Hipologia
Piszmy po polsku! - apel. - Wersja do druku

+- Hipologia (https://forum.hipologia.pl)
+-- Dział: Kategoria (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pleplanie, integrowanie się i inne pogwarki (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Piszmy po polsku! - apel. (/showthread.php?tid=678)

Strony: 1 2 3


Re: Piszmy po polsku! - apel. - Bartosz Marchwica - 04-07-2010

Bardzo miły oddźwięk - dziękuję Wam.
Krystyno, ja także Cię lubię :oops:

Spodziewałem się tłumaczeń: klawiatura, pośpiech, nowatorski styl internetu...
Jeszcze czekam na reakcje (naj)młodszych członków forumowej zbiorowości.


Re: Piszmy po polsku! - apel. - Karolina Jaskulska - 04-07-2010

super temat, a zarazem apel , popieram w 100 % ! Smile

a jak jest z wyrażeniem " z powrotem" czy forma "spowrotem " jest nadal dopuszczalna? bo pamiętam ,jeszcze z gimnazjum ,że była ?


Re: Piszmy po polsku! - apel. - Jerzy Leon Święch - 04-07-2010

Popieram apel werbalnie, ale widzę, że większość popiera go czynem (pisząc poprawnie).

Brawo. Chyba netykieta też do tego nawołuje. Smile

Napisałem w imieniu własnym, czyli starszaków :oops:


Re: Piszmy po polsku! - apel. - Lutejaxx - 04-07-2010

no to trudno,
w takim razie ja sie do poprawnosci nie nadaje..... Sad


Re: Piszmy po polsku! - apel. - Bartosz Marchwica - 04-07-2010

whisperer13 super temat, a zarazem apel , popieram w 100 % ! Smile

a jak jest z wyrażeniem " z powrotem" czy forma "spowrotem " jest nadal dopuszczalna? bo pamiętam ,jeszcze z gimnazjum ,że była ?
Jedynie słuszna wersja (niczym niegdysiejsza słuszna linia Partii) to "z powrotem". Mimo, że "stąd" czy "stamtąd"...

Whisperer, super, że popierasz. Wobec tego poproszę jeszcze czyny Tongue


Re: Piszmy po polsku! - apel. - Karolina Jaskulska - 04-07-2010

będę się się starać ze wszystkich sił Smile


Re: Piszmy po polsku! - apel. - Cejloniara - 04-07-2010

Apel oczywiście słuszny. Może i byłabym bardziej przekonana, gdyby jego autor w samej treści apelu nie popełnił kilku błędów interpunkcyjnych i nie nadużywał dywizu w miejsce myślnika Smile

Przygodo nie martw się Smile mam ciągle nowe powody, by nie pisać na forum więcej niż 3 zdania Smile


Re: Piszmy po polsku! - apel. - Bartosz Marchwica - 04-07-2010

.


Re: Piszmy po polsku! - apel. - Lutejaxx - 04-07-2010

Big Grin dzieki, nie martwie sie.....jestem wrecz miłośniczka błędow i niepoprawnosci....
a to Sad z powodu, ze na to forum nie bardzo sie nadaje w takim razie.....no, ale ja mam teraz mnostwo, mnostwo innych spraw na glowie.


Re: Piszmy po polsku! - apel. - Bartosz Marchwica - 04-07-2010

Cejloniara Apel oczywiście słuszny. Może i byłabym bardziej przekonana, gdyby jego autor w samej treści apelu nie popełnił kilku błędów interpunkcyjnych i nie nadużywał dywizu w miejsce myślnika Smile

Przygodo nie martw się Smile mam ciągle nowe powody, by nie pisać na forum więcej niż 3 zdania Smile
Gratuluję wiedzy. Domyślam się w czym rzecz, ale nawet w interpunkcji są "szkoły" - hołduję tej, w której nie nadużywa się przecinków.
Co do pauzy, półpauzy czy dywiza - kwestie stricte edytorskie nie stanowią sensu mojego apelu. Zresztą pauza i półpauza nie są bezpośrednio dostępne z klawiatury Sad
Poza tym w życiu nie twierdziłem, że nie popełniam błędów! (W apelu jest o tym wspomniane - zdarzają się one każdemu.)
Chodzi głównie o szacunek - dla siebie, języka oraz odbiorców naszego przekazu.


Re: Piszmy po polsku! - apel. - Cejloniara - 04-07-2010

No ja jestem po drugiej stronie Smile Szanuję nadawcę i staram się go rozumieć. Niczego nie narzucam, pozostaje wdzięczna za każde słowo, które mi daje Smile Żeby poznawać myśli Przygody, jestem w stanie wyobrażać sobie ogonek pod "a" i kreskę nad "o".
Jak już wspomniałam, apel jednak słuszny.


Re: Piszmy po polsku! - apel. - Bartosz Marchwica - 04-07-2010

Cóż.
Różnić też można się pięknie :lol:


Re: Piszmy po polsku! - apel. - Jacob Spahis - 04-08-2010

Prusy jako kraina historyczna :!: Ha :!: Swój człowiek :!:


Re: Piszmy po polsku! - apel. - Joanna Dobrzyńska - 04-08-2010

"W każdym bądź razie" :mrgreen: (czasem słychać ...mąćrazie o zgrozo!) również się dopisuję.

Będzie połowę postów mniej :?: :wink:


Re: Piszmy po polsku! - apel. - Cejloniara - 04-09-2010

A ja też Prusy.. i to Wschodnie Sad nawet jeden pomnik plebiscytowy wykopałam Sad