Hipologia Kategoria Chów koni - i wszystko, co z nim związane Siodła - typy, dobieranie, dopasowywanie

Siodła - typy, dobieranie, dopasowywanie

Siodła - typy, dobieranie, dopasowywanie

Strony (29): Wstecz 1 2 3 4 5 6 29 Dalej  
Gaga

Posting Freak

1,127
02-04-2008, 01:49 PM #46
Może trafiłaś na jakiś lepszy mogel Beauty :-) oby :-)
ps. nie mam zdjęć Karej pod siodłem, na których siodło widać :-(
sama sobie zdjęć nie robię :-( a fotografów brak

<t>Niebo nie może być niebem, jeśli nie ma tam konia, który by mnie przywitał</t>
Gaga
02-04-2008, 01:49 PM #46

Może trafiłaś na jakiś lepszy mogel Beauty :-) oby :-)
ps. nie mam zdjęć Karej pod siodłem, na których siodło widać :-(
sama sobie zdjęć nie robię :-( a fotografów brak


<t>Niebo nie może być niebem, jeśli nie ma tam konia, który by mnie przywitał</t>

sznurka

Senior Member

269
02-04-2008, 02:12 PM #47
jesli ma się podejrzenia ze siodło jest za wąskie po prostu nie jezdzic w nim
do mierzenia rozstawu łęku polecam krzywik giętki, mozna zrobic obrys kłębu i porownac z rozstawem siodła
ja robię systematycznie odrysy kontrolne, bo nie mialam tej wiedzy co dzis i gniotłam konia za wąskim siodłem - niestety wiekszosc ludzi jezdzi w za wąskich :roll: i nie ma swiadomosci, tak jak i ja nie mialam
rezultat tego moze byc nawet w postaci trwałego uszkodzenia mięsni

<r>ruda z rudymi na sznurkach <br/>
<URL url="http://www.konisiefajowe.blog.pl"><s>http://</s>http://www.konisiefajowe.blog.pl<e></e></URL></r>
sznurka
02-04-2008, 02:12 PM #47

jesli ma się podejrzenia ze siodło jest za wąskie po prostu nie jezdzic w nim
do mierzenia rozstawu łęku polecam krzywik giętki, mozna zrobic obrys kłębu i porownac z rozstawem siodła
ja robię systematycznie odrysy kontrolne, bo nie mialam tej wiedzy co dzis i gniotłam konia za wąskim siodłem - niestety wiekszosc ludzi jezdzi w za wąskich :roll: i nie ma swiadomosci, tak jak i ja nie mialam
rezultat tego moze byc nawet w postaci trwałego uszkodzenia mięsni


<r>ruda z rudymi na sznurkach <br/>
<URL url="http://www.konisiefajowe.blog.pl"><s>http://</s>http://www.konisiefajowe.blog.pl<e></e></URL></r>

Cejloniara

Posting Freak

1,108
02-04-2008, 02:26 PM #48
W jednem z wątków kiedyś co o tych krzywikach było. Pamiętasz może sznurka gdzie? Były nawet zdjęcia...

<t>Mówimy o sobie „miłośnicy koni”. Warto postarać się o to, by choć trochę Twój koń był Twoim miłośnikiem. To jest fair.</t>
Cejloniara
02-04-2008, 02:26 PM #48

W jednem z wątków kiedyś co o tych krzywikach było. Pamiętasz może sznurka gdzie? Były nawet zdjęcia...


<t>Mówimy o sobie „miłośnicy koni”. Warto postarać się o to, by choć trochę Twój koń był Twoim miłośnikiem. To jest fair.</t>

Cejloniara

Posting Freak

1,108
02-04-2008, 02:36 PM #49
O rany, weszłam na hidalgo i zakochałam sie w wintecach...

<t>Mówimy o sobie „miłośnicy koni”. Warto postarać się o to, by choć trochę Twój koń był Twoim miłośnikiem. To jest fair.</t>
Cejloniara
02-04-2008, 02:36 PM #49

O rany, weszłam na hidalgo i zakochałam sie w wintecach...


<t>Mówimy o sobie „miłośnicy koni”. Warto postarać się o to, by choć trochę Twój koń był Twoim miłośnikiem. To jest fair.</t>

Trusia

Senior Member

324
02-04-2008, 03:28 PM #50
Gaga, Sznurka: teraz jestem już całkowicie przytłoczona. Bo byłam zdecydowana, że ma być wszechstronne, a teraz to już nic nie wiem. Po co ja oglądałam te Kieffery. :x Chyba przyłączę się do Duchowej w chlipaniu. Cry

Cejloniara O rany, weszłam na hidalgo i zakochałam sie w wintecach...
Ja mam gorzej - bo tym samym uczuciem zaczęłam darzyć Kieffery. Cejloniara, dobrze Ci radzę, nie wchodź na stronę Kieffera, którą podała wcześniej Gaga ....

Krzywiki są tutaj
http://mickunas.izg.pl/viewtopic.php?t=36

<t>Jeśli twój koń jest zbyt czysty, spędzasz z nim za mało czasu.</t>
Trusia
02-04-2008, 03:28 PM #50

Gaga, Sznurka: teraz jestem już całkowicie przytłoczona. Bo byłam zdecydowana, że ma być wszechstronne, a teraz to już nic nie wiem. Po co ja oglądałam te Kieffery. :x Chyba przyłączę się do Duchowej w chlipaniu. Cry

Cejloniara O rany, weszłam na hidalgo i zakochałam sie w wintecach...
Ja mam gorzej - bo tym samym uczuciem zaczęłam darzyć Kieffery. Cejloniara, dobrze Ci radzę, nie wchodź na stronę Kieffera, którą podała wcześniej Gaga ....

Krzywiki są tutaj
http://mickunas.izg.pl/viewtopic.php?t=36


<t>Jeśli twój koń jest zbyt czysty, spędzasz z nim za mało czasu.</t>

Gaga

Posting Freak

1,127
02-05-2008, 06:49 AM #51
Trusiu jest tylko jeden sposób na wybór dla Ciebie: spróbować jazdy w kilku różnych siodłach - z Kiefferów, które znam:
w Kieffer Garmisch - chyba najbardziej wszechstronny wśród wszechstronnych Kiefferów, ale ma duże klocki tylnie,
Aachen (bardziej ujeżdżeniowe),
Munchen (troszkę bardziej w kier. skoków))
i w ujeżdżniowym (osobiście polecam Action, ale już tego nie produkują , teraz nowy model Actiona nazywa się Wall - Street

Nie polecam żadnego z modeli Europe, inaczej - mi się w tym źle siedziało, podobnie źle siedziało mi się w Genf (to model syntetyczny)

za to ciekawa jestem modelu Frankfurt - niestety nie widziałam go w Polsce :-(

z tego, co wiem Kiefferem handluje też Siodlarz, ale nadal polecam p. Kostrzewę (ihaha) - jesteś z Wawy, zatem nie będzie problemu z przyjazdem i doborem odpowiedniego siodła dla Ciebie i konia. Ponadto można u niego kupić na raty, jakby co :-)

<t>Niebo nie może być niebem, jeśli nie ma tam konia, który by mnie przywitał</t>
Gaga
02-05-2008, 06:49 AM #51

Trusiu jest tylko jeden sposób na wybór dla Ciebie: spróbować jazdy w kilku różnych siodłach - z Kiefferów, które znam:
w Kieffer Garmisch - chyba najbardziej wszechstronny wśród wszechstronnych Kiefferów, ale ma duże klocki tylnie,
Aachen (bardziej ujeżdżeniowe),
Munchen (troszkę bardziej w kier. skoków))
i w ujeżdżniowym (osobiście polecam Action, ale już tego nie produkują , teraz nowy model Actiona nazywa się Wall - Street

