Hipologia Kategoria Chów koni - i wszystko, co z nim związane Konserwacja sprzętu.

Konserwacja sprzętu.

Konserwacja sprzętu.

Strony (2): Wstecz 1 2
Guli

Posting Freak

1,701
02-17-2008, 04:21 PM #16
Dioda Chodziło mi raczej jak się ustrzec przed pleśnią ,


Trzeba sprzęt skórzany trzymac poza stajnią.
Konie wydzielaja tyle wilgoci, że niestety zaraz wszystko zarasta pleśnią.

Tak własnie bylo z zapasowym ogłowiem, trzymanym w pomieszczeniu prawie stajennym.

Resztę nieuzywanej uprzeży trzymam w pomieszczeniu gdzie siano , z otwieranym oknem.

Tyle, że pokrywa się kurzem Tongue

Tak sie składa, ze mam po dwa siodła na konie i długo myslałam, gdzie je bezpiecznie umieścić.

W końcu kupiłam metalowe koziołki ( łatwo zdejmować siodła ) i trzymam w pomieszczeniu bez drzwi, czyli otwartym, ale odizolowanym od koni. , więc nie pleśnieją nawet przykryte

Smile

Za to dostały się myszy, które jak mi juz wiadomo są pod ochroną Big Grin
( watek Confusedzkodniki stajenne)

<r><COLOR color="#FF0000"><s></s>Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl. <e></e></COLOR></r>
Guli
02-17-2008, 04:21 PM #16

Dioda Chodziło mi raczej jak się ustrzec przed pleśnią ,


Trzeba sprzęt skórzany trzymac poza stajnią.
Konie wydzielaja tyle wilgoci, że niestety zaraz wszystko zarasta pleśnią.

Tak własnie bylo z zapasowym ogłowiem, trzymanym w pomieszczeniu prawie stajennym.

Resztę nieuzywanej uprzeży trzymam w pomieszczeniu gdzie siano , z otwieranym oknem.

Tyle, że pokrywa się kurzem Tongue

Tak sie składa, ze mam po dwa siodła na konie i długo myslałam, gdzie je bezpiecznie umieścić.

W końcu kupiłam metalowe koziołki ( łatwo zdejmować siodła ) i trzymam w pomieszczeniu bez drzwi, czyli otwartym, ale odizolowanym od koni. , więc nie pleśnieją nawet przykryte

Smile

Za to dostały się myszy, które jak mi juz wiadomo są pod ochroną Big Grin
( watek Confusedzkodniki stajenne)


<r><COLOR color="#FF0000"><s></s>Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl. <e></e></COLOR></r>

Strony (2): Wstecz 1 2
 
  • 0 głosów - średnia: 0
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości