Hipologia Kategoria Chów koni - i wszystko, co z nim związane Przygody z mniej powszechnymi rasami koni

Przygody z mniej powszechnymi rasami koni

Przygody z mniej powszechnymi rasami koni

Strony (3): Wstecz 1 2 3 Dalej
el_djazairek

Junior Member

34
02-18-2008, 04:21 PM #16
co do Kabardyńców, to też miałam przyjemność spotkać się z tą rasą i obcować przez pewien czas. Konie świetne! W Polsce używane przede wszystkim do rajdów. Strasznie wytrzymałe i przyjazne. Jeśli nic się nie zmieniło to w tym momencie w Paczółowicach (Volley Club) stoi ogierek ok. 3 letni- Karat kabardyniec z domieszką folbluta. Z tego co słyszałam to też fajnie skaczą (w Niemczech ponoć chodzą konkursy dość wysokiej klasy). Dość małe bo mniej więcej 155cm wzrostu. Gdyby ktoś chciał więcej informacji polecam http://www.kabardians.com Smile

<t>Kasia Wichrowska<br/>
<br/>
popatrzcie w oczy konia,jest w nich tyle łagodnej mądrości,a także niepokój, od nas zależy, czy będzie w nich także zaufanie... - W.Müseler</t>
el_djazairek
02-18-2008, 04:21 PM #16

co do Kabardyńców, to też miałam przyjemność spotkać się z tą rasą i obcować przez pewien czas. Konie świetne! W Polsce używane przede wszystkim do rajdów. Strasznie wytrzymałe i przyjazne. Jeśli nic się nie zmieniło to w tym momencie w Paczółowicach (Volley Club) stoi ogierek ok. 3 letni- Karat kabardyniec z domieszką folbluta. Z tego co słyszałam to też fajnie skaczą (w Niemczech ponoć chodzą konkursy dość wysokiej klasy). Dość małe bo mniej więcej 155cm wzrostu. Gdyby ktoś chciał więcej informacji polecam http://www.kabardians.com Smile


<t>Kasia Wichrowska<br/>
<br/>
popatrzcie w oczy konia,jest w nich tyle łagodnej mądrości,a także niepokój, od nas zależy, czy będzie w nich także zaufanie... - W.Müseler</t>

Juha

Junior Member

32
02-18-2008, 05:08 PM #17
również spotkałam się z kabardyńcami i uważam że są do bardzo poczciwe koniska. Jednak z tego co zaobserwowałam są one raczej nie ufne do ludzi... ale jak zaufaja to już chyba na zawsze Big Grin według mnie ich wzrost jest bardzo fajny nie zaduży i nie zamały a przy tym chodzi bardzo delikatnie i zwinnie Big Grin
Juha
02-18-2008, 05:08 PM #17

również spotkałam się z kabardyńcami i uważam że są do bardzo poczciwe koniska. Jednak z tego co zaobserwowałam są one raczej nie ufne do ludzi... ale jak zaufaja to już chyba na zawsze Big Grin według mnie ich wzrost jest bardzo fajny nie zaduży i nie zamały a przy tym chodzi bardzo delikatnie i zwinnie Big Grin

Dagmara Matuszak

Senior Member

719
02-19-2008, 09:03 AM #18
el_djazairek co do Kabardyńców, to też miałam przyjemność spotkać się z tą rasą i obcować przez pewien czas. Konie świetne! W Polsce używane przede wszystkim do rajdów. Strasznie wytrzymałe i przyjazne. Jeśli nic się nie zmieniło to w tym momencie w Paczółowicach (Volley Club) stoi ogierek ok. 3 letni- Karat kabardyniec z domieszką folbluta. Z tego co słyszałam to też fajnie skaczą (w Niemczech ponoć chodzą konkursy dość wysokiej klasy). Dość małe bo mniej więcej 155cm wzrostu. Gdyby ktoś chciał więcej informacji polecam http://www.kabardians.com Smile

Jeśli się nie mylę, Karat to syn Karmen i Parita, na których jeździłam (zdjęcie Parita wstawiałam wcześniej w tym wątku) Smile. Parit nawiasem mówiąc jest uznanym ogierem w Niemczech. Nie widziałam Karata, ale podobno fajny się udał. Za to byłam przy jego poczęciu 8).

<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#808080"><s></s>They're dangerous at both ends and crafty in the middle.<br/>
<e>
</e></COLOR><e>
</e></I><e>
</e></SIZE></r>
Dagmara Matuszak
02-19-2008, 09:03 AM #18

el_djazairek co do Kabardyńców, to też miałam przyjemność spotkać się z tą rasą i obcować przez pewien czas. Konie świetne! W Polsce używane przede wszystkim do rajdów. Strasznie wytrzymałe i przyjazne. Jeśli nic się nie zmieniło to w tym momencie w Paczółowicach (Volley Club) stoi ogierek ok. 3 letni- Karat kabardyniec z domieszką folbluta. Z tego co słyszałam to też fajnie skaczą (w Niemczech ponoć chodzą konkursy dość wysokiej klasy). Dość małe bo mniej więcej 155cm wzrostu. Gdyby ktoś chciał więcej informacji polecam http://www.kabardians.com Smile

Jeśli się nie mylę, Karat to syn Karmen i Parita, na których jeździłam (zdjęcie Parita wstawiałam wcześniej w tym wątku) Smile. Parit nawiasem mówiąc jest uznanym ogierem w Niemczech. Nie widziałam Karata, ale podobno fajny się udał. Za to byłam przy jego poczęciu 8).


<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#808080"><s></s>They're dangerous at both ends and crafty in the middle.<br/>
<e>
</e></COLOR><e>
</e></I><e>
</e></SIZE></r>

02-19-2008, 09:44 AM #19
z ciekawszych to miałam kontakt z selle francaise. bardzo fajny charakter, no i moj jest w połowie SF.
marzy mi sie lusitano... ahh

<r>"Niewiele jest w koniu chęci do walki, o ile człowiek jej tam nie włoży." Buck Brannaman<br/>
<URL url="http://www.cantos.blog.pl">http://www.cantos.blog.pl</URL></r>
Anna Skrzypczak
02-19-2008, 09:44 AM #19

z ciekawszych to miałam kontakt z selle francaise. bardzo fajny charakter, no i moj jest w połowie SF.
marzy mi sie lusitano... ahh


<r>"Niewiele jest w koniu chęci do walki, o ile człowiek jej tam nie włoży." Buck Brannaman<br/>
<URL url="http://www.cantos.blog.pl">http://www.cantos.blog.pl</URL></r>

Dagmara Matuszak

Senior Member

719
02-19-2008, 10:29 AM #20
Mój epizodzik z lusitano:

[Obrazek: dsc06396ei6.jpg]

Jak widać, dobrze się bawiłam 8)

<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#808080"><s></s>They're dangerous at both ends and crafty in the middle.<br/>
<e>
</e></COLOR><e>
</e></I><e>
</e></SIZE></r>
Dagmara Matuszak
02-19-2008, 10:29 AM #20

Mój epizodzik z lusitano:

[Obrazek: dsc06396ei6.jpg]

Jak widać, dobrze się bawiłam 8)


<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#808080"><s></s>They're dangerous at both ends and crafty in the middle.<br/>
<e>
</e></COLOR><e>
</e></I><e>
</e></SIZE></r>

el_djazairek

Junior Member

34
02-19-2008, 12:15 PM #21
Hadriana Jeśli się nie mylę, Karat to syn Karmen i Parita
a no Smile a co do Karmen to miałam również przyjemność na niej jeździć i to przez kilka miesięcy Smile świetna kobyłka Smile

<t>Kasia Wichrowska<br/>
<br/>
popatrzcie w oczy konia,jest w nich tyle łagodnej mądrości,a także niepokój, od nas zależy, czy będzie w nich także zaufanie... - W.Müseler</t>
el_djazairek
02-19-2008, 12:15 PM #21

Hadriana Jeśli się nie mylę, Karat to syn Karmen i Parita
a no Smile a co do Karmen to miałam również przyjemność na niej jeździć i to przez kilka miesięcy Smile świetna kobyłka Smile


<t>Kasia Wichrowska<br/>
<br/>
popatrzcie w oczy konia,jest w nich tyle łagodnej mądrości,a także niepokój, od nas zależy, czy będzie w nich także zaufanie... - W.Müseler</t>

Klara Naszarkowska

Senior Member

686
02-19-2008, 01:25 PM #22
To jeszcze jeden nietypowy Pan Koń - czyli Timo, KWPN (z małą domieszką holenderskiego zaprzęgowego). Nie spotkałam nigdy konia, który by się tak szybko uczył Confusedhock:

Timo, idziemy?

[Obrazek: 1469540059_86443acdeb_o.jpg]

Zaczynamy zabawę!

[Obrazek: 1470394774_3cc0d32da2_o.jpg]

Pobiegamy? Może trochę kłusa na początek?

[Obrazek: 1470394962_00aed3c1a0_o.jpg]

Ale galop też może być ;-)

[Obrazek: 1469540527_62f0453ac2_o.jpg]

Kłusowa samoorganizacja...

[Obrazek: 1470395216_4734de3af7_o.jpg]

Synchronizujemy...

[Obrazek: 1469540799_c1053cc344_o.jpg]

I "tropienie" (nad którym mieliśmy pracować):

[Obrazek: 1469540923_9b09ef8725_o.jpg]

Ślicznie, C/T, dziękuję!

[Obrazek: 1470395626_eeeeb3650a_o.jpg]

Jakbym mogła, to bym go do kieszeni schowała i do domu przywiozła Tongue

<t>Teolinek (You'll never shine if you don't glow.)</t>
Klara Naszarkowska
02-19-2008, 01:25 PM #22

To jeszcze jeden nietypowy Pan Koń - czyli Timo, KWPN (z małą domieszką holenderskiego zaprzęgowego). Nie spotkałam nigdy konia, który by się tak szybko uczył Confusedhock:

Timo, idziemy?

[Obrazek: 1469540059_86443acdeb_o.jpg]

Zaczynamy zabawę!

[Obrazek: 1470394774_3cc0d32da2_o.jpg]

Pobiegamy? Może trochę kłusa na początek?

[Obrazek: 1470394962_00aed3c1a0_o.jpg]

Ale galop też może być ;-)

[Obrazek: 1469540527_62f0453ac2_o.jpg]

Kłusowa samoorganizacja...

[Obrazek: 1470395216_4734de3af7_o.jpg]

Synchronizujemy...

[Obrazek: 1469540799_c1053cc344_o.jpg]

I "tropienie" (nad którym mieliśmy pracować):

[Obrazek: 1469540923_9b09ef8725_o.jpg]

Ślicznie, C/T, dziękuję!

[Obrazek: 1470395626_eeeeb3650a_o.jpg]

Jakbym mogła, to bym go do kieszeni schowała i do domu przywiozła Tongue


<t>Teolinek (You'll never shine if you don't glow.)</t>

Karolina Jaskulska

Posting Freak

803
02-19-2008, 04:59 PM #23
ja miałam do czynienia z grubaskiem, czyli koniem zimnokrwistym belgijskim.
Młoda 3 letnia klaczka, straszny pieszczoch, na padoku świruska, jak galopowała to ziemia drżała ...Smile
Najbardziej podobała mi sie jej gęsta czarna grzywa i masywna szyja Big Grin

<t>nie ma trudnych koni, są tylko trudni ludzie...</t>
Karolina Jaskulska
02-19-2008, 04:59 PM #23

ja miałam do czynienia z grubaskiem, czyli koniem zimnokrwistym belgijskim.
Młoda 3 letnia klaczka, straszny pieszczoch, na padoku świruska, jak galopowała to ziemia drżała ...Smile
Najbardziej podobała mi sie jej gęsta czarna grzywa i masywna szyja Big Grin


<t>nie ma trudnych koni, są tylko trudni ludzie...</t>

Dagmara Matuszak

Senior Member

719
02-21-2008, 09:26 AM #24
el_djazairek
Hadriana Jeśli się nie mylę, Karat to syn Karmen i Parita
a no Smile a co do Karmen to miałam również przyjemność na niej jeździć i to przez kilka miesięcy Smile świetna kobyłka Smile

Świat jest mały Smile.
Ale muszę się przyznać, że mnie akurat Karmen nie podpasowała specjalnie :oops:. Wolałam chłopaków Smile.

Parit (to chyba zdjęcie z koerungu):
[Obrazek: IMG_3733.JPG]

<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#808080"><s></s>They're dangerous at both ends and crafty in the middle.<br/>
<e>
</e></COLOR><e>
</e></I><e>
</e></SIZE></r>
Dagmara Matuszak
02-21-2008, 09:26 AM #24

el_djazairek
Hadriana Jeśli się nie mylę, Karat to syn Karmen i Parita
a no Smile a co do Karmen to miałam również przyjemność na niej jeździć i to przez kilka miesięcy Smile świetna kobyłka Smile

Świat jest mały Smile.
Ale muszę się przyznać, że mnie akurat Karmen nie podpasowała specjalnie :oops:. Wolałam chłopaków Smile.

Parit (to chyba zdjęcie z koerungu):
[Obrazek: IMG_3733.JPG]


<r><SIZE size="85"><s></s><I><s></s><COLOR color="#808080"><s></s>They're dangerous at both ends and crafty in the middle.<br/>
<e>
</e></COLOR><e>
</e></I><e>
</e></SIZE></r>

el_djazairek

Junior Member

34
02-21-2008, 11:57 AM #25
śliczny Smile)

<t>Kasia Wichrowska<br/>
<br/>
popatrzcie w oczy konia,jest w nich tyle łagodnej mądrości,a także niepokój, od nas zależy, czy będzie w nich także zaufanie... - W.Müseler</t>
el_djazairek
02-21-2008, 11:57 AM #25

śliczny Smile)


<t>Kasia Wichrowska<br/>
<br/>
popatrzcie w oczy konia,jest w nich tyle łagodnej mądrości,a także niepokój, od nas zależy, czy będzie w nich także zaufanie... - W.Müseler</t>

Lutejaxx

Administrator

2,782
02-21-2008, 12:05 PM #26
Teolinku nie boisz się widzę też biegać z koniem gdy ten jest luzem.

Mnie korci taka zabawa...ale dopóki nie będę czuła, że już można....nie zrobię tego. Ale myślę , ze nadejdzie kiedyś ów moment...

No ale na swoje usprawiedliwienie dodam, że moją klacz "kopiącą" czyszczę bez wiązania , w tym tylne kopyta i jest ok. Widzę i po koniu i po sobie, że nam to pasuje.

Problem tropienia był już poruszany,ale nie mogę odgrzebać.

Moja klacz idąc obok mnie też często tropi. Sorki, ale mogłabyś bardzo krótko przypomnieć co to oznacza?

<t></t>
Lutejaxx
02-21-2008, 12:05 PM #26

Teolinku nie boisz się widzę też biegać z koniem gdy ten jest luzem.

Mnie korci taka zabawa...ale dopóki nie będę czuła, że już można....nie zrobię tego. Ale myślę , ze nadejdzie kiedyś ów moment...

No ale na swoje usprawiedliwienie dodam, że moją klacz "kopiącą" czyszczę bez wiązania , w tym tylne kopyta i jest ok. Widzę i po koniu i po sobie, że nam to pasuje.

Problem tropienia był już poruszany,ale nie mogę odgrzebać.

Moja klacz idąc obok mnie też często tropi. Sorki, ale mogłabyś bardzo krótko przypomnieć co to oznacza?


<t></t>

Klara Naszarkowska

Senior Member

686
02-22-2008, 01:43 PM #27
DuchowaPrzygodo,
myśmy z Timo biegali na jego łące, ogrodzonej choć dużej, straszno mi nie było :-)

Timo ma naturalną skłonność do noszenia głowy wysoko (na zdjęciach widać) - zresztą to taki dziwaczny obrazek: koń drzemie, a głowa w górze Confusedhock: A tymczasem miał zacząć pracę klasyczną, z zaokrąglaniem sylwetki, rozciąganiem grzbietu, schodzeniem z łebkiem w dół i do przodu. Dostałam pozwolenie, żeby z nim zacząć gadać na te tematy z ziemi, używając klikera. Żeby odkrył, że rozciąganie się też jest wygodne, fajne, przyjemne. Szybko to załapał, chodziliśmy tak sobie, kłusowaliśmy, jak tylko zrozumiał o jakie zachowanie chodzi, sam zaczął je oferować. Wtedy dodałam sygnał.

Jestem ciekawa zresztą, jak jego dalsza edukacja. Wyglądał na utalentowanego, choć specyficznego, konia. Elastyczny, swobodny, dynamiczny. I wygodny :-)

Rozmowa o tropieniu przeniosła się TU. Teolinek

<t>Teolinek (You'll never shine if you don't glow.)</t>
Klara Naszarkowska
02-22-2008, 01:43 PM #27

DuchowaPrzygodo,
myśmy z Timo biegali na jego łące, ogrodzonej choć dużej, straszno mi nie było :-)

Timo ma naturalną skłonność do noszenia głowy wysoko (na zdjęciach widać) - zresztą to taki dziwaczny obrazek: koń drzemie, a głowa w górze Confusedhock: A tymczasem miał zacząć pracę klasyczną, z zaokrąglaniem sylwetki, rozciąganiem grzbietu, schodzeniem z łebkiem w dół i do przodu. Dostałam pozwolenie, żeby z nim zacząć gadać na te tematy z ziemi, używając klikera. Żeby odkrył, że rozciąganie się też jest wygodne, fajne, przyjemne. Szybko to załapał, chodziliśmy tak sobie, kłusowaliśmy, jak tylko zrozumiał o jakie zachowanie chodzi, sam zaczął je oferować. Wtedy dodałam sygnał.

Jestem ciekawa zresztą, jak jego dalsza edukacja. Wyglądał na utalentowanego, choć specyficznego, konia. Elastyczny, swobodny, dynamiczny. I wygodny :-)

Rozmowa o tropieniu przeniosła się TU. Teolinek


<t>Teolinek (You'll never shine if you don't glow.)</t>

wilma

Junior Member

2
02-23-2008, 09:56 PM #28
Witam! Z rzadziej spotykanych ras posiadam klacz budionną o typowym złotym umaszczeniu, 2 klaczki fryzyjskie oraz 2 kucyki miniaturki ( 65 cm) Wszystkie strasznie kochaniutkieSmile
wilma
02-23-2008, 09:56 PM #28

Witam! Z rzadziej spotykanych ras posiadam klacz budionną o typowym złotym umaszczeniu, 2 klaczki fryzyjskie oraz 2 kucyki miniaturki ( 65 cm) Wszystkie strasznie kochaniutkieSmile

Juha

Junior Member

32
03-02-2008, 10:55 AM #29
Wilma może zamieśc jakieś zdjęcie swojej klaczy Big Grin myslę że wszyscy chętnie pooglądamy Big Grin
Juha
03-02-2008, 10:55 AM #29

Wilma może zamieśc jakieś zdjęcie swojej klaczy Big Grin myslę że wszyscy chętnie pooglądamy Big Grin

Guli

Posting Freak

1,701
03-13-2008, 06:10 PM #30
Ja może pokażę nie klacz, tylko wałacha-holsztyn Smile

Wychowany w Niemczech, tam chodził ujeżdżenie.
10 lat po halach- tu miał problemy z poruszaniem się po naturalnym podłożu.

Wielgachny i niezbyt urodziwy, ale bardzo ładnie wyszkolony

[Obrazek: holsztynug1.jpg]

a tu dla odmiany AQH i próby west Big Grin

na tej klaczy akurat córcia, ale kiedys ja na niej jeździłam- mięciutka i bardzo dobrze wyszkolona, choc młoda.

A jak znakomicie dopasowane siodło
:lol:

[Obrazek: westbx7.jpg]

i moje próby na "ciapku" twardym profesorze.
mogłam wysiedziec jedynie jog Big Grin

[Obrazek: jogla8.jpg]

Trener chyba nie wygląda na zachwyconego Tongue

A ja przeciez tak skupiona na właściwym działaniu wodzami Sad

[Obrazek: skupae2wh3.jpg]

Nie tylko duże konie męczę :wink:

Rasa znana, choc głównie dla dzieci

[Obrazek: malykq7.jpg]

Pierwsza moja jazda w pełnym rynszunku, czyli na gapie Smile

<r><COLOR color="#FF0000"><s></s>Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl. <e></e></COLOR></r>
Guli
03-13-2008, 06:10 PM #30

Ja może pokażę nie klacz, tylko wałacha-holsztyn Smile

Wychowany w Niemczech, tam chodził ujeżdżenie.
10 lat po halach- tu miał problemy z poruszaniem się po naturalnym podłożu.

Wielgachny i niezbyt urodziwy, ale bardzo ładnie wyszkolony

[Obrazek: holsztynug1.jpg]

a tu dla odmiany AQH i próby west Big Grin

na tej klaczy akurat córcia, ale kiedys ja na niej jeździłam- mięciutka i bardzo dobrze wyszkolona, choc młoda.

A jak znakomicie dopasowane siodło
:lol:

[Obrazek: westbx7.jpg]

i moje próby na "ciapku" twardym profesorze.
mogłam wysiedziec jedynie jog Big Grin

[Obrazek: jogla8.jpg]

Trener chyba nie wygląda na zachwyconego Tongue

A ja przeciez tak skupiona na właściwym działaniu wodzami Sad

[Obrazek: skupae2wh3.jpg]

Nie tylko duże konie męczę :wink:

Rasa znana, choc głównie dla dzieci

[Obrazek: malykq7.jpg]

Pierwsza moja jazda w pełnym rynszunku, czyli na gapie Smile


<r><COLOR color="#FF0000"><s></s>Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl. <e></e></COLOR></r>

Strony (3): Wstecz 1 2 3 Dalej
 
  • 0 głosów - średnia: 0
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości