Hipologia
Nuda... / Pomóżcie !!! - Wersja do druku

+- Hipologia (https://forum.hipologia.pl)
+-- Dział: Kategoria (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Chów koni - i wszystko, co z nim związane (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Nuda... / Pomóżcie !!! (/showthread.php?tid=772)



Nuda... / Pomóżcie !!! - Paulina Derezińska - 09-02-2010

Co zrobić z nudą koni kiedy zostają już zamykane na noc która teraz będzie coraz dłuższa w stajni lub na padoku na którym nie ma już trawy ?
Konie w większych tabunach zawsze znajdą sobie jakąś rozrywkę , coś do zbrojenia czy też kąpana do zabaw a co jeśli trzymamy w przydomowej małej stajni dwa konie a teraz wiadomo dzień deszczowy, zaraz nie będzie już trawy i co mają robić konie ?
Znacie jakieś patenty na urozmaicenie padoku ?


Re: Nuda... / Pomóżcie !!! - Iwona Gasparewicz - 09-04-2010

Sianko w paru miejscach woda gdzieś tam - niech chodzą Smile


Re: Nuda... / Pomóżcie !!! - Lutejaxx - 09-04-2010

plus Ty w paru miejscach ...niech chodzą Big Grin !!!!


Re: Nuda... / Pomóżcie !!! - Karolina Jaskulska - 09-04-2010

Ja mam dokładnie to samo.... rozrzucam sianko w małych kupkach, chowam chlebek wysuszony i smakołyki, chodzą i szukają Wink
czasem daję im jakiś interesujący przedmiot, np beczkę, albo folię Wink


Re: Nuda... / Pomóżcie !!! - Paulina Derezińska - 09-04-2010

jest woda , jest siano, sa dzieciaki za płotem ;p
samochody kawałek dalej, pociąg czasem przeleci hmmm


Re: Nuda... / Pomóżcie !!! - Dorota Hałaburda - 09-05-2010

Musza byc chowane na noc?...Smile
Może piłka na dworze plus specjalna dla koni wisząca zabawka w boksie.
hahaha... mój mąż-pianista- gdybym zadała mu takie pytanie zapewne odpowiedziałby: "puść koniom utwory Chopina"Big Grin..buahahah...nawet wymyslane bajki które co wieczór opowiada córce czy to księżniczki czy mróweczki...zawsze konczy się Chopinem bądź fortepianem;]
Mój kon sie nie nudzi. Kozy dostarczają mu rozrywkiBig Grin...tylko, ze on ma dostęp do stajni 24/h...chodzi po łące


Re: Nuda... / Pomóżcie !!! - Paulina Derezińska - 09-06-2010

Muszą być chowane na noc bo to ich nowa stajnia , są w tym miejscu od tygodnia i bałabym się je zostawić samym sobie, zresztą w stajni się nie nudzą, ale na padoku chciałabym im zapewnić jakąś rozrywkę, dostają do obgryzania gałązki z drzew i bardzo to lubią.


Re: Nuda... / Pomóżcie !!! - Karolina Jaskulska - 09-06-2010

radio w stajni z cicha relaksacyjna muzyka też nie jest głupim pomysłem Wink


Re: Nuda... / Pomóżcie !!! - Cejloniara - 09-09-2010

Jak ma się konia myśliciela, który nie nudzi się nigdy, bo duma nad np. sensem istnienia lub transcendentną wedrówką dusz, to nie ma się tego problemu SmileSmileSmile (oczywiście żarty, zaznaczam, bo na świecie są ludzie, którzy ni w ząb żartów i dwuznaczności nie łapią ) Smile


Re: Nuda... / Pomóżcie !!! - Dia - 11-19-2010

Mam podobny problem, bo mojego konia wszędzie pełno i on musi mieć zajęcie bo "głupieje". Siedzenie w boksie jest dosłownie dla niego karą. Gdybym miała własną stajnie pewnie byłaby otwarta żeby mógł wychodzić kiedy chce. Póki co mieszkamy w pensjonacie. Koń wychodzi rano i wraca do stajni o zmroku. więc tu zaczyna się problem . . . staram się urozmaicić mu czas dając np. kawałek pnia do obgryzania, zabawki : piłki, butelki z wodą, ringo na lince i td. Pomaga ,ale na krótki czas, bo szybko mu się nudzi, albo szybko niszczy :| Ale takie zabawki , które można poszarpać , zniszczyć najbardziej mu sie podobają Tongue koń demolka :lol: Koleżanka ma w boksie "skrzynie z kratą" , koń dzieki temu nie je "pełną paszczą" i więcej czasu mu to zajmuje. Ja znalazłam w necie takie coś: http://www.horseballs.com/products/pasture-pal.html To jest na owies, musli. Koń musi przekręcić tą "rolką" i wtedy w małej porcji wylatuje ziarno. W sumie te dwa "petenty" są fajne dla koni które jedzą łapczywie i wciągają wszystko jak odkurzacz-. ( ale to tak na marginesie :wink: )


Re: Nuda... / Pomóżcie !!! - santi08 - 11-19-2010

piłka i lizawko-zabawka Big Grin
konie ja uwielbiaja i nie nudza sie, a przy okazji zazywaja witaminki...


Re: Nuda... / Pomóżcie !!! - Dorota Hałaburda - 11-19-2010

Koza, najlepiej dwie... ubaw po pachy dla konia i ludzi... zniszczone, obgryzione drzewka zawsze można odkupić...kartą mastercard...Wink... nudy nie będzieWink Kumple- trójkąt bermudzki zawsze coś ciekawego robiąSmile..najlepiej wspólne ucieczki na sąsiednie polaBig Grin

Morwin napiera na wybieg dla kóz- dokładnie na bramkę- zawiasy już powyginane, deski pogięte- a zamknęłam je tylko na pare dni.... bo musze ogrodzić resztkę drzew które pozostałySmile