Hipologia
Zmiana właściciela konia - Wersja do druku

+- Hipologia (https://forum.hipologia.pl)
+-- Dział: Kategoria (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Konie chcą nas rozumieć (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Zmiana właściciela konia (/showthread.php?tid=490)

Strony: 1 2


Zmiana właściciela konia - Karolina Jaskulska - 10-08-2009

Mam takie pytanko do Was..
Czy z PZJ isnieją jakies opłaty związane ze zmianą właściciela konia? Jeśli tak ,to jakie???
Jak powinna wyglądac umowa jeżeli poprzedni własciciel oddaje konia za darmo ?

( koleżanka dostaje od pewnych ludzi konia i nie wie czy oprócz kosztów transporu, czekaja ją inne koszty i o czym powinna jeszcze pamiętać,i co powinna jeszcze zrobic w kwestiach prawnych ??)


Re: Zmiana właściciela konia - Lutejaxx - 10-08-2009

konie oddalam dwa....
nie pokrywalam zadnych kosztow transportu, i nie ponosilam zadnych kosztow w ogole! Obdarowni takze nie, oprocz wlasnie kasy za transport.
Umowa byla spisana recznie i byly dwa podpisy: moj i osoby obdarowanej. To wszystko Tresc jest podobna jak w umowie kupna -sprzedazy
w umowie zaznaczylam tylko, ze obdarowany nie ma prawa sprzedac konia ani przeniesc do innej stajni bez mojej zgody!
TO WSZYSTKO, oczywiscie pszport ma nowy wlasciciel.


Re: Zmiana właściciela konia - Karolina Jaskulska - 10-08-2009

dziękuje serdecznie Smile


Re: Zmiana właściciela konia - Lutejaxx - 10-08-2009

ale jezeli relacje miedzy tymi ludzmi sa malo bliskie to lepiej zapytac osobe, ktora zna sie na prawie!
Bo u mnie papier byl tylko formalnoscia. Po prostu ufam, i tyle.


Re: Zmiana właściciela konia - Nirwana - 10-08-2009

Sama zmiana wpisu właściciela w paszporcie PZHK to koszt rzędu 10-15 zł. Trzeba im tylko dostarczyć umowę - czy to kupna sprzedaży, czy też darowizny. O innych opłatach nie słyszałam, ale nie wykluczam że istnieją. Ponoć kiedyś Urzędy Skarbowe gdzieś się czepiały i chciały podatek od darowizny ściągać..... Confusedhock:


Re: Zmiana właściciela konia - Joanna Misztela - 10-08-2009

ja nic nie płaciłam jak przepisywałam Lexa. Powędrowałam do Związku , dałam paszport z umowa , panie tylko podbiły pieczątkę bo zmianę właściciela wpisała poprzednia właścicielka i podziękowały Big Grin . cale formalności trwały może 5 minut


Re: Zmiana właściciela konia - Gaga - 10-09-2009

Asiu, to panie się pogubiły, bo zmiana właściciela ze zmianą wpisu do ksiag kosztuje bodaj 5 zł (niespełna 5 ;-))
PZJ również pobiera opłatę - jeżeli koń jest zarejestrowany w PZJ, lub OZJ jako sportowy Przerejestrowanie konia w ZZJ kosztuje bodaj 25 zł , w PZJ nie mam pojęcia...


Re: Zmiana właściciela konia - Joanna Misztela - 10-09-2009

no to nie wiem bo ze mna byla Sandra z 60 paszportami i tez nic nie placila. ale jak tak mowisz to widocznie masz racje.
no to zaoszczedzilam :lol:


Re: Zmiana właściciela konia - Paulina Derezińska - 10-09-2009

właściciela trzeba zmienić w paszporcie w przeciągu 7 dni, u mnie kosztowalo to chyba ze 30 zl, z cena moze być roznie.


Re: Zmiana właściciela konia - Martyna - 10-10-2009

A jak się nie zmieni w ciągu 7 dni? Przewidują jakieś kary?


Re: Zmiana właściciela konia - Lutejaxx - 10-10-2009

ja jeszcze zadnego konia nie mialam wpisanego na siebie w pszaporcie... Big Grin spoko wodza Martynko!

W najblizszym tygodniu mam zamiar to zmienic, jade z paszportami....i nadzieja, ze jak kara to ....e, nie sądze. W razie czego mam ladny czaprak ,chetnie oddam za kare :lol:
UMOWY MAM SPISANE.


Re: Zmiana właściciela konia - Martyna - 10-10-2009

Też mam umowę spisaną. No właśnie kary się boję, bo myślałam, że mam czas na przepisanie konika, a w paszporcie napisane "obowiązek 7 dni" i brzmi to tak strasznie, że zwlekam i zwlekam Tongue

No ale, może czas się przyznać i oficjalnie sprawę załatwić Smile

Duchowa, liczę na to, że przetrzesz szlak!


Re: Zmiana właściciela konia - Lutejaxx - 10-10-2009

Big Grin hahaha, znajde drugi czapraczek...nie martw sie!


Re: Zmiana właściciela konia - Joanna Misztela - 10-27-2009

ja kary nie mialam za spoznienie czego i wam zycze :lol:


Re: Zmiana właściciela konia - Karolina Jaskulska - 02-18-2010

mam takie pytanko .... kolega kupił konia na targu,miał tylko taką karteczkę z imieniem, rokiem urodzenia i rodzicami
w bazie koni udało mi się znaleźć ojca, okazlał się ogierem kryjącym z papierami do 6 pokolenia, matkę również udało mi się odnaleźć po numerze , ale ona nie ma pochodzeniaze strony matki...
czy można na tej podstawie wyrobić młodemu pełne papiery ze wszystkimi danymi? jak się do tego zabrać?