Hipologia
Wczasy ale bez konia - Wersja do druku

+- Hipologia (https://forum.hipologia.pl)
+-- Dział: Kategoria (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pleplanie, integrowanie się i inne pogwarki (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Wczasy ale bez konia (/showthread.php?tid=449)

Strony: 1 2


Re: Wczasy ale bez konia - Izabella Dobrosz - 07-06-2009

dzieki Julia za opis my sie wybieramy pod koniec lipca na ten sam spływ Smile


Re: Wczasy ale bez konia - Klara Naszarkowska - 07-13-2009

Julia, opis bardzo pomocny, dzięki!

Firma, do której linkujesz, wygląda sensownie, może też skorzystamy. W Polsce nigdy nie "spływałam", ale kieeeedyś (naście lat temu znaczy) zdarzyło mi się pływać po szwedzkich jeziorach. Kanoe właśnie (ale nie było takie ładne kolorowe, chyba mniejsze i z czegoś jak aluminium). Bardzo dobrze wspominam, całe pływanie i łódkę też.

Tylko się zastanawiam, bo wybieramy się w cztery osoby. Lepiej pewnie dwie dwójki wypożyczać? A może nie? Takie czteroosobowe canoe pomieściłoby czwórkę dorosłych? I czy takim "gigantem" da się kierować? Julia, wyście pewnie takiego ogromniaka nie mieli? (Ale może spotkaliście?)

Edit: Mam jeszcze jedno pytanie... Jak to jest z zobaczeniem łódki i wyjściem na suchy ląd? Tzn. jakby chcieć się od łódki oddalić. Są jakieś "przystanie"? A na kempingach, łódki i rzeczy są pilnowane, czy nie?

Izabella, to my tuż po was - początek sierpnia Smile
Trzeba pomyśleć o zostawianiu sobie tajnych, zaszyfrowanych informacji w umówionych miejscach Wink


Re: Wczasy ale bez konia - Cejloniara - 07-14-2009

eh spływy, kanały, śluzy, pochylnie, jeziora... dzieciństwo to moje... z mojego pomostu na jeziorze można do morza dopłynąć hehe :-)

Dziękuję Małgosiu za ten Strzeszyn i Stary Młyn, Maję i Adama. Jest tok magiczne i cudne miejsce. Trzeba bardzo się postarać bym tam nie wypocząć. My się nie staraliśmy. Było cudownie i nie mogło być lepszejszego miejsca na naszą Małą Podróż Poślubną :-) Znaleźliśmy sobie nawet morze, w Grzybowie koło Kołobrzegu. Piękna i pusta plaża, nie wiedziałam, że morze może być tak czyste i kolorowe. Pięknie tam było :-)


Re: Wczasy ale bez konia - Julie 1 - 07-16-2009

Klara Naszarkowska Tylko się zastanawiam, bo wybieramy się w cztery osoby. Lepiej pewnie dwie dwójki wypożyczać? A może nie? Takie czteroosobowe canoe pomieściłoby czwórkę dorosłych? I czy takim "gigantem" da się kierować? Julia, wyście pewnie takiego ogromniaka nie mieli? (Ale może spotkaliście?)

Edit: Mam jeszcze jedno pytanie... Jak to jest z zobaczeniem łódki i wyjściem na suchy ląd? Tzn. jakby chcieć się od łódki oddalić. Są jakieś "przystanie"? A na kempingach, łódki i rzeczy są pilnowane, czy nie?

Hmm... my byliśmy w trójkę. Optymalnie na takie duże canoe. 4 też się spokojnie pomieści, ale jeśli będziecie mieli dużo bagażu, to chyba lepiej byłoby wziąć dwa mniejsze.
Kieruje się tym świetnie, kwestia wprawy, kilka godzin i jest się sprawną drużyną.
Postojów, pomostów i przystani po drodze jest od cholery. Większość płynie się jeziorami.
Czy są pilnowane? W sumie to nie. Rzeczy bierze się ze sobą do lub w pobliże namiotu. Wiosła i wszystko też (chociaż widziałam, że dużo ludzi zostawiało wiosła przy kajakach, ale hmm... jakby zniknęły to co dalej...)
W każdym razie zostawia się na brzegu puste kajaki.
Weź ze sobą jakieś linki. Ja miałam ze sobą moje 3 cordeo. Mówię na nie kordełki Smile
Bardzo się przydały do cumowania na brzegach rzek.
Po prostu gdy widzieliśmy piękne miejsce (bez pomostu) to się przywiązywaliśmy do drzew i przerwa na piwko Smile
Ach... aż Ci zazdroszczę! Ja chcę tam wrócić...


Re: Wczasy ale bez konia - Karolina Jaskulska - 07-19-2009

mmmm..... Stary Młyn... rzeczywiście cudne miejsce, położone 2 km od mojej wakacyjnej stajni Tongue
jutro będę przejeżdżać obok.... pokiwać znajomym od Ciebie, Cejloniaro ? Tongue


Re: Wczasy ale bez konia - Gaga - 07-20-2009

Cejloniara Dziękuję Małgosiu za ten Strzeszyn i Stary Młyn, Maję i Adama. Jest tok magiczne i cudne miejsce. (...)

Nie ma za co, pewnikiem też spędzę tam kawałek urlopu ;-)


Re: Wczasy ale bez konia - Izabella Dobrosz - 08-10-2009

spływ bajka, drugiego dnia tylko fociłam mój Wojciuch wiosłował Smile


Re: Wczasy ale bez konia - Iwona Gasparewicz - 06-21-2010

Gdzie na wakacje z dziećmi w góry? Mam ochotę na Zakopane Smile


Re: Wczasy ale bez konia - Jacob Spahis - 06-21-2010

Ja bez zastanowienia polecam Rancho Rodeo w Zatomiu nad Drawą. Byliśmy tam i paroma rajdami i kilka razy bez koni na wypoczynku. Mogliśmy zabrać psy, więc i mąż pewnie będzie dopuszczalny. Wink


Re: Wczasy ale bez konia - Lutejaxx - 06-21-2010

Spahis! nie maż tylko mąż!!!
nie kradnij moich błedow... :!:
...no to już UCIEKAM do miasta..musiałam czymś siebie zmusić do tego przykrego obowiązku..


Re: Wczasy ale bez konia - Iwona Gasparewicz - 06-21-2010

mąż nie koński więc raczej odpada Sad


Re: Wczasy ale bez konia - Jacob Spahis - 06-21-2010

Poprawiłem. :mrgreen: