Hipologia Kategoria Chów koni - i wszystko, co z nim związane Sprzęt, zakupy, tajniki

Sprzęt, zakupy, tajniki

Sprzęt, zakupy, tajniki

Strony (5): Wstecz 1 2 3 4 5 Dalej
sznurka

Senior Member

269
02-06-2008, 11:49 AM #46
http://sklep.horses.pl/projector.php?pro...iate=linka

w tym sklepie są tez inne
rowniez w dziale moskitiery

<r>ruda z rudymi na sznurkach <br/>
<URL url="http://www.konisiefajowe.blog.pl"><s>http://</s>http://www.konisiefajowe.blog.pl<e></e></URL></r>
sznurka
02-06-2008, 11:49 AM #46

http://sklep.horses.pl/projector.php?pro...iate=linka

w tym sklepie są tez inne
rowniez w dziale moskitiery


<r>ruda z rudymi na sznurkach <br/>
<URL url="http://www.konisiefajowe.blog.pl"><s>http://</s>http://www.konisiefajowe.blog.pl<e></e></URL></r>

Guli

Posting Freak

1,701
02-07-2008, 08:24 AM #47
Gaga Guli, źle założone gaitery ... Undecided

Fakt, że źle, bo "języka" nie włożyłam poprawnie.
Jeśli zrobię to dobrze, to z przodu buta ten ochraniacz będzie niżej, ale z tyłu nadal będzie zachodził na koronkę.
Na Twoich zdjęciach gaitera ( ów) nie widac zupełnie.
Czy wobec tego powinnam je obciąć, wyrzucić?

Dzięki za informacje dotyczące mierzenia Smile

<r><COLOR color="#FF0000"><s></s>Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl. <e></e></COLOR></r>
Guli
02-07-2008, 08:24 AM #47

Gaga Guli, źle założone gaitery ... Undecided

Fakt, że źle, bo "języka" nie włożyłam poprawnie.
Jeśli zrobię to dobrze, to z przodu buta ten ochraniacz będzie niżej, ale z tyłu nadal będzie zachodził na koronkę.
Na Twoich zdjęciach gaitera ( ów) nie widac zupełnie.
Czy wobec tego powinnam je obciąć, wyrzucić?

Dzięki za informacje dotyczące mierzenia Smile


<r><COLOR color="#FF0000"><s></s>Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl. <e></e></COLOR></r>

Gaga

Posting Freak

1,127
02-07-2008, 09:11 AM #48
Magdo (spróbuję się przyzwyczaić po latach Guli'owania ;-))
Po pierwsze - język jest do butów Boa, nie do Old Macsów - sam język możesz wyrzucić, lub zrobić cokolwiek w tym kierunku Big Grin

Po drugie - każdy koń ma inną budowę, zatem długość gaiterów może sie na koniu względnie różnić. Jednak ważne jest to, aby przylegały do nogi, inaczej nie spełnią funkcji przeciw - wpado - błotno - piaskowej , tj będziesz miała w bucie pełno piasku i błota, a co dalej idzie - jest ogromna szansa powaznych (krwawych) obtarć

Po trzecie - NIE WYRZUCAJ GAITERÓW!!! - bez nich buty niestety obcierają - j.w. i nie obcinaj - im wiecej chronią , tym lepiej...

Gaiter musi zachodzić na koronkę, bo to własnie koronkę i piętki chroni przed obtarciem... i na moich zdjeciach widać gaiter - z przodu zapięty jest "na skoks", bo za duży i inaczej nie przylega do nogi. Z tyłu chorni cały zgiętek pęcinowy licząc od piętki do zgięcia.

tak zapinam gaitery:
[Obrazek: getr.jpg]
a tu widac, że jednak ... je widać ;-)
[Obrazek: buty4.jpg]
[Obrazek: buty2.jpg]

<t>Niebo nie może być niebem, jeśli nie ma tam konia, który by mnie przywitał</t>
Gaga
02-07-2008, 09:11 AM #48

Magdo (spróbuję się przyzwyczaić po latach Guli'owania ;-))
Po pierwsze - język jest do butów Boa, nie do Old Macsów - sam język możesz wyrzucić, lub zrobić cokolwiek w tym kierunku Big Grin

Po drugie - każdy koń ma inną budowę, zatem długość gaiterów może sie na koniu względnie różnić. Jednak ważne jest to, aby przylegały do nogi, inaczej nie spełnią funkcji przeciw - wpado - błotno - piaskowej , tj będziesz miała w bucie pełno piasku i błota, a co dalej idzie - jest ogromna szansa powaznych (krwawych) obtarć

Po trzecie - NIE WYRZUCAJ GAITERÓW!!! - bez nich buty niestety obcierają - j.w. i nie obcinaj - im wiecej chronią , tym lepiej...

