Hipologia
Ujeżdżenie/ Dressage - wszystko o tej konkurencji :) - Wersja do druku

+- Hipologia (https://forum.hipologia.pl)
+-- Dział: Kategoria (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Konie chcą nas rozumieć (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Ujeżdżenie/ Dressage - wszystko o tej konkurencji :) (/showthread.php?tid=621)

Strony: 1 2 3 4 5


Re: Ujeżdżenie/ Dressage - wszystko o tej konkurencji :) - pasiak92 - 04-14-2010

właśnie o to chodziło, że te zdjęcia podejrzanie były w tej samej sceneri. tzn, dana osoba byla tak samo ubraa, koń wyglądał tak samo tylko w innym miejscu hali. światło iw szytko to samo. Dlatego spytałam, a nie oceniłam, bo kimże jestem by oceniaćSmile)


Re: Ujeżdżenie/ Dressage - wszystko o tej konkurencji :) - Karolina Jaskulska - 04-14-2010

moja wypowiedź nie była skierowana do Ciebie Smile
mówiłam ogolnie...
prowadze fotobloga i to co tam da się przeczytać i zobaczyć, przechodzi ludzkie pojęcie ;/


Re: Ujeżdżenie/ Dressage - wszystko o tej konkurencji :) - pasiak92 - 04-14-2010

rozumiemSmile)
I włąśnie na fbl natrafiłam na taką osobę:0 tylko, ze ona chyba trenowałą ujeżdżenie, bo w większości te zdjęcia były przegięciemSmile


Re: Ujeżdżenie/ Dressage - wszystko o tej konkurencji :) - Karolina Jaskulska - 04-14-2010

a najlepsze są opisy typu " A ona mi dęba, to ja jej bata, nie bedzie mi tu rządzić głupia krowa.... ktoś musi jej wpier*****, żeby sie nauczyła "


Re: Ujeżdżenie/ Dressage - wszystko o tej konkurencji :) - pasiak92 - 04-14-2010

no to właśnie mnie wkurza;/
ok łydkę zrozumiem, ale nie batem;/
nie toleruję bata;/


Re: Ujeżdżenie/ Dressage - wszystko o tej konkurencji :) - Karolina Jaskulska - 04-14-2010

ja odkąd jeżdże bez bata to częsciej się zastanawiam dlaczego koń nie chce czegoś wykonac...
bat mialam tylko na zawody, ale i tak tylko miejsce w ręce zabierał Smile


Re: Ujeżdżenie/ Dressage - wszystko o tej konkurencji :) - pasiak92 - 04-14-2010

zgadzam się a tym! nie zawsze jest potrzebny!Smile czasem trzeba pomyślec głową!


Re: Ujeżdżenie/ Dressage - wszystko o tej konkurencji :) - Karolina Jaskulska - 04-14-2010

a i uzywam jeszzce na treningi ujeżdżeniowe jako przedłużenie łydki czasem ,
bat ma być pomoca , a nie karą (bolesną) ;/


Re: Ujeżdżenie/ Dressage - wszystko o tej konkurencji :) - pasiak92 - 04-14-2010

dokładnie!! z tym się zgadzam!
Przy ujeżdżeniu rozumiem, bo widziałam np. jak sie uczy konie np. chodów bocznych poprzez wskazywanie batem na kończyne i proszenie o przesunięcie, a potem to powtarzali za pomocą łydki i było okSmile


Re: Ujeżdżenie/ Dressage - wszystko o tej konkurencji :) - Monika Szumert - 04-25-2010

http://www.cpm24.tv/

Zawody w Hagen na żywo!
W piątek Katarzyna Milczarek uzyskała ponad 70% i zdobyła II miejsce przed Hubertem Schmidt'em .
Dziś może powrzucam trochę fotek(jeżeli sobie życzycie), bo będę na żywo oglądać poczynania naszej zawodniczkiSmile


Re: Ujeżdżenie/ Dressage - wszystko o tej konkurencji :) - pasiak92 - 06-11-2010

pochwalę sięBig Grin
hihiBig Grin
ostatnio musiałam wjechać dla koleżanki na ambicjęBig Grin Ona jeździ dłużej o rok.
Cwaniaczy, bo jeździła z instruktorką 2 lataBig Grin
Ostatnio wsiadłam na klaczkę, która coś tam skubała ujeżdżenieBig Grin zrobiłam po krótkiej rozgrzewce chody boczne ok 3-4 metrów, zebranie w stępie i w kłusie. Ona potem wsiadła i konik zero reakcji na nią xD
Na drugiej klaczce próbowałam skoczyć moją pierwszą stacjonatę 70 cm. Były wyłamania nawet tuz przed sama przeszkodą. Ona już do mnie mówi, daj ja wsiądę skoczę i potem pójdzie. Jestem uparta bestia więc nie odpuściłam. Przy następnej próbie przytrzymałam na kontakcie, przed przeszkodę łydką przytrzymałam dodatkowo nakierowałam w przeciwną stronę co uciekała i skoczyłam. potem jeszcze raz i idealnie skoczyła. Ta koleżanka wsiadła po mnie na tego samego konia i próbowała skoczyć, ale cał czas były wyłamaniaBig Grin trochę głupio jej byłoSmile


Re: Ujeżdżenie/ Dressage - wszystko o tej konkurencji :) - branka - 06-11-2010

Czy to o to chodzi w jeździe konnej by się cieszyć, że komuś innemu nie wychodzi? Że psuje konia?

Co masz na myśli mówiąc, że zrobiłaś zebranie w stępie i w kłusie?
przypominam jak wygląda zebrany koń: http://www.youtube.com/watch?v=sXUa92Sx4HM
Tobie prawdopodobnie chodziło o zganaszowanie Wink

nie mieszajmy pojęć, 'zebranie' już i tak jest dostatecznie zdewaluowane :/


Re: Ujeżdżenie/ Dressage - wszystko o tej konkurencji :) - pasiak92 - 06-12-2010

Właśnie o to chodzi, ze wkurza mnie jak ktoś tak gada wymądrza się, a w rzeczywistości nie wiele wie. Ok. Mam szacunek do kogoś kto mówi i potrafi to zrobić, ale nie dla kogoś kto tylko mówi.
Zgandaszowanie to tylko przyciągnięcie szyi czy nie tak?
A ja miałam konia zebranego raczejSmile Zad był podstawiony i szyja ładnieSmile


Re: Ujeżdżenie/ Dressage - wszystko o tej konkurencji :) - Julia z Orla - 06-12-2010

Co to znaczy "szyja ładnie"? Wink


Re: Ujeżdżenie/ Dressage - wszystko o tej konkurencji :) - Karolina Jaskulska - 06-12-2010

pewnie zaokrąglona Smile)))