Hipologia
Własna stajnia - Wersja do druku

+- Hipologia (https://forum.hipologia.pl)
+-- Dział: Kategoria (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Chów koni - i wszystko, co z nim związane (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Własna stajnia (/showthread.php?tid=540)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


Re: Własna stajnia - Jerzy Leon Święch - 08-23-2010

Gratuluję Smile i życzę dużo zdrowia i sił, bo pewnie będą potrzebne.
To spora radość móc widzieć z okna pasące się ogony.
Wiem coś o tym Smile


Re: Własna stajnia - Iwona Gasparewicz - 08-24-2010

Fotki z budowy
[Obrazek: 7839be790dcf81f1med.jpg]

teraz jest tak
[Obrazek: cef9635d454abf9amed.jpg]
fotkę robiłam z tarasu bo cały dzień pada Sad


Re: Własna stajnia - Joanna Dobrzyńska - 08-30-2010

Fajnie, ze masz stryszek na kilka balotów sianka i słomy. Rzesztę kupować będziesz na bieżąco, czy będziesz przechowywać pod plandeką? A może wiata na siano? Rzut jak wygląda? Czy to 2 boksy?
My mamy już plan stajni (drewno), a budowa za około rok... Wykonawca już znaleziony i termin zaklepany.
I nasz trzeci koń do nas wróci!


Re: Własna stajnia - Iwona Gasparewicz - 08-30-2010

asio - 2 boksy i korytarz 3 m szerokości i 7 metrów długi wys. 3 metry, plus stryszek 2,4wys może tego na zdjęciach nie widać, ale na stryszku spokojnie sie chodzi. Z przodu do stajni będzie (już jestSmile doklejona wiata, aby konie miały sie gdzie schować (będą miały dostęp wolny do stajni) i nad wiatą też stryszek. Ogólnie będzie ponad 60m poddasza, więc sporo tam upchne.


Re: Własna stajnia - Joanna Dobrzyńska - 09-03-2010

Ha, te na oko "małe" stajenki sa całkiem pojemne Big Grin . Fajnie, że masz korytarz. U nas są tylko małe podcienia i jak leje, przetrząsanie siana przed karmieniem nie należy do moich ulubionych czynności...
Kilka dni temu wpuściłam konie na nowo ogrodzoną część łąki i wracają tak nabombane trawą Big Grin , że moje zapasy sianka niemal nie tknięte tkwią w miejscu "podręcznym".


Re: Własna stajnia - Iwona Gasparewicz - 09-05-2010

asio specjalnie dla Ciebie
budowy ciąg dalszy
[Obrazek: 5c1120c9ce71bd4dmed.jpg]


Re: Własna stajnia - Dorota Hałaburda - 09-05-2010

coraz lepiej to wyglądaSmile
Ciekawa jestem ile Cie to wyniosło do tej pory i ile bedzie na koncu...ale nie wypada pytac o takie rzeczySmile


Re: Zebranie - Joanna Dobrzyńska - 09-05-2010

Ojej, dziękuję! A pokrycie zwykła papa czy potem na to termozgrzewalna? Imponująca mała stajenka :-).


Re: Własna stajnia - Iwona Gasparewicz - 09-06-2010

Mąż chce na dach dachówkę - 2 opcja to gont


Re: Własna stajnia - Joanna Dobrzyńska - 09-10-2010

Gont! Gont! Gont! Big Grin Będzie ładnie.
Poza tym teraz widzę z tymi panami na stryszku, to rzeczywiście nie taka mała ta Twoja stajenka Confusedhock: Gratuluję!


Re: Własna stajnia - Dorota Hałaburda - 09-10-2010

dopiero teraz dostrzegłam Panów...:O
wielka stajniaSmile


Re: Własna stajnia - Iwona Gasparewicz - 09-23-2010

ciąg dalszy Smile Już to zaczyna jakoś wygladać Smile
[Obrazek: b61c78e7c7ccd6cemed.jpg]


Re: Własna stajnia - Julia z Orla - 09-23-2010

Bardzo ładna stajenka :) A podłoga będzie jakiego rodzaju?

U nas za kilka dni wymiana starych bram i drzwi na nowe, z dwudzielnymi skrzydłami. Porobię zdjęcia i pokażę Wam efekt końcowy (no - prawie! w każdym razie powoli finiszujemy) :) Koniom się bardzo podoba, i mi też :)


Re: Własna stajnia - Iwona Gasparewicz - 09-24-2010

Na podłodze jest piasek, folia, styropian podłogowy gruby, najcieńsza jak się dało zbrojona wylewka a na to przyjdą maty - bynajmniej w boksie mojej klaczy bo grzebie.


Re: Własna stajnia - Karolina Jaskulska - 09-24-2010

jaaaaaaaaaaaa! stajnia pierwsza klasa Wink