzi tylko przyczepa z plandeką.

Mam na oku dwie, jedna podobno po całkowitym remoncie.

pomożecie? Smile

<t>..:: Ariana ::..</t>
Magdalena Roik
03-18-2008, 09:45 AM #1

Na co zwrócić szczególną uwagę przy kupowaniu przyczepy używanej?

W grę wchodzi tylko przyczepa z plandeką.

Mam na oku dwie, jedna podobno po całkowitym remoncie.

pomożecie? Smile


<t>..:: Ariana ::..</t>

03-19-2008, 09:29 PM #2
Nikt z Was nie kupował przyczepy?

Aż trudno uwierzyć...

<t>..:: Ariana ::..</t>
Magdalena Roik
03-19-2008, 09:29 PM #2

Nikt z Was nie kupował przyczepy?

Aż trudno uwierzyć...


<t>..:: Ariana ::..</t>

Wojciech Mickunas

Posting Freak

1,126
03-20-2008, 08:04 AM #3
Ja nie kupowałem , ale mogę coś zasugerować. Przewożąckonia w przyczepie odpowiadamy za jego bezpieczeństwo i za jego życie. Tak więc przczepa musi spełniać wymogi bezpieczeństwa: sprawny zaczep ( znam przypadki wyhaczenia się przyczepy w trakcie jazdy) , podłoga mocna nie sliśka, ( znam przypadki przedziurawienia podłogi w czasie jazdy i skutki tego ze złamaną nogą włącznie) , stan układu zawieszenia i układu jezdnego (znam przypadki urwania sie koł a z piastą w trakcie jazdy) , stan ścian bocznych i przegrody ( nam przypadek pokaleczenia nogi konia przez "zadiory" w ścianie bocznej ) Wiele szczegółów wymaga sprawdzenia i oceny stanu . Od tego zależy cena bo może się okazać ,że przyczepa wymaga kapitalnego remontu. Najlepiej więc poprosić kogoś kto ma pojęcie o mechanice i potrafi określić stan techniczny przyczepy i jej ewentualne potrzeby w zakresie jego poprawy.
To trochę tak jak kupowanie użwanego samochodu. Dla przeciętnego posiadacza prawa jazdy nie wszystko jest w "zasięgu wzroku" i warto poprosić o pomoc eksperta by nie "nadzieć się na minę".

<t>Nie mogę zrozumieć, dlaczego ludzie, zamiast próbować zapanować nad kilkudziesięcioma dekagramami końskiego mózgu, koncentrują się wyłącznie na tym, żeby okiełznać 500kg jego mięsni!</t>
Wojciech Mickunas
03-20-2008, 08:04 AM #3

Ja nie kupowałem , ale mogę coś zasugerować. Przewożąckonia w przyczepie odpowiadamy za jego bezpieczeństwo i za jego życie. Tak więc przczepa musi spełniać wymogi bezpieczeństwa: sprawny zaczep ( znam przypadki wyhaczenia się przyczepy w trakcie jazdy) , podłoga mocna nie sliśka, ( znam przypadki przedziurawienia podłogi w czasie jazdy i skutki tego ze złamaną nogą włącznie) , stan układu zawieszenia i układu jezdnego (znam przypadki urwania sie koł a z piastą w trakcie jazdy) , stan ścian bocznych i przegrody ( nam przypadek pokaleczenia nogi konia przez "zadiory" w ścianie bocznej ) Wiele szczegółów wymaga sprawdzenia i oceny stanu . Od tego zależy cena bo może się okazać ,że przyczepa wymaga kapitalnego remontu. Najlepiej więc poprosić kogoś kto ma pojęcie o mechanice i potrafi określić stan techniczny przyczepy i jej ewentualne potrzeby w zakresie jego poprawy.
To trochę tak jak kupowanie użwanego samochodu. Dla przeciętnego posiadacza prawa jazdy nie wszystko jest w "zasięgu wzroku" i warto poprosić o pomoc eksperta by nie "nadzieć się na minę".


