Hipologia
Własna stajnia - Wersja do druku

+- Hipologia (https://forum.hipologia.pl)
+-- Dział: Kategoria (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Chów koni - i wszystko, co z nim związane (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Własna stajnia (/showthread.php?tid=540)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


Re: Własna stajnia - Paweł Leśkiewicz - 01-29-2010

A może tańszym rozwiązaniem niż podnoszenie stropu będzie obniżenie posadzki?
Tyle, że trzeba będzie. jakoś zabezpieczyć budynek przed zalaniem np. wodą deszczową


Re: Własna stajnia - Julia z Orla - 01-29-2010

O pół metra to chyba się nie da Smile Dzisiaj wieczorem jest spotkanie z pierwszym konsultantem, zobaczymy co mądrego nam powie.


Re: Własna stajnia - Katoda - 01-31-2010

Hej! Ci, ktorzy mają stajnię "przy domu" Smile, jak duże macie padoki?? . Z góry dzięki za odpowiedzi.


Re: Własna stajnia - Iwona Gasparewicz - 01-31-2010

Katoda a ile masz koni?


Re: Własna stajnia - e/e - 01-31-2010

Klara Naszarkowska Linkowałam do tego sklepu: http://sklep.horses.pl/product-pol-1091-Shires-zamkniecie-do-boksu.html - piszą, że wysyłka w ciągu 21 dni.

Na produkty z tego sklepu czekam od kilku miesięcy. Początki były obiecujące. JEDYNIE początki. Dewizą sklepu jest chyba "bedom jak pszyjdom, a jak przyjdom to siem odezwem i głowy mnie tu nie zawracać" Big Grin :wink:
Więc cierpliwie ( w miarę nerw ) czekam. :wink:


Re: Własna stajnia - Katoda - 02-01-2010

Jeszcze nie mam, planuję jednego Smile


Re: Własna stajnia - Jerzy Leon Święch - 02-01-2010

Katoda Mam 2 klacze. W ogrodzie (prawie bez drzew) mają padok o powierzchni około 15 arów i własne pastwisko o powierzchni około 0.5 ha zrobione z pola uprawnego pięć lat temu (jeszcze niewiele ziół na nim się zasiało). Do tego mam do wypasania w pobliżu 30-40 arów zdziczałego ogrodu, gdzie maja wszystkie potrzebne ziółka oraz krzewy i drzewka do podgryzania. Niestety brakuje nam takiego pastwiska w jednym długim kawałku, przynajmniej 1 ha. Młody jestem Smile , to jeszcze coś takiego znajdę Smile .


Re: Własna stajnia - Krystyna Kukawska - 02-01-2010

Katoda, wybij sobie z głowy jednego konia. Albo dwa, albo żaden, chyba,że postawisz w pensjonacie z innymi końmi.


Re: Własna stajnia - Katarzyna Suchecka - 02-01-2010

albo kupisz kucyka na towarzyszaBig Grin choc to tez kon tylko troche tanszy w utrzymaniuBig Grin


Re: Własna stajnia - Jerzy Leon Święch - 02-01-2010

Jak będziesz miała 2 konie to też będziesz miała problem, bo może dojść do tego, że jeden bez drugiego nie pójdzie. Znam to z autopsji. Na pastwisku się nieraz postraszą kopytami i zębami, ale jedna za drugą szaleje. Uważam, że jeśli się wystarczająco dużo czasu poświęci jednemu koniowi i da mu możliwość całodniowego przebywania na wolności to nic się nie stanie. Przecież inne domowe zwierzęta są nie mniej stadne od koni i bywa, że mamy np. jednego psa, który nie koniecznie mieszka na co dzień z ludźmi, czy innymi psami. Dwa konie to jeszcze nie stado. Ze stada kilku koni łatwiej jest wziąć do zabawy jednego, a reszta się zajmuje sobą. Z dwoma bywają problemy. Fakt, że nic nie robię w tym kierunku, ale przy 2 koniach to dodatkowe zajęcie- rozdzielanie. Smile


Re: Własna stajnia - Katoda - 02-01-2010

Ale czy ja napisałam, że mam zamiar trzymać konia u siebie? Smile Odpowiedz brzmi : nie.
Jednego tylko wtedy gdy wstawię go do pensjonatu. Jeszcze nie wiem czy będę miała możliwość trzymania konia "u siebie", jeżeli taka opcja nastąpi to oczywiście pomyślę najpierw o kupnie drugiego kopytnego. Spokojnie, bez obaw Smile.


Re: Własna stajnia - Monika Szumert - 02-01-2010

Tak się nieśmiało wcisnę między słowa.
Julio, jak wizyta specjalisty konsultanta?
Ja się pochwalę moim małym rajemBig Grin
Domek już w remoncie.Stajnia, hm...czeka na pomysł :?:


Re: Własna stajnia - Julia z Orla - 02-01-2010

Wizyta dużo bardziej optymistyczna Smile Następny krok to znalezienie architekta, który wykona projekt przebudowy - będziemy wzmacniać dach i ściany - albo przez wyżej umiejscowione od stropu "wieszaki" albo przez wylanie "wieńca" dookoła obórki od wewnątrz. Dachu ściągać nie trzeba (uf, uf, uf). Zresztą więźba w obórce jest solidniejsza niż na strychu domu, szkoda by było to ruszać. Nie jest źle! Smile


Re: Własna stajnia - Julia z Orla - 02-04-2010

Pawle Leśkiewiczu, miałeś rację Smile Będziemy okopywać obórkę (+ drenaż) i zbijać posadzkę.

Podobno od kwietnia mają się zmienić na bardziej ludzkie przepisy odnośnie pozwoleń na budowę - czy ktoś może wie coś więcej na ten temat?


Re: Własna stajnia - Joanna Dobrzyńska - 02-04-2010

Temat pozwoleń będę drążyć, bo sama jestem zainteresowana. Słyszałam nieco, ale muszę się upewnić, by nie palnąć czegoś.