Gaiter musi zachodzić na koronkę, bo to własnie koronkę i piętki chroni przed obtarciem... i na moich zdjeciach widać gaiter - z przodu zapięty jest "na skoks", bo za duży i inaczej nie przylega do nogi. Z tyłu chorni cały zgiętek pęcinowy licząc od piętki do zgięcia.

tak zapinam gaitery:
[Obrazek: getr.jpg]
a tu widac, że jednak ... je widać ;-)
[Obrazek: buty4.jpg]
[Obrazek: buty2.jpg]


<t>Niebo nie może być niebem, jeśli nie ma tam konia, który by mnie przywitał</t>

Gaga

Posting Freak

1,127
02-11-2008, 06:15 AM #49
No, teraz wszystko jest OK, cieszę się , że butki pasują :-)
Kilka dni i się zwierz przyzwyczai :-)

<t>Niebo nie może być niebem, jeśli nie ma tam konia, który by mnie przywitał</t>
Gaga
02-11-2008, 06:15 AM #49

No, teraz wszystko jest OK, cieszę się , że butki pasują :-)
Kilka dni i się zwierz przyzwyczai :-)


<t>Niebo nie może być niebem, jeśli nie ma tam konia, który by mnie przywitał</t>

Dagmara Matuszak

Senior Member

719
12-14-2008, 07:38 PM #50
Szukam i nie mogę znaleźć... kantarów w przyzwoitej cenie z płaskim karabinkiem, o takim:

[Obrazek: WV-Halfter-Nylon-pastelgruen.jpg]

z naciskiem na przyzwoitą cenę... jak najprostsze, parciane, bez regulacji nachrapnika - tylko o ten karabinek mi chodzi.

wiecie może gdzie?

<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#808080"><s></s>They're dangerous at both ends and crafty in the middle.<br/>
<e>
</e></COLOR><e>
</e></I><e>
</e></SIZE></r>
Dagmara Matuszak
12-14-2008, 07:38 PM #50

Szukam i nie mogę znaleźć... kantarów w przyzwoitej cenie z płaskim karabinkiem, o takim:

[Obrazek: WV-Halfter-Nylon-pastelgruen.jpg]

z naciskiem na przyzwoitą cenę... jak najprostsze, parciane, bez regulacji nachrapnika - tylko o ten karabinek mi chodzi.

wiecie może gdzie?


<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#808080"><s></s>They're dangerous at both ends and crafty in the middle.<br/>
<e>
</e></COLOR><e>
</e></I><e>
</e></SIZE></r>

branka

Posting Freak

2,096
12-14-2008, 07:43 PM #51
A wi ektos jak przerobic zwykłe ogłowie z nachrapnikiem na ogłowie bezwędzidłowe? :roll: Ja mam parę pomysłów ale jakoś nie umiem tego wymyślić, żeby było dobrze.

<t></t>
branka
12-14-2008, 07:43 PM #51

A wi ektos jak przerobic zwykłe ogłowie z nachrapnikiem na ogłowie bezwędzidłowe? :roll: Ja mam parę pomysłów ale jakoś nie umiem tego wymyślić, żeby było dobrze.


<t></t>

Dagmara Matuszak

Senior Member

719
12-14-2008, 07:46 PM #52
Mój kolega przerabiał (ale u rymarza) na takie typu BB. Spytam Smile.

A ja dalej swoje :oops: - takie kantary można gdzieś u nas kupić?

[Obrazek: bu601.205.jpg]

<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#808080"><s></s>They're dangerous at both ends and crafty in the middle.<br/>
<e>
</e></COLOR><e>
</e></I><e>
</e></SIZE></r>
Dagmara Matuszak
12-14-2008, 07:46 PM #52

Mój kolega przerabiał (ale u rymarza) na takie typu BB. Spytam Smile.

