Hipologia Kategoria Chów koni - i wszystko, co z nim związane Ochraniacze czy owijki (+ rozgrzewanie, chłodzenie)

Ochraniacze czy owijki (+ rozgrzewanie, chłodzenie)

Ochraniacze czy owijki (+ rozgrzewanie, chłodzenie)

Strony (8): Wstecz 1 4 5 6 7 8  
01-14-2013, 08:51 AM #106
Asio też myślałam o zakupie czegoś takiego, ale bardziej jako osłona przed gałęziami i lodem w terenie i tego podobnym. Bo, tak jak piszę wyżej, owijki i owijacze chyba szczególnej ochrony nie dają. Cóż, trzeba zainwestować w porządne ochraniacze Smile

<r>"<I><s></s>(...)<br/>
- Nie miałem pojęcia, że konie potrafią mówić - wyznał w końcu.<br/>
- Oczywiście, że potrafią.<br/>
- Nigdy wcześniej nie słyszałem, żeby mówiły.<br/>
- Może żaden nie miał ci nic do powiedzenia.<e>
</e></I>" <br/>
<COLOR color="#000080"><s></s>Mike Resnick "<I><s></s>Na tropie jednorożca<e></e></I>"<e></e></COLOR></r>
Lady Cassanove
01-14-2013, 08:51 AM #106

Asio też myślałam o zakupie czegoś takiego, ale bardziej jako osłona przed gałęziami i lodem w terenie i tego podobnym. Bo, tak jak piszę wyżej, owijki i owijacze chyba szczególnej ochrony nie dają. Cóż, trzeba zainwestować w porządne ochraniacze Smile


<r>"<I><s></s>(...)<br/>
- Nie miałem pojęcia, że konie potrafią mówić - wyznał w końcu.<br/>
- Oczywiście, że potrafią.<br/>
- Nigdy wcześniej nie słyszałem, żeby mówiły.<br/>
- Może żaden nie miał ci nic do powiedzenia.<e>
</e></I>" <br/>
<COLOR color="#000080"><s></s>Mike Resnick "<I><s></s>Na tropie jednorożca<e></e></I>"<e></e></COLOR></r>

Joanna Dobrzyńska

Posting Freak

910
01-14-2013, 09:15 AM #107
Lady, oczywiście, zależnie od rodzaju pracy: ochraniacze, kaloszki, owijasy. Przed urazami mechanicznymi chronią porządne twarde z zewnątrz ochraniacze (strychólce również), kaloszki-u ścigającego się chronią piętki itp, ale uważam, ze jeśli nie wybieramy się w jakiś porządny teren, nie skaczemy (jedziemy jedynie drążki), to spokojnie owijasy, miękkie ocieplacze wystarczą- chodzi o rozgrzanie, uelastycznienie, trzymanie ciepła, ale nie przegrzewanie), co też zabezpiecza przed poważnymi urazami (naciągnięcie, naderwanie ścięgien itp). Analogicznie, my sami też lepiej byśmy wsiadali na konia rozciągnięci i lekko rozgrzani :wink: .

<r>"Zdobądź serce swojego konia, potem dotrzyj do jego umysłu, a wtedy będziesz mógł użyć siły jego według swego zamysłu"<br/>
<br/>
<COLOR color="#400040"><s></s><URL url="http://www.stajniabartodziej.republika.pl">www.stajniabartodziej.republika.pl</URL><e></e></COLOR></r>
Joanna Dobrzyńska
01-14-2013, 09:15 AM #107

Lady, oczywiście, zależnie od rodzaju pracy: ochraniacze, kaloszki, owijasy. Przed urazami mechanicznymi chronią porządne twarde z zewnątrz ochraniacze (strychólce również), kaloszki-u ścigającego się chronią piętki itp, ale uważam, ze jeśli nie wybieramy się w jakiś porządny teren, nie skaczemy (jedziemy jedynie drążki), to spokojnie owijasy, miękkie ocieplacze wystarczą- chodzi o rozgrzanie, uelastycznienie, trzymanie ciepła, ale nie przegrzewanie), co też zabezpiecza przed poważnymi urazami (naciągnięcie, naderwanie ścięgien itp). Analogicznie, my sami też lepiej byśmy wsiadali na konia rozciągnięci i lekko rozgrzani :wink: .


<r>"Zdobądź serce swojego konia, potem dotrzyj do jego umysłu, a wtedy będziesz mógł użyć siły jego według swego zamysłu"<br/>
<br/>
<COLOR color="#400040"><s></s><URL url="http://www.stajniabartodziej.republika.pl">www.stajniabartodziej.republika.pl</URL><e></e></COLOR></r>

02-06-2013, 05:33 PM #108
A propos ochraniaczy w tym temacie, to powiedzcie mi moi mili państwo...

...co daje łyżka w ochraniaczach łyżkowych?

<r>"<I><s></s>(...)<br/>
- Nie miałem pojęcia, że konie potrafią mówić - wyznał w końcu.<br/>
- Oczywiście, że potrafią.<br/>
- Nigdy wcześniej nie słyszałem, żeby mówiły.<br/>
- Może żaden nie miał ci nic do powiedzenia.<e>
</e></I>" <br/>
<COLOR color="#000080"><s></s>Mike Resnick "<I><s></s>Na tropie jednorożca<e></e></I>"<e></e></COLOR></r>
Lady Cassanove
02-06-2013, 05:33 PM #108

A propos ochraniaczy w tym temacie, to powiedzcie mi moi mili państwo...

...co daje łyżka w ochraniaczach łyżkowych?


<r>"<I><s></s>(...)<br/>
- Nie miałem pojęcia, że konie potrafią mówić - wyznał w końcu.<br/>
- Oczywiście, że potrafią.<br/>
- Nigdy wcześniej nie słyszałem, żeby mówiły.<br/>
- Może żaden nie miał ci nic do powiedzenia.<e>
</e></I>" <br/>
<COLOR color="#000080"><s></s>Mike Resnick "<I><s></s>Na tropie jednorożca<e></e></I>"<e></e></COLOR></r>

Cejloniara

Posting Freak

1,108
02-17-2013, 04:15 PM #109
Lady, możesz pokazać na obrazku? Bo nie znam tej nazwy Smile

<t>Mówimy o sobie „miłośnicy koni”. Warto postarać się o to, by choć trochę Twój koń był Twoim miłośnikiem. To jest fair.</t>
Cejloniara
02-17-2013, 04:15 PM #109

Lady, możesz pokazać na obrazku? Bo nie znam tej nazwy Smile


<t>Mówimy o sobie „miłośnicy koni”. Warto postarać się o to, by choć trochę Twój koń był Twoim miłośnikiem. To jest fair.</t>

02-17-2013, 05:00 PM #110
O tego typu:
[Obrazek: kentaur_ochraniacze_neoprenowe_z_lyzka_przod.jpg]

<r>"<I><s></s>(...)<br/>
- Nie miałem pojęcia, że konie potrafią mówić - wyznał w końcu.<br/>
- Oczywiście, że potrafią.<br/>
- Nigdy wcześniej nie słyszałem, żeby mówiły.<br/>
- Może żaden nie miał ci nic do powiedzenia.<e>
</e></I>" <br/>
<COLOR color="#000080"><s></s>Mike Resnick "<I><s></s>Na tropie jednorożca<e></e></I>"<e></e></COLOR></r>
Lady Cassanove
02-17-2013, 05:00 PM #110

O tego typu:
[Obrazek: kentaur_ochraniacze_neoprenowe_z_lyzka_przod.jpg]


<r>"<I><s></s>(...)<br/>
- Nie miałem pojęcia, że konie potrafią mówić - wyznał w końcu.<br/>
- Oczywiście, że potrafią.<br/>
- Nigdy wcześniej nie słyszałem, żeby mówiły.<br/>
- Może żaden nie miał ci nic do powiedzenia.<e>
</e></I>" <br/>
<COLOR color="#000080"><s></s>Mike Resnick "<I><s></s>Na tropie jednorożca<e></e></I>"<e></e></COLOR></r>

Diablica92

Junior Member

22
08-22-2013, 07:48 AM #111
Mam problem z innej beczki , jak zakłada się ochraniacze kontaktowe pro tec firmy york, na tył bo zgubiłam się w ilości tych rzepów, z góry dzięki Smile

<t></t>
Diablica92
08-22-2013, 07:48 AM #111

Mam problem z innej beczki , jak zakłada się ochraniacze kontaktowe pro tec firmy york, na tył bo zgubiłam się w ilości tych rzepów, z góry dzięki Smile


<t></t>

Strony (8): Wstecz 1 4 5 6 7 8  
 
  • 0 głosów - średnia: 0
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości