Hipologia
Podkuwanie koni skraca im życie ? - Wersja do druku

+- Hipologia (https://forum.hipologia.pl)
+-- Dział: Kategoria (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Chów koni - i wszystko, co z nim związane (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Podkuwanie koni skraca im życie ? (/showthread.php?tid=415)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


Re: Podkuwanie koni skraca im życie ? - Jacob Spahis - 04-14-2010

Sen odpowiadasz tradycyjnie obok tematu. Napisałaś ogólnie o ciężarkach i treningu sportowców, pokazując to jako absurd. I ja precyzyjnie odpowiadam, że są takie metody treningowe. Ludzie z tym żyją. Czy wywołuje to urazy :?: Być może, badań nie robiono. Wiadomo jedynie, że NIEWŁAŚCIWY trening jest wręcz zabójczy, zwłaszcza przy współczesnym poziomie rywalizacji. Ciężarki to maleńka część.

Proponuję trzymać się tematu sen i odpowiadać precyzyjnie, a nie pleść androny o "dobrych dnach".


Re: Podkuwanie koni skraca im życie ? - Karolina Jaskulska - 04-14-2010

Ciężarki są dośc powszechnie stosowane u sportowców i rekreantów.... do chodzenia, biegania i jeżdżenia na rowerze.
Ja też często grając w siatkówkę , gram piłką lekarską 2 kg, żeby wzmocnić palce Tongue


Re: Podkuwanie koni skraca im życie ? - Ewa Polak - 04-14-2010

Sen nie struga swoich koni samemu...
Jaki ten świat mały :lol:


Re: Podkuwanie koni skraca im życie ? - Karolina Jaskulska - 04-14-2010

tak ? :twisted:


Re: Podkuwanie koni skraca im życie ? - Lutejaxx - 04-14-2010

spahis ,badania są zawsze robione ,cokolwiek nowego powstanie Smile

kto z was cały czas chodzi,biega z ciężarkami? chce takiego zobaczyc i zrobic badania

kon z chwilą podkucia -musi ten ciężar ,deformacje,ból znosic

ewa jak to?
niemożliwe


Re: Podkuwanie koni skraca im życie ? - Ewa Polak - 04-14-2010

Sama mówisz o tym na innych forach...


Re: Podkuwanie koni skraca im życie ? - Jacob Spahis - 04-15-2010

sen spahis ,badania są zawsze robione ,cokolwiek nowego powstanie
Podaj źródło badań wskazujących na szkodliwość treningu z ciężarkami przy nogach. Pytam w tej chwili o konkrety dotyczące ludzi.


Re: Podkuwanie koni skraca im życie ? - Lutejaxx - 04-15-2010

Spahis
sen spahis ,badania są zawsze robione ,cokolwiek nowego powstanie
Podaj źródło badań wskazujących na szkodliwość treningu z ciężarkami przy nogach. Pytam w tej chwili o konkrety dotyczące ludzi.

a dlaczego sam nie pofatygujesz sie aby poszukac zródło? Tongue
i porozmawiaj nt z lekarzem np ortopedii


Re: Podkuwanie koni skraca im życie ? - Jacob Spahis - 04-15-2010

sen a dlaczego sam nie pofatygujesz sie aby poszukac zródło?
Bo to Ty twierdzisz, że są badania. A skoro tak twierdzisz to udowodnij. Nie udowodniłaś, to znaczy, że ja mam rację. Proste.


Re: Podkuwanie koni skraca im życie ? - Lutejaxx - 04-15-2010

badania są ! nawet termograficzne Big Grin zapytaj ortopede jakiegoś ,moze poda ci zródło

ps .-eś

i to jest proste -jak drut


Re: Podkuwanie koni skraca im życie ? - Jacob Spahis - 04-15-2010

Rozmawiam z Tobą a nie ortopedą. Ty odpowiadaj, a nie unikaj problemu.


Re: Podkuwanie koni skraca im życie ? - Julia z Orla - 04-15-2010

Ale na tej hipologii się chaos robi... Ten wątek to w ogóle jest przeklęty, bo od niego zaczęły się rozmowy w brzydkim tonie. Magda G. przynajmniej pisała jako tako po polsku, a tu? Zaczyna być znów troszkę wstyd polecać to forum nowym osobom.


Re: Podkuwanie koni skraca im życie ? - Jacob Spahis - 04-15-2010

Nie jest źle. Już sobie obiecywałem, że nie będę się wdawał w dyskusje ze snem. Teraz jednak uczynię to nieodwołalnie. Zwracam się do sna, żeby do mnie nic nie pisała, bo przestaję czytać jej posty.


Re: Podkuwanie koni skraca im życie ? - Lutejaxx - 04-15-2010

dla mnie dr Strasser jest wielkim autorytetem tym bardziej ze dogłębna znajomosc anatomii narzadu ruchu konia pozwoliła dr Strasser obalic wiele mitów wiedzy podrecznikowej dotyczacych przyczyn wystepowania i leczenia kulawizn konia .
W roku 1993 otworzyła Instytut zdrowia kopyt i ESHOP (Europejską Szkołę Ortopedów Kopyt), centrum nauki i studiów gdzie kształcą się specjaliści metody Strasser z całej Europy. W tej pierwszej holistycznej klinice kopyt leczą się końscy pacjenci z całej Europy i wracają do pełnej aktywności, po tym, jak byli uznani przez konwencjonalną medycynę za przypadki nieuleczalne i beznadziejne.

Dr Strasser jest autorką 12 książek poświęconych kulawiznom i ich leczeniu oraz naturalnemu utrzymaniu koni, oraz autorką wielu artykułów w magazynach jeździeckich i weterynaryjnych. Podróżuje po całym świecie organizując seminaria i ucząc weterynarzy, podkuwaczy i właścicieli koni jak uleczyć nieuleczalne i jak zapewnić niezliczonym koniom zdrowe życie.


Re: Podkuwanie koni skraca im życie ? - Joanna Misztela - 04-15-2010

co nie zmienia faktu ze ty pojecia wielkiego nie masz. Oj krecia robote robisz Dr.Strasser. Big Grin
bo to juz coraz blizej fanatyzmowi :lol:

Tam gdzie sie pojawia sen tam zawsze jest chaos i armagedon Big Grin

Sen zaznaczyłaś na grubo kwestie obalenia wielu faktów jeśli chodzi o przyczyny występowania i leczenia kulawizn. Czy mogłabyś wiec wkleić link gdzie dokładnie jest to opisane jakie to mity . Według tego co do tej pory wkleiłaś nie ma słowa o tym. Są tylko rzucone same slogany w jakich dziedzinach nie zgadza się z ogólną teoria panującą od lat