<t>Nie mogę zrozumieć, dlaczego ludzie, zamiast próbować zapanować nad kilkudziesięcioma dekagramami końskiego mózgu, koncentrują się wyłącznie na tym, żeby okiełznać 500kg jego mięsni!</t>

Gaga

Posting Freak

1,127
03-20-2008, 08:48 AM #4
Ocena przyczepy powinna dotyczyć przede wszyskim:
1. Ramy, na której osadzona jest cała przyczepa - również od spodu
2. Belki, wahacze, dyszel
3. Hamulce (!!) najepiej zaciągnąć i próbować przestawić przyczepę... jeśli pojedzie - nie jest dobrze ;-) potrzeba regulacja, lub naprawa
4. cichość pracy, dobrze jest ją przetoczyć (bez hamulców), najlepiej podpiąć pod auto - jeśli coś stuka, puka, szumi - jest problem z zawieszeniem, układem hamulcowym, etc... dobrze też cofnąć aby sprawdzić, czy obraca sięwszystko jak trzeba
5. Sprawne zamknięcia rampy, sprawne zatrzaski wewnątrz przyczepy
6. Stan techniczny podłogi (Trener wspominał) - szczególnie podłoga drewniane przykryta gumą szybo gnije...
7. zawieszenie - na pierwszy rzut oka ok jesli opony zuzyte równomiernie. Należy psrawdzić stan gumowych elementów resorujących (drążki skrętne)
8. stan burt (szczególnie nisko przy podłodze lubią gnić) , stan plandeki...
tyle w dużym skrócie
w aktualnym Świecie Koni jest ogromny artykuł na ten temat - polecam :-)

<t>Niebo nie może być niebem, jeśli nie ma tam konia, który by mnie przywitał</t>
Gaga
03-20-2008, 08:48 AM #4

Ocena przyczepy powinna dotyczyć przede wszyskim:
1. Ramy, na której osadzona jest cała przyczepa - również od spodu
2. Belki, wahacze, dyszel
3. Hamulce (!!) najepiej zaciągnąć i próbować przestawić przyczepę... jeśli pojedzie - nie jest dobrze ;-) potrzeba regulacja, lub naprawa
4. cichość pracy, dobrze jest ją przetoczyć (bez hamulców), najlepiej podpiąć pod auto - jeśli coś stuka, puka, szumi - jest problem z zawieszeniem, układem hamulcowym, etc... dobrze też cofnąć aby sprawdzić, czy obraca sięwszystko jak trzeba
5. Sprawne zamknięcia rampy, sprawne zatrzaski wewnątrz przyczepy
6. Stan techniczny podłogi (Trener wspominał) - szczególnie podłoga drewniane przykryta gumą szybo gnije...
7. zawieszenie - na pierwszy rzut oka ok jesli opony zuzyte równomiernie. Należy psrawdzić stan gumowych elementów resorujących (drążki skrętne)
8. stan burt (szczególnie nisko przy podłodze lubią gnić) , stan plandeki...
tyle w dużym skrócie
w aktualnym Świecie Koni jest ogromny artykuł na ten temat - polecam :-)


<t>Niebo nie może być niebem, jeśli nie ma tam konia, który by mnie przywitał</t>

Krystyna Kukawska

Senior Member

514
03-20-2008, 08:55 AM #5
Dodałabym jeszcze to:
- czy przegroda się łatwo przesuwa (jeżeli to przyczepa na dwa konie)
-czy są obie poprzeczki zakładane za zadami koni
- czy sa dokumenty
- czy jest sprawne oświetlenie (odblaski, stopy, kierunkowskazy,światła)

<r><COLOR color="#008000"><s></s><URL url="http://www.pogotowiedlazwierzat.pl">www.pogotowiedlazwierzat.pl</URL><e></e></COLOR></r>
Krystyna Kukawska
03-20-2008, 08:55 AM #5

Dodałabym jeszcze to:
- czy przegroda się łatwo przesuwa (jeżeli to przyczepa na dwa konie)
-czy są obie poprzeczki zakładane za zadami koni
- czy sa dokumenty
- czy jest sprawne oświetlenie (odblaski, stopy, kierunkowskazy,światła)


<r><COLOR color="#008000"><s></s><URL url="http://www.pogotowiedlazwierzat.pl">www.pogotowiedlazwierzat.pl</URL><e></e></COLOR></r>

03-27-2008, 12:14 PM #6
Dzieki. Przyczepa juz kupiona.

jak dokładnie sprawdzic stan podłogi?

oczywiscie wszystko to, co opisaliscie, zostało sprawdzone, włącznie z naprawą hamulca. reszta w stanie bdb.

Podłoga też wygląda na ok, ale może są jakieś niezawodne sposoby sprawdzenia, czy się nie zarwie? Można ją jakoś wzmocnić? Nic nie wskazuje na to, żeby była niedobra, ale wolę być pewna.

<t>..:: Ariana ::..</t>
Magdalena Roik
03-27-2008, 12:14 PM #6

Dzieki. Przyczepa juz kupiona.

jak dokładnie sprawdzic stan podłogi?

oczywiscie wszystko to, co opisaliscie, zostało sprawdzone, włącznie z naprawą hamulca. reszta w stanie bdb.

Podłoga też wygląda na ok, ale może są jakieś niezawodne sposoby sprawdzenia, czy się nie zarwie? Można ją jakoś wzmocnić? Nic nie wskazuje na to, żeby była niedobra, ale wolę być pewna.


<t>..:: Ariana ::..</t>

branka

Posting Freak

2,096
03-27-2008, 01:42 PM #7
Ile kosztuje taka przyczep ajak Ty kupiłaś?Tzn sprawna, z plandeką, na 2 konie, używana..

<t></t>
branka
03-27-2008, 01:42 PM #7

Ile kosztuje taka przyczep ajak Ty kupiłaś?Tzn sprawna, z plandeką, na 2 konie, używana..


<t></t>

03-27-2008, 09:41 PM #8
Ja zapłaciłam 4000zł plus przywóz 450zł.

Pan ma jeszcze bardzo fajną z plandeką, trochę nowszą niż ta moja ( Boeckmann) za 5400, dowozi za nieduże pieniądze, do Ciebie pewnie za 500zł.

<t>..:: Ariana ::..</t>
Magdalena Roik
03-27-2008, 09:41 PM #8

Ja zapłaciłam 4000zł plus przywóz 450zł.

Pan ma jeszcze bardzo fajną z plandeką, trochę nowszą niż ta moja ( Boeckmann) za 5400, dowozi za nieduże pieniądze, do Ciebie pewnie za 500zł.


<t>..:: Ariana ::..</t>

branka

Posting Freak

2,096
03-27-2008, 10:08 PM #9
Musze to przemyśleć, bo ciagłe wynajmowanie kogoś do wożenia dużo kosztuje i nie pozwala na spontaniczność i w ogóle..ale z drugiej strony to duży koszt, a ja jednak mam płatne studia i to wali mi po kieszeni Sad A chcę odłożone pieniądze zainwestować...heh

<t></t>
branka
03-27-2008, 10:08 PM #9

Musze to przemyśleć, bo ciagłe wynajmowanie kogoś do wożenia dużo kosztuje i nie pozwala na spontaniczność i w ogóle..ale z drugiej strony to duży koszt, a ja jednak mam płatne studia i to wali mi po kieszeni Sad A chcę odłożone pieniądze zainwestować...heh


<t></t>

03-28-2008, 06:41 AM #10
Znam to skądś. Ja ciągle miałam transport, zawsze nie było problemów, ale w końcu chcę być samodzielna. Od 10 lat musiałam prosić kogoś, żeby pojechaqć na zawody, teraz już nie musze.

rozumiem Cię - ja też czekałam, aż studia skończę, żebym mogła te pieniądze wydać na przyczepę, a płaciłam nie mało...

i w końcu mam.

<t>..:: Ariana ::..</t>
Magdalena Roik
03-28-2008, 06:41 AM #10

Znam to skądś. Ja ciągle miałam transport, zawsze nie było problemów, ale w końcu chcę być samodzielna. Od 10 lat musiałam prosić kogoś, żeby pojechaqć na zawody, teraz już nie musze.

rozumiem Cię - ja też czekałam, aż studia skończę, żebym mogła te pieniądze wydać na przyczepę, a płaciłam nie mało...

i w końcu mam.


<t>..:: Ariana ::..</t>

Lutejaxx

Administrator

2,782
04-11-2011, 05:14 PM #11
Zgadzam się z przedmówcami, posiadanie przyczepy to podstawa moim zdaniem. Ile można ponosić kosztów wypożyczając ją.
Ja znalazłem przyczepę w serwisie ogłoszeniowym, zdaje się że tym (...)i tu jest miejsce dla admina, wycinam reklamę, proszę nie robić tego więcej, grozi banem - Cezary,

-jeśli nadawca user_hip jest specem od przyczep -> chętnie poczytamy,
-jeśli ma swoją, jedną, używaną przyczepę na sprzedaż -> dział ogłoszeń

<t></t>
Lutejaxx
04-11-2011, 05:14 PM #11

Zgadzam się z przedmówcami, posiadanie przyczepy to podstawa moim zdaniem. Ile można ponosić kosztów wypożyczając ją.
Ja znalazłem przyczepę w serwisie ogłoszeniowym, zdaje się że tym (...)i tu jest miejsce dla admina, wycinam reklamę, proszę nie robić tego więcej, grozi banem - Cezary,

-jeśli nadawca user_hip jest specem od przyczep -> chętnie poczytamy,
-jeśli ma swoją, jedną, używaną przyczepę na sprzedaż -> dział ogłoszeń


<t></t>

 
  • 0 głosów - średnia: 0
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości