Hipologia Kategoria Chów koni - i wszystko, co z nim związane Siodła - typy, dobieranie, dopasowywanie

Siodła - typy, dobieranie, dopasowywanie

Siodła - typy, dobieranie, dopasowywanie

Strony (29): Wstecz 1 17 18 19 20 21 29 Dalej  
Lutejaxx

Administrator

2,782
01-15-2009, 06:07 PM #271
O tak, to świetne siodło do wędrówekSmile i grzbiet konia oddycha, i nie ma tybinek które by mu całe boki upociły, i jest gdzie przymocować wszystko co sie chce zabrać...i leciutkie...jedna wada to dwa razy sie trzeba zastanowić zanim sie coś w tym zechce przeskoczyć, jakąś niewinna brzózkę w lesie czy cuśWink

<t></t>
Lutejaxx
01-15-2009, 06:07 PM #271

O tak, to świetne siodło do wędrówekSmile i grzbiet konia oddycha, i nie ma tybinek które by mu całe boki upociły, i jest gdzie przymocować wszystko co sie chce zabrać...i leciutkie...jedna wada to dwa razy sie trzeba zastanowić zanim sie coś w tym zechce przeskoczyć, jakąś niewinna brzózkę w lesie czy cuśWink


<t></t>

Lutejaxx

Administrator

2,782
01-16-2009, 12:38 PM #272
do terenu właśnie jest super, ale potrzebuję drugiego siodła "normalnego".
I też zastanawiam się nad siodłem wintec....jak sądzicie czy ono jest dostatecznie wygodne pod względem "kręgosłupowym?"

<t></t>
Lutejaxx
01-16-2009, 12:38 PM #272

do terenu właśnie jest super, ale potrzebuję drugiego siodła "normalnego".
I też zastanawiam się nad siodłem wintec....jak sądzicie czy ono jest dostatecznie wygodne pod względem "kręgosłupowym?"


<t></t>

branka

Posting Freak

2,096
01-16-2009, 12:53 PM #273
Trzeba spróbowaćSmile Mi sie podoba strasznie. I siedzi też - koń przez te 10 min próbowania tez chodził ok, nic sie nie spinał itp. Dobrze sie układa na koniu i pod jeźdzcem. I jest lekkieSmile

<t></t>
branka
01-16-2009, 12:53 PM #273

Trzeba spróbowaćSmile Mi sie podoba strasznie. I siedzi też - koń przez te 10 min próbowania tez chodził ok, nic sie nie spinał itp. Dobrze sie układa na koniu i pod jeźdzcem. I jest lekkieSmile


<t></t>

Julia z Orla

Posting Freak

1,409
01-16-2009, 04:59 PM #274
Zdjęcie zrób Aniu Branki odzianej w siodełko koniecznie (proszę Wink )
Mi też się bardzo podobało to brązowe, ale jeszcze nigdy nie widziałam jak się prezentuje na koniu.

<r><SIZE size="85"><s></s><URL url="http://stajniaequila.blogspot.com/"><s></s><COLOR color="#80BF00"><s></s>★Stajnia Equila<e></e></COLOR><e></e></URL><br/>
<URL url="http://equimechana.blogspot.com/"><s></s>EQUIMECHANA - o biomechanice ruchu konia<e></e></URL><br/>
<I><s></s>"The horse already understands the human better than the human will ever understand the horse."<e></e></I> D.Bennet<e>
</e></SIZE></r>
Julia z Orla
01-16-2009, 04:59 PM #274

Zdjęcie zrób Aniu Branki odzianej w siodełko koniecznie (proszę Wink )
Mi też się bardzo podobało to brązowe, ale jeszcze nigdy nie widziałam jak się prezentuje na koniu.


<r><SIZE size="85"><s></s><URL url="http://stajniaequila.blogspot.com/"><s></s><COLOR color="#80BF00"><s></s>★Stajnia Equila<e></e></COLOR><e></e></URL><br/>
<URL url="http://equimechana.blogspot.com/"><s></s>EQUIMECHANA - o biomechanice ruchu konia<e></e></URL><br/>
<I><s></s>"The horse already understands the human better than the human will ever understand the horse."<e></e></I> D.Bennet<e>
</e></SIZE></r>

branka

Posting Freak

2,096
01-16-2009, 05:53 PM #275
Zrobię w komplecie z moim brązowym nachrapnikiem, hehe. A konia też ciemnobrązowa jest. i czaprak rudy - wszystko sobie obmyśliłam Smile

<t></t>
branka
01-16-2009, 05:53 PM #275

Zrobię w komplecie z moim brązowym nachrapnikiem, hehe. A konia też ciemnobrązowa jest. i czaprak rudy - wszystko sobie obmyśliłam Smile


<t></t>

Waniutek

Junior Member

33
01-18-2009, 02:59 PM #276
Będę mieć do testowania pod koniec stycznia siodło ujezdzeniowe Anky Salinero oraz skokowe Pessoa. Jeśli ktoś z was bądź z waszych znajomych jest zainteresowany kontakt na PW

<t></t>
Waniutek
01-18-2009, 02:59 PM #276

Będę mieć do testowania pod koniec stycznia siodło ujezdzeniowe Anky Salinero oraz skokowe Pessoa. Jeśli ktoś z was bądź z waszych znajomych jest zainteresowany kontakt na PW


<t></t>

aga

Member

84
01-19-2009, 09:51 PM #277
Dlaczego mój koń jak go siodłam to obgryza drewniane części boksu czy wasze konie też tak robią?

<t></t>
aga
01-19-2009, 09:51 PM #277

Dlaczego mój koń jak go siodłam to obgryza drewniane części boksu czy wasze konie też tak robią?


<t></t>

Guli

Posting Freak

1,701
01-20-2009, 10:43 AM #278
arabiatta Zdjęcie zrób Aniu Branki odzianej w siodełko koniecznie (proszę Wink )
.

Przyłączam się do prośby.
Z zamówionego przez mnie wczesniej siodła nici, a jest mozliwość kupienia Wintec.

Chciałabym zobaczyć, jak jeździec i koń wyglądają.

Takie siodła są do kupienia:
To rozmiar 17

[Obrazek: 529724874dv0.jpg]


i takie wszechstronne
[Obrazek: 532975129ra9.jpg]

Trochę mniejsze, bo 16 , ale miałam ten rozmiar.

Nie wiem tylko , czy kolana miałabym we właściwym miejscu, ze względu na ten profil Smile

<r><COLOR color="#FF0000"><s></s>Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl. <e></e></COLOR></r>
Guli
01-20-2009, 10:43 AM #278

arabiatta Zdjęcie zrób Aniu Branki odzianej w siodełko koniecznie (proszę Wink )
.

Przyłączam się do prośby.
Z zamówionego przez mnie wczesniej siodła nici, a jest mozliwość kupienia Wintec.

Chciałabym zobaczyć, jak jeździec i koń wyglądają.

Takie siodła są do kupienia:
To rozmiar 17

[Obrazek: 529724874dv0.jpg]


i takie wszechstronne
[Obrazek: 532975129ra9.jpg]

Trochę mniejsze, bo 16 , ale miałam ten rozmiar.

Nie wiem tylko , czy kolana miałabym we właściwym miejscu, ze względu na ten profil Smile


<r><COLOR color="#FF0000"><s></s>Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl. <e></e></COLOR></r>

Dagmara Matuszak

Senior Member

719
01-20-2009, 11:01 AM #279
aga Dlaczego mój koń jak go siodłam to obgryza drewniane części boksu czy wasze konie też tak robią?

Aga, to może być wyraz niezadowolenia/frustracji/obawy przed bólem, jeśli na przykład siodło nie pasuje albo kiedyś nie pasowało, bolą mięśnie grzbietu itp. itd. Taka czynność zastępcza. Trudno to ocenić nie wiedząc nic więcej o sytuacji, bo powodem może być też właśnie zjedzony smakołyk, kłopoty z żołądkiem albo po prostu ogólna zajawka na drewno. Jeśli jednak koń robi to tylko podczas siodłania, to trzeba rozważyć pierwszą opcję. Zwłaszcza że Twoja klacz, jeśli to o nią chodzi, miała (ma nadal?) problemy z grzbietem.

<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#808080"><s></s>They're dangerous at both ends and crafty in the middle.<br/>
<e>
</e></COLOR><e>
</e></I><e>
</e></SIZE></r>
Dagmara Matuszak
01-20-2009, 11:01 AM #279

aga Dlaczego mój koń jak go siodłam to obgryza drewniane części boksu czy wasze konie też tak robią?

Aga, to może być wyraz niezadowolenia/frustracji/obawy przed bólem, jeśli na przykład siodło nie pasuje albo kiedyś nie pasowało, bolą mięśnie grzbietu itp. itd. Taka czynność zastępcza. Trudno to ocenić nie wiedząc nic więcej o sytuacji, bo powodem może być też właśnie zjedzony smakołyk, kłopoty z żołądkiem albo po prostu ogólna zajawka na drewno. Jeśli jednak koń robi to tylko podczas siodłania, to trzeba rozważyć pierwszą opcję. Zwłaszcza że Twoja klacz, jeśli to o nią chodzi, miała (ma nadal?) problemy z grzbietem.


<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#808080"><s></s>They're dangerous at both ends and crafty in the middle.<br/>
<e>
</e></COLOR><e>
</e></I><e>
</e></SIZE></r>

branka

Posting Freak

2,096
01-20-2009, 11:16 AM #280
Mi się zaczyna coraz bardziej zdawać, że heblowanie Branki przy siodłaniu to kwestia niedopasowania poprzedniego siodła. Winteca załozyłam ostatnio trzeci raz i koń tylko skulił na moment uszy, ale od razu je postawił. Bo ona chociaz przy czyszczeniu już nie hebluje dawno, to przy siodłaniu rónie bywało. Wintec jest chyba dla niej wygodniejszy. A mam w tej chwili i tak czarny łęk a wyszedł mi numer szerszy(choć jak dla mnie siodło lezy dobrze) - dlatego będę teraz kilka dni tylko spacerować.
Także gryzienie przy siodłaniu to może byc kwestia siodła.

<t></t>
branka
01-20-2009, 11:16 AM #280

Mi się zaczyna coraz bardziej zdawać, że heblowanie Branki przy siodłaniu to kwestia niedopasowania poprzedniego siodła. Winteca załozyłam ostatnio trzeci raz i koń tylko skulił na moment uszy, ale od razu je postawił. Bo ona chociaz przy czyszczeniu już nie hebluje dawno, to przy siodłaniu rónie bywało. Wintec jest chyba dla niej wygodniejszy. A mam w tej chwili i tak czarny łęk a wyszedł mi numer szerszy(choć jak dla mnie siodło lezy dobrze) - dlatego będę teraz kilka dni tylko spacerować.
Także gryzienie przy siodłaniu to może byc kwestia siodła.


<t></t>

doma_

Junior Member

31
01-20-2009, 12:25 PM #281
Foty Winteca 2000 na koniu.
Rozmiar siodełka to 17 cali, łęk biały (najszerszy).

Linki:
http://images24.fotosik.pl/316/3bb6ab244f033955.jpg

http://images31.fotosik.pl/441/9a579dc179bdd8a5.jpg

Pozdrawiam

Edit:
Magda Gulina
Zauważyłam, że siodła nad którymi się zastanawiasz mają różne rozmiary siedziska...
Czy wygodnie Ci się jeździ w obydwu rozmiarach (16 i 17)?

Mi najwygodniej w 17, w 17,5 było zdecydowanie gorzej (obydwa te same modele Winteca) - pomiędzy siodłami tylko pół cala różnicy a siedzi się zupełnie inaczej...
A pomiędzy rozważanymi przez Ciebie siodłami jest aż cal różnicy.

<t></t>
doma_
01-20-2009, 12:25 PM #281

Foty Winteca 2000 na koniu.
Rozmiar siodełka to 17 cali, łęk biały (najszerszy).

Linki:
http://images24.fotosik.pl/316/3bb6ab244f033955.jpg

http://images31.fotosik.pl/441/9a579dc179bdd8a5.jpg

Pozdrawiam

Edit:
Magda Gulina
Zauważyłam, że siodła nad którymi się zastanawiasz mają różne rozmiary siedziska...
Czy wygodnie Ci się jeździ w obydwu rozmiarach (16 i 17)?

Mi najwygodniej w 17, w 17,5 było zdecydowanie gorzej (obydwa te same modele Winteca) - pomiędzy siodłami tylko pół cala różnicy a siedzi się zupełnie inaczej...
A pomiędzy rozważanymi przez Ciebie siodłami jest aż cal różnicy.


<t></t>

Guli

Posting Freak

1,701
01-20-2009, 01:37 PM #282
Taki akurat jest wybór :?

Bardziej interesuje mnie profil, bo on w moim przypadku stanowi o dopasowaniu Smile
Ten, który pokazałaś, to wszechstronny ?

Wygląda, że dobrze układa Ci się noga ( chodzi o kolana) ?

<r><COLOR color="#FF0000"><s></s>Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl. <e></e></COLOR></r>
Guli
01-20-2009, 01:37 PM #282

Taki akurat jest wybór :?

Bardziej interesuje mnie profil, bo on w moim przypadku stanowi o dopasowaniu Smile
Ten, który pokazałaś, to wszechstronny ?

Wygląda, że dobrze układa Ci się noga ( chodzi o kolana) ?


<r><COLOR color="#FF0000"><s></s>Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl. <e></e></COLOR></r>

doma_

Junior Member

31
01-20-2009, 02:02 PM #283
Siodełko jest wszechstronne.

Mam problem z niektórymi siodłami - jestem "krótkonożna" i przeważnie mają zbyt długie tybiny i nie sięgam kolanem do poduszki. W tym Wintecu mi się jeździ bardzo dobrze - zarówno profil jak i rozmiar są dla mnie ok. Dodatkowo można klocki przyczepić w wybranym miejscu (są na rzepy) - to bardzo wpływa na ułożenie nogi.

Najlepiej, żebyś pojeździła w obydwu modelach i ich różnych rozmiarach...
A na pewno nie można decydować się na zakup siodła jeżeli się w dokładnie takim, jakie chcemy kupić nie siedziało. Ja już raz popełniłam taki błąd i nie zamierzam go powtarzać...
Czy będziesz miała możliwość jazdy w tych/takich (o dokładnie takich samych parametrach) siodłach przed decyzją o zakupie?

Co roumiesz przez stwierdzenie:
Cytat:Bardziej interesuje mnie profil, bo on w moim przypadku stanowi o dopasowaniu
Siodła, które wkleiłaś są zupełnie różne - jedno to ujeżdżeniówka a drugie jest wszechstronne - mają różne profile, wymuszają różny dosiad.

<t></t>
doma_
01-20-2009, 02:02 PM #283

Siodełko jest wszechstronne.

Mam problem z niektórymi siodłami - jestem "krótkonożna" i przeważnie mają zbyt długie tybiny i nie sięgam kolanem do poduszki. W tym Wintecu mi się jeździ bardzo dobrze - zarówno profil jak i rozmiar są dla mnie ok. Dodatkowo można klocki przyczepić w wybranym miejscu (są na rzepy) - to bardzo wpływa na ułożenie nogi.

Najlepiej, żebyś pojeździła w obydwu modelach i ich różnych rozmiarach...
A na pewno nie można decydować się na zakup siodła jeżeli się w dokładnie takim, jakie chcemy kupić nie siedziało. Ja już raz popełniłam taki błąd i nie zamierzam go powtarzać...
Czy będziesz miała możliwość jazdy w tych/takich (o dokładnie takich samych parametrach) siodłach przed decyzją o zakupie?

Co roumiesz przez stwierdzenie:

Cytat:Bardziej interesuje mnie profil, bo on w moim przypadku stanowi o dopasowaniu
Siodła, które wkleiłaś są zupełnie różne - jedno to ujeżdżeniówka a drugie jest wszechstronne - mają różne profile, wymuszają różny dosiad.


<t></t>

aga

Member

84
01-20-2009, 02:40 PM #284
To ja wstawiam zdjęci i prosze o ocenienie jak to siodło leży na moim koniu.
Z góry dziękuję.

[Obrazek: oliwka_240208.jpg]

[Obrazek: oliwka_240206.jpg]

[Obrazek: oliwka_240199.jpg]


(Próbowałam naprawić linki. Mam nadzieję, że już widać zdjęcia. Teolinek.)

<t></t>
aga
01-20-2009, 02:40 PM #284

To ja wstawiam zdjęci i prosze o ocenienie jak to siodło leży na moim koniu.
Z góry dziękuję.

[Obrazek: oliwka_240208.jpg]

[Obrazek: oliwka_240206.jpg]

[Obrazek: oliwka_240199.jpg]


(Próbowałam naprawić linki. Mam nadzieję, że już widać zdjęcia. Teolinek.)


<t></t>

Guli

Posting Freak

1,701
01-20-2009, 04:59 PM #285
doma_ - jedno to ujeżdżeniówka a drugie jest wszechstronne - mają różne profile, wymuszają różny dosiad.

Wiem, że maja inne profile Smile

Ale to akurat nie jest tak istotne dla mnie.

Dziwna sprawa.
Na cudzych siodłach jeździ mi się dobrze, nawet w kulbace westernowej- często nawet nie zauważam, że siedzę w siodle Smile
A swojego nie cierpię., bo tybinki są zbyt wysunięte do przodu ( ma rozmiar 18)

Przymierzyc ich nie mogę.

Mam krótkie nogi, dlatego istotny jest profil- jesli większe, to ujeżdzeniowe
Wtedy mam szanse na właściwe przyłożenie kolan.

Musze dopytac sie o wymiary tybinki- może wtedy przymierzę na własnym

<r><COLOR color="#FF0000"><s></s>Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl. <e></e></COLOR></r>
Guli
01-20-2009, 04:59 PM #285

doma_ - jedno to ujeżdżeniówka a drugie jest wszechstronne - mają różne profile, wymuszają różny dosiad.

Wiem, że maja inne profile Smile

Ale to akurat nie jest tak istotne dla mnie.

Dziwna sprawa.
Na cudzych siodłach jeździ mi się dobrze, nawet w kulbace westernowej- często nawet nie zauważam, że siedzę w siodle Smile
A swojego nie cierpię., bo tybinki są zbyt wysunięte do przodu ( ma rozmiar 18)

Przymierzyc ich nie mogę.

Mam krótkie nogi, dlatego istotny jest profil- jesli większe, to ujeżdzeniowe
Wtedy mam szanse na właściwe przyłożenie kolan.

Musze dopytac sie o wymiary tybinki- może wtedy przymierzę na własnym


<r><COLOR color="#FF0000"><s></s>Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl. <e></e></COLOR></r>

Strony (29): Wstecz 1 17 18 19 20 21 29 Dalej  
 
  • 0 głosów - średnia: 0
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości