Hipologia Kategoria Pleplanie, integrowanie się i inne pogwarki Wiosna ante portas

Wiosna ante portas

Wiosna ante portas

Strony (3): 1 2 3 Dalej
Tania

Senior Member

260
02-11-2008, 02:13 PM #1
Już dzień dłuższy.
Spotkałam dzięcioła zielonego,który się całkiem zapomniał i wołał wiosennie z czubka brzozy.I bazie juz są.I leszczyny tuż tuż.I pączki na różach.
Jeszcze wiosną nie pachnie,ale... konie sierść już gubią na całego.
("pierzą się" jak Treser mówi starając się znaleźć ze mną wspólny ornitologiczny język)

<t></t>
Tania
02-11-2008, 02:13 PM #1

Już dzień dłuższy.
Spotkałam dzięcioła zielonego,który się całkiem zapomniał i wołał wiosennie z czubka brzozy.I bazie juz są.I leszczyny tuż tuż.I pączki na różach.
Jeszcze wiosną nie pachnie,ale... konie sierść już gubią na całego.
("pierzą się" jak Treser mówi starając się znaleźć ze mną wspólny ornitologiczny język)


<t></t>

sznurka

Senior Member

269
02-11-2008, 02:17 PM #2
Widziałam gesich zwiadowcow, wtedy tak naprawdę poczułam wiosnę. U nas konie jeszcze się nie sypią, ale jednak mamy tu chłodniej.
Wczoraj w telewizji mowiono ze na weekend przewidują -15 stopni Confusedhock: dzis sypał snieg rano...
Ja juz w lekkich kurtach latałam, poczułam wiosnę a wczoraj zakończyło sie stanem podgorączkowym
heh tak to jest jak człek za bardzo wiosny chce

<r>ruda z rudymi na sznurkach <br/>
<URL url="http://www.konisiefajowe.blog.pl"><s>http://</s>http://www.konisiefajowe.blog.pl<e></e></URL></r>
sznurka
02-11-2008, 02:17 PM #2

Widziałam gesich zwiadowcow, wtedy tak naprawdę poczułam wiosnę. U nas konie jeszcze się nie sypią, ale jednak mamy tu chłodniej.
Wczoraj w telewizji mowiono ze na weekend przewidują -15 stopni Confusedhock: dzis sypał snieg rano...
Ja juz w lekkich kurtach latałam, poczułam wiosnę a wczoraj zakończyło sie stanem podgorączkowym
heh tak to jest jak człek za bardzo wiosny chce


<r>ruda z rudymi na sznurkach <br/>
<URL url="http://www.konisiefajowe.blog.pl"><s>http://</s>http://www.konisiefajowe.blog.pl<e></e></URL></r>

Cejloniara

Posting Freak

1,108
02-12-2008, 06:38 AM #3
U nas tak jest śmiesznie, że wiosna jest wtedy, gdy Pan Witek zaordynuje, że ma już być. Jeszcze nie odszczelnił wiosennych drzwi więć... heh... bardzo by się tej wiosny chciało, oj bardzo!!

<t>Mówimy o sobie „miłośnicy koni”. Warto postarać się o to, by choć trochę Twój koń był Twoim miłośnikiem. To jest fair.</t>
Cejloniara
02-12-2008, 06:38 AM #3

U nas tak jest śmiesznie, że wiosna jest wtedy, gdy Pan Witek zaordynuje, że ma już być. Jeszcze nie odszczelnił wiosennych drzwi więć... heh... bardzo by się tej wiosny chciało, oj bardzo!!


<t>Mówimy o sobie „miłośnicy koni”. Warto postarać się o to, by choć trochę Twój koń był Twoim miłośnikiem. To jest fair.</t>

Guli

Posting Freak

1,701
03-18-2008, 10:31 AM #4
Mnie tez bardzo brak ciepłej wiosny.
Niby zaczęła się wegetacja, juz spore tulipany, pąki na drzewach , ptaki spiewają.

Ale rano śnieg mnie przywitał :twisted:

Zimno i wietrznie.
Niedługo będziemy tak mówić:

" pamiętasz ten cichy , bezwietrzny dzień miesiąc temu?"
:roll:

<r><COLOR color="#FF0000"><s></s>Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl. <e></e></COLOR></r>
Guli
03-18-2008, 10:31 AM #4

Mnie tez bardzo brak ciepłej wiosny.
Niby zaczęła się wegetacja, juz spore tulipany, pąki na drzewach , ptaki spiewają.

Ale rano śnieg mnie przywitał :twisted:

Zimno i wietrznie.
Niedługo będziemy tak mówić:

" pamiętasz ten cichy , bezwietrzny dzień miesiąc temu?"
:roll:


<r><COLOR color="#FF0000"><s></s>Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl. <e></e></COLOR></r>

Guli

Posting Freak

1,701
03-21-2008, 07:39 PM #5
Dzisiejsza wiosna radosna :roll:

[Obrazek: wiosnamv8.jpg]

<r><COLOR color="#FF0000"><s></s>Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl. <e></e></COLOR></r>
Guli
03-21-2008, 07:39 PM #5

Dzisiejsza wiosna radosna :roll:

[Obrazek: wiosnamv8.jpg]


<r><COLOR color="#FF0000"><s></s>Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl. <e></e></COLOR></r>

pigwuś

Junior Member

7
03-22-2008, 05:33 PM #6
u nas wczoraj i dzisiaj tez padal snieg Confusedhock: co na miasto w ktorym mieszkam jest nawet w zime malo spotykane. czulam sie jakbym piekla ciasta na Boze Narodzenie :lol: tylko, ze keks dal mi do zrozumienia, ze to jednak Wielkanoc :mrgreen:

kwitnace drzewa i snieg 8)

[Obrazek: d94a80f6a7b42c6fmed.jpg]

<t></t>
pigwuś
03-22-2008, 05:33 PM #6

u nas wczoraj i dzisiaj tez padal snieg Confusedhock: co na miasto w ktorym mieszkam jest nawet w zime malo spotykane. czulam sie jakbym piekla ciasta na Boze Narodzenie :lol: tylko, ze keks dal mi do zrozumienia, ze to jednak Wielkanoc :mrgreen:

kwitnace drzewa i snieg 8)

[Obrazek: d94a80f6a7b42c6fmed.jpg]


<t></t>

Anna Skalik

Member

211
03-22-2008, 07:31 PM #7
A my dzisiaj rzeczywiście poczulismy wiosnę.Wybralismy się na dłuuugi spacer "rajdową " grupą.Ciepło , bezwietrznie i nawet skowronek już nad nami dzwonił.
[Obrazek: 275f3d2def93211b.jpg]
[Obrazek: e22d191d292cc719.jpg]
Zdjęcie robiłam komórką , wybaczcie więc jakość.Brak mnie na zdjęciu jest nieistotny :wink:

<r><COLOR color="#408040"><s></s>Dioda do usług <e></e></COLOR></r>
Anna Skalik
03-22-2008, 07:31 PM #7

A my dzisiaj rzeczywiście poczulismy wiosnę.Wybralismy się na dłuuugi spacer "rajdową " grupą.Ciepło , bezwietrznie i nawet skowronek już nad nami dzwonił.
[Obrazek: 275f3d2def93211b.jpg]
[Obrazek: e22d191d292cc719.jpg]
Zdjęcie robiłam komórką , wybaczcie więc jakość.Brak mnie na zdjęciu jest nieistotny :wink:


<r><COLOR color="#408040"><s></s>Dioda do usług <e></e></COLOR></r>

Guli

Posting Freak

1,701
03-24-2008, 11:55 AM #8
Zdjęcie fajne, optymistyczne Smile
I u mnie sobota konna, bo słonecznie i ciepło w miarę Smile

A to Wielkanocny Smigus-Dyngus - naturalny

[Obrazek: smdyngrb6.jpg]

<r><COLOR color="#FF0000"><s></s>Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl. <e></e></COLOR></r>
Guli
03-24-2008, 11:55 AM #8

Zdjęcie fajne, optymistyczne Smile
I u mnie sobota konna, bo słonecznie i ciepło w miarę Smile

A to Wielkanocny Smigus-Dyngus - naturalny

[Obrazek: smdyngrb6.jpg]


<r><COLOR color="#FF0000"><s></s>Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl. <e></e></COLOR></r>

Lutejaxx

Administrator

2,782
03-26-2008, 09:38 AM #9
a u mnie świeci słoneczko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pewnie zaraz i do nas ten śnieg przywieje...

<t></t>
Lutejaxx
03-26-2008, 09:38 AM #9

a u mnie świeci słoneczko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pewnie zaraz i do nas ten śnieg przywieje...


<t></t>

Klara Naszarkowska

Senior Member

686
03-26-2008, 11:11 AM #10
U nas znowu sypie. Ale tak jakoś przejrzyście. Nawet słońce nie przestało świecić. Jest trochę jak w tych szklanych kulach ze śniegiem do potrząsania... No i nie ma co - rozbroiło mnie odśnieżanie samochodu w lany poniedziałek. Dobrze, że się ze zmianą opon nie pośpieszyłam Smile

Tymczasem jednak konie, psy i koty linieją, bociana widziałam, żurawie słyszałam. Czyli dziwna ta wiosna, ale wiosna Big Grin

<t>Teolinek (You'll never shine if you don't glow.)</t>
Klara Naszarkowska
03-26-2008, 11:11 AM #10

U nas znowu sypie. Ale tak jakoś przejrzyście. Nawet słońce nie przestało świecić. Jest trochę jak w tych szklanych kulach ze śniegiem do potrząsania... No i nie ma co - rozbroiło mnie odśnieżanie samochodu w lany poniedziałek. Dobrze, że się ze zmianą opon nie pośpieszyłam Smile

Tymczasem jednak konie, psy i koty linieją, bociana widziałam, żurawie słyszałam. Czyli dziwna ta wiosna, ale wiosna Big Grin


<t>Teolinek (You'll never shine if you don't glow.)</t>

Lutejaxx

Administrator

2,782
03-26-2008, 11:37 AM #11
ja mam dosłownie pod oknem żurawie, ależ one sie drą...pięknie, ale głośno!

<t></t>
Lutejaxx
03-26-2008, 11:37 AM #11

ja mam dosłownie pod oknem żurawie, ależ one sie drą...pięknie, ale głośno!


<t></t>

Wojciech Mickunas

Posting Freak

1,126
03-26-2008, 08:53 PM #12
Wiosna już musi być! Dzisiaj wracając z Warszawy widziałem na polu obok szosy 4 bociany !! To było za Łowiczem przy szosie do Strykowa. Jak już boćki przyleciały to wiosna !

<t>Nie mogę zrozumieć, dlaczego ludzie, zamiast próbować zapanować nad kilkudziesięcioma dekagramami końskiego mózgu, koncentrują się wyłącznie na tym, żeby okiełznać 500kg jego mięsni!</t>
Wojciech Mickunas
03-26-2008, 08:53 PM #12

Wiosna już musi być! Dzisiaj wracając z Warszawy widziałem na polu obok szosy 4 bociany !! To było za Łowiczem przy szosie do Strykowa. Jak już boćki przyleciały to wiosna !


<t>Nie mogę zrozumieć, dlaczego ludzie, zamiast próbować zapanować nad kilkudziesięcioma dekagramami końskiego mózgu, koncentrują się wyłącznie na tym, żeby okiełznać 500kg jego mięsni!</t>

Cezary Szamreta

Senior Member

272
03-26-2008, 10:27 PM #13
ha ha - bociany na wsi nazywa się "wojtki" - to Trenerze czysty zbieg okoliczności? nie jest Pan stronniczy w doborze obserwowanych ptaków? :lol:

<t></t>
Cezary Szamreta
03-26-2008, 10:27 PM #13

ha ha - bociany na wsi nazywa się "wojtki" - to Trenerze czysty zbieg okoliczności? nie jest Pan stronniczy w doborze obserwowanych ptaków? :lol:


<t></t>

Lutejaxx

Administrator

2,782
03-27-2008, 07:20 AM #14
Cezary /pewnie lubisz czajki?/ stronniczość nie ma wpływu na wiosnę.
Przynajmniej w tej kwestii nasi kochani politycy nie mają jak sie popisywać.

U nas na wsi na bociany mówią "boćki"!

<t></t>
Lutejaxx
03-27-2008, 07:20 AM #14

Cezary /pewnie lubisz czajki?/ stronniczość nie ma wpływu na wiosnę.
Przynajmniej w tej kwestii nasi kochani politycy nie mają jak sie popisywać.

U nas na wsi na bociany mówią "boćki"!


<t></t>

Guli

Posting Freak

1,701
03-27-2008, 07:44 AM #15
Te boćki, czy "wojtki" z Łowicza poleciały pewnie w stronę Poznania Big Grin

U mnie ich nie ma, ale nic dziwnego, bo dzisiaj rano powitał mnie świeżutki śnieg :roll:

Na znak protestu już wczoraj obcięłam włosy :o
Ale może pospieszyłam sie, bo słońce wyraziste i łaskawe rozpuszcza białe paskudztwo.

Czajek u mnie pod dostatkiem, ale to chyba jeszcze za wcześnie Big Grin

Za to zobaczyłam dzisiaj wielkie gniazdo srok, uwite prawie na czubku sosny.
Może tylko pożyczyły je sobie?
Konie linieją od lutego, teraz intensywnie, spragnione zielonego , farbują się na pomarańczowo.
Co oznacza, że okorowały już dokładnie śliwy i czereśnię, od podstawy pnia do gałęzi ,gdzie sięgnie Kuba :twisted:

<r><COLOR color="#FF0000"><s></s>Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl. <e></e></COLOR></r>
Guli
03-27-2008, 07:44 AM #15

Te boćki, czy "wojtki" z Łowicza poleciały pewnie w stronę Poznania Big Grin

U mnie ich nie ma, ale nic dziwnego, bo dzisiaj rano powitał mnie świeżutki śnieg :roll:

Na znak protestu już wczoraj obcięłam włosy :o
Ale może pospieszyłam sie, bo słońce wyraziste i łaskawe rozpuszcza białe paskudztwo.

Czajek u mnie pod dostatkiem, ale to chyba jeszcze za wcześnie Big Grin

Za to zobaczyłam dzisiaj wielkie gniazdo srok, uwite prawie na czubku sosny.
Może tylko pożyczyły je sobie?
Konie linieją od lutego, teraz intensywnie, spragnione zielonego , farbują się na pomarańczowo.
Co oznacza, że okorowały już dokładnie śliwy i czereśnię, od podstawy pnia do gałęzi ,gdzie sięgnie Kuba :twisted:


<r><COLOR color="#FF0000"><s></s>Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl. <e></e></COLOR></r>

Strony (3): 1 2 3 Dalej
 
  • 0 głosów - średnia: 0
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości