Hipologia
Wegetarianizm - Wersja do druku

+- Hipologia (https://forum.hipologia.pl)
+-- Dział: Kategoria (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pleplanie, integrowanie się i inne pogwarki (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Wegetarianizm (/showthread.php?tid=513)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


Re: Wegetarianizm - Lutejaxx - 02-03-2010

ja to w sumie lubie takie mono jedzenie....np. potraie caly dzien jesc cykorie bez niczego....albo marchewke, albo....no niestety przy koniach uzaleznilam sie od platkow owsianych. Boje sie, ze jem tego za duzo. Moze cos tam dodaja, bo jak nie zjem to czuje taki glod jakbym byla uzalezniona.
Platki jem surowe, na sucho, z torebki.... Sad chyba cos niedobrze ze mna. Bo jak tych platkow nie ma akurat w domu, to potrafie specjalnie do miasta jechac, bo niczym najesc sie nie moge....ponoc maja duuzo magnezu, ale utrudniaja wchlanianie wapnia???


Re: Wegetarianizm - Joanna Dobrzyńska - 02-03-2010

Przygodo, uważaj! Nie zacznij rżeć :wink:

Też tak lubię. Prosto z torebki, a najlepsze są "górskie", żadne inne.


Re: Wegetarianizm - Lutejaxx - 02-03-2010

ihahahaha....tak! Big Grin najlepsze gorskie!
Ale uwaga: uzalezniaja...


Re: Wegetarianizm - Joanna Dobrzyńska - 02-03-2010

ihaha :!:


Re: Wegetarianizm - Jerzy Leon Święch - 02-03-2010

Zwykłe kotlety sojowe posmarowane przed i w trakcie grillowania moim specyfikiem to poezja. Teraz ludzie grillują wszystko, nawet lody Smile
Grillowanie jak robienie zapiekanek, można z wszystkiego.
Nie należy tylko grillować produktów, które surowe są lepsze i zdrowsze.
Smacznego Smile


Re: Wegetarianizm - Lutejaxx - 02-03-2010

Jerzy Leon Święch . Teraz ludzie grillują wszystko, nawet lody Smile

Smacznego Smile

ihahahahahahaha!!!!! dobre, pierwszy raz od kilku dni sie zasmialam. Ale probowac nie bede!


Re: Wegetarianizm - Klara Naszarkowska - 02-03-2010

Duchowa, uważaj na nadmiar płatków owsianych, bo utrudniają wchłanianie wapnia. Dokup sobie innych - i jedz na zmianę, będzie zdrowiej Smile

Na grill nadają się też owoce - banany, plastry ananasa, brzoskwinie.

Nigdy nie grillowałam cykorii, ale zaczynam mieć podejrzenia, że mogłaby być dobra. Ostatnio czasem przekrawam kolbę na pół, podsmażam na kapce oliwy, podduszam lekko, do tego sól i pieprz i jest pysznie. Delikatnie ale nie mdło. To może i na grillu by się udała?

Wegetarianie to z definicji ryb nie jedzą Smile


Re: Wegetarianizm - Lutejaxx - 02-03-2010

kurde wiem , a ja zjadam cala torebke platkow dziennie, a to jest 1 kg, i nie umiem przestac....
wapn jest bardzo potrzebny, zwlaszcza dla mnie juz, nie znosze nabialu, wiec tym bardziej powinnam ograniczyc platki. Ale nie daje rady....mam wrazenie jakbym byla nalogowym zjadaczem tego.

jednak sprobuje...to wazna. Platki raz na tydzien, pocierpie..ale za to bede miala swoje platkowe swieto. Juz nie moge sie doczekac....no, ale zaczne od jutra odstawianie...


Re: Wegetarianizm - Katarzyna Suchecka - 02-03-2010

a co do wegetraianskich potraw to bardzo wiele z kuchni daleko wschodniej takich wlasnie jest, wiec sredecznie polecam.
Jeśli je sie rybi to moze byc sushi(moze tez byc ono bez ryb) Zupa miso jest bardzo smaczna pozywna i bez miesa. Mozna jest slati z wodorostow zrobic sobie makaron ryzowy, lub ryz z jakims sosem i dodatkami.

Pozatym z tego co ostanio slyszlalam w polsce pod koniec wieku 19 czy poczatek 20 bylo 100 sposobow na przyzadzenie ziemniakow bez miesa(na ktore nie mogl sobie plebs pozwolic). Wiec na brak pomyslow nie mozna narzekac Tongue Tongue


Re: Wegetarianizm - Joanna Dobrzyńska - 02-03-2010

sushi... przypomniałaś mi- mam w domu wszystko poza rybą. Jutro robimy Big Grin


Re: Wegetarianizm - Dagmara Matuszak - 02-04-2010

Klara Naszarkowska Nigdy nie grillowałam cykorii, ale zaczynam mieć podejrzenia, że mogłaby być dobra. Ostatnio czasem przekrawam kolbę na pół, podsmażam na kapce oliwy, podduszam lekko, do tego sól i pieprz i jest pysznie. Delikatnie ale nie mdło. To może i na grillu by się udała?

Hehe, właśnie od wczoraj rozważam tę kwestię Smile. Podejrzewam, że mogłaby się bardzo ładnie udać... Bardzo smaczna (ale mniej zdrowa) jest też duszona na maśle z sokiem cytrynowym. Jakby ją wraz z tymi dodatkami wrzucić na grilla w folii? Hmmm...


Re: Wegetarianizm - Lutejaxx - 02-04-2010

ja mam pomysl, inni grilluja, a ja obok jem ....no jednak platki owsiane na surowo, i cykorie tez na surowo, sama bez dodatkow, bo tak lubie...kolejne uzaleznienie....

w koncu w czasie grillowania oprocz ludzi i tak najwazniejsze jest....PIWKO!!!!!!!!!!!!!!!!!i najzdrowsze.Oczywscie tez na surowo , nie grillowane :wink:

....kurde , chyba nie wyszlo mi tam wyzej, ze ja ludzi grilluje????? Big Grin /jakas infekcja mi sie zaczyna z goraczka....no, ale co by na to Freud powiedzial :lol: ups, nie wywolywac Ani Guzowskiej z miasta!/


Re: Wegetarianizm - Izabella Dobrosz - 02-05-2010

jak ktoś lubi smak orientalny to polecam książkę "Kuchnia Kriszny"

ja ostatnio oszalałam :mrgreen:


Re: Wegetarianizm - Lutejaxx - 02-05-2010

wieki temu bylam na spotkaniu z Krisznowcami...i tam był poczęstunek, rzeczywiscie pyszne! Pamietam do dzis...


Re: Wegetarianizm - Lutejaxx - 02-23-2010

Poczytalam troche o znanych ludziach, ktorzy nie jedli miesa, i az sie zdziwilam ze az tylu ich jest!!!! Ale przenisolam tu tylko trzech, ot tak jako ciekawostke:


Lew Tołstoj (rosyjski pisarz, 1828-1910)

"Jak możemy oczekiwać idealnych warunków na Ziemi, skoro nasze ciała są żywymi grobami pomordowanych zwierząt? Dopóki będą istniały rzeźnie, będą istniały i pola bitew"
Leonardo da Vinci (malarz, architekt, filozof, muzyk, poeta, odkrywca, matematyk, 1452-1519)

"Od wczesnych lat życia wyrzekłem się jadania mięsa. Przyjdzie czas, gdy ludzie tacy jak ja będą patrzeć na mordercę zwierząt tak samo jak teraz patrzą na mordercę ludzi"
Arthur Schopenhauer (filozof niemiecki, 1788-1860)

"Ponieważ współczucie w stosunku do zwierząt jest tak nierozerwalnie związane z dobrocią charakteru, można zaufać poglądowi, że jeśli ktoś jest okrutny wobec zwierząt, to nie może to być dobry człowiek"
Albert Einstein (wybitny fizyk, filozof, 1879-1955)

"Tak więc żyję bez tłuszczów, bez mięsa czy ryb, ale czyniąc tak czuję się całkiem nieźle. Zawsze wydawało mi się, że człowiek nie narodził się, aby być drapieżnikiem"