Nie polecam żadnego z modeli Europe, inaczej - mi się w tym źle siedziało, podobnie źle siedziało mi się w Genf (to model syntetyczny)

za to ciekawa jestem modelu Frankfurt - niestety nie widziałam go w Polsce :-(

z tego, co wiem Kiefferem handluje też Siodlarz, ale nadal polecam p. Kostrzewę (ihaha) - jesteś z Wawy, zatem nie będzie problemu z przyjazdem i doborem odpowiedniego siodła dla Ciebie i konia. Ponadto można u niego kupić na raty, jakby co :-)


<t>Niebo nie może być niebem, jeśli nie ma tam konia, który by mnie przywitał</t>

Lutejaxx

Administrator

2,782
02-05-2008, 07:28 AM #52
Trusia już nie chlipię...rymarz wczoraj dzwonił do mnie i...wyśle mi wreszcie McCleelana....dokupię tylko pad i już będę szczęśliwa.

<t></t>
Lutejaxx
02-05-2008, 07:28 AM #52

Trusia już nie chlipię...rymarz wczoraj dzwonił do mnie i...wyśle mi wreszcie McCleelana....dokupię tylko pad i już będę szczęśliwa.


<t></t>

JoannaL

Junior Member

22
02-05-2008, 07:45 AM #53
Co do wspomnianego Pana od siodeł Pana Kostrzewy, to jest to solidna osoba. Parę dobrych lat temu zakupiłam również Kieffera - Wiena - stary, prosty model, jak na razie dobrze odpowiada Wisełce Smile
JoannaL
02-05-2008, 07:45 AM #53

Co do wspomnianego Pana od siodeł Pana Kostrzewy, to jest to solidna osoba. Parę dobrych lat temu zakupiłam również Kieffera - Wiena - stary, prosty model, jak na razie dobrze odpowiada Wisełce Smile

Cejloniara

Posting Freak

1,108
02-05-2008, 07:47 AM #54
Nie pozostaje mi nic innego, jak:
1 zrobić prawo jazdy na bukmanke,
2. kupić bukmankę,
3. wsadzić konia do przyczepy i obezdzic kolezanki mierzac siodła Tongue

Nic prostrzego! A buu... ale coś wymyślę. I tak chcę tą pingiwówkę i tak :-)

<t>Mówimy o sobie „miłośnicy koni”. Warto postarać się o to, by choć trochę Twój koń był Twoim miłośnikiem. To jest fair.</t>
Cejloniara
02-05-2008, 07:47 AM #54

Nie pozostaje mi nic innego, jak:
1 zrobić prawo jazdy na bukmanke,
2. kupić bukmankę,
3. wsadzić konia do przyczepy i obezdzic kolezanki mierzac siodła Tongue

Nic prostrzego! A buu... ale coś wymyślę. I tak chcę tą pingiwówkę i tak :-)


<t>Mówimy o sobie „miłośnicy koni”. Warto postarać się o to, by choć trochę Twój koń był Twoim miłośnikiem. To jest fair.</t>

Tania

Senior Member

260
02-05-2008, 08:09 AM #55
Ja mam siodło wszechstronne o typie ujeżdżeniowym (VSD) są tez skokowo ukierunkowane (VSS)
Jestem bardzo zadowolona.Stubben -Arpav daje siodło do przetestowania po wpłaceniu kaucji.Jak nie pasuje to się odsyła a kasa zwraca kasę.
[Obrazek: stuSiegfriedVSD150.jpg]
Stubben SIEGFRIED VSD DL
Siodło o profilu ujeżdżeniowym
Model zbliżony wyglądem do siodła Siegfried VSS. Tybinki skrojone bardziej pionowo. Zaprojektowane dla jeźdźców preferujących jazdę na dłuższych puśliskach. Doskonale nadaje się do pracy maneżowej, dresażu . Miękkie, wydłużone poduszki kolanowe (w kształcie półksiężyca) i poduszki tylne. Głębokie siedzisko

<t></t>
Tania
02-05-2008, 08:09 AM #55

Ja mam siodło wszechstronne o typie ujeżdżeniowym (VSD) są tez skokowo ukierunkowane (VSS)
Jestem bardzo zadowolona.Stubben -Arpav daje siodło do przetestowania po wpłaceniu kaucji.Jak nie pasuje to się odsyła a kasa zwraca kasę.
[Obrazek: stuSiegfriedVSD150.jpg]
Stubben SIEGFRIED VSD DL
Siodło o profilu ujeżdżeniowym
Model zbliżony wyglądem do siodła Siegfried VSS. Tybinki skrojone bardziej pionowo. Zaprojektowane dla jeźdźców preferujących jazdę na dłuższych puśliskach. Doskonale nadaje się do pracy maneżowej, dresażu . Miękkie, wydłużone poduszki kolanowe (w kształcie półksiężyca) i poduszki tylne. Głębokie siedzisko


<t></t>

Cejloniara

Posting Freak

1,108
02-05-2008, 08:33 AM #56
Czy ktoś siedział na euroriding Diamant?? Tak jakoś fajnie to siodełko wygląda :-)

<t>Mówimy o sobie „miłośnicy koni”. Warto postarać się o to, by choć trochę Twój koń był Twoim miłośnikiem. To jest fair.</t>
Cejloniara
02-05-2008, 08:33 AM #56

Czy ktoś siedział na euroriding Diamant?? Tak jakoś fajnie to siodełko wygląda :-)


<t>Mówimy o sobie „miłośnicy koni”. Warto postarać się o to, by choć trochę Twój koń był Twoim miłośnikiem. To jest fair.</t>

Gaga

Posting Freak

1,127
02-05-2008, 08:36 AM #57
Siedziałam w tym kilka razy - tj na różnych siodłach tego modelu i mi osobiście kompletnie nie pasowało... ale Cejlonro niestety trzeba sprawdzić własnotyłkowo ;-) bo każdy ma inne preferencje siodłowe ;-)

Ja kiedyś uwielbiałam Stubbeny i to close contact, teraz wolę Kieffery - fotelowate bardziej ;-) heh z wiekiem widać bardziej na wygodzie mi zależy ;-)

<t>Niebo nie może być niebem, jeśli nie ma tam konia, który by mnie przywitał</t>
Gaga
02-05-2008, 08:36 AM #57

Siedziałam w tym kilka razy - tj na różnych siodłach tego modelu i mi osobiście kompletnie nie pasowało... ale Cejlonro niestety trzeba sprawdzić własnotyłkowo ;-) bo każdy ma inne preferencje siodłowe ;-)

Ja kiedyś uwielbiałam Stubbeny i to close contact, teraz wolę Kieffery - fotelowate bardziej ;-) heh z wiekiem widać bardziej na wygodzie mi zależy ;-)


<t>Niebo nie może być niebem, jeśli nie ma tam konia, który by mnie przywitał</t>

Tania

Senior Member

260
02-05-2008, 08:41 AM #58
Stubben teraz wymyślił taki system na siedzisko.Takie jakby dwie gąbeczki
[Obrazek: stuBiomexDres1.jpg]
Z rowkiem pośrodku.
http://www.arpav.pl/stubben/stubben.php?idkat=1000
Nazywa się to BIOMEX.Widocznie ludzie narzekali.
Wygodne jest-siedziałam.Ale ceny siodeł poszybowały w górę. Cry
Ja mam bez i lubię twarde siodło.Antyhemoroidowe jest :lol:

<t></t>
Tania
02-05-2008, 08:41 AM #58

Stubben teraz wymyślił taki system na siedzisko.Takie jakby dwie gąbeczki
[Obrazek: stuBiomexDres1.jpg]
Z rowkiem pośrodku.
http://www.arpav.pl/stubben/stubben.php?idkat=1000
Nazywa się to BIOMEX.Widocznie ludzie narzekali.
Wygodne jest-siedziałam.Ale ceny siodeł poszybowały w górę. Cry
Ja mam bez i lubię twarde siodło.Antyhemoroidowe jest :lol:


<t></t>

Trusia

Senior Member

324
02-05-2008, 09:08 AM #59
Gaga, dzięki za info o Kieferach wszchstronnych, ale po tym, co napisałyście ze Sznurką o ujeżdżeniowych (i jeszcze Klara w tym drugim wątku o siodłach), zaczęłam też rozważać ujeżdżeniowe. A więc jeszcze trudniejszy wybór. Jeśli napiszę do Ciebie na pw (żeby tu nie śmiecić) z nazwami modelami, jakie mi się spodobały, czy jesteś w stanie z samego zdjęcia coś poradzić? Oczywiście nie spodziewam się jakiejś dogłębnej analizy, bo ze zdjęcia trudno, ale przynajmniej cokolwiek, żeby przynajmniej coś wyeliminować. A jak jest z wagą tych siodeł? Nigdzie nie znalazłam na ten temat informacji. Swoją drogą to ciekawe, dlaczego standardowo waga nie jest podawana w opisie. Czy tak mało użytkowników zwraca na to uwagę?

Nie kojarzałam, że p. Kostrzewa sprzedaje też Kieffery, myślałam, że Prestige i Euroriding.

Duchowa, to co, zostawiasz mnie samą w tym chlipaniu? W niedzielę jadę na urlop i będę mysleć o Kiefferach i samotnie chlipać.

<t>Jeśli twój koń jest zbyt czysty, spędzasz z nim za mało czasu.</t>
Trusia
02-05-2008, 09:08 AM #59

Gaga, dzięki za info o Kieferach wszchstronnych, ale po tym, co napisałyście ze Sznurką o ujeżdżeniowych (i jeszcze Klara w tym drugim wątku o siodłach), zaczęłam też rozważać ujeżdżeniowe. A więc jeszcze trudniejszy wybór. Jeśli napiszę do Ciebie na pw (żeby tu nie śmiecić) z nazwami modelami, jakie mi się spodobały, czy jesteś w stanie z samego zdjęcia coś poradzić? Oczywiście nie spodziewam się jakiejś dogłębnej analizy, bo ze zdjęcia trudno, ale przynajmniej cokolwiek, żeby przynajmniej coś wyeliminować. A jak jest z wagą tych siodeł? Nigdzie nie znalazłam na ten temat informacji. Swoją drogą to ciekawe, dlaczego standardowo waga nie jest podawana w opisie. Czy tak mało użytkowników zwraca na to uwagę?

Nie kojarzałam, że p. Kostrzewa sprzedaje też Kieffery, myślałam, że Prestige i Euroriding.

Duchowa, to co, zostawiasz mnie samą w tym chlipaniu? W niedzielę jadę na urlop i będę mysleć o Kiefferach i samotnie chlipać.


<t>Jeśli twój koń jest zbyt czysty, spędzasz z nim za mało czasu.</t>

Gaga

Posting Freak

1,127
02-05-2008, 09:21 AM #60
hm mogę zważyć swoje Kieffery Undecided o ile wymyślę jak to zrobić ;-)
pisz smiało na pw
i... zazdroszczę urlopu :-)

Pan Kostrzewa nie ma juz w ofercie nowych Kiefferów , ale ma używane - zawsze możesz spróbować jak Ci się w tym jeździ i porozmawiać - może ściągnie jakiś model? Jak nie to chyba najtaniej w cavallo będzie :-)

<t>Niebo nie może być niebem, jeśli nie ma tam konia, który by mnie przywitał</t>
Gaga
02-05-2008, 09:21 AM #60

hm mogę zważyć swoje Kieffery Undecided o ile wymyślę jak to zrobić ;-)
pisz smiało na pw
i... zazdroszczę urlopu :-)

Pan Kostrzewa nie ma juz w ofercie nowych Kiefferów , ale ma używane - zawsze możesz spróbować jak Ci się w tym jeździ i porozmawiać - może ściągnie jakiś model? Jak nie to chyba najtaniej w cavallo będzie :-)


<t>Niebo nie może być niebem, jeśli nie ma tam konia, który by mnie przywitał</t>

Strony (29): Wstecz 1 2 3 4 5 6 29 Dalej  
 
  • 0 głosów - średnia: 0
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości