Hipologia
Początkowa praca z młodym koniem - Wersja do druku

+- Hipologia (https://forum.hipologia.pl)
+-- Dział: Kategoria (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Konie chcą nas rozumieć (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Początkowa praca z młodym koniem (/showthread.php?tid=486)



Re: Początkowa praca z młodym koniem - Julia z Orla - 09-26-2011

Gratuluję, Spahisie. Bardzo podziwiam Twoją cierpliwość i konsekwentność. Czy mógłbyś napisać coś więcej o samym sprawdzianie? Na czym konkretnie polegał i jak wyglądał parkur?

No i czy zdradzisz na forum swoje dalsze plany odnośnie Adiutanta?


Re: Początkowa praca z młodym koniem - Jacob Spahis - 09-26-2011

Sam sprawdzian omówię przy okazji wstawiania filmików, po podsumowaniu przedstawię plan na najbliższy i dalszy czas oraz przedstawię założenia. Smile


Re: Początkowa praca z młodym koniem - Jacob Spahis - 09-26-2011

Nim jednak wstawię filmy przedstawiam zdjęcia ze strony mojej stajenki - Krzywa Stajnia na facebook'u.


Re: Początkowa praca z młodym koniem - Julia z Orla - 09-26-2011

[Obrazek: 314561_280206258665317_225489064137037_1...5724_n.jpg]

Ładnie!


Re: Początkowa praca z młodym koniem - Jacob Spahis - 09-26-2011

W pewnym sensie Julia wywołała temat minusów konia. Jest bezapelacyjnie jeden - wciąż skacze nieefektywnie, bo za wysoko. Poza tym najwyższy punkt skoku nie zawsze jest na najwyższym punktem przeszkody, bo czasami później. Nie jest to sytuacja dobra. Adiutant wkłada przez to wysiłek tak duży jakby skakał przeszkody nie 100 cm, ale 120 cm. Tym jednak się nie martwię (teraz), gdyż Trener, któremu ufam praktycznie bezgranicznie mówi, że to kwestia ilości oddanych skoków. Inaczej mówiąc - doświadczenie, czyli czas. Smile

O minusach jeźdźca napiszę tylko, że w dalszym ciągu praca nad ręką i prostowaniem (się). Z tym drugim nie jest łatwo, bo moja praca to głównie siedzenie (w różnych miejscach) i czasami stanie (ale to na chwilę). Smile


Re: Początkowa praca z młodym koniem - Jacob Spahis - 09-27-2011

Jeden z filmików. Smile


Re: Początkowa praca z młodym koniem - Magdalena Slusarczyk - 09-27-2011

Spahisie czuje niedosyt! Prosze o wiecej ;-)
Film fajny,tylko czemu taki krotki ??? Smile
Adiutant skacze ladnie, faktycznie z zapasem ,ale tak jak napisales wczesniej "z czasem i liczba oddanych skokow " mu to przjdzie..
I rownowaga mu sie BARDZO poprawila w porownaniu z filmikiem z zawodow.
Czekam na wiecej filmow Smile


Re: Początkowa praca z młodym koniem - AnnaRadomańczykMoroz - 09-27-2011

no zaszalales no! 13 sekund, przemkneliscie ledwo Was zauwazylam Smile dawaj nastepne Wink


Re: Początkowa praca z młodym koniem - Jacob Spahis - 09-27-2011

Filmiki będą, u mnie to kwestia czasu jaki mogę poświęcić na działania poza zawodowe. I tak mam spore tyły - Cezary wie najlepiej. Smile


Re: Początkowa praca z młodym koniem - Jacob Spahis - 09-28-2011

Zapraszam do oglądania kolejnego filmu. Smile


Re: Początkowa praca z młodym koniem - Jacob Spahis - 09-29-2011

Kolejny film


Re: Początkowa praca z młodym koniem - Wojciech Mickunas - 09-29-2011

Dzięki za zaproszenie tylko jak to otworzyć :?: (inne linki się otwierają ,ale te które są zapisane pogrubionym drukiem )


Re: Początkowa praca z młodym koniem - Jacob Spahis - 09-29-2011

Już wszystko jest ok. Smile


Re: Początkowa praca z młodym koniem - Piotr Sabiniarz - 09-29-2011

Spahisie! Oglądam Twoje filmy, patrzę na Adiutanta i coś mnie urzekło w Jego Big Grin wyglądzie, w pierwszej chwili nie wiedziałem co. Zobaczylem filmy jeszcze raz, ...i jeszcze raz,... po chwili przypamnialy mi się słowa A. Królikiewicza z podpisu na Twoim profilu i pomyślałem , ...TO JEST TO.

Gratuluję.


Re: Początkowa praca z młodym koniem - Jacob Spahis - 09-30-2011

Bardzo serdecznie dziękuję za miłe słowa. A tymczasem kolejny film.