A ja dalej swoje :oops: - takie kantary można gdzieś u nas kupić?

[Obrazek: bu601.205.jpg]


<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#808080"><s></s>They're dangerous at both ends and crafty in the middle.<br/>
<e>
</e></COLOR><e>
</e></I><e>
</e></SIZE></r>

Dagmara Matuszak

Senior Member

719
12-15-2008, 01:01 PM #53
Olać nasze sklepy Wink zamawiam w DE. Koszt wysyłki 15 eurosów, może ktoś z Was chce się przyłączyć? anglojęzyczna strona sklepu tutaj.

<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#808080"><s></s>They're dangerous at both ends and crafty in the middle.<br/>
<e>
</e></COLOR><e>
</e></I><e>
</e></SIZE></r>
Dagmara Matuszak
12-15-2008, 01:01 PM #53

Olać nasze sklepy Wink zamawiam w DE. Koszt wysyłki 15 eurosów, może ktoś z Was chce się przyłączyć? anglojęzyczna strona sklepu tutaj.


<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#808080"><s></s>They're dangerous at both ends and crafty in the middle.<br/>
<e>
</e></COLOR><e>
</e></I><e>
</e></SIZE></r>

Waniutek

Junior Member

33
12-27-2008, 11:50 AM #54
Dagmara Matuszak - są te kantary w sklepie http://www.horseequipment.pl a jesli nie bedzie ich na stronie to napisz maila do sklepu to wstawi specjalnie pod klienta. Big Grin

<t></t>
Waniutek
12-27-2008, 11:50 AM #54

Dagmara Matuszak - są te kantary w sklepie http://www.horseequipment.pl a jesli nie bedzie ich na stronie to napisz maila do sklepu to wstawi specjalnie pod klienta. Big Grin


<t></t>

Dagmara Matuszak

Senior Member

719
12-27-2008, 01:55 PM #55
O, dzięki! Smile Na stronie ich nie ma, ale wyślę maila z zapytaniem.

<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#808080"><s></s>They're dangerous at both ends and crafty in the middle.<br/>
<e>
</e></COLOR><e>
</e></I><e>
</e></SIZE></r>
Dagmara Matuszak
12-27-2008, 01:55 PM #55

O, dzięki! Smile Na stronie ich nie ma, ale wyślę maila z zapytaniem.


<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#808080"><s></s>They're dangerous at both ends and crafty in the middle.<br/>
<e>
</e></COLOR><e>
</e></I><e>
</e></SIZE></r>

Waniutek

Junior Member

33
12-29-2008, 01:28 PM #56
Wysyłaj maila ze swojej skrzynki mailowej a nie przez sklep,ponieważ jest teraz w przebudowie do połowy stycznia. Adres znajdziesz na stronie. Pozdrowionka
Może ktoś z Was chciałby kupić tanie pady Anky w podstawowych kolorach.

<t></t>
Waniutek
12-29-2008, 01:28 PM #56

Wysyłaj maila ze swojej skrzynki mailowej a nie przez sklep,ponieważ jest teraz w przebudowie do połowy stycznia. Adres znajdziesz na stronie. Pozdrowionka
Może ktoś z Was chciałby kupić tanie pady Anky w podstawowych kolorach.


<t></t>

Myszata

Junior Member

18
07-06-2009, 12:07 PM #57
Czy ktoś z was widział kiedykolwiek wędzidło gumowe podwójnie łamane Wink?

Jeśli tak to co? gdzie? za ile?

Jeśli nie, to wiem, że na allegro był kiedyś ktoś kto robił wędzidła na zamówienie (tzn ponoć była możliwość) Celtu czy cos w ten nick Tongue

<t>"Nie ważna jest metoda, narzędzia czy technika, najważniejsze jest podejście!"</t>
Myszata
07-06-2009, 12:07 PM #57

Czy ktoś z was widział kiedykolwiek wędzidło gumowe podwójnie łamane Wink?

Jeśli tak to co? gdzie? za ile?

Jeśli nie, to wiem, że na allegro był kiedyś ktoś kto robił wędzidła na zamówienie (tzn ponoć była możliwość) Celtu czy cos w ten nick Tongue


<t>"Nie ważna jest metoda, narzędzia czy technika, najważniejsze jest podejście!"</t>

Lutejaxx

Administrator

2,782
12-09-2009, 07:23 PM #58
A co myślicie o pakach na sprzęt jeździecki? Ja z chęcią kiedyś bym sobie kupila, jest to wygodne i przede wszystkim nikt nic sobie "nie pożyczy" jak to nie raz bywa. :twisted:
Myślę o czymś takim http://www.equicomp.wizja.net.pl/sklep/c...cts_id=903

<t></t>
Lutejaxx
12-09-2009, 07:23 PM #58

A co myślicie o pakach na sprzęt jeździecki? Ja z chęcią kiedyś bym sobie kupila, jest to wygodne i przede wszystkim nikt nic sobie "nie pożyczy" jak to nie raz bywa. :twisted:
Myślę o czymś takim http://www.equicomp.wizja.net.pl/sklep/c...cts_id=903


<t></t>

Katoda

Member

170
12-09-2009, 07:28 PM #59
Paki to rzeczywiście fajna sprawa. Znam parę osób, które mają sprzęt poukładany właśnie w tym "blaszaku".Wink To taka własna szafka. Spotykana często w stajniach sportowców, ale u osób prywatnych mające konie rekreacyjne też się pewnie juz dawno pojawiła.

<t></t>
Katoda
12-09-2009, 07:28 PM #59

Paki to rzeczywiście fajna sprawa. Znam parę osób, które mają sprzęt poukładany właśnie w tym "blaszaku".Wink To taka własna szafka. Spotykana często w stajniach sportowców, ale u osób prywatnych mające konie rekreacyjne też się pewnie juz dawno pojawiła.


<t></t>

Klara Naszarkowska

Senior Member

686
12-09-2009, 08:06 PM #60
Paki wygodne, ale drogie... Mi się kiedyś udało kupić wersję ekonomiczną - jakiejś firmie zostały po transporcie skrzynie ze sklejki i zaczęli je sprzedawać, jako paki, w cywilizowanej cenie. Dodali kółka jako opcję, drąg (lub dwa) do wieszania siodła, można sobie było wybrać, czy ma być w poziomie, czy w pionie. Ja jeszcze domontowałam haczyki i poręcze na zewnątrz i poręcz wewnątrz, pod sufitem - na niej na haczykach różne rzeczy wiszą). Nie podróżuję, nie potrzebuję wielkiej "pancerności" szafy, więc się sprawdza. Wszystko w jednym miejscu mieszka. U nas w stajni różnie ludzie sobie radzą. Jest jedna Wypasiona Paka zrobiona na zamówienie, są (nieprzenośne, takie zwykłe meblowe) szafki. Zdecydowanie paki nie są niezbędne. Ale wygodne. I mogą być różne.

<t>Teolinek (You'll never shine if you don't glow.)</t>
Klara Naszarkowska
12-09-2009, 08:06 PM #60

Paki wygodne, ale drogie... Mi się kiedyś udało kupić wersję ekonomiczną - jakiejś firmie zostały po transporcie skrzynie ze sklejki i zaczęli je sprzedawać, jako paki, w cywilizowanej cenie. Dodali kółka jako opcję, drąg (lub dwa) do wieszania siodła, można sobie było wybrać, czy ma być w poziomie, czy w pionie. Ja jeszcze domontowałam haczyki i poręcze na zewnątrz i poręcz wewnątrz, pod sufitem - na niej na haczykach różne rzeczy wiszą). Nie podróżuję, nie potrzebuję wielkiej "pancerności" szafy, więc się sprawdza. Wszystko w jednym miejscu mieszka. U nas w stajni różnie ludzie sobie radzą. Jest jedna Wypasiona Paka zrobiona na zamówienie, są (nieprzenośne, takie zwykłe meblowe) szafki. Zdecydowanie paki nie są niezbędne. Ale wygodne. I mogą być różne.


<t>Teolinek (You'll never shine if you don't glow.)</t>

Strony (5): Wstecz 1 2 3 4 5 Dalej
 
  • 0 głosów - średnia: 0
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości