Hipologia
Kącik koni pełnoletnich - Wersja do druku

+- Hipologia (https://forum.hipologia.pl)
+-- Dział: Kategoria (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Konie chcą nas rozumieć (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Kącik koni pełnoletnich (/showthread.php?tid=849)

Strony: 1 2 3 4 5


Re: Kącik koni pełnoletnich - Jacob Spahis - 03-23-2011

Często to trzeba podkreślać, bo niewielu zdaje sobie sprawę - Babcia ma 31 lat :!: A jest to xx. Smile


Re: Kącik koni pełnoletnich - tomira - 03-23-2011

Dzieweczna -wielkie podziękowania :wink:
Pannica piękna jest, a jak na okładce to gwiazda :wink: , folbluty to bardzo ciekawa rasa. Mój kolega też ma na emeryturze taką wiekową perełkę.
W tym wieku ważny jest sposób żywienia i profilaktyka, a i tak najważniejsza dobra mieszanka genetyczna.


Re: Kącik koni pełnoletnich - Karolina Jaskulska - 03-30-2011

A ja chciałam wam przedstawić MAJĘ .
Maja to klacz hodowli stadniny w Iwnie po ogierze AR I od klaczy Manna, rasa wielkopolska
W Maju tego roku kończy 29 lat Smile
W 87' dała klacz Majorka po og. Andrus (kasztanka wlkp- może ktoś zna?)
Zdjęcie jest z października 2010, po zimie Maja trochę spadła na wadze,ale miejmy nadzieję, że niedługo wróci do poprzedniej formy.
Z ciekawostek ... Maja należy do brudasów, gdy zaniedba się czyszczenie ,Maja wytwarza barierę nie o przejśćia Tongue
a kilka lat wstecz była koniem Sw Marcina na obchodach w POznaniu Smile


Re: Kącik koni pełnoletnich - Jacob Spahis - 03-30-2011

Maję znam i cenię. Swego czasu pełnił wiele ważnych funkcji - była koniem lisa, mastra, uczestniczyła w pokazach (pamiętam bo sam tam byłem z prawdziwym Spahisem) i co ciekawe - była koniem kotlisty z czasie Święta Pułkowego. Dla wyjaśnienia kotlista to członek orkiestry, który miał dwa instrumenty (właśnie kotły) przymocowane po obu stronach konia. Ponieważ kotlista bił w rzeczone kotły konia prowadził wyłącznie nogami, a do strzemion były przymocowane wodze. Smile


Re: Kącik koni pełnoletnich - Karolina Jaskulska - 03-30-2011

super! Dzięki za informacje Smile

Teraz Maja ma dożywotnią emeryturkę Smile


Re: Kącik koni pełnoletnich - Dzieweczka - 04-18-2011

Dzieweczka obchodziła wczoraj (17 kwietnia) swoje 31 urodziny Smile
Impreza urodzinowa była Smile a Babula dostała parę milutkich prezentów Smile


Re: Kącik koni pełnoletnich - Marek Wiśniewski - 04-18-2011

Patrząc na zdjęcie w życiu nie powiedziałbym, że ma tyle lat!!
To cudne, że mamy ludzi, którzy mają takie konie...


Re: Kącik koni pełnoletnich - Roxy - 04-18-2011

Łoooo i zdjęcie aktualne? Confusedhock:
Wspaniale wygląda ! Smile


Re: Kącik koni pełnoletnich - Jacob Spahis - 04-19-2011

Babulka ma wzorcową opiekę właścicielki i jest pod stałą kontrolą lekarza weterynarii.

Ps. Kiedy 21 lat temu Dzieweczka kupowała Dzieweczkę xx, wszyscy odradzali zakup tak "starego konia". Big Grin


Re: Kącik koni pełnoletnich - Ola Wewiórska - 05-04-2011

dawno temu obiecałam zdjęcie mojej 18-nastki ( w tym zacnym towarzystwie to dzieciak jeszcze Smile )
[Obrazek: 097378365500a389med.jpeg]


Re: Kącik koni pełnoletnich - Anna Tomaszewska - 05-05-2011

Mój pełno latek 21 skończone w kwietniu.Jest z nami od 17 lat. Cały czas na chodzie, uczy dzieci, pomaga w stawianiu pierwszych kroków jeździeckich. Może nic by w tym nie było dziwnego, gdyby nie to, że to jest czynny, licencjonowany ,kryjący ogier, rasy szetland. Wyhodowany w Holandii, był pierwszym koniem kupionym do naszego gospodarstwa.
[Obrazek: 10i9l76.jpg]
[Obrazek: 1z53ij5.jpg]
[Obrazek: 2cepy7o.jpg]


Re: Kącik koni pełnoletnich - norel - 05-05-2011

Miło popatrzec-na ostatnim sliczny wioseny kucorSmile
Mój dziadek niestety w tym roku odszedł zimą w wieku 26lat... reszta kilkunastolatki to młodziki....


Re: Kącik koni pełnoletnich - Anna Tomaszewska - 05-05-2011

Zastanawiałam się ,czy to ostatnie zdjęcie wstawić, bo naszego ,,czarnego" mało widać, ale milo, że się podoba. Big Grin


Re: Kącik koni pełnoletnich - Julia z Orla - 05-25-2011

Ametyst zwany Niuszkiem rozpoczął w lutym 22 rok życia. A tak obchodził majówkę:

[Obrazek: img_5416.jpg?w=500&h=333]
[Obrazek: img_5426.jpg?w=500&h=333]
[Obrazek: img_5436.jpg?w=500&h=333]

Od pół roku jest nauczycielem 9-letniej amazonki. Tak radzili sobie po czterech miesiącach:
[Obrazek: p3295041.jpg?w=500&h=375]
[Obrazek: p3295033.jpg?w=500&h=375]

Teraz Niuszek uczy Małą skakać przez małe kopertki. Umieją już kawaletki, zagalopowania wszelkiego rodzaju, wydłużenia i skrócenia w stępie i kłusie, przejścia co trzy kroki, ustępowania od łydki, zakłusowania z cofania i inne cuda. Po jeździe koń łazi za Małą jak pies. Nie mogę się nimi nacieszyć Wink

Sto lat Babulce i wszystkim Pełnolatkom!


Re: Kącik koni pełnoletnich - Julia z Orla - 07-05-2011

25-letni Hugin, koń Benta Branderupa Smile http://www.youtube.com/watch?v=PDIPPQVw8dA